Imperia Online International
May 03, 2024, 10:40:16 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 23   Go Down
  Print  
Author Topic: Hungarian forum / magyar fórum  (Read 124486 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
veziir
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #255 on: February 28, 2012, 00:17:17 AM »

halihó
kérnék egy kis segítséget

elvileg vazalussá alakítottam melletem egy kis erdőt, - vagy valamit -
aranyat kapok, egy picit, de csak ennyi az egész?
nyersanyag? építeni tudok? vagy hogy van ez?
mikor nő a raktár kapacitásom, a fővárosomban?
üdv veziir
Logged
harrenhall
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #256 on: February 28, 2012, 17:18:40 PM »

Területeket csak akkor tudsz magadhoz csatolni,ha van központosításod.Minél magasabbra fejleszted,annál többet tudsz magadhoz csatolni.Addig csak vazallussá tudod alakítani őket,ami csak pénzt termel.
A kapacitást meg az erőd növelésével tudod növelni és nemcsak a fővárosban hanem külön-külön kell ezt megcsinálni a magadhoz csatolt tartományokkal is.
« Last Edit: February 28, 2012, 17:20:55 PM by harrenhall » Logged
veziir
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #257 on: March 01, 2012, 20:25:52 PM »

köszönöm a segítséget
siker
viszont van két vazalusos valamim
azokat hogy tudom magamhoz csatolni, hogy termeljenek?Huh??
Logged
Hanniball88
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #258 on: March 06, 2012, 19:53:44 PM »

Sziasztok Magyarok!

Világ 20-on játszom és találtam magyar klánt is, de még fejleszteniük kell a szövetségi adminisztrációt, hogy a klán tagja lehessek.  Amúgy Hanniball88 a nevem a játékban. Gyertek erre a világra. Vannak magyarok *Smiley* Tényleg jó lenne ha lenne itt több infó a játékról, mert így saját magunktól kell rájönni mindenre - nem azért mondom, mert nehéz rájönni. Elég jól haladok most fejlesztem a Központosítás első szintjét. Írjatok nekem ha valaki van a 20-as világba. További jó játékot!!

Logged
Kishorex
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #259 on: March 07, 2012, 16:38:14 PM »

dfgbdgd
« Last Edit: March 07, 2012, 21:45:27 PM by Kishorex » Logged
Hanniball88
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #260 on: March 08, 2012, 22:22:33 PM »

Mi ez Kishorex ??
Logged
Hanniball88
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #261 on: March 09, 2012, 17:56:47 PM »

Sziasztok!

Most vesztettem vagy 800 katonát és ez rádöbbentett arra a tényre, hogy itt nem a katonaság, a hadsereg az első . Gazdaság az első és a kutatások. Ne költsetek kezdetnek hadseregre, ha költötök is minimális legyen a ráfordítás - védő sereg gyártás - erőd fejlesztése. ( íjászok a legjobbak, ha erődben védekezésről van szó, mert 4X jobban védekeznek, ha helyőrségben vannak - ehhez kapcsolódó fejlesztés az erődítés az egyetemen  )

Ezek után koncentráljatok az egyetemre és a fejlesztésekre főleg a gazdasági részére.

Hülye voltam én is, hogy támadó sereget kezdtem gyártani . Nem szabad!!

Logged
gabeszku
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #262 on: March 11, 2012, 10:37:30 AM »

Sziasztok!
Nemrég keztem játszani a 63-as világban.
Elég jól boldogulok hála a traviannak, végéig fosztogatok mindenkit *Grin*
Viszont nem tudom, hogy a sereg morálját hogyan tudnám a kiképzés fejlesztésen kívül növelni? már sokszor 30 körüli a morál
5k kardos 4k íjész 1k lovasság. A kémekkel sokszázezres raktárakra bukkanok, kis sereggel védve, viszont a szimulációban megfutamodna a seregem a morál miatt....
Idegesít a sok el nem rabolható nyersanyag..
van erre valami ellenszer?
« Last Edit: March 11, 2012, 10:39:43 AM by gabeszku » Logged
Hanniball88
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #263 on: March 11, 2012, 14:37:44 PM »

Ezen már én is gondolkodtam. Ott vannak pl az inaktív faluk. tele van nyersanyaggal és a pont különbség miatt nem lehet kifosztani őket. Aktív játékosok meg tudnának mit kezdeni a rabolt nyersanyaggal . Megérne egy játék szabály módosítást!

Morállal nem tudom mit lehet kezdeni . Nézz utána . De egy idő kell neki hogy normalizálódjon a morál. minden támadásnál csökken, de attól is függ mennyire hogy milyen pontszámú játékost támadsz meg. Ha kisebb akkor többet vesz le a morálból .

Logged
gabeszku
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #264 on: March 11, 2012, 22:43:22 PM »

Az 5 szörös külömbségi szabállyal egyet tudok érteni, hogy hagyni kell némi esélyt *Grin*
De a becsület a morált hogy ennyire befolyásolja......
És ha magadnál kisebbet támadsz veszted a becsületet... ki az a pöcs aki nem a magánál gyengébbtől akar rabolni? A végén még ottmarad a sereg, vagy netán bosszút állnak nem ? *Grin*
Mindig a nagyobb nyomja el a kicsit az életben is...
Ahogy észrevettem a lakosság és a sereg morálja nincs viszonyban....
« Last Edit: March 11, 2012, 22:44:05 PM by gabeszku » Logged
Hanniball88
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #265 on: March 12, 2012, 08:38:27 AM »

Az 5 szörös külömbségi szabállyal egyet tudok érteni, hogy hagyni kell némi esélyt *Grin*
De a becsület a morált hogy ennyire befolyásolja......
És ha magadnál kisebbet támadsz veszted a becsületet... ki az a pöcs aki nem a magánál gyengébbtől akar rabolni? A végén még ottmarad a sereg, vagy netán bosszút állnak nem ? *Grin*
Mindig a nagyobb nyomja el a kicsit az életben is...
Ahogy észrevettem a lakosság és a sereg morálja nincs viszonyban....

Helló!

Hát sajnos ennyire befolyásolja *sad* Én sem értem. Megtámadtam egy kisebbet és mindjárt -22-be volt a becsületem. Ebben a csatában volt pont nem hogy a becsületem -22-be volt de még vesztettem 800 katonát is. Persze mindenki magánál kisebbet támadja. Senki nem olyan bátor, hogy hogy magánál nagyobb pontszámú játékost támadjon meg.

Lakosság és a sereg kapcsolatban azért van 1-2 dolog ami befolyásolja egymást. Egy kicsi viszony azért van.
 
Lakosságra negatívan ható dolgok :
            Katonák kiképzése - a kiképzett katonák aránya a lakossághoz képest meghatározza a boldogságpont vesztés mértékét.
            Sikeres fosztogatás - a lemészárolt lakosság aránya a teljes lakossághoz képest, meghatározza az elvesztett boldogságpontokat, de ez nem lehet több mint 30.
            Elvesztett mezei csata, 5 boldogságpont vesztéssel jár.
            Elvesztett háború - 10 boldogságpont vesztés a birodalmad minden tartományában.
            Hadüzenet küldése, 10 boldogságpont vesztéssel jár.
           Elvesztett erőd ostrom miatt ( 24 óránként csak az első eset után ) 5 boldogságpont vesztés.
            Tartomány vagy gyarmat elvesztése miatt a birodalom minden területén 5 boldogságpont vesztesz.

Megindulhat az elvándorlás egy másik nagyobb boldogságpontú faluba.



« Last Edit: March 13, 2012, 00:29:57 AM by Hanniball88 » Logged
bsanyi
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #266 on: April 15, 2012, 20:04:33 PM »

Üdv mindenkinek!
Arra lennék kíváncsi van-e valami mód arra, hogy birodalmam helyét módosítsam a kontinensen? Pl. magyarokhoz közelebb.  *hihi*
Köszi.
Logged
madocchun
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #267 on: April 17, 2012, 14:33:40 PM »

A 82-es világban várok uj klán társakat. Betyar_Sereg.
Logged
-padme-
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #268 on: November 30, 2012, 20:48:25 PM »

Sziasztok !

Mínuszba ment az aranyam !  head_hurts_kr
Mit tegyek ?
Léci segítsetek ! *sos*
Logged
narcofly
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #269 on: February 18, 2013, 10:59:05 AM »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy tapasztaltabb játékostól!
Építeném a 9-es erődöt, de: 61,1 millió kőbe kerül, a 8-as erőd csak 48 milliót tud tárolni. Akkor, hogy tudnám megépíteni.......... Megköszönném a sürgős választ, nehogy kiraboljanak addig!! Előre is köszönöm!!!!  *sos*
Logged
Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 23   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!