Imperia Online Croatia
Travanj 27, 2024, 04:50:40 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: brzina vojske i taktika  (Posjeta: 939 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
tvujcuf
Lieutenant
***

Karma: +6/-22
Offline Offline

Postova: 225


Profil
« na: Listopad 01, 2009, 09:04:47 »

ovako, zanima me da li brzina jedinica ima kakve veze u bitci ili je to vazno samo da bi brze dosli do neke provincije, jer u tom slucaju nije to bas bitno kad su ionako sprave za opsadu najsporije. recimo, ako neka jedinica ima brzinu 2 a neka 1 da li to znaci da ce ova koja ima brzinu 2 krhnut nekog dva puta dok ova koja ima brzinu 1 samo jednom...   i zanima me isto tako taktika, da li ona sluzi samo da bi vojnici dobili mali bonus morala ili se i drugacije ponasaju u bitci, npr. da se bolje bore? i isto tako kad pocne bitka pise kao da se vojska nalazi u centru (osim konjice na boku), da li je ta vojska u nekoj formaciji. ako imam recimo kopljanike, strijelce i macevaoce, zar ne bi trebali strijelci biti iza macevaoca i kopljanika pa tek kad oni popuse onda da i strijelce koknu. ovo koliko sam do sad vidio kakav god sastav vojske bio uvijek strijelci i kopljanici prvi umiru pa makar imao horde macevaoca ispred. eto to bi bilo to, trazio sam odgovore ali nisam nasao pa ako postoje linkovi di je to objasnjeno molim da ih neko napise.
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #1 na: Listopad 01, 2009, 09:26:52 »

brzina samo igra ulogu kod kretanja do protivničke provincije. u bitki ne.
taktika diže moral za 1 tako da ti se vojska duže bori prije bježanja.
flank je jednostavno mjesto gdje se bori konjica sa 50% bonusa. i to maksimalno 20 % konjice s obzirom na ukupan broj konjanika, mačevaoca i kopljanika. strijelci se ne računaju kod računanja flanka.
i nakon toga se bore po određenim pravilima. ako te zanima mogu ti dati link na detaljan opis ali na engleskom.
Evidentirano

tvujcuf
Lieutenant
***

Karma: +6/-22
Offline Offline

Postova: 225


Profil
« Odgovor #2 na: Listopad 01, 2009, 11:18:07 »

moze, stavi link, ja sam valjda bio preoptimistican pa sam htio da ima i ove neke stvari  Grin
Evidentirano
Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #3 na: Listopad 02, 2009, 06:40:21 »

brzina samo igra ulogu kod kretanja do protivničke provincije. u bitki ne.
taktika diže moral za 1 tako da ti se vojska duže bori prije bježanja.
flank je jednostavno mjesto gdje se bori konjica sa 50% bonusa. i to maksimalno 20 % konjice s obzirom na ukupan broj konjanika, mačevaoca i kopljanika. strijelci se ne računaju kod računanja flanka.
i nakon toga se bore po određenim pravilima. ako te zanima mogu ti dati link na detaljan opis ali na engleskom.

ajde napravi nesto pametno pa prevedi taj detaljan opis
Evidentirano

Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #4 na: Listopad 02, 2009, 06:51:00 »

moze, stavi link, ja sam valjda bio preoptimistican pa sam htio da ima i ove neke stvari  Grin
http://forum.imperiaonline.org/int/index.php?topic=13622.0

Evidentirano

tvujcuf
Lieutenant
***

Karma: +6/-22
Offline Offline

Postova: 225


Profil
« Odgovor #5 na: Listopad 06, 2009, 12:12:59 »

hvala puno, ali iz ovog sam izvukao zakljucak sto vise vojske to bolje  Grin i onda kak se potrefi, ko na kog naleti  Grin ali uvijek gledaj da imas vise vojske od neprijatelja
Evidentirano
tvujcuf
Lieutenant
***

Karma: +6/-22
Offline Offline

Postova: 225


Profil
« Odgovor #6 na: Listopad 07, 2009, 08:52:54 »

ali u biti pomoglo je, to me zanimalo kako ide tijek bitke i ko koga napada, a u biti to je onaj random principle  Cool
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!