Imperia Online International

Other Forums => Other Forum => Topic started by: renis on January 01, 2008, 20:52:56 PMTitle: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: renis on January 01, 2008, 20:52:56 PM
For all albanians!

Per te gjithe shqiptaret!


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: KOPSi on January 11, 2008, 04:26:12 AM
MRS BRE


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: Mirko on February 25, 2008, 12:27:01 PM
pederasu


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: armand on June 28, 2008, 10:51:34 AM
Miredita


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: armand on June 28, 2008, 10:52:02 AM
do sulmoj nje serb sot dhe te marr me shum se 3milion, (shume se eshte era e re :D)


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: KoSaC on June 28, 2008, 10:54:06 AM
MRS BRE
*hahaha* to je duh  *bravo*


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: reni on September 07, 2008, 16:45:03 PM
pederasu

hajvan :D


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: HektorTroy on October 17, 2008, 18:39:37 PM
Ku jeni bre Shqiptarllek .
Ju pershendes .
Ma te fortit Albanian !


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: mani895 on May 09, 2009, 14:50:48 PM
A ka ndonjë lojtar shqiptar qe luan ne realm 5??


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: reni on May 15, 2009, 20:06:43 PM
A ka ndonjë lojtar shqiptar qe luan ne realm 5??

hajde ke r6 ose r4


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: scanderbeg on May 28, 2009, 18:48:40 PM
hajde ke r6 ose r4
un luaj ne r6 me emrin RedEagle


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: AnDiL on June 09, 2009, 22:31:50 PM
mirmbrome dikush do me ndihmoj mu pak ju lutem ???


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: Ukobach on June 10, 2009, 12:54:04 PM
What's up?


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: smruti on June 10, 2009, 22:11:51 PM
 *hahaha* *hihi*


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: AnDiL on June 11, 2009, 11:35:14 AM
me kan blloku aksesin e lojes ? dikush me ndihmon dot se ku mund te ankohem ???


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: smruti on June 11, 2009, 11:37:44 AM
me kan blloku aksesin e lojes ? dikush me ndihmon dot se ku mund te ankohem ???
i cant understand u  ??? ???


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: unikk on June 18, 2009, 19:23:58 PM
kur kena me pas lojen edhe ne gjuhen shqipe  *tired*

when the game will be in Albanian language ????


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: bbesi on June 23, 2009, 18:32:40 PM
ka noji shqiptare ne imperia on line ,, realm50 ,, is there any albanians on realm50 ,


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: KoSaC on June 25, 2009, 18:20:18 PM
nema ih ..  *freak*  *freak*


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: Ukobach on June 26, 2009, 00:15:18 AM
nema ih ..  *freak*  *freak*

Google translator again?


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: KoSaC on July 05, 2009, 13:23:53 PM
Google translator again?
nope..i actually understand them  *freak*


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: DarK_KinG1 on February 27, 2010, 20:23:57 PM
nope..i actually understand them  *freak*

Kuptoje qito...QIFSHA ROPT E SHKIVE QA KARI PO HINI KTU,,,, *Angry*


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: andimina on September 23, 2010, 14:54:14 PM
ka shqiptare te 31? a mund te mblidhemi te tere ne nje aleance deri ne 28 nentor?


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: arberi21 on August 16, 2011, 08:23:33 AM
ka shqiptare te 31? a mund te mblidhemi te tere ne nje aleance deri ne 28 nentor?


pershendetje nga arberi21 r80! medoj se do te ishte me mire sikur te arrinim te benim nje list me emrat e cdo shqiptari ne imperia online. ne r80 jemi 2 shqiptar qe kemi krijuar nje aleanc blue_fire.
arberi21 dhe arnu. loja eshte e dominuar nga grekt dhe serbet keshty na duhet te bashkohemi.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: gog86 on November 05, 2011, 11:15:42 AM
ooooo ka naj shiptar o vllazniiii ne Realm 80 jom hi en luft me dy aleanca te shkive edhe jom veq vet aty qe osht naj kush anej ne qat realm lajmronu qdo ndihm osht e nevojshme se inati me hup kit luft .te kshyrum  a mujna mu bo bashk ni here?


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: HamzaI on January 03, 2012, 23:48:34 PM
Une jam ne realm 80 , kam qen lider i aleances ma te madhe westeros , po isha i nxene me shkol , pastaj e lash , tani jam prap online kam filluar te luaj .
kush eshte aktiv le te me kerkoj , HamzaI ne realm 80 , ju pershendes .


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: last_ on January 05, 2012, 16:00:48 PM
Une jam ne realm 80 , kam qen lider i aleances ma te madhe westeros , po isha i nxene me shkol , pastaj e lash , tani jam prap online kam filluar te luaj .
kush eshte aktiv le te me kerkoj , HamzaI ne realm 80 , ju pershendes .
kurxho nuk bohet pi tie hamzal ti ije tu fol vech palidhje glup


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: HamzaI on January 05, 2012, 19:22:31 PM
kurxho nuk bohet pi tie hamzal ti ije tu fol vech palidhje glup

haha kush je ti qka ki kunder meje ?


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: red_viper on January 08, 2012, 20:52:06 PM
jam dhe un +1.
me duket jam ne u49 ka njeri aty?
Jam pro nje liste se sa jemi do ishte e vjefshme.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: red_viper on January 12, 2012, 22:49:43 PM
ej cuna eshte ndonji nga ju tek loja e Mbreteriterilindjes se kam nevoj per pike besimi??


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on January 25, 2012, 22:14:27 PM
Pershendetje te gjithe shqiptareve .Dje jam futur ne loje per here te pare me emrin laberi. Me thene te drejten nuk ja kam marre doren akoma megjithese shume e avashte qenka si loje. Si mund ta ndihmojme njeri tjetrin.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on February 04, 2012, 21:45:30 PM
Ne realm 23 me emrin laberi dhe ne realm 93 me emrin laberia . A ka shqiptare .


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on April 11, 2012, 19:44:41 PM
A mund teme ndihmoje njeri po me sulmojne perdite nuk po me lene te marre fryme. *sos*


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: arberi21 on April 26, 2012, 13:47:59 PM
peshendetje shqipe!

sic do ta kesh kuptuar edhe vet nuk ka shum shqiptare ne kete loje.
nese po te sulmojn lojtaret serb apo ndonje lojtar tjeter mundohu te mos i ofendosh dhe mos perdor simbole si flamuri shqiptare apo dicka te ngjashme.
ne R30 ka shqiptare me sa di une. edhe te R1 ka pasur. un aktualisht luaj te R85. shpresoj tja kalosjh mire te kjo loj..


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on April 26, 2012, 21:02:23 PM
peshendetje shqipe!

sic do ta kesh kuptuar edhe vet nuk ka shum shqiptare ne kete loje.
nese po te sulmojn lojtaret serb apo ndonje lojtar tjeter mundohu te mos i ofendosh dhe mos perdor simbole si flamuri shqiptare apo dicka te ngjashme.
ne R30 ka shqiptare me sa di une. edhe te R1 ka pasur. un aktualisht luaj te R85. shpresoj tja kalosjh mire te kjo loj..
Pershendetje me ne fund nje shqiptar. Flamurin shqiptar si edhe emrin shqiptar nuk e kam ndare si ne shqip dhe ne anglisht . Cesht e verteta me kane mbyt serbet dhe greket sic duket sic e the edhe ti i terbon flamuri kuq e zi por edhe une pergjigjen dhe sharjet ne gjuhen e tyre jua kam thene me liber shtepie.
Kam disa dite qe nuk jam futur ne loje pasi kam nje problem loja hapet shume avash mezi futem dmth dhe ndonjehere nxjerre ndonje tabele java errorr por nuk po e gjej dot ku eshte gabimi.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: red_viper on April 27, 2012, 16:08:24 PM
si perfundim nuk ja vlen ktu se ka shum nga kta konjshinjte tone qe ta prishin lojen vetem sa i jep knaqsi atyre ty te sulmu!! un po vazhdoj te mbreteriterilindes te pakten atje kta sna bejne gje se skan byth!


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: last_ on April 29, 2012, 00:47:03 AM
ooo budala bolni be mo edhe nihere mes shkrujni ktu pse de ju miti hajvana te nones


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on April 30, 2012, 20:10:50 PM
A di njeri me fol dhe shkrujt shqip ketu.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: last_ on April 30, 2012, 23:26:45 PM
laberia shum budal ije


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on May 01, 2012, 13:00:28 PM
Ti  sllav i shkartisur pa indentitet kombetar pederast i pagdhendur me gene mutante . Mos e krruj shume bythen me shqiptaret. C'pidhin  e motres kerkon ketu. Ta qime motren dhe ta sollem prape mbrapa . Po na u desh do vime here tjeter ta marrim.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: HamzaI on May 01, 2012, 17:33:36 PM
laberia shum budal ije

Macedonians are " BUDALL " , so shut the fuck up and get a life asshomie .


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: last_ on May 02, 2012, 00:55:45 AM
Macedonians are " BUDALL " , so shut the fuck up and get a life asshomie .


hamzal ti ije i pari i dyti esht laberia a tretat jan makedont :D hehe
hajvan


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on May 18, 2012, 20:05:10 PM
si perfundim nuk ja vlen ktu se ka shum nga kta konjshinjte tone qe ta prishin lojen vetem sa i jep knaqsi atyre ty te sulmu!! un po vazhdoj te mbreteriterilindes te pakten atje kta sna bejne gje se skan byth!
Nuk me thua si te marr military point cfare duhet te bej.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: arberi21 on June 04, 2012, 15:38:57 PM
www.facebook.com/imperiaonlinealbania   nje vend ku mund te bashkohen te gjith lojtaret shqiptar


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: HamzaI on June 04, 2012, 16:25:53 PM

hamzal ti ije i pari i dyti esht laberia a tretat jan makedont :D hehe
hajvan

hehe , you're not funny !  *hmm*


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: last_ on June 06, 2012, 09:05:17 AM
hehe , you're not funny !  *hmm*
o hajvan une jam shiptar :D makedoni menon qi ska shiptar  *freak* *freak*

masa kur tham budal nervozoxesh


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: HamzaI on June 07, 2012, 08:58:58 AM
Ti spo din me fol shqip , po thu qe je shqiptar ?


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: last_ on June 07, 2012, 11:36:53 AM
Ti spo din me fol shqip , po thu qe je shqiptar ?
*hahaha* *hahaha* *hahaha* jo be vla ti nime budal kane kon :D

une si mes di me fol shqip qish ti ije tu mkuptu mue :D
 *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*

magar :D


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: HamzaI on June 10, 2012, 00:28:26 AM
shum keq je tu fol  *hahaha*


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: last_ on June 10, 2012, 21:02:58 PM
shum keq je tu fol  *hahaha*
e budal be nuk jam tu fol jam tu shkrujt :D


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: arberi21 on June 15, 2012, 15:00:32 PM
  :evil3: o cuna perse ziheni  *hahaha* duhet te ndimoj njeritjetrin ketu e jo te zihemi  *sos*  :evil3:


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on June 17, 2012, 07:58:08 AM
duket ka ketu qe nuk jane shqiptare prandaj.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: arberi21 on July 18, 2012, 14:49:35 PM
Ka luajtur njeri gjat kampionatit botror te imperias?


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on July 22, 2012, 19:45:57 PM
Ka luajtur njeri gjat kampionatit botror te imperias?
Ne cfare realmi luan.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: arberi21 on July 23, 2012, 10:55:27 AM
te 85 me emrin nushi2 dhe te 80 me emrin arberi21


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on August 16, 2012, 15:35:30 PM
Me shpjegon dot nja dy gjera pse nuk marr me diamante dhe si te marr military points.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: reni on August 17, 2012, 01:59:45 AM
Qe te marresh 1 diamant ne dite duhet te besh verifikimin e email dhe te jesh premium player
Military point merr kur vret ushtri te tjera, por brenda zones 2x. Gjithashtu edhe kur shkaterron fortesa te pashkaterruara me pare


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on August 18, 2012, 11:18:19 AM
Qe te marresh 1 diamant ne dite duhet te besh verifikimin e email dhe te jesh premium player
Military point merr kur vret ushtri te tjera, por brenda zones 2x. Gjithashtu edhe kur shkaterron fortesa te pashkaterruara me pare
Te faleminderit per shpjegimin . Jam fillestar kam shume pyetje dhe behem i besdishem por cfar te bej me pelqen shume kjo loje.
Cfare eshte zona 2x. Tani kur hapa "Command Center" e coj te attack ne fund hap nje tabele ku thote :

Players capitulated to me

User Name    The capitulation ends on
malcho65    2012-08-24 08:24:26


Tani ne fakt une e pata sulmuar ashper kete lojtar se nuk i rrinte rehat por nuk di si te veproj tani.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: Skenderbeu on August 19, 2012, 09:23:11 AM
Laberia nqs nje lojtar kapitullon prej teje nuk mund ta sulmosh ate per 1 jave kaq eshte afati....edhe ti mund te kapitullosh kundrejt nje lojtari qe te sulmon shpesh keshtu ai mbase te harron gjate asaj jave...opsioni e gjen te throne hall edhe kliko capitulation....por mos harro If you capitulate to a player, you will lose 10% of your military points.
The capitulation lasts for 168 hours, after that it can be reactivated.
You cannot attack each other while the capitulation is on (unless you are in alliance war).
You can't capitulate to a player you have attacked or to a player who haven't attacked you in the last 48 hours.
Per sa i perket asaj x2 eshte diferenca e pikeve midis teje edhe kundershtarit deri ne x2 mund te sulmosh normalisht kurse kur e kalon ate edhe sulmon ne x3,x4x5 humb honor edhe morale ne sulm keshtuq e nuk eshte e keshillueshme me mire sulmo lojtaret jo aktiv....une luaj te Realm20 edhe kam 700.000 pike mund ta quaj veten te vjeter ne kete loje u bene 6 vjet..


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: alb4ever on August 30, 2012, 15:12:11 PM
ej na beni kerkese aleance (realm 105)


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: HamzaI on October 30, 2012, 00:33:50 AM
Laberia nqs nje lojtar kapitullon prej teje nuk mund ta sulmosh ate per 1 jave kaq eshte afati....edhe ti mund te kapitullosh kundrejt nje lojtari qe te sulmon shpesh keshtu ai mbase te harron gjate asaj jave...opsioni e gjen te throne hall edhe kliko capitulation....por mos harro If you capitulate to a player, you will lose 10% of your military points.
The capitulation lasts for 168 hours, after that it can be reactivated.
You cannot attack each other while the capitulation is on (unless you are in alliance war).
You can't capitulate to a player you have attacked or to a player who haven't attacked you in the last 48 hours.
Per sa i perket asaj x2 eshte diferenca e pikeve midis teje edhe kundershtarit deri ne x2 mund te sulmosh normalisht kurse kur e kalon ate edhe sulmon ne x3,x4x5 humb honor edhe morale ne sulm keshtuq e nuk eshte e keshillueshme me mire sulmo lojtaret jo aktiv....une luaj te Realm20 edhe kam 700.000 pike mund ta quaj veten te vjeter ne kete loje u bene 6 vjet..


ehh po ka edhe shqiptar qe kan mbi 5M pike ne realm 80 , e keshtu me rradhe :D .


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: reni on October 30, 2012, 16:52:32 PM
Kush eshte kualifikuar te shkruaje ketu. Une jam Cerga ke kualifikimi


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on October 30, 2012, 21:34:28 PM
Ne realm 93 ku po luaj aktualisht jam ne aleancen dom bosko. Ne kete realm mund te jene mbi 50 shqiptare te haperdare si zogjt e korbit. Po te bashkohemi ne nje aleance behet nami po kujt i thua.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: reni on October 31, 2012, 01:58:35 AM
e kisha fjalen per world cup


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on December 06, 2012, 21:11:56 PM
Kur mbaron epoka 1 e mbreterise cfare ndodh.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: laberia on July 07, 2013, 15:15:33 PM
Ju bej thirrje te gjithe shqiptareve ne realm 93 te me kontaktojne. Shpresoj te krijojme nje aleance te re.


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: galacticWind on February 18, 2014, 12:05:04 PM
Përshëndetje, Luftëtarë! Gëzohem qe jam pjesë e ekipit të IO-s. Jam në dispozicionin tuaj në lojë dhe në forumin e lojës me gjuhën shqipe. Nëse keni paqartësira ose probleme në lojë, mund të më shkruani pyetjet tuaja në support_al@imperialsupport.org, ne chat, etj. Faleminderit! Ju uroj një ditë të bukur dhe suksese në lojë :)


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: galacticWind on May 07, 2014, 12:21:45 PM
Dëshiron të bëhesh pjesë e Imperia Online?

Ekipi ynë kërkon ndihmës për përkthimet në gjuhën shqipe. Kush është i interesuar, të dërgoj email te support_al@imperialsupport.org me subjekt "Konkurs për përkthyes". Do ju dërgojmë mbrapsh tekste të cilat do përktheni dhe mbas vlerësimit do të zgjedhim nje ose dy ndihmës.
Përkthime me google translate nuk do të merren parasysh.
Ju falemindetit!


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: eneagar0 on July 22, 2014, 15:21:46 PM
a ka ndonje aleance me shqiptar ne mbreterine 189 ?


Title: Re: Albanian forum. Forumi shqiptar
Post by: agonSH on October 04, 2014, 01:29:05 AM
A mundet mem tregu dikush a ka nai realm 4 qe jon shum shqiptar apo nai realm qe do te hapet per me u regjistru