Imperia Online International
April 29, 2024, 00:26:17 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Бран 6  (Read 1171 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: June 10, 2013, 08:41:14 AM »

Воден од Iva_Nina
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
trenat
Reporter
*

Karma: +6/-5
Offline Offline

Posts: 40


« Reply #1 on: June 10, 2013, 09:49:08 AM »

Добар ден воини!
По големиот број убиено население,многу луѓе завиени во црно!Првите 19 на ранг листата се уште се без пораз.
Дали тоа ќе е така и по нападот на тврдина од страна на Ива_Нина?Мислам дека да.Дали овој напад е затишје пред бура која надоаѓа?
Цоневски1 повторно го изгуби водството!!!!!Дали нашата Бацк1 овојпат ќе одолее на нападот на Цоневски1 подолго од вчерашниот ден?
Можеби ако Цоневски1 се успие  *hihi*.
Ива_Нина доаѓа со војска
5880 копјаници
9800 мачевалци
3920 стрелци
78 овнови
Барем накај мене.
Не е бројка за потценување но со добра коњица може да се победи.
И додека јас пишував Цоневски1 се разбуди и повторно е во водство
1   
 
conevski1   23 063   
2   
 
back1   21 501   
3   
 
Ivo5   15 491   
4   
 
trenaT   15 246   
5   
 
El_Moro   13 936   
6   
 
balkannomad   12 000   
7   
 
mkdmiki   10 103   
8   
 
Insomniak   9 266   
9   
 
Seducer-   9 056   
10   
 
Avtoritetot   8 749   
11   
 
Roguzo   8 532   
12   
 
Bla4KRa1n   7 818   
13   
 
Devils_May_Cry   7 536   
14   
 
X00X   7 198   
15   
 
boorg   7 044   

Тренат
Logged
Madzoism
Global Moderator
*

Karma: +78/-21
Offline Offline

Posts: 644



« Reply #2 on: June 10, 2013, 18:51:55 PM »

Добар ден, почитувани !!!
Ако веќе може така да се каже затоа што ноќта беше погубна за 21 105 играчи кои ги играат квалификациите за светското првенство на Империја Онлајн. Само 2318 царства успеаја да го заштитат своето население и  да бидат споменувани во молитвите на својот народ како херои кои жртвуваа голем број војска за нивните империи да можат да продолжат со својот економски и воен развој. yovanna беше немилосрдна, голем број играчи решија таа да си го земе својот данок исплатен со животите на цивилното население повлекувајќи ја тактички својата армија во другите провинции на својата империја затоа што почитувани сеуште нема мир за нашите играчи.
Iva_Nina  овој пат доаѓа, нормално, со уште посилна војска која едноставно неможе да се игнорира. Напаѓа во една од споредните повинции на играчите и се заканува не дека ќе останат без ресорси тука ќе изгубат по едно ниво од сите градби. Сета таа макотрпна работа може да биде уништена за само неколку секунди. Основниот напад од 3000 копјефрлачи, 2000 стрелци, 5000 мечувалци и 40 овнови ќе има чест да го дочека 200 пласираниот играч на ранг листата, додека нашиот прво рангиран че мора да се соочи со армија двојно поголема од основната.
До утре почитувани, кога ќе ви ги соопштиме резултатите од вечерашниот напад.

b_mad
« Last Edit: June 10, 2013, 20:07:46 PM by b_mad » Logged
Zverce
Trusted Member
*

Karma: +16/-3
Offline Offline

Posts: 46


« Reply #3 on: June 10, 2013, 19:42:28 PM »

Добра вечер !

Вчерашниот напад од yovanna заврши со 21 105 победи и 2 318 порази,за жал успеа да однесе 169 518 482 невино население,
со што се уназади економијата и производството во многу царства,како и намалување на задоволството кај преживеаните *sad*

6-от бран е предводен од страна на Iva_Nina со нејзините копјефрлачи,мечувалци,стрелци и тарани.
Внимавајте таа доаѓа на втората провинција!!!
Ќе дојде во судир со нашите тврдини длабоко во ноќта пред зори,со надеж дека нашите воини веќе заспале.
Имате доволно време за регрутирање на нови воини,правете тактики,симулирајте и поставете ја својата одбрана.
Им посакувам на сите играчи кои не доживеале пораз да продолжат да се бранат и понатаму,
воениот приход е доволно добар да се обнови изгубената војска и да се регрутира нова за следниот бран.

До утре...


Zverce
« Last Edit: June 10, 2013, 19:49:08 PM by Zverce » Logged
_Master_
Reporter
*

Karma: +12/-5
Offline Offline

Posts: 31


Fighting for peace is like screwing for virginity


« Reply #4 on: June 10, 2013, 20:51:49 PM »


Почитувани дами и господо, почитувани воини - добро вечер....

На сите веќе ви е позната статистиката од последниот бран. yovanna забележа 21 105 победи, во црно зави исто толку императори, а 2 318 успеа во својата одбрана. Со самото губење на населението, империите губат значителен дел од своето производство, губат по еден левел од својте градби, а оние кој не искалкулирале добро изгубиле и добар дел од својата војска.

Во посета на самите императори им оди преубавата војводка Iva_Nina, затоа покажете се како добри домаќини, и добро пречекајте ја. Војската што ја предводи не е нешто значително појака од последниот бран, оние кој вчера се одбранија, овој напад од Iva_Nina не би требало да им преставува опасност, дека само со добиениот воен приход ако е вложен истиот на обнова на армијата Iva_Nina ќе ја напушти вашата империја со наведната глава, и можеби плус со некое влажно марамче доколку бидете љубезни и дадете.
Немојте да заборавите дека нејзиниот напад во овој бран не се одвива на главната провинција, него на споредните, совет час-два порано преместете си ја војската да не направите грешка за која ќе се каете.

Би сакал исто така да направам и кратка анализа за моменталната ранг листа на самите играчи кој се во ТОП 15, за оние за кој сум наслушнал и сретнал во одредени светови.

- Прво би сакал да напоменам, дека по 5-ет брана, покрај тоа што има 788 играчи од Македонија пријавено, во самите квалификации се наоѓаат според мене и најдоброто што нашата земја може да го понуди на ИО, да почнам од човекот кој веќе 4-ри дена е прв на ранг листата, Conevski1 лик кој веќе долги години е во самата игра, и според мене можеби еден од најдобрите играчи од Македонија, неговата позиција е тотално заслужена и мислам дека треба да биде подржан од преостанатите 14 играчи ако тој биде лидер, т.е. да ја има максималната подршка од секој играч. На втората позиција се наоѓа back1 една предобра Македонка, девојка која за помалку од две години има повеќе од 10 златни медали, и уште 50-на воени значки, девојка која никогаш не би го оставила својот тим на цедило и се би дала за фер и коректна игра. Исто како conevski1, 4-ти ден по ред на третата позиција е Ivo5, доколку ве држи сеќавањето тој беше најдобриот играч на Македонија, на последното светско првенство, и сигурен сум дека ќе биде еден од предводниците на овој тим на самото престојно првенство. Исто така ме радува фактот што го гледам и мојот колега репортер b_mad како се приближува кон самиот врв, веќе во самите 15, и сигурен пласман на самото првенство. Да не заборавам да поздравам уште неколку фантастични играчи кој се дел од ТОП 15, како trenat, El_Moro, balkannomad, seducer сигурен сум дека со вакви играчи Македонија може да биде дел од ТОП 10.

Тоа е се од мене за вечерва, со следно јавување во текот на наредниот ден, до тогаш Вие драги читатели останете на истата фреквенција со репортерскиот тим на Империја Онлајн.

Срдечен поздрав

_Master_
Logged

Tips to reduce weight: First turn your head to the right, and then turn it to the left. Repeat the exercise every time you are offered something to eat *PUNISH*
Seducer-
Reporter
*

Karma: +10/-14
Offline Offline

Posts: 107


« Reply #5 on: June 10, 2013, 21:39:52 PM »

Здраво
Пред малку време топ 10-те играчи ја надминаа бодовната бариера од 10,000 поени. Секој од нив спроведувајќи своја стратегија, а чија ке биде успешна тоа допрва останува да видиме. Сега за сега  можам да кажам дека ништо не е сигурно. Ранк листата постојано се менува во секој момент а од тоа што го покажаа играчите досега, мислам дека постои надеж за големи успеси.
Ова е мојот прв репортерски извештај за овие квалификации и се рабира не и последен, остануваат уште многу битки каде ќе ги издигнуваме победниците, и ќе ги тешиме губитниците.
Затоа им посакувам успех на сите играчи и да се надеваме дека моите извештаи да не бидат полни со критики.

Специално за нашите мили македонци
Seducer-
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!