Imperia Online International
October 02, 2022, 11:21:10 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Квалификациите започнаа!!!  (Read 867 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: May 23, 2013, 15:34:26 PM »

Квалификациите за влез во националните тимови започнуваат на 04.06.2013. Тие ќе го следат принципот на "Инвазија на Номадите". Секој учесник ќе треба да се соочи со 25 бранови. Првите 15 играчи од секоја држава, рангирани по нето економски поени, ќе го формираат соодветниот национален тим.

Учеството е наполно бесплатно.
Само профилите со повеќе од 500 поени и регистрирани пред 01.05.2013, 12.00 часот (ВПГ+2), ќе можат да учествуваат.

Светот ќе биде отклучен на 04.06.2013 15:00.
Првиот напад ќе започне на 04.06.2013 16:00.

За повеќе информација погледнете на официјалниот сајт на Светското Првенство 2013 - http://worldcup.imperiaonline.org/?lang=mk&section=qualification_rules.
Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!