Imperia Online Croatia
Ožujak 28, 2024, 06:15:31 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1] 2 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: NE VJERUJTE SIMULATORU !  (Posjeta: 5603 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« na: Studeni 07, 2009, 09:34:17 »

E pa ovo više ne mogu prešutjeti ! Prije svakog napada na utvrdu provjerim u simulatoru potrebnu snagu sprava i vojske koja je potrebna za svladavanje protivničke vojske i utvrde. Namjerno ostavljam moral na razini 100 iako mi je početni moral uvijek iznad toga iznosa. U simulatoru složim vojsku i sprave tako da mi kod napada na utvrdu moral nikada ne padne ispod 60. I što se dogodi ? U stvarnoj bitci u koju sam ušao s manje od pola vojnika (prema izračunu simulatora) i s moralom 112, nakon 12 rundi moral padne na 48 i popušim sprave i 1000 vojnika bez veze. Štos je u tome da u simulatoru moral po svakoj rundi pada za 4 a u bitci pada za 7 i naravno da po toj progresiji moram popušiti. Može li mi netko objasniti što određuje brzinu padanja morala ? SIMULATOR LAŽE, VARA I OBMANJUJE ! SMEĆE ! (Izgubio sam 5 napada zbog tog glupog simulatora)
« Zadnja izmjena: Studeni 07, 2009, 09:38:45 od zipe » Evidentirano
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #1 na: Studeni 07, 2009, 09:45:53 »

Svaku rundu svaki igrač gubi 4 morala.
Ovisno o gubicima provodi se korekcija morala:
20-50% razlike = 1 korekcije
51-150% razlike = 2 korekcije
sve iznad 151% razlike - 3 korekcije

Ovo ne funkcionira u simulatoru !
Evidentirano
Andrea2009
Trusted Member
*

Karma: +12/-45
Offline Offline

Postova: 308


hehm, kako kaze apok, vas najdrazi trusted haha


Profil
« Odgovor #2 na: Studeni 07, 2009, 10:17:45 »

zar nije to da ti se  bitka bazira na srecu???
pa.... opcenito ot ome, mislim da si se zeknuo jer npr, ako si poslo falange i cuvare na strijelce i paladine, npr falange su se borile sa strijlcima i cuvari sa paladinima ili ensto slicno, jer napad ti ide baziran 100 vonika protiv jos 100 od protivnika tako nesto iams objasnjenje... XD... i ako kod tebe ner adi i samo tebi to ne vjerujem meni radi Tongue
Evidentirano

uzivaj u zivotu, zivot je kratak, nemoj se zivcirati bezveze, uzivaj jer jednom se zivi pa nek se prozivi ; )))
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #3 na: Studeni 07, 2009, 10:51:53 »

nikad, ali nikad u 3 godine mi simulator nije napravio grešku. To što vi napravite grešku u upisivanju vojske ili vam u međuvremenu netko promijeni sastav vojske je druga stvar.
ako nema strijelaca u utvrdi onda u fazi napad na utvrdu gubiš 4 morala jer nemaš gubitaka. ali ako su strijeci u utvrdi a ti nemaš barem 10 - 15 puta više strijelaca nego branitelj, onda gubiš 7 morala.
pa ako ti nisi stavio strijelce u utvrdu nego na polje greškom ili ti je igrač ostavio praznu utvrdu pa onda podmetnuo unutra strijelce, to nije greška simulatora.
Evidentirano

zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #4 na: Studeni 07, 2009, 10:54:23 »

AU Andrea baš ti je objašnjenje ! *xxx* To što pokušavaš objasniti simulator bi trebao odraditi.... Žao mi je što ne smijem objaviti bitku.. Ali kako imam zapisane rezultate na papiru ponovo sam provjerio u simulatoru i događa se ista stvar. U simulatoru moral drugačije pada nego u stvarnoj bitci. Ne vjerujem da je to samo kod mene. Usporedite Vaše bitke i unesite podatke u simulator pa ćete dobiti različite rezultate. Zato još jednom ponavljam NE VJERUJET SIMULATORU JER LAŽE I OBMANJUJE !
Ubuduće u simulatoru stavljam moral na 80 !
Evidentirano
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #5 na: Studeni 07, 2009, 10:57:27 »

Tigre radi se o napadu koji sam ja imao na utvrdu. U pitanju je napušteno carstvo i nikakve izmjene ili ubacivanje vojnika ili promjene rasporeda nije bilo tijekom mog napada. Da sam krivo upisao vojnike u simulatoru bih to trebao vidjeti.
A što se tiče strijelaca:
840 lakih i 476 teških strijelaca u odnosu na 62 teška strijelca u utvrdi je sasvim dovoljan omjer.
« Zadnja izmjena: Studeni 07, 2009, 11:10:52 od zipe » Evidentirano
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #6 na: Studeni 07, 2009, 11:29:46 »

A sada sam konačno shvatio u čemu je štos pa ću i Vama koji ste ovdje maheri objasniti !

U izvješću špijuna nema podataka o levelu utvrđivanja, streličarstva, bliske borbe i oklopa pa kad iz izvješća ubacim podatke o obrambenoj vojsci u simulator dobio sam snagu utvrde 921600.
Stvarna snaga utvrde (s obzirom na gore navedene levele) je 2154240 .
Prema simulatoru proboj utvrde sa snagom sprava i vojske završava u 8 rundi na moralu 67
U stvarnoj bitci proboj s istim spravama i vojskom a s obzirom na stvarnu snagu utvrde traje do 12 runde i moral pada na 42
Tek toliko da znate u čemu je štos!
Kod unošenja podataka u simulator morate pokušati predvidjeti levele koje u izvješću špijuna nema.
« Zadnja izmjena: Studeni 07, 2009, 11:31:29 od zipe » Evidentirano
Andrea2009
Trusted Member
*

Karma: +12/-45
Offline Offline

Postova: 308


hehm, kako kaze apok, vas najdrazi trusted haha


Profil
« Odgovor #7 na: Studeni 07, 2009, 11:32:41 »

Tongue.... pa zato svaki put kada unosis ove podatke stavis svoje i onda za protivnika stavi 2-3 vise od tvojih i rjeseno Tongue  Grin
Evidentirano

uzivaj u zivotu, zivot je kratak, nemoj se zivcirati bezveze, uzivaj jer jednom se zivi pa nek se prozivi ; )))
Apokalipso
Lieutenant
***

Karma: +12/-26
Offline Offline

Postova: 168


Vaš najdraži chat Operater


Profil
« Odgovor #8 na: Studeni 07, 2009, 11:44:02 »

neda mi se citati jer vjerujem da su moji predhodnici sve rekli a da ti kazem sad ja kako se pravo racuna kalkulator, uvijek stavis protivniku sve jace odnosno stavis mu istrazivanja koliko mislis da ima a to racunas odprilike po njegovim bodovima i onda kad racunas nemoj racunati samo jednom nego 3 puta kalkuliraj, ako je samo jedan put pokazalo da ces izgubiti vec je rizik jer kao sta su rekli to je sreca tj. mozda padne moral mozda ne tako da svaki put 3 puta provjeris Wink
Evidentirano

zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #9 na: Studeni 07, 2009, 11:45:23 »

To je nagađanje protivnikove snage i samo potvrđuje moju tezu da simulator nije pouzdan. Tiger valjda ima špijune koji mu dojavljuju i levele protivnika  ;D kad ga simulator nikad nije zeznuo. Ovu temu možemo zaključiti " UVIJEK NAPADAJ MAKSIMALNOM SNAGOM KOJU IMAŠ !" ili bolje " Lips Sealed Š CALCULATOR IMAŠ ĆUKU !"  *freak*
Evidentirano
Apokalipso
Lieutenant
***

Karma: +12/-26
Offline Offline

Postova: 168


Vaš najdraži chat Operater


Profil
« Odgovor #10 na: Studeni 07, 2009, 12:04:12 »

nije nego je tiger vec toliko puta ovo igrao da zna odprilike sa koliko bodova ko ima koja istrazivanja jer npr ako ima 10 k bodova sigurno nema meel attack lvl 14 malo upotrebis da mozak i onda odes u kalkulator i provjeris 3 puta
Evidentirano

KoSaC
Global Moderator
*

Karma: +19/-32
Offline Offline

Postova: 299


Profil
« Odgovor #11 na: Studeni 07, 2009, 01:19:48 »

nije nego je tiger vec toliko puta ovo igrao da zna odprilike sa koliko bodova ko ima koja istrazivanja jer npr ako ima 10 k bodova sigurno nema meel attack lvl 14 malo upotrebis da mozak i onda odes u kalkulator i provjeris 3 puta
najbolja obrana...15k bodova fort lvl 7  Cool pitajte licancinu on je majstor u tome  *freak* ja sam više tip... 20k bodova od toga 2k ekonomija..ako je v1 ili v2 realm Grin
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #12 na: Studeni 07, 2009, 01:55:39 »

@zipe
ako točno uneseš sve podatke, kalkulator je do 50 morala 100% pouzdan. ispod 50 ulazi faktor sreće tako da svaki put daje drukčiji rezultat, ali cilj je da ti u bitci moral ne padne ispod 50.
To što vi ne unosite točna istraživanja, nije problem simulatora. ako je igrač slabiji po bodovima onda stavite ista istraživanja kao što vi imate a ako je jači dodate mu nekoliko.
idealno bi očito bilo da vam kad odabarete protivnika, sam sustav sve veli što protivnik ima i koju vojsku da pošaljete. ovo je igra protiv ljudi i normalno da neke stvari ostaju na vama da zaključite.
pošalji mi bitku u osobnoj poruci pa ću ti točno reći što si pogriješio.
a i tvojih 1000 strijelaca protiv njegovih 62 ako si imao kopljanike u vojsci ne znači skoro ništa jer će njegovi strijelci imati 4x bonus zbog utvrde i 4x protiv kopljanika = 16 x protiv kopljanika i oni će ubiti više kopljanika nego tvoji strijelci strijelaca u utvrdi.
Evidentirano

zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #13 na: Studeni 07, 2009, 03:34:27 »

Ma OK Tiger bitno da sam ja shvatio gdje sam griješio i da ne uzimam ubuduće simulator zdravo za gotovo. Ima još stvari koje simulator ne uzima u obzir ali neću sada tu temu više širiti. I sam si rekao da bi ovo ipak trebala biti igra protiv ljudi i da simulator ne može sve predvidjeti, odnosno može ako imaš sve podatke koje obično nemaš. Na žalost u ovoj igri nemaš baš puno mogućnosti smišljati različite taktike napada i sve se ipak u konačnici svodi na matematičke odnose između napadača i branitelja.
Evidentirano
Licancina
Captain
****

Karma: +28/-37
Offline Offline

Postova: 358


Profil
« Odgovor #14 na: Studeni 07, 2009, 06:45:08 »

zipe, malo se skuliraj molim te... normalno da kalkulator mozes uzet zdravo za gotovo, samo ljudsku glupost ne možeš... ja osobno kada napadam nekog igraca koji je slabiji od mene, uvijek stavim u kalkulator level utvrdjivanja i level vojnih istrazivanja MINIMALNO JEDNAKE svojima! a ako napadam JAČEG, DODAM u kalkulator jos +2 ili +3.... nadam se da ti je sad nakon svih ovih silnih postova koje smo podijelili s tobom malo jasnije ipak... i ako tako radis kako smo ti svi rekli, nema sanse da pogrijesis... tu ne uzimam u obzir tvoje greske prilikom upisivanja u kalkulator i mogucnost da te protivnik u nekom slucaju i iznenadi
Evidentirano
 Str: [1] 2 3   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!