Imperia Online Croatia
Travanj 24, 2024, 03:34:14 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: utvrda  (Posjeta: 2820 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #15 na: Prosinac 28, 2009, 08:50:58 »

bas sam htio reci da tigar ima provinciju 8 zboxanu, kaj mu hoces rec da ne zna igrat  Tongue a i napomenut da provincija osam ima 20% bonus na konjicu, nesto uzmu nesto daju i eto meni dileme, koju sad provinciju zboxat
Da, samo kaj su meni sve provincije zboxane i nije mi bilo cilj zboxati ravnice. Planine a najbolje planine sa šumom su idealne zbog toga jer ti je vojska 25% jača a utvrda skoro duplo u odnosu na ravnice.
Evidentirano

tvujcuf
Lieutenant
***

Karma: +6/-22
Offline Offline

Postova: 225


Profil
« Odgovor #16 na: Prosinac 28, 2009, 03:27:46 »

Da, samo kaj su meni sve provincije zboxane i nije mi bilo cilj zboxati ravnice. Planine a najbolje planine sa šumom su idealne zbog toga jer ti je vojska 25% jača a utvrda skoro duplo u odnosu na ravnice.

ma ono kaj sam rekao da imas provinciju 8 zboxanu sam se salio, znam da imas sve  Grin, to me sokiralo jos davno. zboxao sam ja jos na pocetku planine sa sumom, ali nije mi bilo jasno ono bas u obrani onaj bonus na kaj se tocno odnosi ali sad znam i to. a kako sam poceo igrat i u svijetu 63 pitam sad da vidim jesam sta zeznuo. ali cini se da nisam Smiley samo mislim da tam necu moci zboxat planine sa sumom pa cu morat planine
Evidentirano
Marin20
Gost
« Odgovor #17 na: Prosinac 28, 2009, 06:39:08 »

jel se moze dogodit da na karti za kolonizaciju nemožemo boxati šumovite planine
Evidentirano
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #18 na: Prosinac 28, 2009, 06:52:59 »

Sve je pitanje strategije. Ako utvrde u planinama imaju dodatni bonus ja mislim da je baš utvrde u ravnicama potrebno okružiti provincijama i na taj način povećati im šansu da se odupru napadaču. Ako utvrde u ravnici ostaviš na periferiji kako ćeš ih braniti ? Onda je jedino rješenje jako dignuti level utvrđivanja.
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #19 na: Prosinac 28, 2009, 07:03:50 »

Sve je pitanje strategije. Ako utvrde u planinama imaju dodatni bonus ja mislim da je baš utvrde u ravnicama potrebno okružiti provincijama i na taj način povećati im šansu da se odupru napadaču. Ako utvrde u ravnici ostaviš na periferiji kako ćeš ih braniti ? Onda je jedino rješenje jako dignuti level utvrđivanja.
zasto bi ih branio?Huh?? a i ako si u ratu cilj je da uhavtis nekome vojsku znaci napadac napada tamo gdje se nalazi vojska u slucaju krive procijene ili koristenja kalkulatora on te napada di ja vojska logicno je da vojsku drzis u planinama prema tome on se zabije i evo tebi novog bozica..... [:-}
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
alessio
Lieutenant
***

Karma: +6/-7
Offline Offline

Postova: 168


Profil
« Odgovor #20 na: Prosinac 29, 2009, 10:52:12 »

Sve je pitanje strategije. Ako utvrde u planinama imaju dodatni bonus ja mislim da je baš utvrde u ravnicama potrebno okružiti provincijama i na taj način povećati im šansu da se odupru napadaču. Ako utvrde u ravnici ostaviš na periferiji kako ćeš ih braniti ? Onda je jedino rješenje jako dignuti level utvrđivanja.

zašto bi ih branio? kog briga za srušenu utvrdu.
a kasnije kada ide miljon na miljon vojnika ionako utvrda ne igra neku ulogu, jer ako popušiš na polju odmah ti je jasno da ti se ne isplati braniti.
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #21 na: Prosinac 30, 2009, 03:13:51 »

zašto bi ih branio? kog briga za srušenu utvrdu.
a kasnije kada ide miljon na miljon vojnika ionako utvrda ne igra neku ulogu, jer ako popušiš na polju odmah ti je jasno da ti se ne isplati braniti.

pa cuj neslazem se bas s ovim ako izbubis na polju da padas utvrdu.... ako imas 8lvl utvrdu punu strijelaca neprijatelj ce gubit 7morala po krugu i utvrda ce izdrzat barem 3 kruga to je 21moral pa ako je bitka na polju cupava onda protivnik pada na utvrdi u najgorem slucaju na garisonu jedino ako taj dan nije bas njegov najsretniji dan pa da mu se vojska bori do 10-20 morala ili manje.....
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
alessio
Lieutenant
***

Karma: +6/-7
Offline Offline

Postova: 168


Profil
« Odgovor #22 na: Prosinac 30, 2009, 02:46:52 »

pa cuj neslazem se bas s ovim ako izbubis na polju da padas utvrdu.... ako imas 8lvl utvrdu punu strijelaca neprijatelj ce gubit 7morala po krugu i utvrda ce izdrzat barem 3 kruga to je 21moral pa ako je bitka na polju cupava onda protivnik pada na utvrdi u najgorem slucaju na garisonu jedino ako taj dan nije bas njegov najsretniji dan pa da mu se vojska bori do 10-20 morala ili manje.....

s 3000 trebova utvrda 8 puna strela ne izdrži jedan krug.  Grin
mislio sam ono, ako se braniš i vidiš da gubiš polje, nije bas isplativo braniti se, makar moze popusiti na utvrdi, jer ako si tada popusio 40% vojske.... ovaj na utvrdi moze samo jos manji dio izgubiti, uglavnom cak i ako dobijes mozda neces biti u pozitivi. posebno ako ti kao branjenik ti pobjegne vojska na polju, to je smrt.
Evidentirano
tvujcuf
Lieutenant
***

Karma: +6/-22
Offline Offline

Postova: 225


Profil
« Odgovor #23 na: Prosinac 30, 2009, 03:04:02 »

utvrda 7 izdrzi protiv 3000 trebusea jedan krug
Evidentirano
ironmaiden
Sergeant
**

Karma: +5/-14
Offline Offline

Postova: 60


Profil
« Odgovor #24 na: Prosinac 30, 2009, 04:28:48 »



utvrda 8 utvrđivanje 22 u mene u svjetu 5 napao me lik sa 2M vojske i 3000 trebova ja sa 1M sam morao bježat jer bi me satrao...tako da ti to baš ne stoji
Evidentirano
tvujcuf
Lieutenant
***

Karma: +6/-22
Offline Offline

Postova: 225


Profil
« Odgovor #25 na: Prosinac 30, 2009, 05:26:09 »

pa rekao sam da jednu rundu izdrzi, a ne da bi dobio bitku Grin pogledaj sta gore pise, raspravljaju dal moze utvrda 8 izdrzat rundu protiv 3000 trebusea ili dal moze izdrzat tri runde i koliko morala padne za te tri runde
Evidentirano
ironmaiden
Sergeant
**

Karma: +5/-14
Offline Offline

Postova: 60


Profil
« Odgovor #26 na: Prosinac 30, 2009, 05:29:48 »

da samo kažem da nebi vi ostavili kada  budete imali takvu vojsku  *freak* *freak* *freak*
Evidentirano
tvujcuf
Lieutenant
***

Karma: +6/-22
Offline Offline

Postova: 225


Profil
« Odgovor #27 na: Prosinac 30, 2009, 05:34:41 »

pa vjerojatno bi bjezao, ovisi, recimo da mogu dobit ali uz velike gubitke a u ratu sam branio bi se, isto tako i da je kraj ere pa da nije vise bitno. a ovo sta si ti napravio mislim da je pametno da si maknuo vojsku, a mislim da je to i prije netko rekao da bi gubitci bili veliki. osim ako ti vojna medicina nije jako razvijena  Grin
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #28 na: Prosinac 30, 2009, 05:42:35 »

budi realan onaj ko ima 5k trebova njemu netreba vojska.... Grin Grin Grin evo ti r71 vec ja sami kraj ere i sta rec mozes na prste jedne ruke nabrojat igrace koji imaju 3k trebova.... svi imaju oko 2 max 2.5k trebova a tu utvrda lvl 8 moze izdrzat barem 2 kruga i to ako se uzme samo tvojih 12lvl utvrdenja a uz to ti mozes imati i 14-15-16lvl utvrdenje a i istrazivanja saveza to ti je barem 4 znaci utvrda lvl 8 s utvrdenjem evo 19 kazes da nemoze izdrzat vise od jednog kruga ako protivnik ima 2.5k trebova .... nisam kalkulirao jer je to tesko iskalkulirat jer tu igra ulogu i puno detelja ali po nekom mojem misljenju i dosadasnjem iskustvu moze izdrzat.... a cuj 2 kruga 14morala to i nije malo to ti je velikih 700bodova casti ni to nije lako skupit.... zato da ne vrijedi utvrda vrijedi....  [:-}
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
ironmaiden
Sergeant
**

Karma: +5/-14
Offline Offline

Postova: 60


Profil
« Odgovor #29 na: Prosinac 30, 2009, 05:50:48 »

utvrda vrijedi al ako te napadne neko sa 3000 trebova i 1M čuvara nema ti baš pomoći za utvrdu..u mene je voj.medicina 21 al opet sam pobjegao jer šta je sigurno sigurno je...jer sam vidio bitaka di ovi pobjeđuju sa 30 časti pa eto...
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!