Imperia Online Croatia
Travanj 20, 2024, 03:55:26 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: poruke  (Posjeta: 3635 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Bothari
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Postova: 29


Profil Email
« Odgovor #15 na: Veljača 23, 2009, 10:47:21 »

Nemoj se ljutiti al ovi tvoji primjeri su takvi da onaj tko bi napao na taj način ja bih rekao da stvarno ne zna ništa. To spada u kategoriju besmislenih napada a ti ih koristiš da nešto dokažeš. Nisam probao nomade ali to je vjerojatno i napravljeno baš tako jer to kao simulira napade divljih hordi. Iako ti nomadi nisu bili glupi i nisu jurišali na zidove bez veze isti kao što ni indijanci nicu jahali oko kola dok su ih kauboji upucavali  Shocked

Još uvijek čekam dokaz gdje normalan napad veće vojske nije uspio a da je vojska bila izbalansiranog sastava. Je ne mogu vjerovati da bi TI poslao u napad na utvrdu takav sastav vojske koji su u primjerima.

Ili možda bi?

Jednostavno je, ako imaš veću vojsku dobio si jer obrana utvrde jednostavno ne može napraviti toliko štete koliko može napad.

Ne znam kakvo je tvoje iskustvou Travianu i Tribal Warsu ali sve ovisi.

Travian: Veća vojska definitivno vlada čak i više nego u Imperiji. Vojske nisu ograničene i onoliko su velike koliko si vremena voljan utrošiti u igru. Ja sam bio u travianu gdje je naša četvrtina mape bila u ratu sa preostale tri u utrci tko će prije napraviti Svjetsko čudo. Definitivno nije samo kao tvoje iskustvo farmaj i osvajaj sela. Višemjesečni ratovi prvo za artefakte (osvajanje i preuzimanje), a zatim zaštita našeg čuda i pokušaji uništenja njihovog. Sve uz nemoguće uvjete. Časno izgubili  Cry

Tribal Wars: Moje iskustvo definitivno nije kao tvoje. Ni blizu samo farmanje i osvajanje napuštenih sela. Kada su počeli ratovi iz političkih razloga nije bilo stajanja. Pogotovo kada smo sa saveznicima objavili rat protiv tri prva plemena na serveru koja su bila u centru i započela snažno širenje prema van. Doslovno stotine napada na jedno selo a tisuće napada sa svake strane. Naravno većina lažnih napada. Ova savršena usklađenost u sekundama ti je u svakoj igri ovog tipa a ne samo u Imperiji. Izbjegavanje prvog napada da bi 1 sekudu kasnije vratio vojsku i uništio jedinice za osvajanje sela je klasika u Tribal Warsu. Da ne spominjem koordinirane napade na selo u dubini neprijateljskog teritorija iz kojega onda osvajaš druga...
Upravo zbog osvajanja sela politika je značajna u ostalim igrama (iako možda i u Impreriji kasnije postaje bitna) a strategija je daleko značajnija i razvijenija nego u Imperiji.

Ja ti priznajem da si majstor u Imperiji i da si vrhunski igrač ali to ne znači da je ova igra bolja od drugih  Wink
Imperija definitivno zahtjeva najmanje vremena i samo zbog toga je bolja od drugih. Dovraga samo pisanje ovih odgovora mi oduzima više vremena nego igra  Grin

I kao što sam i započeo, veća vojska će uništiti slabiju i to je jednostavno tako u Imperiji (sva sreća da uvijek ima neiskusnih čije primjere možeš pokazati da mi dokažeš da nisam u pravu).
Evidentirano
punkrocker
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 1


Profil
« Odgovor #16 na: Veljača 23, 2009, 11:05:03 »

Koliko puta neki igrac smije napast u nekom vremenskom razdoblju istog protivnika? jer mene "omnia" napao 3 puta u 4 dana.. tako cim se pocnem oporavljati odmah me ponovno napadne.. bas nista nemogu ni igrat jer mi sve odnese..
Evidentirano
KoSaC
Global Moderator
*

Karma: +19/-32
Offline Offline

Postova: 299


Profil
« Odgovor #17 na: Veljača 23, 2009, 01:56:11 »

@bothari manja vojska zna pobijedit,i često se to događa.ja sam na primjer prošlog mjeseca radio pillage i lik je došao online i sa 1 k vojnika mi je pobio 9 k vojnika  *black_eye*
Evidentirano
kire55
Gost
« Odgovor #18 na: Veljača 23, 2009, 02:42:48 »

ma ipak ja mislim da bothari ima pravo,npr.ja se branim sa punoooo jačom vojskom a napadač napada sa nekim kržljavcima i pobijedi me,to nije to
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #19 na: Veljača 23, 2009, 04:00:33 »

Evo moja zadnja duža poruka u ovoj i na ovu temu. Smiley

Ne brini, mene ti je gotovo nemoguće naljutiti.
Mislim da smo skrenuli malo s teme. Nikad nisam reko ništa protiv niti jedne druge igre. Tak da neko voli travian, neko tribal wars, neko sasvim nešto treće. Ja to poštivam. Svaka od tih igara ima svoje prednosti i loše strane. Jer je zamišljena na drukčiji način, što nije loše jer imaš više izbora. Ti si igral puno više druge igre, ja imperiju. Ja nisam završil eru u travianu i najvj sam puno izgubil jer nisam probal stvari koje ti nabrajaš. Ali isto vrijedi i za tebe, nemaš završene ere u imperiji, pa isto još nemaš iskustva kak to izgleda. I isto je puno zanimljivije nek na početku.
Glavna tema ove rasprave je bila tvoja tvrdnja da veća vojska uvijek pobjeđuje manju. S čim se ja ne slažem i ma kolko moji primjeri bili besmisleni, oni to ipak dokazuju. Nakon toga je u raspravu ušo pojam balansirana vojska. S čime sam se ja složio da balansiranu vojsku pobjeđuje samo veća ili izbalansiranija vojska. Pogotovo u obrani gdje braniteljeva vojska dobiva još i bonus na obranu. I jedino s čim se ja nisam složil je da veća vojska uvijek pobjeđuje manju.
Ali nisu sve vojske balansirane i ima puno igrača koji slože takve kompozicije ili koriste samo jedan tip vojske, tak da nije za reć da su moji primjeri samo iznimke koje potvrđuju pravila. Ma kolko napadi na utvrdu sa kopljanicima izgledali besmisleni i ja sam ih radil.  i ne ispada tak loše, pogotovo ak branitelj u garizonu ima samo paladine. Opet primjer gluposti, ali to je česta stvar u ovoj igri.
Kaj se tiče vremena, svaka online igra dosta ovisi o uloženom vremenu. I imperija zahtijeva dosta vremena, ali ovisno o stilu igranja.
Da ne bi ušo dublje, ja budem probal još sa jednim nebalansiranim primjerom bitke, i nakon toga odustajem.
http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/5/2008_3_6/3161862_3214553_527890
Veća vojska pobjeđuje manju, ali ne uvijek. I ja ostajem pri tome. To je bila jedina stvar oko koje se ja nisam složil s tobom, ostalo je stvar ukusa.
I s time budem ja završil, jer pišem više u ovoj temi nek u svim ostalima. Smiley
Uživaj u igri, ak trebaš savjet slobodno pitaj tu.

ma ipak ja mislim da bothari ima pravo,npr.ja se branim sa punoooo jačom vojskom a napadač napada sa nekim kržljavcima i pobijedi me,to nije to
Vidi, kao što je i moj zaključak ove teme, ak imaš ok kompoziciju vojske onda te niko ne može skršit sa kržljavcima. a ak ti kompozicija ne valja, onda je i ok da ti to neko pokaže, pa makar i sa kržljavcima.  Cheesy
Evidentirano

kire55
Gost
« Odgovor #20 na: Veljača 23, 2009, 04:08:38 »

dobra borba
hehe ovako ja nisam rekao da je igra loša i to,svaka igra ima svoj nedostatak,možda to nekome uopče ne ulazi u oći a nekima možda smeta,ja iskreno nemam nikakvih primjedbi ni ništa takvo,tek sam počo ihgrati i imaš pravo da i ova igra ima čari,to je istina,ova igra je ok,ne treba  cjeli dan provest na njoj i postajatr ovisnik,nego se igra mirno i opušteno,jedino za one koji igraju za pravo.............
sorry ako si me prije krivo shvatio,nemam ja ništa protiv igre,i niit valjda neću imati,kada me netko bude skršio a to će se dogoditi 100 posto,i dalje ću igrat ali onda će mi upasti taj igrać u oću,a kada gledam ima manju vojsku a pobjedio je moju,nema to veze to je samo igra...................neću dalje da nešto krivo shvatite,jer moigu pisati strane i strane ali nema smisla  da svatko tvrdi svoje jer svatko misli da ono šta on govori je toćno(barem u većinu slučajeva)  malo sam odskoćio od teme ali nema veze
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #21 na: Veljača 23, 2009, 04:24:20 »

Ne, moj post tebi je bila šala. moraš se naviknuti da ja tako pišem. niti sam te krivo shvatio, niti sam imao namjeru nekaj loše ili krivo reći. Smiley Možda sam trebal reći da tko napravi loši raspored vojske, sam je kriv ak izgubi. Smiley
Evidentirano

kire55
Gost
« Odgovor #22 na: Veljača 23, 2009, 04:55:30 »

tu imaš pravo.... Smiley
Evidentirano
Bothari
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Postova: 29


Profil Email
« Odgovor #23 na: Veljača 23, 2009, 09:46:42 »

Znam da ti je dosta ali pazi ovo:



To mi se dogodilo. Vojsku u polju sam maknuo jer sam mislio sad će mi platiti. Imao sam mislim razumno za svoj lvl unapijeđene zidove, broj ljudi povećan i veličinu utvrde. Kako vidiš strijelci su teški. Isključivo zbog velikog broja katapulta mi je porušio zidove u 4 turna. Pa to je smiješno. Čemu onda imamo utvrdu. A još mu i medicina vrati dio vojske. Da je imao gubitke 50% ne bih ništa rekao već bih se smijao i zadovoljno trljao ruke. Jedino je dobro što sam sve sirovine maknuo pa je on na kraju ipak vjerojatno bio na većem gubitku.

Dajte malo  *heart* za branitelje jer u Srednjem vijeku branitelji jesu profitirali od debelih zidova.

Ako imaš kakav utjecaj na tvorce igre traži da možemo staviti katapulte u utvrdu koji će aktivno tamaniti napadače a ne samo taj beskorisni pasivni bonus u obliku većeg broja zdravlja u zidovima.
Ako se i dalje sa veličinom utvrde broj strijelaca bude povećavao linearno onda nema sreće u obrani već moraš preventivno uništavati sve oko sebe da bi bio siguran. A ja nisam agresivan i ne želim uništiti draž igranja drugima   *rose*  što znači da će oni meni  *bye*

P.S. Nego koliko se strijelaca može smjestiti na najvećoj razini utvrde?
Evidentirano
kire55
Gost
« Odgovor #24 na: Veljača 23, 2009, 10:22:42 »

imaš dobar i ućen vokabular.......
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #25 na: Veljača 23, 2009, 11:38:45 »

Nažalost igra bude ostala takva kakva je. imal sam i ja dosta drugih ideja, ali nisu palile. A ima i sličnih prijedloga na internacionalnom forumu. i slažem se s njima i s tobom, ali... nemam takav utjecaj, niti poznam osobu koja ga ima.
Nemoj me krivo shvatiti sad , ali ovo je fort 5 sa utvrđivanjem 6 u ravnicama. i okružen je sa 4 provincije, sudeći po moralu napadača? Da su  okružene planine, mislim da napadač ne bi tak lagano prošo. tj, izgubio bi. jer planine daju 20 % na zidove utvrde, planine sa šumom čak 25% što je gotovo duplo hitpointsa u odnosu na ravnice. To bi te možda spasilo. Ak koristi savjet za drugi put. Smiley 
a kapacitet utvrde se računa po sljedećoj formuli.
(100 + 10*nivo vojne arhitekture)*2^(nivo utvrde -1)
malo jednostavnije za ljude koji ne rasturaju matematiku ili im se ne da računati na taj način
100 stane u utvrdu 1
na tih 100 dodaš 10 za svaki nivo vojne arhitektue i množiš sa 2 za svaki nivo utvrde iznad nivoa 1
Tak da npr kad imaš fort 8 imaš minimalno 12 vojnu arhi i stane ti 220*2^7 =  28160
to je jako blizu maksimumu, jer vojna arhi postane jako skupa kasnije. Ali kasnije utvrde postaju manje važne nek na početku i moraš imati vojsku na polju.
 
Evidentirano

Bothari
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Postova: 29


Profil Email
« Odgovor #26 na: Veljača 23, 2009, 11:50:39 »

Da, za Lips Sealed  što se tiče srednje provincije. Ali mislio sam da ako budem imao više ljudi da ću imati i veću vojsku pa će se izjednačiti. A zatim otkrio da vojska veze nema sa veličinom populacije i da (teoretski) nema maksimuma. Ali to je i tako account za učenje pa i nije važno Smiley
Evidentirano
kire55
Gost
« Odgovor #27 na: Veljača 24, 2009, 04:04:12 »

hehe ovo je mjo prvi acc.i ide se polako na bolje
Evidentirano
GrotosquE
Private
*

Karma: +1/-5
Offline Offline

Postova: 43



Profil Email
« Odgovor #28 na: Veljača 25, 2009, 12:07:40 »

:S ova ovolika rasprava sa  svakim odgovorom sve vecim od drugog je potekla od ingame poruka rofl
Evidentirano

KoSaC
Global Moderator
*

Karma: +19/-32
Offline Offline

Postova: 299


Profil
« Odgovor #29 na: Veljača 25, 2009, 12:33:44 »

trebao si ti vidjet internacionalni forum u stare dane sa k_mihai-om i renis-om ..to su bile svađe od 10-ak strana  *freak*
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!