Imperia Online Croatia
Ožujak 30, 2024, 05:55:13 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: gubitak časti  (Posjeta: 2456 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #15 na: Rujan 18, 2009, 10:38:28 »

osim od mene naravno  Grin Cool
a dobro, čast izuzecima.  Grin
ulazi tip u birc: jel ima netko jači od mene. digne se tip od 2 metra: ima ja! ovaj prvi ga zagrli i pita: ima netko jači od nas dvojice!  Wink
Evidentirano

zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #16 na: Svibanj 23, 2010, 01:08:44 »

Ova objašnjenja oko gubitka časti i morala kod napada na jačeg igrača od 2x su totalna bedastoća i kose se sa svakim zdravim razumom. Naravno da admini moraju braniti i davati objašnjenja zašto nešto funkcionira u igri kako funkcionira (za to su plaćeni), ali ne vjerujem da ni sami vjeruju u to što pokušavaju objasniti. Priča o tome da bi slabiji maltretirali jačega ne da je smiješna već je apsurdna. Jačem igraču sa 100 k elitne vojske je potpuno nebitan pad morala kod napada na igrača s teškom vojskom jer će on bitku dobiti i s početnim moralom 60. Slabiji igrač u ovoj igri nema šanse maltretirati jačeg igrača i ako mi netko navede bilo koji takav primjer javno ću se ošišati na trgu Bana Jelačića u Zagrebu . Sve to samo pokazuje ne samo da u ovoj igri nema fer pleja i da je smisao igre terorizirati sve slabije od sebe i trpjeti maltretiranje jačih, već i da tvorcima ove igre pravila srednjovjekovnih ratovanja nisu poznata, a priča o stručnjacima koji su radili ovu igru je za malu djecu.  Grin
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #17 na: Svibanj 23, 2010, 01:19:57 »

Ova objašnjenja oko gubitka časti i morala kod napada na jačeg igrača od 2x su totalna bedastoća i kose se sa svakim zdravim razumom. Naravno da admini moraju braniti i davati objašnjenja zašto nešto funkcionira u igri kako funkcionira (za to su plaćeni), ali ne vjerujem da ni sami vjeruju u to što pokušavaju objasniti. Priča o tome da bi slabiji maltretirali jačega ne da je smiješna već je apsurdna. Jačem igraču sa 100 k elitne vojske je potpuno nebitan pad morala kod napada na igrača s teškom vojskom jer će on bitku dobiti i s početnim moralom 60. Slabiji igrač u ovoj igri nema šanse maltretirati jačeg igrača i ako mi netko navede bilo koji takav primjer javno ću se ošišati na trgu Bana Jelačića u Zagrebu . Sve to samo pokazuje ne samo da u ovoj igri nema fer pleja i da je smisao igre terorizirati sve slabije od sebe i trpjeti maltretiranje jačih, već i da tvorcima ove igre pravila srednjovjekovnih ratovanja nisu poznata, a priča o stručnjacima koji su radili ovu igru je za malu djecu.  Grin
zipe jesi cuo za lowpoint game...... proslu eru je to igrao licancina i on je s 130k bodova mogao oderat jednog prosjecnog igraca s 300k ili vise bodova... zato jer on nije imao ekonomiju imao je cistu vojsku e da se takav slucaj nedesi da jedan licancina odere nekoga ko ima 300k bodova nije mogao napast zbog morala..... zato postoji ovo pravilo jer sad razumijes........
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #18 na: Svibanj 23, 2010, 02:00:05 »

Citat:
zipe jesi cuo za lowpoint game...... proslu eru je to igrao licancina i on je s 130k bodova mogao oderat jednog prosjecnog igraca s 300k ili vise bodova... zato jer on nije imao ekonomiju imao je cistu vojsku e da se takav slucaj nedesi da jedan licancina odere nekoga ko ima 300k bodova nije mogao napast zbog morala..... zato postoji ovo pravilo jer sad razumijes........

Ma ta priča ne drži vodu bosanac. Igrač koji svoje bodove temelji isključivo na vojsci dovoljno je da jednom uleti u praznu provinciju jačeg igrača i da ode u debeli minus. Jasno je da ovdje postoji puno igrača koji svoje bodove temelje na "farmanju" i razvoju ekonomije, no takav igrač u 24 sata može složiti vojsku s kojom može odgovoriti na pokušaj maltretiranja slabijeg igrača. Mene napada igrač koji je 5x bodovno jači od mene i s elitnom vojskom i živo mu se fućka što u svakom napadu gubi 27 bodova časti i bitku započinje sa 70 bodova morala jer će ionako bitku dobiti. Ako želim odgovoriti s teškom vojskom i napasti nebranjenu provinciju moram imati 3 puta više vojske nego obično da bih izdržao gubitak -27 morala. Postoji mogućnost da slabiji napadne jačega ali nikako da ga maltretira učestalim napadima, dok je jačem moguće to činiti stalno. Potpuno glupo i bez veze s mozgom.
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #19 na: Svibanj 23, 2010, 02:05:10 »

Evo. imaš 6 h offline pravilo. I imaš recimo 2 milijuna neta. Igrač 2 ima 400 k neta - točno na granici  5x. Blizu smo -par 100 milja. Kad ti napadaš njega, gubiš 50 početnog morala i 25 časti(koja ne znači puno jer raste svaki dan - prije nije pa je značila puno). Tip lijepo radi army save i možeš mu uništiti praznu utvrdu za veliku cijenu. On ne dira tebe jer mu je ipak stalo recimo do časti i nema šanse protiv tvojih jačih utvrda sa tolkim gubitkom časti.
Da nema toga, ja bi rađe bio igrač 2. Svakih tvojih 6 h offline, pilagirao bi ti 4 provincije. Ne gubim ništa časti, morala... osim 4 za porobljavanje. I srušio bi ti sve utvrde dok si offline(krećem bez kazne na moral i čast), pobrao sve resurse. Pobio strijelce unutra sa malo gubitaka. Dolazi tvojih 6h kad sam ja offline. Nećeš me puno dirati jer te svaki pokušaj košta čast i moral. A moje vojske i tako nema, a provincije mi ne proizvode ni pola kao tvoje. Pa više košta put tvoje vojske sa trebušejima, nego što dobiješ.
Eto ...
A kad vrijedi obostrano, mi se većinom ne diramo. Ti probaš ubiti moju vojsku, ja pilagiram 3 provincije i oboje se ohladimo i nastavimo boriti sa sebi ravnima, unutar 2x ili malo van.
Možeš pričati da nema veze sa mozgom, ali igra tako funkcionira, ima dosta veliki broj igrača i pravilo zaštite je bolje od većine drugih koje sam vidio u drugim igrama - pri čemu ih dosta niti nema nekog ograničenja u napadanju. Pa da vidiš kako je zanimljivo kad počneš 3 mjeseca kasnije i prođe 7 dana zaštite i napadne te tip sa 1000x bodova više od tebe.
Evidentirano

duje_96
Private
*

Karma: +2/-2
Offline Offline

Postova: 36


Profil Email
« Odgovor #20 na: Svibanj 23, 2010, 04:02:11 »

ja gubitak casti podrzavam jer zasto bi netko mogao napasti nekoga s 4x vise bodova ili obrnuto :Smiley
Evidentirano
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #21 na: Svibanj 24, 2010, 06:05:19 »

Jasno je da o svakoj temi admini moraju imati posljednju riječ i neka tako i bude.
No sve rečeno do sada samo potvrđuje moju tezu da ovakav sustav časti i morala zapravo pogoduje samo jakim igračima a ne štiti slabe kako se to pokušava prikazati. Volio bih da mi netko pokaže slučaj da je neki igrač 5-6 puta napao istog igrača koji je od njega bodovno jači za više od 2x, a s druge strane postoji nebrojeno primjera da jači igrač napada i po 10 i više puta slabijeg igrača ispod 2x. I teoretske rasprave o tome što bi bilo kad ovo pravilo ne bi važilo kod napada na jačeg igrača su samo pokušaj opravdanja za ovakav sustav ali zapravo bit leži u nečem sasvim drugom. Treba otvoreno reći da je ovakav sustav pogodovanja jakim igračima zapravo poticanje igrača da kupe premium status, da svakodnevno kupuju 10 sati proizvodnje i sve ono od čega vlasnici igre dobro zarađuju. Bez kupovine se zapravo ne može održati u ovoj igri a kamoli biti među najuspješnijima. To je istovremeno i razlog zbog kojeg ova igra i njena pravila stimuliraju kako to neki nazivaju «farmere» u ovoj igri a ne one koji ovu igru igraju kao ratnu igru.
 I najbolji zaključak ovoj temi daje pokretač ovog posta kad kaže : Ova igrica bi kao JEDNAKO nečasne okarakterizirala i Davida i Golijata! Uistinu blistavo! Leonida i njegovih 300 bi vjerojatno izgubili svu čast, jer su se suprotstavili jačem protivniku....
Ja sam svoje po ovom pitanju rekao a admini neka zaključe temu kako žele.
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #22 na: Svibanj 24, 2010, 07:13:11 »

Svatko ima pravo na svoje mišljenje. Tebi se ne sviđa to pravilo, ok. To pravilo je u igri 7 godina, očito s razlogom. Tvorci igre imaju razlog za to. Ako će ostati ili će ga mijenjati, opet će imati razlog.  99% ljudi je svejedno ili se slaže, neki se ne slažu pa bi ga odmah mijenjali, na većinu ljudi to pravilo ne utječe jer se i tako ne bore van 2x ili se uopće ne bore...
Svatko od vas ima igrače koji su jači, pa bježe od njih, puno onih koji su slabiji pa ih naganjaju, pa ti slabiji opet imaju jače i slabije i to da pravilo radi u oba smjera je najpoštenije za sve.  Nitko vam ne brani da budete među jačima ili slabijima. To ovisi isključivo o vašem znanju, strategiji i vremenu uloženom u igri. Krediti ne čine dobrog igrača, oni mu samo pomažu.
Evidentirano

 Str: 1 [2]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!