Imperia Online Croatia
Travanj 16, 2024, 10:17:20 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 2 [3]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Kako je ovo moguće???  (Posjeta: 4361 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Licancina
Captain
****

Karma: +28/-37
Offline Offline

Postova: 358


Profil
« Odgovor #30 na: Studeni 20, 2009, 04:38:19 »

jaruga, reci su ti samo jednu stvar... s vojskom se mozes pozdravit nazalost... meni se dogodila skoro pa identicna stvar kao i tebi, ostao bez vojske radi nekog  Lips Sealed na serveru.... samo kaj sam ja gledao punih sat vremena kako me lik napada i vojska mi stoji pred vratima s 5 milja zlata i nikak da se makne... izgleda da su bili odlucili strajkat i pit caj dok protivnik ne dodje i samelje ih... i radi toga sam prekinuo s ozbiljnom igrom, dvaput mi se dogodilo tako nesto i svi se prave glupi, ipak malo previse za trpit ja mislim... a bas me zanima kaj ce ti sutra tiger prenijet kao odgovor od admina, kojima puca ona stvar za postenje (mislim na admine naravno)
Evidentirano
Marko
Sergeant
**

Karma: +0/-3
Offline Offline

Postova: 66


Profil
« Odgovor #31 na: Studeni 20, 2009, 12:05:12 »

Jaruga je dobio ban do kraja ere... Hm bit če da je Salinjo jučer okrenuo nekoliko brojeva od bugarskih admina i to smo riješili... Grin Zato pazite se jer mi možemo sve, čak i zblokirati server kad zatreba...
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #32 na: Studeni 20, 2009, 12:42:19 »

jaruga je poslao napad na jopa28 u 16:37:23
napad se desio u 18:49:07 što je 2:11:44 vrijeme putovanja
dodamo na  18:49:07+2:11:44 i dobijemo 21:00:51
febbo ga je napao 9 sec kasnije u 21:01:00
to su ispisi iz logova koje sam dobio od admina i preveo i stavio bitne stvari.
moguće je da je zbog zagušenosti servera napad na jopu malo čekao i odtuda razlika u odnosu na izračunato vrijeme.
Jaruga je razloge za ban dobio u privatnoj poruci, ako ih želi staviti na forum, neka ih stavi tu ili ako on izrazi želju, mogu ih ja staviti.
Evidentirano

Marko
Sergeant
**

Karma: +0/-3
Offline Offline

Postova: 66


Profil
« Odgovor #33 na: Studeni 20, 2009, 01:05:25 »

Eto i stvar riješena. Znači febbo je pogodio vrijeme dolaska i svaka mu čast. Treba znati bit častan i u porazu a ne odmah kriviti sve oko sebe. Cijela urota je napravljena samo da bi jaruga izgubio vojsku... Mislim o čemu mi pričamo, a i sve na što se dotični igrač žalio nema veze pošto se vidi iz priloženoga da je jako "pošten" igrač... ;D
Evidentirano
JARUGA
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 10


Profil
« Odgovor #34 na: Studeni 20, 2009, 01:30:36 »

Eto i stvar riješena. Znači febbo je pogodio vrijeme dolaska i svaka mu čast. Treba znati bit častan i u porazu a ne odmah kriviti sve oko sebe. Cijela urota je napravljena samo da bi jaruga izgubio vojsku... Mislim o čemu mi pričamo, a i sve na što se dotični igrač žalio nema veze pošto se vidi iz priloženoga da je jako "pošten" igrač... ;D

prva stvar ti logovi šta su njima pokazali to i meni piše u vremenima reporta , ali da je moja bitka zastala kod jope onda bi vrijeme pokazalo da ovaj mene napada 8 sec iza moje vojske i ja bi imao 8 sec da maknem vojsku ,pa uspio ili ne , ali imate sliku di ljepo pokazuje da nije tako ko što tiger tvrdi jer moja vojska dolazi nakon njegove , tako da tiger pokaži im sliku 5 puta jer ocigledno decki nevide dobro , i vrijeme koje je moja vojska sa kartografijom trebala proputovat je 02:11:12 (uz udaljenost 2020, kartografiju 15, brzinu trebsa i rat)a ne 2:11:44 ,po kojem je vremenu onda febbo racunao i kako je on znao da ce moja vojska putovat pol minute duže,

a moj ban da ja i hart vodimo isti racun su nebuloze i pitaj ti bugare sta su oni pili kad su ovo provjeravali , a kao dokaz poslao si mi report bitke od prije dva dana što smo u ratu i ja poslao napad na 5 sati do njega i 5 nazad da ga poklopi pred jutro i nisam poklopio ništa a uzeo sam 600 k zlata ,dok je moja vojska potrošila 5 puta više u tom putu ,nemam komentara ni na jedno ni na drugo ,
prvu stvar štitite sami sebe a druga stvar da zakljucite stvar što bolje..
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #35 na: Studeni 20, 2009, 05:17:57 »

Admini su vidli sliku, to je prva stvar koju sam im pokazao. Ali oni vide kad je poslano, vrijeme do, vrijeme od i sve odgovara. Što se je između događalo... Ako nisi refreshao stranicu tu pa i 5 minuta, može ti biti već razlika. I to je odgovor koji sam dobio nakon provjere i ne mogu ništa više.
A što se tiče tvog kažnjavanja, imaš odgovor u privatnoj poruci. Točnije čak 2 od mene.
« Zadnja izmjena: Studeni 20, 2009, 05:19:32 od Tiger » Evidentirano

escobar
Lieutenant
***

Karma: +6/-30
Offline Offline

Postova: 244


Profil Email
« Odgovor #36 na: Studeni 20, 2009, 06:40:14 »

kakav odogovor za bitku.. hahahaha još u 5 minuta neki satovi stanu, neki malo požure, hahaha i  netočno vrijeme navedeno, hahaha, bar znam da se tu nema kome obratiti.. predobro i prepresmiješno  Grin  Grin
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #37 na: Studeni 20, 2009, 07:13:06 »

kakav odogovor za bitku.. hahahaha još u 5 minuta neki satovi stanu, neki malo požure, hahaha i  netočno vrijeme navedeno, hahaha, bar znam da se tu nema kome obratiti.. predobro i prepresmiješno  Grin  Grin
a što je tu presmiješno? sva vremena prema ispisu logova s servera odgovaraju. Vrijeme kod refresha se čita sa servera a u međuvremenu se čita s vašeg kompa i ovisi o brzini i zauzetosti procesora vašeg kompa. I kašnjenje bez refresha ovisi isključivo o tome, a ne o serveru.
Jedina stvar koju si ja nisam uspio logički pojasniti je razlika u izračunatom i stvarnom vremenu vremenu putovanja. Ali serveri trabaju odraditi bitke i ako ih ima više, normalno da se stvori lista čekanja dok ne prođu. To bi pojasnilo te 33 sec razlike u stizanju.
Evidentirano

JARUGA
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 10


Profil
« Odgovor #38 na: Studeni 20, 2009, 07:20:51 »

Admini su vidli sliku, to je prva stvar koju sam im pokazao. Ali oni vide kad je poslano, vrijeme do, vrijeme od i sve odgovara. Što se je između događalo... Ako nisi refreshao stranicu tu pa i 5 minuta, može ti biti već razlika. I to je odgovor koji sam dobio nakon provjere i ne mogu ništa više.
A što se tiče tvog kažnjavanja, imaš odgovor u privatnoj poruci. Točnije čak 2 od mene.

Tiger , na te neznam sad bi te pitao dal ti mene  Lips Sealed š malo...imaš vrijeme mog napada na jopu imaš udaljenost imaš kalkulator ,ako po kalkulatoru vrijeme moje vojske odnosno put po svim kalkulatorima traje 02:11:12, onda mi nemožeš rec ni ti ni oni da je uredu što je vojska putovala 2:11:44 a još bolje po slici je on dolazio 27 sekundi prije mog povratka ali je udarila 8 sek poslje +30sekundi izgubljenih u sredini i ti se slažeš s tom tvrdnjom???

a moj ban je prica za sebe i u to necu ulazit..
Evidentirano
JARUGA
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 10


Profil
« Odgovor #39 na: Studeni 20, 2009, 07:23:49 »

a što je tu presmiješno? sva vremena prema ispisu logova s servera odgovaraju. Vrijeme kod refresha se čita sa servera a u međuvremenu se čita s vašeg kompa i ovisi o brzini i zauzetosti procesora vašeg kompa. I kašnjenje bez refresha ovisi isključivo o tome, a ne o serveru.
Jedina stvar koju si ja nisam uspio logički pojasniti je razlika u izračunatom i stvarnom vremenu vremenu putovanja. Ali serveri trabaju odraditi bitke i ako ih ima više, normalno da se stvori lista čekanja dok ne prođu. To bi pojasnilo te 33 sec razlike u stizanju.
interesantno kako godinu dana moj procesor radi izvrsno ,miljon bitaka odradi izvrsno i sve u sekundi i sad odjednom nevalja moj komp i to za cjelu minutu ,smješan si ti što stojiš iza toga , ja znam da ti oni daju placu ali barem ne odgovaraj  gluposti...
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #40 na: Studeni 20, 2009, 07:43:18 »

neznam što da ti više napišem osim onog što sam već napisao.
put tamo traje isto kao i natrag. Ako pročitaš moj post malo bolje, vidjeti ćeš da sam se složio da put je trebao trajati 2:11:12. Ali također sam ti napisao da je najvj zbog mnogo bitaka kod jope neko vrijeme stajao i ukupni put umjesto 2:11:12 je trajao 2:11:44. i onda to vrijeme vrijedi i natrag. I svi logovi to potvrđuju. Isti razgovor sam imao i sa adminom. I zastoj kod jope na nekih 30 sec je jedino logičko obrazloženje.
Čak sam pričao i sa programerom da mi pojasni kako radi vrijeme ako ne refreshas stranicu. Funkcija svakih 1 sec obnavlja vrijeme. ali ako je procesor zauzet, onda kasni. Pa svake sekunde ako malo kasni i ako radiš neke druge stvari, može brzo se pojaviti kašnjenje. I svaki napad ima svoju funkciju tako da su nezavisne, pa jedna može kasniti više, druga uopće ne... Kad refreshas, stvarno vrijeme se čita sa servera i sve štima. Tako da mi je za sliku, logično pojašnjenje da nisi obnovio stranicu neko vrijeme i eto razlike.
Meni je ovo logično i admini su rekli istu stvar. Ako je tebi to glupost, ja ti ne mogu pomoći. Tako da komentiraj što želiš, mislim da sam već par puta rekao konačno stanje u svojim postovima i ono što su mi admini rekli. Da mislim da je nešto drugo, pitao bi ih za pojašnjenje.
Evidentirano

escobar
Lieutenant
***

Karma: +6/-30
Offline Offline

Postova: 244


Profil Email
« Odgovor #41 na: Studeni 21, 2009, 03:06:40 »

evo,ja probao, izgubio sam na SVIM SATOVIMA oko 4 sekunde u periodu od 10 minuta bez refresha i imao otvorenih još par stranica i radio druge stvari. naime jaruga je teoretski mogao biti bez refresha samo 9 minuta i 45 sekundi u trenutku kad je slikano. pa sad probajte i vi. makar sama teorija da je on kliknuo na mačeve u samom trenutku kad je treći napad teoretski postao vidljiv ( 59:59 ) i onda čekao i blejao u tu stranicu (vjerojatno u šoku) do 50:14, da bi tada slikao ekran i to nama stavio na chat mi je samo smiješna i ništa više. a vama je to jedina logična. da tigeru, presmiješno. umjesto da kažete ne znamo šta je bilo, ali nažalost ne možemo ništa učiniti, vi dajete ovakva objašnjenja . da još jednom smijeh  Grin  Grin

i samo odgovor matematičarima iz kauboja. pogledajte samo što vam je mali_pero napisao. toliko o vašem računanju kartografije..
Evidentirano
King_vorda
Private
*

Karma: +4/-0
Offline Offline

Postova: 11


Profil
« Odgovor #42 na: Studeni 22, 2009, 10:42:50 »

Ja samo mogu reci da sam znao slati vojske gotovo u sekundu točno, pa su protivnici uspjevali uspješno izmaknuti vojsku.
Ovdje se defintivno radi o problemu s serverima i krivo programiranoj aplikaciji koja daje različite prioritete prema različitim procesima.
Evidentirano
Peterski
Lieutenant
***

Karma: +8/-48
Offline Offline

Postova: 115


Finis coronat opus!


Profil
« Odgovor #43 na: Studeni 27, 2009, 06:51:11 »

meni se bas nedavno nesto slicno desilo.....nekoliko puta "podmetnem" nekome vojsku 3 sec prije napada, ali sad zadnji put kad sam to radio, po istom principu i sve sam idealno uradio, nakon nekoliko minuta tek mi prikaze da ja ustvari kasnim za napadackom vojskom 3 sec.....sta se moglo desiti neznam ali je ludo skroz
Evidentirano
kosa
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 4


Profil
« Odgovor #44 na: Prosinac 01, 2009, 02:57:24 »

neznam što da ti više napišem osim onog što sam već napisao.
put tamo traje isto kao i natrag. Ako pročitaš moj post malo bolje, vidjeti ćeš da sam se složio da put je trebao trajati 2:11:12. Ali također sam ti napisao da je najvj zbog mnogo bitaka kod jope neko vrijeme stajao i ukupni put umjesto 2:11:12 je trajao 2:11:44. i onda to vrijeme vrijedi i natrag. I svi logovi to potvrđuju. Isti razgovor sam imao i sa adminom. I zastoj kod jope na nekih 30 sec je jedino logičko obrazloženje.
Čak sam pričao i sa programerom da mi pojasni kako radi vrijeme ako ne refreshas stranicu. Funkcija svakih 1 sec obnavlja vrijeme. ali ako je procesor zauzet, onda kasni. Pa svake sekunde ako malo kasni i ako radiš neke druge stvari, može brzo se pojaviti kašnjenje. I svaki napad ima svoju funkciju tako da su nezavisne, pa jedna može kasniti više, druga uopće ne... Kad refreshas, stvarno vrijeme se čita sa servera i sve štima. Tako da mi je za sliku, logično pojašnjenje da nisi obnovio stranicu neko vrijeme i eto razlike.
Meni je ovo logično i admini su rekli istu stvar. Ako je tebi to glupost, ja ti ne mogu pomoći. Tako da komentiraj što želiš, mislim da sam već par puta rekao konačno stanje u svojim postovima i ono što su mi admini rekli. Da mislim da je nešto drugo, pitao bi ih za pojašnjenje.

znaci nitko nam nemoze garantirati tocno vrijeme nego to ima veze sa trenutnom zauzetoscu servera znaci ako ima malo vise napada u isto vrijeme onda mozemo ocekivati kasnjenje po ko zna koliko bas mi je drago da smo to razjasnili
Evidentirano
 Str: 1 2 [3]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!