Imperia Online International
April 28, 2024, 22:54:49 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Бран 10  (Read 1236 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: June 14, 2013, 10:48:59 AM »

Сахо
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Seducer-
Reporter
*

Karma: +10/-14
Offline Offline

Posts: 107


« Reply #1 on: June 14, 2013, 16:05:35 PM »

Се разбудувам денес и што ке видам, електрото направил попара од нашите воини. До некни имавме 15 мина во топ 20 што не беа поразени ни еднаш, а денес таа бројка се сведи само на 5-6 мина. Што се случи момци? Зошто дозволивте електрото да ја постигни својата цел? Со 2500 коњаница по напад и уште некоја ситна војска беа доволни за одбрана, а за таа војска не ви ни требаат дијаманти. Тоа лесно се гради само од напаѓање независните провинции. Меѓутоа океј е и да изгубиш, јас имам стаж на играва едни добри 7-8 години и сум доживеал се и сешто. Ма сум уништувал, на народски кажано крфта сум им ја пиел на непријателите и не сум ги оставал ни да спијат. Ама и сум доживеал и од огромна војска многу повеќе од 500,000 катафракти да ми остават 400 војничиња. И имам кредибилитет и кога ке кажам дека вистински воин не се станува само со победување, поразите се тие кои ти одржуваат лекции! Затоа се надевам ја научивте својата лекција! Сега ке ви кажам една Државна тајна! Знаете што? Од сето мое искуство можам да кажам дека само  едно никогаш не направив, НИКОГАШ НЕ СЕ ОТКАЖАВ. Тоа задоволсто никој не успеа да го дочека!  Само така го заработувате респектот од другите играчи, нема лесен начин. Уствари кога ке размислам, нема друг начин!
Денес на ред е caxo, Непријател број 1. Изградете многу тешки стрелци и покажете му дека не сте QUITERI. Јас сеуште мислам дека Злобната номадска империја на чело господинот caxo се зезаат со погрешните момци!
 "Real Courage is to stand, when standing is not easy!"

До следната наша средба
  
*rose* Вашиот драг  Seducer-  *rose*
« Last Edit: June 14, 2013, 16:06:35 PM by Seducer- » Logged
Madzoism
Global Moderator
*

Karma: +78/-21
Offline Offline

Posts: 644



« Reply #2 on: June 14, 2013, 19:18:42 PM »

 Добар ден почитувани .
 Тешко утро за нашите играчи, elektroto беше далеку од успешен во своите напади, 25975 победи и 2 136 порази во напад, меѓутоа ако се погледне бројот на изгубени и уништени непријателски војници (http://prntscr.com/19xumq )може да се забележи дека и не поминал така добро славниот elektroto што од друга страна ни ја открива тактиката на поголемиот број играчи кои решиле да бранат само еден напад. Иако бројките се во полза на elektroto сепак би се рекло дека тој всушност е поразениот во сабајлешната битка.
 Caxo изгледа добро ја научил лекцијата и овој пат доаѓа со засилена војска и напаѓа по 2 провинции на играчите. За разлика од првиот напад кога играчите ги напаѓаше со "смешна" војска (3500 копјефрлачи и 500 стрелци), сега ги поведе и своите коњаници и добар дел на тешка војска. Нејзиниот состав е следниот :

- 5 000 копјефрлачи
- 3 500 тешки копјеносци
- 3 000 тешки стрелци
- 1 500 коњаници стрелци.

 Претпоставувам дека многу играчи, освен првите 10 на ранг листата, повторно ќе се решат да бранат само еден напад. Драги мои, каде што има сила нема правдина, сигурен сум дека ќе има со стотици милиони погубено население. Во текот на утрешниот ден со извештај како пројдоа играчите против немилосрдниот caxo.

b_mad
Logged
trenat
Reporter
*

Karma: +6/-5
Offline Offline

Posts: 40


« Reply #3 on: June 15, 2013, 10:18:35 AM »

Здраво воини!
Ги позициониравте ли своите армии за одбрана од Caxo кој доаѓа да направи покољ на недолжното население и да ги одведе економиите во пропаст?
Направете повеќе тешки стрелци и уништете ги неговите копјаници.Кој не може да се одбрани од двата напади нека калкулира што е подобро.
Дали за некого ќе продолжи рецесијата а дали некој ќе се извлече од неа ќе видиме за 2часа и 30минути.
Уште толку остана до ударот на цунамито кое надоаѓа!!!
На врвот ништо ново со таа разлика што првите тројца се соочени со 20% појаки напади!
Дали тоа нешто ќе смени кај нив во однос на губитоците?
Што се однесува до пласманот на светското првенство изгледа има само уште 3-4 места за кои се води жестока битка.
12 Bla4KRa1n   
 
13 X00X
    
14 boko96
    
15 b_mad
    
16 Avtoritetot
          
17 boorg
    
18 smartenko
    
19 daliborzna
    
20 dac_ve
       
 Trenat   
Logged
_Master_
Reporter
*

Karma: +12/-5
Offline Offline

Posts: 31


Fighting for peace is like screwing for virginity


« Reply #4 on: June 15, 2013, 11:41:00 AM »

Почитувани дами и господо, почитувани воини - добар ден

Како што сите очекувавме, elektroto уништи голем број на Империјански тврдини, но како и секогаш се наоѓа и некој попаметен од самиот админ, во овој случај elektroto забележа 2 136 порази, а оствари и најголем број на победи 25 975. За помалку од 1 час кон императорите по втор пат во овие квалификации доаѓа сахо, првиот пат одлично си ја заврши својата работа, а истото го очекувам и сега.

На врвот ништо ново, conevski1, back1 и Ivo5 но во овој случај со по 20% појачани напади врз нив ќе се упати сахо.  Сигурен сум дека сахо од 6 напади против нив ќе си заокружи една убава 0.

Со почит
_Master_
Logged

Tips to reduce weight: First turn your head to the right, and then turn it to the left. Repeat the exercise every time you are offered something to eat *PUNISH*
Zverce
Trusted Member
*

Karma: +16/-3
Offline Offline

Posts: 46


« Reply #5 on: June 15, 2013, 11:47:51 AM »

Caxo, номадот позади чие име се крие една поразителна, срамна и многу лоша статистика...

Доколку кликнете на нетговиот профил и ги разгледате бројките кои се впишани покрај неговото име, верувам дека нема да останете рамнодушни. Ќе сватите дека се работи за напаѓач кој има ограбено повеќе од 23.000 провинции, без чест, или ако сакате со чест мегутоа во многу длабок минус. Овој напаѓач останува доследен на својата тактика на напаѓање, така што денеска повторно атакува на провинциите на нашите квалификанти со два грабежа составени од мешана војска.

Дали нашите играчи ќе се одбранат од овој бран во кој што напаѓачот сахо ќе се обиде да го намали населението во империјанските провинции и со тоа ја разниша економската стабилност во царствата на нашите натпреварувачи, останува да видиме.


Zverce
« Last Edit: June 15, 2013, 11:48:26 AM by Zverce » Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!