Imperia Online International
October 02, 2022, 11:01:25 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Империја Онлајн - Светско Првенство 2013!  (Read 889 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Angela
Community Manager
*

Karma: +256/-18
Offline Offline

Posts: 3658


« on: May 23, 2013, 15:31:38 PM »

Третото издание на Империја Онлајн Светското Првенство ќе започне на 04.07.2013.  *bravo*
Светското Првенство ќе се одржи во затворен Мега Блиц свет (брзина x10), каде што ќе учествуваат само национални тимови од сите држави. Националните тимови ќе бидат формирани од првите 15 играчи во квалификациите.

100 000 дијаманти го очекуваат шампионот на Светското Првенство 2013.

Империја Онлајн ќе ги поддржи тимовите кои беа во првите 10 на Светското Првенство 2012 со вкупно 500 000 дијаманти. Тоа е награда за постигнатите резултати на претходниот турнир.

Ризниците на следните тимови се веќе наполнети со по 50 000 дијаманти : Бугарија, Бразил, Полска, Романија, Италија, Германија, Хрватска, Турција, Србија, Грција.
 
http://www.youtube.com/watch?v=_cmsqtm-9y4« Last Edit: May 23, 2013, 16:32:36 PM by Angela » Logged


Angela
Macedonian Community Manager


Facebook Fan Page
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!