Imperia Online Croatia
Ožujak 29, 2024, 03:10:13 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Kako je ovo moguće???  (Posjeta: 4332 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
escobar
Lieutenant
***

Karma: +6/-30
Offline Offline

Postova: 244


Profil Email
« Odgovor #15 na: Studeni 19, 2009, 10:42:15 »

usput febbo ovaj prozor koji je uslikan je mogao kao takav biti otvoren maksimalno 9 minuta i 45 sekundi bez refresha i lijepo se vidi da si promašio u matematici za punih 27 sekundi. ne znam odakle ti ideja da je ova slika mogla stajati pola sata ili više. daj mi molim te to objasni
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #16 na: Studeni 19, 2009, 10:46:03 »

hoce rec da je slikana 45min prije napada pa da onda nije refreshano do samog napada bez obzira i da nije refreshano vojska nije smijela stat i cekat 27sek.... sta bi to onda znacilo ako ne refresham napad na mene ce se obustavit..... ocito febo misli da je tako...
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
escobar
Lieutenant
***

Karma: +6/-30
Offline Offline

Postova: 244


Profil Email
« Odgovor #17 na: Studeni 19, 2009, 10:51:35 »

joj pa da, ono prvo vrijeme koje vidiš je zapravo navlakuša, jer ti lik na graničnoj postaji malo popio pa ne vidi točno.. al kad mu dođu blizu onda shvati samo više ne stigne javiti... kako sam na to zaboravio, sram me bilo  Embarrassed  Embarrassed   febo je s time računao..  Grin  Grin
Evidentirano
JARUGA
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 10


Profil
« Odgovor #18 na: Studeni 19, 2009, 10:51:51 »

hoce rec da je slikana 45min prije napada pa da onda nije refreshano do samog napada bez obzira i da nije refreshano vojska nije smijela stat i cekat 27sek.... sta bi to onda znacilo ako ne refresham napad na mene ce se obustavit..... ocito febo misli da je tako...
moram se još nadovezat da se refrešalo više puta jer iza febe 5-6 minut aje dolazio još jedan napad i ja sam namjestio i namještao da mi trgovci sa hranom tocno 900 000 zlata je trebalo doc cjela minuta iza FEBB-ove  vojske , tako da se više puta refrešalo na 20 minuta do napada da to pošaljem ,ali i to je nestalo ,pa sam bio primoran dizat kredit ,ali ocu rec da se tu radi o više o tih 27 sec jer je zlato trebalo doc još kasnije
Evidentirano
febbo
Private
*

Karma: +0/-5
Offline Offline

Postova: 18



Profil
« Odgovor #19 na: Studeni 19, 2009, 11:05:21 »

Nije problem, ajmo malo pljucat po meni... može otvorit misile ili bilo koju drugu stranicu na novoj kartici i bit će otvorena i neće ga izbacit bez obzira koliko dugo ju nije refresha, a na drugoj obavlja sve posliće koje želi i server vidi da je aktvivan i neće ga izbacit nako 10 min kao šta bi inače... nisam tu doša da bi se svađa niti bilo kome nameta svoje mišljenje kao jedino ispravno, ali dajte bogamu dozvolite da postoji mogućnost da i nije sve baš onakvo kako želite prikazat.  *black_eye*
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #20 na: Studeni 19, 2009, 11:12:37 »

caka je u tome sto se tu nema sto pokazat slika vrijedi vise od 1000 rijeci a na ovoj slici je sve jasno jaruga je morao najmanje 9min prije refreshat prije nego je slikao i na slici se jasno vidi da tvoja vojska dolazi 27sek prije njegove... nemoguce da su se vojske u brzini izjednacile.... to nepostoji to bi znacilo da 1sek tvoje vojske netraje isto kao 1sek njegove vojske.... a to je nebulozno 1sek je 1sek i za svakoga isto traje....  zato je tvoja vojska cekala njegovu to nezna vjerojatno niko i niko nece znati ali da je u redu nije... u svakom slucaju bitka se treba ponistit jer bitka se nije smijela ni dogodit....
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
escobar
Lieutenant
***

Karma: +6/-30
Offline Offline

Postova: 244


Profil Email
« Odgovor #21 na: Studeni 19, 2009, 11:25:02 »

ajde mi molim te reci što si to ti izračunao; napad jaruge na jopu je bio u 18-49-07, ti si njega napao u 21-01-00, razdaljina između njih dvojice je 2020. koja je to kartografija između??? uzmi i tih 5 sekundi više koje si spomenuo
Evidentirano
Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #22 na: Studeni 19, 2009, 11:39:21 »

Ovo mi se čini sve vrlo sumljivo... a uvijek sam se pitao kako vama uspijeva skupiti sve te silne vojne bodove!?  Wink
Evidentirano

salinjo
Private
*

Karma: +1/-5
Offline Offline

Postova: 4


Profil
« Odgovor #23 na: Studeni 19, 2009, 11:59:51 »

Ovo mi se čini sve vrlo sumljivo... a uvijek sam se pitao kako vama uspijeva skupiti sve te silne vojne bodove!?  Wink


Dobri smo si sa par bugara pa po potrebi malo zaustave vojsku (posalju je u birtiju) , ak os mogu ti dat broj pa se skompaj sa njima. *freak* A bas se pravi javio za vojne bodove Shocked
Evidentirano
cheers
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 6


Profil Email
« Odgovor #24 na: Studeni 20, 2009, 12:30:55 »

samo da velim rijec ili dvije....
Svi ovi postovi su ko dobar roman, pogotovo sad na kraju ere, ali posto sam u istom savezu ko i oštečeni, ovo je vise nego obicna tragedija.. Bilo bi fer da se ovo rijesi, jer je to samo greska servera, a teorija o ne freshanju duzem od 20 minuta ne stoji, jer sam upravo isprobao, i NE vrijedi, jer Imperija izbaci na  login ekran.
Skoro godinu dana igram Imperiju bez dana odmora,  sastavni dio mi je zivota, kao i mnogih igraca ovdje. Da mi se to desilo, valjda bi za mene bi kraj igre, a opet, dali bi to bilo posteno i dovoljno jaki razlog da zbog greske mašine zaboravim, preskocim i zamrzim 2009. godinu? E, to je vec sad druga prica...
Evidentirano
Apokalipso
Lieutenant
***

Karma: +12/-26
Offline Offline

Postova: 168


Vaš najdraži chat Operater


Profil
« Odgovor #25 na: Studeni 20, 2009, 12:48:24 »

ok cito sam od pocetka do kraja i primjetio da je jaruga stvarno ostecen ali nije jedini jer se vec vise puta dogadalo da necija vojska ceka pred utvrdom....a sta se tice tog vaseg nabacivanja o refresu samo mozete pogledati tu jednu temu na forumu pod nazivom "TUT[Brisanje kolacica(cookia)" http://forum.imperiaonline.org/hr/index.php?topic=354.0  Tongue
Evidentirano

mali_pero
Private
*

Karma: +3/-0
Offline Offline

Postova: 4



Profil
« Odgovor #26 na: Studeni 20, 2009, 01:49:04 »

gledam i ja sve i računam i nije mi jasno....

jarugin napad na jopu     18:49:07
jarugin put kući             02:11:12 (uz udaljenost 2020, kartografiju 15, brzinu trebsa i rat)
jaruga stigao kući          21:00:19

febbin napad na jarugu   20:59:52 prema screenshotu! (znači promašuje ga)
febbin napad na jarugu   21:01:00 vrijeme stvarno odigranog napada!!! (ne samo da mu hvata vojsku, nego mu i kupi resurse koji su stigli u međuvremenu)

e sad, teško mi je povjerovat da je febbo fulao i poslao napada 27 sek prije (to bi onda značilo da onim timerima na Mission tabu baš i nije za vjerovat i moguće je da to ima veze i sa cacheom i cookiesima i refreshanjem i tko zna sve s čim..)

a siguran sam da isto tako nije ni gađao vrijeme 21:01:00 jer bi onda kasnio 41 sek!
prema febbinim riječima, on je gađao vrijeme dolaska plus 5 sek, znači 21:00:24.


očito je samo da je battle server zaštekao oko 21:00 i "odštekao" se minutu poslije.
vidio da su obje vojske u istoj provinciji (i resursi) i izračunao "bitku".

ta minuta ili manje je skroz dovoljna da jaruga bezveze i ne svojom krivicom izgubi pola vojske, a to se slaže s onim što je tiger rekao.
također se slaže i onim što je rekao salinjo da su bugari namjerno zamrznuli server na tako kratko vrijeme.  Cheesy
jer kad se slučajno zamrzne obično im treba vremena dok ne skuže (tj. dok im ne dojave).

inače, šalu nastranu, zaista ne kužim zašto je tako teško napravit rewind i vratit prijašnje stanje vojske (bodova, časti i ostalog) svim oštećenim igračima.
toliko su barem dužni napravit jer je krivnja isključivo do njih.
a administratorska (i programerska) uzrečica da nešto "tehnički nije moguće", jako često znači "ne da mi se s tim za Lips Sealed avat".

jer ne dešava se prvi put, ne dešava se tako rijetko i sve se svodi na nekakav bad luck (iliti baksuz).
a to nije nikakva utjeha nakon više mjeseci "truda".




Evidentirano
escobar
Lieutenant
***

Karma: +6/-30
Offline Offline

Postova: 244


Profil Email
« Odgovor #27 na: Studeni 20, 2009, 02:08:21 »

mi se prepucavamo dođe neutralac i sve lijepo napiše. svaka čast. samo to bi trebao biti nečiji posao koliko ja znam... ili možda griješim...  *hmm*  *hmm*
Evidentirano
JARUGA
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 10


Profil
« Odgovor #28 na: Studeni 20, 2009, 02:43:28 »

gledam i ja sve i računam i nije mi jasno....

jarugin napad na jopu     18:49:07
jarugin put kući             02:11:12 (uz udaljenost 2020, kartografiju 15, brzinu trebsa i rat)
jaruga stigao kući          21:00:19


jaruga je trebao stic kuci u 21:00:19 ali po izvještaju moja vojska je došla doma 21:00:52 , ali i to bi bilo dovoljno u 8 sec popijem pivu i pošaljem vojsku , ali ja sam bio na netu i pratio sam sve i nije blokirala vojska ,ocu rec normalno vrijeme je njegovo došlo na nulu i cim je došlo na nulu ja sam automatski išao u trgovinu da vidim kad stiže zlato , međutim zlata nema nigdje , napravim refleksni refresh i zlata opet nema i idem na report ali mi nije jasno kako nema zlata kad sam otvorio report i vidio moju vojsku unutra dobro da su mi usta bila zatvorena inace bi srce mi iskocilo kroz usta, nemam komentara ,stvarno me šokiralo, nije sad više stvar dal je on tocno il je server krivo , ja sam vadio vojsku na 1-2 sec iz zamki ,ali ovdje sam puno puta provjerio i vidio opasnosti nema ,a sljedeci napad tek za 5-6 minuta i još kontam kolko ce mu strijele napravit štete , a nakon ovoga zvao sam jednog jer više nisam znao di se kredit diže da mi objasni ,kolko je mene šokiralo to sve...
razumljivo to je igra ali u tu igru su uloženi mjeseci truda igra a i novaca ,i ja tu vojsku necu nosit doma poslje igre ali opet nije uredu da je radi kvara servera ili neceg što bi sad tiger napisao"viša sila"ja ili neko drugi ispašta,
pustite vi febbi i vojne bodove i prihod i odlicje,ali meni vratite vojsku nazad jer je nisam ja izgubio izgubili ste je vi ,admini i ostali koji upravljaju i popravljaju sve u svezi IO
Evidentirano
cheers
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 6


Profil Email
« Odgovor #29 na: Studeni 20, 2009, 02:57:35 »

Mali_pero
eto, hvala gore navedenom igracu, jer je kao neutralac lijepo objasnio kronološki tijek događaja, pa i onu teoriju o prijevremenom i poslijevremenom dolasku, tj. krivom racunanju kratko rečeno, ruši. (bilo je rasprava tipa prije-kasnije, a ovo je školski primjer objašnjenja)
Hvala Mali_pero, valjda si nam svima dao arbitražni odgovor.
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!