Imperia Online Croatia
Ožujak 29, 2024, 02:19:38 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Simulator laže???  (Posjeta: 930 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Agoro
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Postova: 8


Profil
« na: Listopad 01, 2013, 06:03:56 »

E dakle ovako, pošaljem napad na utvrdu na drugog igrača.
Recimo ugrubo mojih 1200 lakih mačevaoca i još po cca 600 lakih strijelaca i 600 lakših konjanika i 2 ovna
protiv njegovih

200 - tinjak lakih mačeva, 100 - tinjak lakih strijela na polju i 0 vojske u utvrdi 4. Jarak i zidine su oko nivoa 5

e i ja izgubim bitku.

Reko  Lips Sealed ? Simulator je rekao u jedno 5 testiranja da pobjeđujem, i čak za ziher stavim 900mačeva umjesto 1200 i dalje pobjeđujem.
Ali na kraju kad dođe do prave bitke gubim.
E sad.. malo analiziram i skužim da sam nakon bitke napolju uvjerljivo pobjedio i imao oko 85 morala, te u trenutku kad se vojska bori protiv utvrde moral drastično pada i vojska bježi i naravno ja gubim bitku.

Tako da mislim da su tu 2 problema/buga:
1. Zašto simulator javlja da pobjeđujem iako završavam sa vrlo niskim moralom?
2. Zašto uopće vojska tako drastično gubi moral pri napadu na utvrdu iako imam uvjerljivo veću vojsku (kažem nekad su utvrde čak i prazne)

Jel ja tu činim neku grešku u simuliranju ili je to poteškoća koje je dizajnerski tim svijestan te je u postupku riješavanja tog problema?

Tnx
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #1 na: Listopad 01, 2013, 06:08:10 »

Moral kod napada na utvrdu pada naglo ako protivnk u utvrdi ima strijelce, jer tada jedinice vani brže ginu i gubi se do 7 morala po rundi. I kad padne moral ispod 50, vojska ima šanse da pobjegne - 2% za svaki bod morala ispod 50. Recimo da u simulatoru završavaš na 40 morala - šanse su 20% za bijeg- i u 5 simuliranja vrlo je vjerojatno da vojska neće pobjeći. Ali u stvarnoj bitci se svejedno može desiti da pobjegne. Jer je bitna ta simulacija, ne one koje ste vi simulirali. Ako imate neka specifična pitanja., pitajte. Smiley
Evidentirano

Agoro
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Postova: 8


Profil
« Odgovor #2 na: Listopad 01, 2013, 06:18:55 »

hm.. evo link za bitku.
[battleRep=15901]naaru Vs vivisector_8[/battleRep]

(nisam ziher jel ju možete vidjeti, u biti piše isključivo porukom igraču ona postaje vidljiva)

gledao sam posebno bitku na polju, (tu je sve ok po meni) pa posebno napad na utvrdu (e tu je ultra problem Grin)
« Zadnja izmjena: Listopad 01, 2013, 06:23:35 od Agoro » Evidentirano
Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #3 na: Listopad 01, 2013, 06:39:25 »

simulator je mocna alatka koja nikad ne grijesi. u 5 godina koristenja uvijek sam ja pogrijesio a ne on. postoje cake koje vremenom naucis. npr. ako ti pokazuje da dobivas bitku a zavrsio si ispod 50 morala. u stvarnosti je mozes dobiti , a i ne moras. to je cisti fakrtor srece i ovisi o tebi jesi li ziheras ili se hoces kockati.  osobno sam vidio bitke koje su izgubljene na 48% morala, a jednu bitku sam osobno  dobio na 14%. na tebi je na kraju da odlucis, a s iskustvom ces biti svijestan situacije, pa ces za pobjedu ili poraz okriviti sebe a ne simulator Wink
Evidentirano

Agoro
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Postova: 8


Profil
« Odgovor #4 na: Listopad 01, 2013, 06:49:35 »

Horus, jesi li probao pogledati ovu bitku koju sam gore linkao?
imao sam 90 morala pri napadu na praznu utvrdu (nula vojnika) utvrdu i završio na 30 morala, te izgubio. E to mi u biti nije jasno, jel moral moje vojske pada iako je utvrda prazna pri svakom krugu udarca?
Kao neka vrsta timera?
Evidentirano
Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #5 na: Listopad 01, 2013, 06:57:54 »

Horus, jesi li probao pogledati ovu bitku koju sam gore linkao?
imao sam 90 morala pri napadu na praznu utvrdu (nula vojnika) utvrdu i završio na 30 morala, te izgubio. E to mi u biti nije jasno, jel moral moje vojske pada iako je utvrda prazna pri svakom krugu udarca?
Kao neka vrsta timera?
pa moral ti pada svakom rundom bila utvrda prazna ili ne. pobogu kako s 2 ovna mozes ici napadat u4. normalno je da si izgubio. poznavao sam jednog igraca koji je svojevremeno znao s 20k - 30k konjice opicit na utvrdu i cuditi se kako nije prosao  Grin Grin Grin
Evidentirano

tinky-wink
Private
*

Karma: +5/-13
Offline Offline

Postova: 35



Profil Email
« Odgovor #6 na: Listopad 01, 2013, 07:21:23 »

pa moral ti pada svakom rundom bila utvrda prazna ili ne. pobogu kako s 2 ovna mozes ici napadat u4. normalno je da si izgubio. poznavao sam jednog igraca koji je svojevremeno znao s 20k - 30k konjice opicit na utvrdu i cuditi se kako nije prosao  Grin Grin Grin

Grin Grin Grin Grin mislio momak  da moze preskocit Grin Grin Grin
Evidentirano
kojeen
Captain
****

Karma: +26/-87
Offline Offline

Postova: 253



Profil
« Odgovor #7 na: Listopad 01, 2013, 08:31:27 »

pa moral ti pada svakom rundom bila utvrda prazna ili ne. pobogu kako s 2 ovna mozes ici napadat u4. normalno je da si izgubio. poznavao sam jednog igraca koji je svojevremeno znao s 20k - 30k konjice opicit na utvrdu i cuditi se kako nije prosao  Grin Grin Grin

ili ja jednog koji je sa 400k kata krenija na utvrdu Grin  Grin Grin [:-} *black_eye*
Evidentirano

-> Stormborn gacarosi Cool
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!