Imperia Online International
December 03, 2021, 03:15:18 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Poll
Question: Зашто мислите дека нашиов форум е најтапа од сите?
Тапа сме како народ?
Не сме баш некои гејмери?
Добро играме али не ни се зборува многу?
Ќе го биде форумов сеуште  е рано?

Pages: 1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: makedonci na IO  (Read 6232 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
BKol
Private
*

Karma: +4/-0
Offline Offline

Posts: 31


« Reply #15 on: May 14, 2009, 07:10:27 AM »

abe ne e taka vo realm 10. Imame aliansa od 15 igraci ali ima i druga ali taa po svoje si tera. Btw za dobri igraci nema mnogu , ali sepak ima nekoj sto ke se pojavi . NAJGOLEMA GRESKA VI E NE NAUCIVTE I NE NAUCIVTE DA GO KORISTITE TOJ BATTLE CALCULATOR

 *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*        *ok*
Logged
dejankill
Guest
« Reply #16 on: October 24, 2009, 18:26:51 PM »

jas igram vo svet 70 pod ovoj nick
Logged
zmeio
Guest
« Reply #17 on: October 24, 2009, 18:52:37 PM »

Ето го вашият форум http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?  *pardon*
Logged
dejankill
Guest
« Reply #18 on: October 24, 2009, 18:54:55 PM »

Ето го вашият форум http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?  *pardon*
ne ti e arno tebe,a?
Logged
zmeio
Guest
« Reply #19 on: October 24, 2009, 18:56:08 PM »

Баш ми е арно брате  *freak*
Logged
dejankill
Guest
« Reply #20 on: October 24, 2009, 18:58:58 PM »

Баш ми е арно брате  *freak*
ako ,ako samo da ti e ARNO....vo koj svet igras?
Logged
zmeio
Guest
« Reply #21 on: October 24, 2009, 19:03:10 PM »

Сега в никой  *rose*
Logged
slo75dan
You can't win Macedonian army
Private
*

Karma: +1/-0
Offline Offline

Posts: 18


Macedonia forever


« Reply #22 on: October 24, 2009, 23:25:08 PM »

Играм во свет2 имаме добра алијанса само што потребни ни се уште добри играчи за да биде НАШ *bear* вториот свет.Завршува на 26.10.2009 ако некој е заинтересиран за свет 2 и знае како се игра може да ни се приклучи  *gamer* .Оваа ера ја заебавме затоа што сакав да ги соберам македонците во една алијанса  *crazy* по секоја цена.Нивното незнаење не уништи на почеток.Проблемот кој што беше поставен на почетокот на овој форум е во тоа што мислиме дека премногу знаеме како се игра оваа игра,не сакаме да читаме по другите форуми и не сакаме да ни наметнуваат наредби кои се неопходни за да функционира една алијнаса  *OldMan*
« Last Edit: October 24, 2009, 23:28:22 PM by slo75dan » Logged

You can't win Macedonian army http://www.youtube.com/watch?v=cierL9NV_H4
slo75dan
You can't win Macedonian army
Private
*

Karma: +1/-0
Offline Offline

Posts: 18


Macedonia forever


« Reply #23 on: October 24, 2009, 23:38:54 PM »

takvi ste narod BRE !
Ако сакаш да видиш каков народ сме прашај ги србите од свет 2 кои веке две ери ги шлепаме покрај Фаланга  *pardon*
Logged

You can't win Macedonian army http://www.youtube.com/watch?v=cierL9NV_H4
puki_oh
Private
*

Karma: +3/-0
Offline Offline

Posts: 40


« Reply #24 on: December 27, 2013, 21:54:31 PM »

eve sme ne ima i toa mnogu

http://prntscr.com/2eeruj
Logged
Pages: 1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!