Imperia Online International
December 03, 2021, 03:15:54 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: MK realm / Македонски свет  (Read 7259 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Zsigmund
Trusted Member
*

Karma: +20/-13
Offline Offline

Posts: 114


« on: April 09, 2013, 14:47:58 PM »

МАКЕДОНЦИИИИ!!!! Ајде да се собереме и да покажеме колку не има за да можат администраторите да отворат Македонска мапа, македонски свет! Како што знаете веќе постојат: Cro/Srb, Spanish, Polish, Turkish... итн. Зашто да не постои и Македонски свет?
Молам администраторите да го разгледаат ова мое барање.
Поздрав до сите играчи на Империја Онлајн!
Logged

Дај да ти го поминам главниот!
cataclysm
Private
*

Karma: +23/-5
Offline Offline

Posts: 29


« Reply #1 on: April 09, 2013, 20:04:35 PM »

Xaxaxaxaxa ,druze so seta pocit , abe ti ulav li si ?? Makedonski svet .... pa toa bi bilo tiranija i haos *Smiley*))))))))))))
Logged
Zsigmund
Trusted Member
*

Karma: +20/-13
Offline Offline

Posts: 114


« Reply #2 on: April 10, 2013, 09:08:45 AM »

Токму поради тоа  *hahaha*
Ме интересира на што ќе личи борбата и удирањето во гради кој е најдобар  *freak*
Logged

Дај да ти го поминам главниот!
Man_in_Black
Lieutenant
***

Karma: +15/-5
Offline Offline

Posts: 133« Reply #3 on: April 11, 2013, 08:29:30 AM »

Па од катаклизма нема боље, ама он ќе сака да не носи во свет во верзија 4.

Поздрав до двајцата. btw и ја сум ЗА !


 *drunk*
« Last Edit: April 11, 2013, 08:32:43 AM by Man_in_Black » Logged
Man_in_Black
Lieutenant
***

Karma: +15/-5
Offline Offline

Posts: 133« Reply #4 on: April 12, 2013, 18:43:46 PM »


Ако не може да се основа свет само за Македонски играчи, денес е предложено да се основаат нови два света, од цела бивша Југославија и свет помеѓу Македонски и Грчки играчи, дајте да покренеме иницијатива и заинтересираност барем за еден од овии (односно вториот *Smiley*) и главниот админ од Македонија, да го предложи во ИО. Доколку сме 2-3-ца ништо нема да се направи, затоа повеќе играчи и поголема заинтересираност, и да војуваме против нашите јужни соседи......Ајде момци па после тоа да славиме, за сите победи против нив...  *drunk* 
Logged
tock.a
Trusted Member
*

Karma: +45/-13
Offline Offline

Posts: 142


« Reply #5 on: April 13, 2013, 13:21:21 PM »

Ја сум за све расположен  *freak* рачунајте на мене ама да нема сојузи  *pardon* да се биеме еден меѓу друг  *hahaha*
Logged

Once you learn to quit, it becomes a habit.
Zsigmund
Trusted Member
*

Karma: +20/-13
Offline Offline

Posts: 114


« Reply #6 on: April 13, 2013, 19:15:18 PM »

Да може! Секоја варијанта поврзана со МК свет мене ми одговара  *bravo*
Што би рекол колегата погоре - да се биеме  *freak*
Logged

Дај да ти го поминам главниот!
trenat
Reporter
*

Karma: +6/-5
Offline Offline

Posts: 40


« Reply #7 on: April 15, 2013, 10:50:24 AM »

So kogo che se biete ? wassup
Logged
tomashaker4e
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #8 on: April 15, 2013, 16:11:51 PM »

i jas sum za *Smiley*
Logged
MemoAga
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #9 on: April 15, 2013, 19:14:28 PM »

Би било добро, МКД/ГРД и да се тепаме со Грците *Smiley*
Logged
tock.a
Trusted Member
*

Karma: +45/-13
Offline Offline

Posts: 142


« Reply #10 on: April 15, 2013, 22:42:36 PM »

Па пази грцине се утепани веќе  *hahaha*  *hahaha*  *hahaha* се зезам за биењето, али како и да е би било интересно да се направи таков свет али сеуште мислам дека нема да може затоа што нема да има интерес обостран  *freak*
Logged

Once you learn to quit, it becomes a habit.
Slopo
Sergeant
**

Karma: +2/-0
Offline Offline

Posts: 86


« Reply #11 on: April 15, 2013, 23:50:14 PM »

i jas sum poveke za so grcite otkolku nas svet samo

a imese edna ideja da se sobereme nie i da im otideme na nekoj nivni svet i da gi ispotepame site
Logged
Man_in_Black
Lieutenant
***

Karma: +15/-5
Offline Offline

Posts: 133« Reply #12 on: April 15, 2013, 23:56:33 PM »

i jas sum poveke za so grcite otkolku nas svet samo

a imese edna ideja da se sobereme nie i da im otideme na nekoj nivni svet i da gi ispotepame site


Таква идеја сеуште постоји, но некако тешко оди собирањето.
Да се проба да се основа некој од овие два света, па ќе видиме за понатаму. Како што наведе tock.a тешко дека би се основал свет помеѓу Грци и Македонци, а уште помалку само Македонски свет, единствена опција за некој нов свет да се основа е само од ЕХ-ЈУ простори, каде што ќе има голем број на играчи. Но сепак и јас како сите Вас се залагам за свет со нашиве јужни соседи доколку покренеме поголема иницијатива.
Logged
Nakez
Private
*

Karma: +1/-0
Offline Offline

Posts: 26


« Reply #13 on: April 18, 2013, 01:20:28 AM »

Ја сум за ... *Smiley*
Logged
Zsigmund
Trusted Member
*

Karma: +20/-13
Offline Offline

Posts: 114


« Reply #14 on: April 21, 2013, 18:35:52 PM »

И?
Logged

Дај да ти го поминам главниот!
Pages: [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!