Imperia Online Croatia
Travanj 19, 2024, 05:37:05 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: nap-mirovni ugovor  (Posjeta: 1024 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
venus
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 13


Profil
« na: Veljača 23, 2009, 05:47:38 »

koja je razlika? je li sam to što se može dati zlato kao osiguranje? ima li se u oba slučaja pravo na besplatni rat?
Evidentirano
kire55
Gost
« Odgovor #1 na: Veljača 23, 2009, 06:50:36 »

nap-ti je nenapadanje
mirovni ugovor-to je primirje između dva saveza ili igraća,valjda je to to što si pitao......ako sma dobro skužio
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #2 na: Veljača 23, 2009, 07:56:19 »

nap ili mirovni ugovor ti je jedno te isto. NAP = Non Agressive Pact
Evidentirano

Mithrandir
Sergeant
**

Karma: +6/-18
Offline Offline

Postova: 99


Profil
« Odgovor #3 na: Veljača 23, 2009, 09:37:04 »

Ja mislim da nije isto.

Potpisivanjem NAP-a samo sklapate dogovor o nenapadanju, a potpisivanjem mirovnog ugovora ulazite u Federaciju.
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #4 na: Veljača 23, 2009, 11:48:51 »

Ja mislim da nije isto.

Potpisivanjem NAP-a samo sklapate dogovor o nenapadanju, a potpisivanjem mirovnog ugovora ulazite u Federaciju.
Nisam trenutno vođa saveza pa ne mogu to provjeriti. Ali prevodil sam imperiju i znam da sam svuda prevodil NAP. Jedino je kosac u jednom tekstu prevel mirovni ugovor i to nisam kasnije popravil.
Pošto prvi put igram novu V4a verziju moram točno provjeriti kak se sklapa nap a kak formira federacija.
Evidentirano

Mithrandir
Sergeant
**

Karma: +6/-18
Offline Offline

Postova: 99


Profil
« Odgovor #5 na: Veljača 24, 2009, 02:57:08 »

Ja jesam vođa saveza i znam da ovo dvoje nije isto. Wink
Evidentirano
Bothari
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Postova: 29


Profil Email
« Odgovor #6 na: Veljača 24, 2009, 03:17:19 »

Ne znam što je što ali mislim da bi NAP (non agression pact) i mirovni ugovor trebali biti isto. NAP se obično potpisuje na neko vrijeme. Traje samo dok to odgovara objema stranama i kulturno je najaviti tjedan dana u naprijed da će biti prekinut (ili manje dana ali najaviti prekid) . Npr. ako izbaciš nekoga iz svog saveza daš mu 3-7 dana da se snađe bez napada sa tvoje strane. Tako ja shvaćam NAP.

Sve što je trajno potpisano bi trebala biti, kako je netko rekao, federacija i po meni bi trebala nositi obavezu da ako netko napadne moj savez, svi iz federacije tom savezu objavljuju rat (ukoliko nisu vezani kakvom federacijom sa tim savezom). Stoga bi federaciju trebalo shvaćati ozbiljno a NAP potpisivati za vlastitu korist i strateške ciljeve.

Pretpostavljam da savez može definirati ovakva pravila i prije potpisivanja bilo čega upoznati sa tim pravilima drugi savez da se zna na čemu je tko i što se može očekivati.

Evidentirano
KoSaC
Global Moderator
*

Karma: +19/-32
Offline Offline

Postova: 299


Profil
« Odgovor #7 na: Veljača 24, 2009, 08:44:05 »

ovako pošto igram jako dugo verziju 4 (otkad se otvorila,treći mjesec prošle godine ) ,ima razlike
NAP se potpisuje kao ugovor o nenapadanju,oba saveza plate svotu love i ako u tih tjedan dana jedan od saveza prekrši nap drugi savez dobija svoju lovu ali mislim da ne dobija i protivničku već ona nestaje.
mirovni ugovor=peace treaty=koliko sam shvatio to jest federacija,kad ga potpišeš sa drugim savezom,nemožete se napadati i ukoliko netko objavi rat tome drugom savezu ti njemu možeš objavit bez troška  *ok*
Evidentirano
kire55
Gost
« Odgovor #8 na: Veljača 25, 2009, 09:20:39 »

znao sam da iam razlike........samo nisam znao kako da objasnim
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!