Imperia Online International
October 02, 2022, 11:54:41 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Бараме репортери  (Read 847 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: May 31, 2013, 09:53:09 AM »

Од денес, до 13.00 часот, време по сервер, на 03.06, понеделник, Тимот на ИО вработува Репортери кои ќе известуваат од претстојниот епски сојузнички судир!  

Што предлагаме ние?
- Можност за објавување на статиите на официјалната фан страна на играта во фејсбук;
- Награди во дијаманти;
- Репортерска значка на форумот и достап до специјалниот дел за репортери;

Што бараме од Вас?

- Да можете да пишувате приказни, хроники, вести и коментари до 750 симбола;
- Да имате желба и мотивација да известувате за најголемиот настан во историјата во ИО;

Напомена:   Играчите кои се квалифицирале за финалисти на Светското првенство на ИО и биле одобрени за Репортери не можат да се откажат од натпреварот и да решат да останат репортери. Одобрените репортери имаат право да  учествуваат и да известуваат во квалификациите.

Своите текстови за конкурсот можете да ги пишувате во оваа тема.


Тимот на ИО ги моли сите досегашни репортери кои известувале на македонски јазик и сакаат да продолжат, најкасно до 03.06 да се сврзат со  support_mk@imperialsupport.org или со соодветниот CM во приватна порака. Репортерите кои нема изречно да изразат желба да останат во тимот, автоматски ќе бидат отстранети од него пред почетокот на Квалификациите за СП 2013.

За сите дополнителни прашања обратете се во темата за Прашања во Светско Првенство или кон Zsigmund.
« Last Edit: June 04, 2013, 09:33:56 AM by Angela » Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!