Imperia Online Croatia
Travanj 19, 2024, 06:02:32 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Kašnjenje napada nakon rušenja utvrde  (Posjeta: 623 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
asterixx
Sergeant
**

Karma: +35/-16
Offline Offline

Postova: 60


Grrrrrrrr


Profil
« na: Prosinac 01, 2013, 12:57:09 »

Kada odradim napad i nakon što utvrda padne, glavnina vojske na polju čeka 5-6 krugova prije nego napadne vojsku u (srušenoj) utvrdi.
Za to vrijeme strijelci pucaju i ubijaju nešto vojske, ali cijela konjica stoji i promatra.
Mačevaoci za to vrijeme lupaju po kamenju srušene utvrde, kao da su u kamenolomu.

Dok se oni tako zabavljaju moral mi pada i prijeti mi gubitak bitke iako imam dovoljno vojske da u jednom krugu porazim preostalu vojsku u utvrdi.
Da li je ovo bug ili sam nešto previdio u mehanici bitke?

Ako je bug trebalo bi ga riješiti pod hitno, jer smiješno mi je da sa 10x više vojske i 600 sprava, jedva prođem utvrdu 7.
Ako je riječ o mehanici bitke, onda i to treba promjeniti što prije, jer je besmisleno. Nemam ništa protiv da se razbijem na utvrdi sa visokim utvrđivanjem, ali da se razbijem na utvrdi koje više nema, e to nema nikakvog smisla.

Evidentirano

LadyPoisonous
Sergeant
**

Karma: +9/-14
Offline Offline

Postova: 94



Profil Email
« Odgovor #1 na: Prosinac 01, 2013, 04:38:59 »

Kada odradim napad i nakon što utvrda padne, glavnina vojske na polju čeka 5-6 krugova prije nego napadne vojsku u (srušenoj) utvrdi.
Za to vrijeme strijelci pucaju i ubijaju nešto vojske, ali cijela konjica stoji i promatra.
Mačevaoci za to vrijeme lupaju po kamenju srušene utvrde, kao da su u kamenolomu.

Dok se oni tako zabavljaju moral mi pada i prijeti mi gubitak bitke iako imam dovoljno vojske da u jednom krugu porazim preostalu vojsku u utvrdi.
Da li je ovo bug ili sam nešto previdio u mehanici bitke?

Ako je bug trebalo bi ga riješiti pod hitno, jer smiješno mi je da sa 10x više vojske i 600 sprava, jedva prođem utvrdu 7.
Ako je riječ o mehanici bitke, onda i to treba promjeniti što prije, jer je besmisleno. Nemam ništa protiv da se razbijem na utvrdi sa visokim utvrđivanjem, ali da se razbijem na utvrdi koje više nema, e to nema nikakvog smisla.



Ako sam te dobro razumela onda nije bag u pitanju.

Naime, prve dve runde su rezervisane za napade strelaca, shodno tome, ako protivnik i ti imate makar i jednog strelca oni ce pucati prve dve runde ili do unistenja necije streljicne vojske, sta god prvo dodje.
Nakon toga konjica stoji kao dileja sve vreme dok ti rusis tvrdjavu, ona ne ucestvuje u rusenju tvrdjave.
Nakon dve runde, preostali macevaoci i kopljanici prelaze na rusenje tvrdjave a sa njima pocinju i opsade. Bitka se odvija sve dok oni to ne ucine.
Nesto sto tebe mozda zeza je protivnicka fortifikacija. Naime, fortifikacija moze biti ogromnog nivoa i bez obzira sto je tvrdjava srusena, ona moze imati opet podosta zivotnih bodova usled toga. Ja na fortifikaciju pretezno i igram. Kod mene mora biti minimalno tri puta veci nivo fortifikacije od tvrdjave.
Moram i napomenuti da je u verziji sest malo drugacije od verzije pet i da se vojnici bukvalno pogube. Ti izgubis opsadu kada napadas i praznu tvrdjavu, a opet, ako ne gresim, ti ne mozes poslati 500.000 macevaoca da ruse tvrdjavu i da svi macevaoci odjednom ju napadaju. Takodje, broj opsada koji mogu da pucaju na tvrdjavu je ogranicen i povecava se kroz vojne vestine vladara. Zasto je tako smisljeno, ne pitaj, za to nemam odgovora.
Evidentirano
asterixx
Sergeant
**

Karma: +35/-16
Offline Offline

Postova: 60


Grrrrrrrr


Profil
« Odgovor #2 na: Prosinac 02, 2013, 06:44:44 »

Ne vidim baš da je razlog fortifikacija. Ona diže bodove fortu, ali u slučaju o kojem govorim fort više ne postoji, odnosno bodovi su mu 0 (nula).
U konkretnoj bitci fort je srušen, sveden na nulu u devetoj rundi, da bi nakon toga sva ostala vojska promatrala 5 rundi kako mačevaoci udaraju po srušenom kamenju.
Nema mi to smisla. Fort ili je srušen ili nije, ako je srušen, vojska ulazi unutra, a ako nije onda gubi moral i tako bi trebalo biti.
Uloga fortifikacije može biti samo usporavanje rušenja forta, a nikako razlog da 5 rundi ne mogu ući sa vojskom unutra.

Dakle stojim pri svome ili je bug ili to treba promjeniti.
Evidentirano

LadyPoisonous
Sergeant
**

Karma: +9/-14
Offline Offline

Postova: 94



Profil Email
« Odgovor #3 na: Prosinac 02, 2013, 09:20:29 »

Ne vidim baš da je razlog fortifikacija. Ona diže bodove fortu, ali u slučaju o kojem govorim fort više ne postoji, odnosno bodovi su mu 0 (nula).
U konkretnoj bitci fort je srušen, sveden na nulu u devetoj rundi, da bi nakon toga sva ostala vojska promatrala 5 rundi kako mačevaoci udaraju po srušenom kamenju.
Nema mi to smisla. Fort ili je srušen ili nije, ako je srušen, vojska ulazi unutra, a ako nije onda gubi moral i tako bi trebalo biti.
Uloga fortifikacije može biti samo usporavanje rušenja forta, a nikako razlog da 5 rundi ne mogu ući sa vojskom unutra.

Dakle stojim pri svome ili je bug ili to treba promjeniti.

Ako je takva situacija onda je greska u pitanju. Smiley Nije namenski tako.
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!