Imperia Online Croatia
Ožujak 28, 2024, 02:49:45 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: NE VJERUJTE SIMULATORU !  (Posjeta: 5601 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #15 na: Studeni 07, 2009, 08:52:36 »

Hvala svima što su se uključili u raspravu. Jasno je gdje sam griješio. Nisam unosio u kalkulator protivnikove levele istraživanja koji bitno utiću na snagu obrane i brzine opadanja morala. Pozdrav svima !
Evidentirano
Moki
Gost
« Odgovor #16 na: Studeni 07, 2009, 08:56:43 »


U izvješću špijuna nema podataka o levelu utvrđivanja, streličarstva, bliske borbe i oklopa pa kad iz izvješća ubacim podatke o obrambenoj vojsci u simulator dobio sam snagu utvrde 921600.
Stvarna snaga utvrde (s obzirom na gore navedene levele) je 2154240 .
Prema simulatoru proboj utvrde sa snagom sprava i vojske završava u 8 rundi na moralu 67
U stvarnoj bitci proboj s istim spravama i vojskom a s obzirom na stvarnu snagu utvrde traje do 12 runde i moral pada na 42
Zipe, po tvojem pisanju stvar je jasna,nisi uneo sve podatke koje su presudne u kalkulator.Po tvojoj računici životni bodovi utvrde su 921600 što pokazuje da si u kalkulator stavio da napadaš provinciju u ravnici sa utvrđivanjem 0 i utvrdom 5,a prava bitka je pokazala da su stvarni životni bodovi utvrde 2154240 i to pokazuje samo jedno da si napadao proviciju koja se nalazi u brdu ili šumovitom brdu sa utvrđivanjem 7 i utvrdom 5 što je velika razlika.Da si uneo prave podatke u kalkulator dobio bi pravi ishod bitke.
Evidentirano
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #17 na: Prosinac 28, 2009, 09:47:45 »

Ispričavam se što se vraćam na možda prežvakanu temu ali ovo bi mi netko trebao objasniti. Možda sam ja malo prestar za ovakve stvari ili tu ipak nešto ne štima. Ovdje je primjer kako simulator može zavarati !
Primjer
Ista vojska isti leveli za istraživanja u oba primjera
Primjer 1
Napadač je na moralu 96 a branitelj na 100
http://www16.imperiaonline.org/imperia/game_v4a/_addons/dokladi/?path=webcalc/71/2009_12_28/71033378_3053725
Bitku dobiva branitelj
Primjer 2 ista vojska isti leveli ali
Napadač je na moralu 96 a branitelj na 110
http://www16.imperiaonline.org/imperia/game_v4a/_addons/dokladi/?path=webcalc/71/2009_12_28/71033378_3053774
Dobiva napadač ! Kako je to moguče

Molim objašnjenje ako je moguće !
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #18 na: Prosinac 28, 2009, 11:01:14 »

Sory, ne vidim bitke. ali pretpostavljam da je bitka otišla ispod morala 50. Kao što sam već napisao, bitke ispod morala 50 nisu predvidljive. Netko može pobijediti na 30, 20, 10 morala a netko izgubiti na 49. Tu dolazi faktor sreće. Ali iznad 50 morala kalkulator daje 100% točne rezultate. I tako funkcionira i stvarni kalkulator bitaka i tako je i dizajniran.
Evidentirano

Marin20
Gost
« Odgovor #19 na: Prosinac 28, 2009, 11:05:38 »

ni ja nevidim bitke
Evidentirano
Marin20
Gost
« Odgovor #20 na: Prosinac 29, 2009, 01:16:13 »

meni kalkulator pokazuje da mi se moral spustil na 38 na kraju bitke i ja sam bio pobjednik. jel to vrijedno rizika
Evidentirano
Marin20
Gost
« Odgovor #21 na: Prosinac 29, 2009, 01:18:40 »

meni kalkulator pokazuje da mi se moral spustil na 38 na kraju bitke i ja sam bio pobjednik. jel to vrijedno rizika

ali stavil sam si pocetni moral oko 80 a zapravo imam oko 110 tak da najvjerojatnije je vrijedno rizika. sad samo želim drugo mišljenje
Evidentirano
Licancina
Captain
****

Karma: +28/-37
Offline Offline

Postova: 358


Profil
« Odgovor #22 na: Prosinac 29, 2009, 02:56:28 »

ako ce ti pocetni moral u bitci bit 110, onda si bez brige...
Evidentirano
Marsy888
Sergeant
**

Karma: +5/-25
Offline Offline

Postova: 67


http://www.youtube.com/watch?v=TzILfR3P-Lk


Profil
« Odgovor #23 na: Prosinac 29, 2009, 02:56:43 »

pa stavi u kalkulator pocetni moral 110 pa ces vidit sta ce ti prikazat
Evidentirano
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #24 na: Prosinac 29, 2009, 04:29:19 »

Citat:
Sory, ne vidim bitke. ali pretpostavljam da je bitka otišla ispod morala 50. Kao što sam već napisao, bitke ispod morala 50 nisu predvidljive. Netko može pobijediti na 30, 20, 10 morala a netko izgubiti na 49. Tu dolazi faktor sreće. Ali iznad 50 morala kalkulator daje 100% točne rezultate. I tako funkcionira i stvarni kalkulator bitaka i tako je i dizajniran.
Žao mi je što se više ne može vidjeti ove primjere no radi se o simulaciji pokušaju da proračunam koliko mi treba vojnika da se obranim od jednog mogućeg napada. Jeste da u oba slučaja moral napadača pada na 32. No ne čini mi se logičnim da kalkulator u istoj situaciji samo s različitim početnim moralom branitelja, izračuna napadača za pobjednika onda kad branitelj ima veći početni moral. Ako je ishod bitke kada moral napadača pada ispod 50 stvar slučaja onda kako uopće kalkulirati raspored i broj vojnika u obrani jer je zapravo uvijek cilj srušiti moral napadača ispod 50. Nadam se Tigre da razumiješ o čemu govorim. Suština je u nastojanju da napadaču suprotstavim točno onoliko vojske i s točno određenim rasporedom vojnika koji će nanijeti napadaču najveći gubitak a branitelju najmanji mogući gubitak. To je ona situacija kada 100 mačevalaca odlučuje da li će doći do napada na utvrdu ili napadač gubi bitku u polju. Ovako nisam nikada siguran da li je dodanih 100 obrambenih mačevalaca dovoljno ili ne i onda kada mi kalkulator kaže da ću dobiti bitku u obrani.
Evidentirano
tvujcuf
Lieutenant
***

Karma: +6/-22
Offline Offline

Postova: 225


Profil
« Odgovor #25 na: Prosinac 29, 2009, 05:21:54 »

nepredvidiva ti je i bitka uglavnom, jer ne dohvati svaki put svakog isto. zato i trebas vrtit simulacije sa istom vojskom par puta i od tog otprilike proracunat. jer npr. ako tih 100 macevaoca naleti na strijelce dobro za tebe i ako se tak poklopi da tvoji nalete bolje od protivnikovih moze njemu past moral vise, dok s druge strane ako tvojih 100 macevaoca naleti na konjicu, tih 100 macevaoca ti nece igrat veliku ulogu. nijedna bitka nije ista pa cak i sa istom vojskom
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #26 na: Prosinac 29, 2009, 05:25:45 »

Pobjeda branitelja je sigurna ako protivniku ubiješ svu vojsku a tebi još dosta ostane. Ako staviš veći moral napadaču i onda ustvari vidiš do kad će se boriti. U orginalu ako mu moral pada do nekih 25,26 onda je pobjeda tvoja u nekih 90% slučajeva.
Sve ispod 50 morala je sreća.
Nema univerzalnog pravila. Najbolje je staviti dovoljno vojske da ga ubiješ.
+ sve ono što je tvujcuf rekao. Svaki put se 1 dio tvoje vojske bori sa dijelom protivničke. i sad ovisi kakvu imaš sreću, na koga naleti.
Evidentirano

zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #27 na: Prosinac 29, 2009, 06:35:02 »

Kod:
Pobjeda branitelja je sigurna ako protivniku ubiješ svu vojsku a tebi još dosta ostane. Ako staviš veći moral napadaču i onda ustvari vidiš do kad će se boriti. U orginalu ako mu moral pada do nekih 25,26 onda je pobjeda tvoja u nekih 90% slučajeva.
Sve ispod 50 morala je sreća.
Nema univerzalnog pravila. Najbolje je staviti dovoljno vojske da ga ubiješ.
+ sve ono što je tvujcuf rekao. Svaki put se 1 dio tvoje vojske bori sa dijelom protivničke. i sad ovisi kakvu imaš sreću, na koga naleti.
Žao mi je što ne smijem objaviti neke bitke od proteklih dana u kojima sam u obrani pobjedio daleko jače protivnike, ali i jednu bitku koju sam izgubio upravo zato što mi je simulator proračunao da ću bitku dobiti prilikom napada na utvrdu nakon bitke na polju jer moral napadača pada na 37. U stvarnosti je moral napadača pao na 33 i izgubio sam u napadu na garnizon a simulator mi to uopće nije predvidio. Naknadna analiza mi je pokazala da bih bitku dobio samo da sam 100 mačevalaca iz polja prebacio u garnizon.
Iako ovu igru igram relativno kratko iz bitaka koje sam imao, a bilo ih je više od 350 shvatio sam kako igra i simulator funkcioniraju. Tiger zasigurno to zna kao i većina iskusnih igrača da broj strijelaca u bitci na polju može biti kontraproduktivan odnosno da bitku gubiš ako ih imaš više (više gubiš strijelaca - moral pada po 6-7 po rundi) Stoga i pokušavam prije napada proračunati optimalan odnos i vrstu vojnika. Ako pogledate moj profil i vidite odnos ubijenih i izgubljenih vojnika bit će Vam jasnije o čemu pričam. Mislim da suština nije da nabubaš vojske i dobiješ bitku bez obzira na gubitak vojnika već upravo da dobiješ bitku s najmanjim mogućim gubicima. Ne bih dalje objašnjavao jer sam u ratu s jednim savezom kojeg sam sam rasturio iako su bili i brojčano i bodovno nadmočniji, No upravo čuvanje vojske i izbjegavanje nepotrebnih gubitaka je suština svega. Stoga mislim da bi simulator ipak trebao biti pouzdaniji ili bi trebalo u budućnosti ostaviti igraču mogućnost da pravi raspored jedinica za svaku rundu bitke.
Evidentirano
tvujcuf
Lieutenant
***

Karma: +6/-22
Offline Offline

Postova: 225


Profil
« Odgovor #28 na: Prosinac 29, 2009, 10:46:04 »

simulator ti je pouzdan koliko moze bit, dakle 100% jer radi isto kao i kad ti posaljes vojsku. samo vojsku kad posaljes, ne mozes tu bitku odvrtit deset puta, a u simulatoru mozes i neces dobit iste rezultate. a to ti nije nepouzdanost, tako jednostavno radi engine za bitke. a cilj toga je da bitka bude neizvjesna bar malo i da ne bi na kraju zavrsili svi sa istim rasporedom vojske, e sad to bi bila tvoja pouzdanost. a ako hoces univerzalnu formulu za bitke ima je, a to ti je ako te protivnik napada sa sto tisuca sveukupne vojske ti ga docekas sa sto tisuca paladina i tako ces uvijek dobivat. e sad ako nije jasno, eto jos jednom, znaci protivnik te napadne sa 200k vojske ti ga cekas sa 200k paladina  Grin
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #29 na: Prosinac 30, 2009, 03:10:26 »

napravi test predkraj ere uzmi neciju vojsku i neka ti kaze svoja istrazivanja i sve ostalo ti takoder napisi svoje i izkalkuliraj bitku i ono sto ti tigar oce rec do 50morala ce bit sigurno tocno..... i ja sam uvjeren da je tako a poslije morala 50 je sreca a to nemoze predvidit niko pa cak ni kalkulator..... uglavnom ako saljes napad i ako kalkulator pokazuje da ces na kraju pobjedit sa moralom manjim od 50 to se kockas.... takoder ako se branis ako kalkulator pokazuje da ce napadac izbubit sa 40morala na bitci protiv garisnona to moras ocekivat da mu se posreci pa da pobjedi s 38morala jer naglasavam da je moral ispod 50 cista sreca.... pa eto sto da ti kazem osim sretno.. Grin
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
 Str: 1 [2] 3   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!