Imperia Online Croatia
Ožujak 29, 2024, 12:12:00 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
Anketa
Pitanje: TREBA LI UGASITI HR. FORUM?
DA
NE

 Str: 1 [2] 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: TREBA LI UGASITI HR. FORUM?  (Posjeta: 4347 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
djontravolta
Major
*****

Karma: +141/-67
Offline Offline

Postova: 571


Hey babe :)


Profil
« Odgovor #15 na: Veljača 04, 2016, 12:03:40 »

draga moja ekipo vidim da ste u svemu kontradiktorni i vecinom krivo upuceni. pa da vam probam objasniti neke stvari. pa tko ima oci neka cita, a tko ima mozak neka razumije procitano. prvo da razjasnimo pozicije, a onda cu vam objasniti zasto je hrvatska  u godinu dana ostala bez 2 CMa. za komparaciju cu uzeti 4 drzave :srbiju , hrvatsku , BIH i makedoniju. dalje:drzave mogu u odnosu na forum imati 3 pozicije:
1. imaju vlastiti forum
2. imaju podforum u sklopu int. foruma
3. nemaju forum
u tom svijetlu pogledajmo gore 4drzave prije 3 godine. hrvati su imali najvise igraca, trosili najvise dija i od 2009 samostalni forum i 2 aktivna CMa,
 srbi su imali malo manje igraca , trosili puno manje dija i tu negdje presli s int. na svoj vlastiti forum te su dobili 1.CM. (do tada je to tiger bio za skoro cijelu bivsu jugu).
 BIH su imali igraca kao i srbi , trosili su isto malo dija i nisu imali ni forum ni CMa.
makedonci su bili najslabiji, ali su imali podforum na int. forumu
Akakvo je danas stanje:
Hrvati imaju nesto manje igraca nego prije 3 g. (ako ne manje igraca onda svakako manje naloga ) , po potrosnji dija smo jos uvijek daleko najjaci u regiji, kao i po kvaliteti igre (sto se vidi na plasmanu SPa u zadnje 3 godine, jos uvijek imamo svoj forum i nemamo vise CMa.
Srbi su daleko porasli po broju igracai i daleko premasili hrvate, ali unatoc tome zaostaju u kvaliteti, tj. u potrosnji dija. imaju jak samostalni forum i 1 CMa
BiH ima puno igraca, vise nego hrvata, malo manje od srba,kvalitetni su igraci, ali trose jako malo dija NEMAJU nikakav forum ni CMa
makedonaca je najmanje slabo trose dije, imaju podforum na int. forumu i IMAJU 1 CMa
kad pogledamo ove podatke gore , nista nam nije jasno. ZASTO SU NAMA HRVATIMA KOJI SMO SVJETSKI PRVACI, NAJVECI POTROSACI DIJA OD ZEMALJA BIVSE JUGE. IMAMO VISE IGRACA OD MAKEDONACA , ZASTO SU NAMA U POLA GODINE MAKNULI 2 CMa  Huh? Huh? Huh?
ocito je da nismo upoznati s kriterijima koje treba imati neka zemlja da bi imala CMa. jer da je to kvaliteta igraca i potrosnja dija, mi bi imali barem 5. da je broj igraca onda bi bosanci davno imali i forum i CMa . a nemaju i nikad nisu imali.
a da je bilo sto od gore navedenog, onda makedonci ne bi imali nista, a u ovom trenu oni imaju CMa  a mi ne.
vrijeme je za odgovor: posao CMa ocito nije uvjetovan ni potrosnjom dija, ni brojem igrac, ni kvalitetom istih.
posao CM najvecim dijelom je vezan za forum i prevodjenje. pa kako u hr forumu vise nema vise diskusije, nema potrebe ni za CMovima. a tako ni za forumom. pitanje je dana kad ce bugari ugasiti ovaj forum i prebaciti nas na int. da pravimo drustvo makedoncima , rusima , frncuzima i sl.
hoce li doci do toga ne ovisi o broju igraca , nego o broju postova na forumu. a svima nam je jeasno zasto vise nitko ne pise na forumu.

Slazem se sa par stvari koje si napisao. Ne slazem se da je kika dobila otkaz zbog broja postova na forumu jel to nema veze s mozgom. Kad sam postao moderator bilo je navise clanova online ikad, 2013 godine kad smo osvojili prvo svjetsko prvenstvo. Znaci nije zbog moderatora, ako se neko ne pridrzava pravila dobit ce zabranu. Mozes se ljutit koliko god hoces na to
« Zadnja izmjena: Veljača 04, 2016, 12:55:28 od djontravolta » Evidentirano
no.1
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 2


Profil Email
« Odgovor #16 na: Veljača 04, 2016, 11:36:56 »

Mislim da bi ste imali svog CM-a da niste tukli  *black_eye* *black_eye* *black_eye* Bugare na SP gde god ste stigli.  Cheesy Cheesy
Šalu na stranu ali forum vam je nikakav. Mnogo banova za sve i svašta je oteralo dosta igrača, ali nije to problem.
Problem je što  su moderatori i VAŠ ( i ako je kika Bugarka) CM totalno neaktivni i nisu kreativni da privuku igrače na forum. Umesto da se naprave neke teme i td. koje bi privukle igrače na forum sve se svodi kao "Pitaj igrača".  Treba pustiti igrače da se malo i posvadjaju, da postave i satirična pitanja a ne sve banovati (ja to kažem a 2-3 naloga su mi trajno banovana) :Smiley :Smiley.
Zaključak je, ako je dobar CM, dobar je i forum. Ipak on odlučuje ko će biti moderator i šta moderatori mogu ili ne mogu.
Veliki pozdrav za sve Hrvatske igrače koje poznajem i poštujem.
Ako ste kojim slučajem usamljeni na ovom forumu možete da dodjete na Srpski forum, uvek ste dobro došli, mada i tamo ima po neki nacionalista kao i kod vas. [:-} [:-} [:-}
« Zadnja izmjena: Veljača 04, 2016, 11:48:14 od no.1 » Evidentirano
kokocar
Lieutenant
***

Karma: +47/-33
Offline Offline

Postova: 202



Profil Email
« Odgovor #17 na: Veljača 04, 2016, 01:41:13 »

Mladeneeeeeeeeeeeeeeee javi se !   Grin  Grin Grin Grin Grin Grin
Evidentirano
njamnjam
Private
*

Karma: +37/-7
Offline Offline

Postova: 34



Profil Email
« Odgovor #18 na: Veljača 04, 2016, 02:04:45 »

Nakon dugo vremena dođem na Forum i prva tema : Treba li ugasiti
Naravno da ne. I zašto Bubimir (klaun) nije baniran??  Grin   Grin
Evidentirano
Tahuti
Private
*

Karma: +4/-6
Offline Offline

Postova: 8



Profil
« Odgovor #19 na: Veljača 04, 2016, 04:09:17 »

Slazem se sa par stvari koje si napisao. Ne slazem se da je kika dobila otkaz zbog broja postova na forumu jel to nema veze s mozgom. Kad sam postao moderator bilo je navise clanova online ikad, 2013 godine kad smo osvojili prvo svjetsko prvenstvo. Znaci nije zbog moderatora, ako se neko ne pridrzava pravila dobit ce zabranu. Mozes se ljutit koliko god hoces na to
htio sam tu napisati i obrazloziti kako je iskljucivo tvoja odgovornost za ovo stanje na forumu, ali mi je no.1 u svom postu gore otvorio oci i svaka mu je na mjestu. izdvojio bih samo citat: "Zaključak je, ako je dobar CM, dobar je i forum. Ipak on odlučuje ko će biti moderator i šta moderatori mogu ili ne mogu"
tiger je bio opomenut da ako te ne makne da ces unistiti forum, pa cak da ce i ostat bez posla, ali nista nije poduzeo i plodovi tvog rada doveli su do njegovog otkaza, kao i kikinog. tvoje selektivno baniranje i brisanje postova otjeralo je 90% ljudi s foruma , a i onih deset koji je ostalo ne zele pisati jer ne vide smisao u tome. evo ti primjer u ovoj temi: po mom misljenju banirao si suzu i obrisao post bez potrebe.  (mislim da je takovo nesto napisao na forumu Glasa koncila, da ne bi odbio ban Grin ). uglavnom, godine rada dali su svoje plodove !
PONOVIT CU: broj postova i posjeta odredjuje kolicinu osoblja koji servisiraju taj forum.
uzet cu ovdje za primjer svjetska prvenstva:
SP11 i12 imalo je preko 5000 postova u 100 tema. najjaca tema "konacni obracun" imala je 1647postova i 24799 pogleda
tada smo dobili Martinu kao pomocnog CMa i u 12 mjesecu kiku kao drugog CMa . cijeli forum je cvetao , bilo je za Lips Sealed ancije, prepucavanja, druzenja i svega sto jedan takav forum treba imati . mod kikiriki je sve drzao pod kontrolom, a proxy bas i nije najbolje kotirao
SP13 je imao 3240 postova u 20 tema , najjaca tema "Svjetsko prvenstvo 2013" imala je 1939 postova i nevjerojatnih 43900 pogleda, postali smo prvaci
i ocekivao se jos veci rast . ali tada si dosao ti s selektivnom banovima i brisanjem postova, pa cak i cijelih tema. sto je donijelo i svoje plodove, pa je vec
SP14 imalo samo 670 postova u 21 temi , najjaca tema "Imamo li tim za SP?" imala je samo 166 postova (vise 10x manje) i samo 6245 pogleda. unatoc tome dobio si pomocnika dunkana koji nije puno zaostajao za tobom, a vratio se i proxy koji je sad kraj vas dvojice ispao cista pozitiva. devastacija foruma se nastavila, forum opustio i bugari su opravdano ocijenili da imamo visak CMova i tiger je dobio nogu. da je tada otisla kika , tiger bi mozda nesto promjenio, ali kika nista nije naucila iz toga i pustila vas da i dalje radite po svojim kriteirijima. i nakon godine dana slika je bila ovakova:
SP15 je imao 108 postova u 3 teme (ne racunajuci onih 5 tema u vijestima). najjaca tema "W.CUP 2015" imala je 75 postova i 1764 pogleda (zaista impresivno Grin ) misli li jos tko da o broju igraca ovisi broj posjetitelja foruma???
pritisak se nastavlja banovi padaju , teme se brisu. ljudi nema , pa i drugi CM dobiva otkaz!
ako se i dalje nastavi ovom praksom do iduceg SPa ili cemo dobiti podforum na int. forumu ili ce nas prikljuciti na srbijanski forum (kao bosance i crnogorce).
ali koga vise briga. iako cemo 2016 imati najkvalitetnije igrace u regiji, potrositi najvise dija, sigurno osvojiti barem neku medalju na SPu. necemo imati svoj forum i to je cinjenica. pa kome krivo kome pravo.
Evidentirano
Silvio
Captain
****

Karma: +62/-60
Offline Offline

Postova: 311


kostrena@hotmail.com
Profil WWW
« Odgovor #20 na: Veljača 04, 2016, 08:17:18 »

Previše podforuma (i kategorija) ima. To sve treba smanjit.

Otvorit neke zanimljive teme kao šta kaže Martina. Također maknut balavce sa pozicija Global moderatora, te će onda ljudi počet aktivnije ovo koristit.
Evidentirano


klaun1
Major
*****

Karma: +126/-56
Offline Offline

Postova: 605

uz igrace sa zabranom pisanja na forumu... buuu


Profil
« Odgovor #21 na: Veljača 04, 2016, 09:33:11 »

Nakon dugo vremena dođem na Forum i prva tema : Treba li ugasiti
Naravno da ne. I zašto Bubimir (klaun) nije baniran??  Grin   Grin
Grin Grin Grin Grin ko meni sta smi
Evidentirano

buuu
djontravolta
Major
*****

Karma: +141/-67
Offline Offline

Postova: 571


Hey babe :)


Profil
« Odgovor #22 na: Veljača 04, 2016, 10:39:30 »

Ne treba ugasiti forum već trebamo učiniti sve kako bismo ga oživeli. Šta mislite o organizaciji natječaja (priče, slike, stihovi, video uradci) za dijamante? Mislim da bi takva vrsta zanimacije na forumu doprinela oživljavanju istog. Smiley

Razmislite o tome.  Wink

To sam probao dogovorit prije 2 godine, nadam se da ce se sad moc nesto organizirat...
« Zadnja izmjena: Veljača 04, 2016, 10:42:33 od djontravolta » Evidentirano
Tahuti
Private
*

Karma: +4/-6
Offline Offline

Postova: 8



Profil
« Odgovor #23 na: Veljača 05, 2016, 12:37:53 »

Ne treba ugasiti forum već trebamo učiniti sve kako bismo ga oživeli. Šta mislite o organizaciji natječaja (priče, slike, stihovi, video uradci) za dijamante? Mislim da bi takva vrsta zanimacije na forumu doprinela oživljavanju istog. Smiley

Razmislite o tome.  Wink

Postovana martina, potpuno se slazem s tobom, a nadam se i vecina korisnika foruma. no za to nam je potrebna pomoc. prvo bih te molio da nam svima objasnis svoj status na ovom forumu, tj, da se predstavis u kojoj si funkciji ovdje. ako kojim slucajem imas sva prava koji jedan CM ima , molim te da nam pomognes. prvo sto treba je uvesti jasna pravila ponasanja na forumu koja bi trebala biti apsolutno ista za sve, a ne imati selektivni pristup prema clanovima. ukinuti brisanje postova. ako je netko napisao nesto jako bezobrazno i uvredljivo, treba ga banirati, ali i ostaviti post kao sliku onog sto je napisao te ispod toga obavjest o banu, da je jasno vidi sto se smije ,a sto ne. ukinuti funkcije svim sadasnjim moderatorima, jer neki nisu aktivni godinama, a oni koji jesu doveli su nas do ovog stanja kakvo je danas i cak da se promjene nikad vise nece steci povjerenje igraca koji su zbog njih otisli s foruma. ako imas ovlasti za ovo, onda mozemo dalje.
sto se tice natjecaja za dijamante, tu ideju koliko znam je predlozio horus tigeru jos prije tri godine po uzoru na srpski forum, ali je tada tiger dobio odgovor iz ureda da nisu zainteresirani za to. ako ti imas utjecaja da se to uvede bilo bi to odlicno, a siguran sam da ces imati pomoc i podrsku kvalitetnih igraca.
znaci da bismo ozivjeli ovaj forum potrebne su velike organizacijske , kadrovske i eticke promjene. Bolesnik (forum) je na izdisaju i potrebna je velika operacija i ozbiljnim rezovima, jer bilo kakva polovicna ili nikakova rijesenja nece  ga spasiti od propasti.
Evidentirano
no.1
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 2


Profil Email
« Odgovor #24 na: Veljača 05, 2016, 10:15:32 »

Tahuti, u skladu sa dešavanjima kod vas, treba prvo ubaciti novu temu "Registar izdajnika Hrvatskog foruma"  Grin Grin Grin
i da se svi banovani igrači tamo sami jave i obrazlože zašto su banovani, kažnjeni i zašto su im skinuti postovi.  Cry Cry
Evidentirano
Tahuti
Private
*

Karma: +4/-6
Offline Offline

Postova: 8



Profil
« Odgovor #25 na: Veljača 05, 2016, 06:35:29 »

Dobro jutro,  Smiley

Naravno da imam sva prava CM-a ali nisam hrvatski CM. Ovde sam kako bih pomogla vašim moderatorima. Ukoliko se oni slažu organizovati takvu vrstu natječaja nemam ništa protiv i pomoći ću koliko god budem mogla.
Neće biti brisanja tema ako se svi pridržavaju pravila foruma. Sve vrste uvreda su strogo zabranjene.
cijenim tvoj trud, ali ovo sto is napisala je sizifov posao. jer problem je u tome sto vise nema ljudi na forumu, tako da se nece imati tko natjecati, event. ce par istih ljudi dobivati dije. trebas staviti nove, nekompromitirane moderatore koji ce imati isti kriterij prema svima , event. tolerantniji, ali prema svima isto. i naravno da se i dalje treba pridrzavati pravila foruma.

no1. sto se tice teme "registar..." postoji problem sto banovani igraci ne mogu pisati po forumu, pa tako i otvarati teme Grin Grin
Evidentirano
tijomanija
Sergeant
**

Karma: +5/-5
Offline Offline

Postova: 79



Profil Email
« Odgovor #26 na: Veljača 05, 2016, 07:13:01 »

DA!! Hrvatski forum više nije Hrvatski i treba ga ugasiti. MOJ ODGOVOR JE...............     DA  ..............

https://youtu.be/DdRP532H4RY
Evidentirano
klaun1
Major
*****

Karma: +126/-56
Offline Offline

Postova: 605

uz igrace sa zabranom pisanja na forumu... buuu


Profil
« Odgovor #27 na: Veljača 05, 2016, 07:59:33 »

samo nek oni pocmu dilit dijamante vidit ces kako ce se ljudi brzo vratit na forum  Grin a moderatori vama puna podrska svaka cast,horusa su i dosad banirali tako da to njemu nije nista novo ko ni meni  Grin a forum mora ostat naravno kome smeta nek nedolazi to je najjednostavnije Cool
Evidentirano

buuu
tijomanija
Sergeant
**

Karma: +5/-5
Offline Offline

Postova: 79



Profil Email
« Odgovor #28 na: Veljača 05, 2016, 08:04:16 »

samo nek oni pocmu dilit dijamante vidit ces kako ce se ljudi brzo vratit na forum  Grin a moderatori vama puna podrska svaka cast,horusa su i dosad banirali tako da to njemu nije nista novo ko ni meni  Grin a forum mora ostat naravno kome smeta nek nedolazi to je najjednostavnije Cool

neke stvari se ne mogu kupiti novcem, za sve ostalo tu je Master Card...
Evidentirano
klaun1
Major
*****

Karma: +126/-56
Offline Offline

Postova: 605

uz igrace sa zabranom pisanja na forumu... buuu


Profil
« Odgovor #29 na: Veljača 05, 2016, 08:30:51 »

neke stvari stvarno nemos kupit novcem  Grin
Evidentirano

buuu
 Str: 1 [2] 3   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!