Imperia Online International
April 29, 2024, 06:58:11 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Бран 8  (Read 1165 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: June 12, 2013, 09:50:40 AM »

Бран 8
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Seducer-
Reporter
*

Karma: +10/-14
Offline Offline

Posts: 107


« Reply #1 on: June 12, 2013, 16:56:55 PM »

Денес нашите играчи треба да го издржат притисокот на flinstoun, немојте да се опуштате тој не е фред филнстоун од каменковци туку флинстон ОД ЗЛОБНАТА ИМПЕРИА. Да да, од злобната империа со цел да ги спречи нашите натпреварувачи да се квалификуваат! Тој доаѓа со огромен број на копја, и ако вејке ви се истражени тешките единици не би требало да имате проблем. Тешките стрелци ке ги направат салата копје фрлачите и копјеношците на flinston. Освен ако сакате да му помогните на флинстон да земи некој денар па да го оставите да ве ограби, се надевам дека нема некој толку добар што намерно ке го остави  да го направи тоа.
Малку да ја прокоментираме ранк листата, Conevski1 е сеуште на врвот а веднаш зад него е back1, дефинитивно еден од нив ке биди лидер на македонската репорезентација,  македонскиот кире лазаров. И ке не однесат во новите височини со подобар ранкинг од минатиот пат. Здравје боже до тогаш има уште време, а за останатите натпреварувачи можам само да кажам дека некако ја изгубија кондицијата да го пратат врвот на листата.
Ајде сите раце горе, да ги бодриме гордо нашите борци.
In order to stop me, you need to kill me. -Rocky Balboa
Вашиот најдраг репортер
Seducer-
Logged
Zverce
Trusted Member
*

Karma: +16/-3
Offline Offline

Posts: 46


« Reply #2 on: June 12, 2013, 18:31:33 PM »

Поздрав Македонци!

Во раните утрински часови сите воини се бореа со нападот од Darina,
само 1 403 играчи имаа успешна одбрана,за 9 помалку од нејзината претходничка.

Пет од нашите храбри Македонски воини кои се наоѓаат во топ 20 го впишаа својот пораз.
Дали тоа беше тактика да се сочува војската за нападот кој ни доаѓа или не немам точни информации.

Во утрешниот ден го очекуваме 8-от напад предводен од flinstoun кој е и носител на првата тешка војска.
Тој ни доаѓа по нашето население со основна номадска војска:
5000 копјефрлачи
3000 стрелци
1000 лесни коњаници
3000 тешки копјеносци

Ве советувам да се борите храбро и да не ја сокривате вашата војска по други провинции,
зошто сега би изгубиле многу поголем број на жители кои се темел на вашата економија,империа!
Без своите вредни граѓани не можете да одите понатаму,ќе ве закочи кон целта,
ќе имате поголеми тешкотии да се биде дел од светското првенство.

топ 10 листата во моментов е следна:

1.conevski1     50631
2.back1          48478
3.Ivo5            39836
4.trenaT         36060
5.El_Moro        31385
6.mkdmiki        24894
7.Roguzo         23833
8.Seducer-      23183
9.dac_ve         21721
10.veda05       19827


Ни претстојат уште 18 напади во кои треба да се докажеме,
дека заслужуваме да бидеме меѓу најдобрите 15...


Zverce
Logged
Madzoism
Global Moderator
*

Karma: +78/-21
Offline Offline

Posts: 644



« Reply #3 on: June 12, 2013, 18:46:00 PM »

 Добар ден.
 Иако очекував бројот на поразени да биде поголем играчите пријатно ме изненадија. 22 019 победи и 1403 порази е билансот на Darina која забележа 9 победи повеќе од својата сестра Iva_Nina. Ако земеме во предвид дека 138 држави учествуваат на квалификациите би дошло дека само 11 играчи од секоја држава успеале да се одбранат од нејзиниот напад.
 Утре во раните утрински часови доаѓа flinstoun со основата војска од 5000 копјефрлачи, 3000 стрелци, 1000 лесни коњаници и 3000 тешки копјеносци. Да почитувани, номадите веќе стигнаа до тешките единици на војската, меѓутоа би рекол дека овој напад не претставува голема закана. Сите тие што успееа вчера да се одбранат од Darina со воениот приход ќе можат да го прегазат flinstoun едноставно да не заборават да ја преместат војската во нападнатата провинција и можат мирно да спијат.
Со нов извештај утре во исто или слично време.

b_mad
Logged
_Master_
Reporter
*

Karma: +12/-5
Offline Offline

Posts: 31


Fighting for peace is like screwing for virginity


« Reply #4 on: June 12, 2013, 19:51:38 PM »

Почитувани дами и господо. почитувани воини - добро вечер....

Во текот на утрото, императорите ја пречекаа Darina, од кој само 1 403 играчи имаа усшешна одбрана. Во два дена, два тешки порази забележаа самите играчи, епа повеќе драги читатели не тече мед и млеко во самите квалификации. Кој како ги сфати, сакате да бидете дел од самото првенство тогаш само напред, немојте да подклекнувате под нападите на номадите, и немојте да верувате дека ако дозволите денес пораз, утре подобро ќе се одбраните......во тоа нема шанси. Најдобрата стратегија е да се браните до самиот крај, кога ќе го фатите тој континуитет ниеден номадски напад нема да ви биде проблем.

А сега на пат кон вашите бесконечни полиња со жито, ви доаѓа flinstoun и за прв пат со тешка војска, замислете тешки номадски копјеносци каков страв веат. нели ?

Застанете и бранете се, искалкулирајте убаво и зачувајте го она, што утре ќе ви донесе подобар ден, а на ранг листата conevski1 повторно прв, после него back1 и Ivo5....и останатите.

Во текот на утрешниот ден повторно се слушаме, со надеж за поопширна статија, до тогаш ДО читање.

Со почит
_Master_
Logged

Tips to reduce weight: First turn your head to the right, and then turn it to the left. Repeat the exercise every time you are offered something to eat *PUNISH*
trenat
Reporter
*

Karma: +6/-5
Offline Offline

Posts: 40


« Reply #5 on: June 12, 2013, 20:18:09 PM »

Добра вечер воини!
Еве го флинстоне(по нашки Кременко) доаѓа да ја запали провинција2 со 9900 копјаници-5940 тешки копјаници-5940 стрелци и 1980 лесна коњицаќ
Кој има тешки коњи некаа ги оседла ,потпомогнати од тешки стрелци лесно ќе заврши работа.Користете го симулаторот и добро калкулирајте,но и внесувајте и параметри на напаѓачот!Кој број бран е по ред тој број истражувања ставете,а воена медицина за 1 ниво подолу.
Топ 5 е ист,меѓутоа борбата од 10 - 15 место за пласман во репрезентацијата ќе е интересна.Дали се ќе се одлучи во неколкуте следни напади???
За тие места конкурираат според мене следните играчи
 10   
 
dac_ve   22 837   
11   
 
Bla4KRa1n   21 759   
12   
 
veda05   20 629   
13   
 
boorg   17 176   
14   
 
X00X   17 133   
15   
 
b_mad   16 897   
16   
 
Devils_May_Cry   16 313   
17   
 
Avtoritetot   15 151   
18   
 
daliborzna   14 807   
19
 
smarterko   14 048   
20   
 
Insomniak   13 478   

поздрав,

Тренат
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!