Imperia Online Croatia
Travanj 26, 2024, 10:06:26 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1] 2   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: U ratu  (Posjeta: 2822 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
luzer11
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Postova: 5


Profil
« na: Svibanj 29, 2013, 05:56:19 »

Zanima me ako te izabce iz saveza dok traje rat a uništio si nešto vojske i vratiš se nazad a rat još traje hoče ti to što si uništio prije izbacivanja priznati kada završi rat ili je to propalo što si trebo dobiti prije izbacivanja kada bi završio rat.
može odgovor
Evidentirano
mrki88
Colonel
******

Karma: +333/-221
Offline Offline

Postova: 1206



Profil
« Odgovor #1 na: Svibanj 29, 2013, 06:00:16 »

za Lips Sealed i, propalo...
Evidentirano

"ukoliko trčite goli oko drveta brzinom 87 km/h, postoji šansa da po Lips Sealed ete sami sebe."
dacmih
Colonel
******

Karma: +339/-191
Offline Offline

Postova: 1288



Profil Email
« Odgovor #2 na: Svibanj 29, 2013, 10:02:00 »

pa ček zar nije ako se vratiš za vrijeme tog rata nazad u savez da ipak dobiješ ratnu? koliko znam da je prije tako bilo...
Evidentirano

mrki88
Colonel
******

Karma: +333/-221
Offline Offline

Postova: 1206



Profil
« Odgovor #3 na: Svibanj 29, 2013, 10:12:12 »

sad si i mene zahlebo... ništa ne piše o tome.... Sad

    Ratovi se mogu voditi između 2 saveza, kao i između cijelih federacija.
    Rat ima fiksno trajanje od 168 sti, nakon čega se proglašava pobjednik, na temelju ukupne štete nanesene u ratu.
    Rat postaje aktivan 8 sati nakon objave.
    Napadi na utvrde i porobljavanja unutar x5 dometa nisu sankcionirani gubitkom časti.
    Pripreme na napad traju 10 minuta. Ako je vrijeme putovanja do mete 5 minuta, misija traje točno 10 minuta. Vojne misije između pripojenih provincija dok ste pod napadom neprijateljskog saveza traju 5 minuta.
    U ratu, svaka provincija može biti porobljena svakih 84 sata.
    Napadima van dozvoljenog raspona bodova x2 u ratu ne gubi se čast, ali moral i snaga napada se smanjuje na isti način kao i van rata.
    Kontra špijunaža svih igrača u ratu je povećana za 1 nivo, ali samo tijekom rata.
    Tijekom rata sve kapitulacije između članova saveza u ratu ne vrijede.
    Savez može objaviti 1 rat svakih 24 sata.
    Objava rata uzima 10 bodova zadovoljstva svakom članu saveza napadača.
    Da bi rat mogao biti objavljen:
        Napadač mora platiti porez, koji ovisi o ekonomskim bodovima obje strane - za svakih 0,1 razlike van x2 raspona, cijena se povećava za 0,5 zlata po ekonomskom bodu.
        Suma ekonomskih bodova obje uključene strane ne smije biti van x5 raspona.
        Vođe moraju imati barem 500 bodova i savezi moraju imati barem 5000(zbroj svih članova), da bi mogli sudjelovati u rtu.
    Ciljevi saveza
    Poboljšati svoj savez u poretku saveza.
    Za osvajanje resursa u vrijednosti 50% uništene vojske tijekom rata. Vojni prihod se dobiva na kraju u drvima i željezu, članovima pobjedničkog saveza, koji su sudjelovali u bitkama. Poraženi savez ne dobiva ništa.

    *Zlatni ekvivalent odgovara izgubljenim ekonomskim bodovima protivnika dobivenih za regrutaciju vojske, ne zlatnom ekvivalentu resursa potrošenih na regrutaciju.

    Napomena! Nema ratnog prihoda za uništavanje utvrda i porobljavanje populacije.
    Određivanje pobjednika u ratu
    Nakon što rat počne, oba saveza počinju skupljati vojne bodove napadanjem drugih igrača.
    Napadi svih članova se zbrajaju, da bi obili rezultat saveza.
    Nakon isteka 168 sati, savez koji je sakupio više bodova pobjeđuje.
    Bodovi mogu biti zarađeni na 3 načina:
        Uništavanjem protivničkih utvrdi
        Utvrda 1 - 1 bod
        Utvrda 2 - 2 bodovi
        Utvrda 3 - 3 bodovi
        Utvrda 4 - 4 bodovi
        Utvrda 5 - 8 bodovi
        Utvrda 6 - 16 bodovi
        Utvrda 7 - 32 bodovi
        Utvrda 8 - 64 bodovi
        Utvrda 9 - 128 bodovi
        Uspješne bitke na polju - Svi vojnici ubijeni u bitci na polju donose bodove. Vojska u vrijednosti 5000 zlata donosi 1 bod.
        Porobljavanje - svakih 1000 ubijenih seljaka donosi 1 bod.
    Svi osvojeni bodovi se dodaju pobjedniku u poredak saveza a gubitnik dobiva samo 25%.
    Ako više od 50% saveza napadača završi na odmoru ili zaštiti za blagdane, savez automatski gubi rat. Ako više od 50% ekonomskih bodova saveza pripada jednom članu i on napusti savez, savez napadač gubi rat.
    Ako je više od 75% članova saveza branitelja na odmoru ili zaštiti za blagdane, taj savez automatski gubi rat i napadač automatski prima 50% plaćenog poreza na rat natrag.

Napomena! Postoci trenutne neaktivnosti se odnose na ekonomske bodove saveza u trenutku objave rata, ne na pune ekonomske bodove saveza.

Primjer 1: Ako je ukupan zbroj ekonomskih bodova napadača/branitelja 10 000 000 i 5 000 001 igrača je na odmoru ili na blagdanskoj zaštiti, savez ne može objaviti rat. Ako je 7 500 001 na odmoru ili blagdanskoj zaštiti, ne može biti objavljen rat tom savezu.

Primjer 2: Ako je ukupan zbroj ekonomskih bodova napadača/branitelja 10 000 000 i 5 000 000/7 500 000 igrača je na odmoru ili na blagdanskoj zaštiti, ako nakon početka rata neki članaktivira odmor ili blagdansku žaštitu ili je izbačen iz saveza, napadač/branitelj gubi rat.

Nakon početka rata, ekonomski bodovi oba saveza su dinamički, to znači da se vrijednosti, postoci, koji vode do gubitka mijenjaju prilikom deaktivacije/isteka odmora/blagdanske zaštite ili izbacivanjem/izlaskom članova saveza iz saveza.

Primjer 3: Ako su ekonomski bodovi aktivnih igrača saveza kod objave 5 000 000 i 1 000 000 deaktivira odmor, tada trenutni ekonomski bodovi saveza postaju 6 000 000, i savez će izgubit rat ako 3 000 001/4 500 001 napadača/branitelja završi na odmoru/blagdanskoj zaštiti. Ako su ekonomski bodovi aktivnih igrača u trenutku objave rata 5 000 000 i 1 000 000 izađe iz saveza, tada nova ekonomska vrijednost postaje 4 000 000 i tada ako 2 000 001/3 000 001 napadača/branitelja postane neaktivno, savez gubi rat.

Primjer 4:Ako savez ima ukupno 5 000 000 ekonmskih bodova, od čega 2 500 001 pripada jednom članu i on napusti savez, savez automatksi gubi rat; savez branitelj automatski gubi rat u slučaju da član koji napušta savez ima 3 275 001 ili više bodova.

    Pobjeda u ratu daje 10 zadovoljstva svakom igraču.
Evidentirano

"ukoliko trčite goli oko drveta brzinom 87 km/h, postoji šansa da po Lips Sealed ete sami sebe."
Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #4 na: Svibanj 30, 2013, 09:20:15 »

sad si i mene zahlebo... ništa ne piše o tome.... Sad

    Ratovi se mogu voditi između 2 saveza, kao i između cijelih federacija.
    Rat ima fiksno trajanje od 168 sti, nakon čega se proglašava pobjednik, na temelju ukupne štete nanesene u ratu.
    Rat postaje aktivan 8 sati nakon objave.
    Napadi na utvrde i porobljavanja unutar x5 dometa nisu sankcionirani gubitkom časti.
    Pripreme na napad traju 10 minuta. Ako je vrijeme putovanja do mete 5 minuta, misija traje točno 10 minuta. Vojne misije između pripojenih provincija dok ste pod napadom neprijateljskog saveza traju 5 minuta.
    U ratu, svaka provincija može biti porobljena svakih 84 sata.
    Napadima van dozvoljenog raspona bodova x2 u ratu ne gubi se čast, ali moral i snaga napada se smanjuje na isti način kao i van rata.
    Kontra špijunaža svih igrača u ratu je povećana za 1 nivo, ali samo tijekom rata.
    Tijekom rata sve kapitulacije između članova saveza u ratu ne vrijede.
    Savez može objaviti 1 rat svakih 24 sata.
    Objava rata uzima 10 bodova zadovoljstva svakom članu saveza napadača.
    Da bi rat mogao biti objavljen:
        Napadač mora platiti porez, koji ovisi o ekonomskim bodovima obje strane - za svakih 0,1 razlike van x2 raspona, cijena se povećava za 0,5 zlata po ekonomskom bodu.
        Suma ekonomskih bodova obje uključene strane ne smije biti van x5 raspona.
        Vođe moraju imati barem 500 bodova i savezi moraju imati barem 5000(zbroj svih članova), da bi mogli sudjelovati u rtu.
    Ciljevi saveza
    Poboljšati svoj savez u poretku saveza.
    Za osvajanje resursa u vrijednosti 50% uništene vojske tijekom rata. Vojni prihod se dobiva na kraju u drvima i željezu, članovima pobjedničkog saveza, koji su sudjelovali u bitkama. Poraženi savez ne dobiva ništa.

    *Zlatni ekvivalent odgovara izgubljenim ekonomskim bodovima protivnika dobivenih za regrutaciju vojske, ne zlatnom ekvivalentu resursa potrošenih na regrutaciju.

    Napomena! Nema ratnog prihoda za uništavanje utvrda i porobljavanje populacije.
    Određivanje pobjednika u ratu
    Nakon što rat počne, oba saveza počinju skupljati vojne bodove napadanjem drugih igrača.
    Napadi svih članova se zbrajaju, da bi obili rezultat saveza.
    Nakon isteka 168 sati, savez koji je sakupio više bodova pobjeđuje.
    Bodovi mogu biti zarađeni na 3 načina:
        Uništavanjem protivničkih utvrdi
        Utvrda 1 - 1 bod
        Utvrda 2 - 2 bodovi
        Utvrda 3 - 3 bodovi
        Utvrda 4 - 4 bodovi
        Utvrda 5 - 8 bodovi
        Utvrda 6 - 16 bodovi
        Utvrda 7 - 32 bodovi
        Utvrda 8 - 64 bodovi
        Utvrda 9 - 128 bodovi
        Uspješne bitke na polju - Svi vojnici ubijeni u bitci na polju donose bodove. Vojska u vrijednosti 5000 zlata donosi 1 bod.
        Porobljavanje - svakih 1000 ubijenih seljaka donosi 1 bod.
    Svi osvojeni bodovi se dodaju pobjedniku u poredak saveza a gubitnik dobiva samo 25%.
    Ako više od 50% saveza napadača završi na odmoru ili zaštiti za blagdane, savez automatski gubi rat. Ako više od 50% ekonomskih bodova saveza pripada jednom članu i on napusti savez, savez napadač gubi rat.
    Ako je više od 75% članova saveza branitelja na odmoru ili zaštiti za blagdane, taj savez automatski gubi rat i napadač automatski prima 50% plaćenog poreza na rat natrag.

Napomena! Postoci trenutne neaktivnosti se odnose na ekonomske bodove saveza u trenutku objave rata, ne na pune ekonomske bodove saveza.

Primjer 1: Ako je ukupan zbroj ekonomskih bodova napadača/branitelja 10 000 000 i 5 000 001 igrača je na odmoru ili na blagdanskoj zaštiti, savez ne može objaviti rat. Ako je 7 500 001 na odmoru ili blagdanskoj zaštiti, ne može biti objavljen rat tom savezu.

Primjer 2: Ako je ukupan zbroj ekonomskih bodova napadača/branitelja 10 000 000 i 5 000 000/7 500 000 igrača je na odmoru ili na blagdanskoj zaštiti, ako nakon početka rata neki članaktivira odmor ili blagdansku žaštitu ili je izbačen iz saveza, napadač/branitelj gubi rat.

Nakon početka rata, ekonomski bodovi oba saveza su dinamički, to znači da se vrijednosti, postoci, koji vode do gubitka mijenjaju prilikom deaktivacije/isteka odmora/blagdanske zaštite ili izbacivanjem/izlaskom članova saveza iz saveza.

Primjer 3: Ako su ekonomski bodovi aktivnih igrača saveza kod objave 5 000 000 i 1 000 000 deaktivira odmor, tada trenutni ekonomski bodovi saveza postaju 6 000 000, i savez će izgubit rat ako 3 000 001/4 500 001 napadača/branitelja završi na odmoru/blagdanskoj zaštiti. Ako su ekonomski bodovi aktivnih igrača u trenutku objave rata 5 000 000 i 1 000 000 izađe iz saveza, tada nova ekonomska vrijednost postaje 4 000 000 i tada ako 2 000 001/3 000 001 napadača/branitelja postane neaktivno, savez gubi rat.

Primjer 4:Ako savez ima ukupno 5 000 000 ekonmskih bodova, od čega 2 500 001 pripada jednom članu i on napusti savez, savez automatksi gubi rat; savez branitelj automatski gubi rat u slučaju da član koji napušta savez ima 3 275 001 ili više bodova.

    Pobjeda u ratu daje 10 zadovoljstva svakom igraču.

bravo mrki, svima si nam pokazao da znas kako se koristiecopy-paste tipke. ali luzer11 je to sigurno prije naucio i nije te to pitao. vec mi je lakse kad vidim kako nasi med. tehnicari opako barataju s kompjutorima  Tongue Tongue Tongue Tongue

odgovor: ako nesto novo nisu uveli, trebao bi dobiti ratni prihod pod uvijetom da je tvoj savez pobjedio u ratu Smiley
Evidentirano

luzer11
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Postova: 5


Profil
« Odgovor #5 na: Svibanj 30, 2013, 09:42:56 »

znači trebo bi taj dio ratnoga dobiti dok me nisu izbacili iz saveza kada pobjedimo u ratu.
vidjet ču za 2 dana kada dobijem ratni prihod  Cool naravno ako pobjedimo
Evidentirano
mala_tina
Captain
****

Karma: +91/-155
Offline Offline

Postova: 487



Profil
« Odgovor #6 na: Svibanj 30, 2013, 11:02:20 »

dobivas ratni ako se vratis za vrijeme rata u isti savez
Evidentirano
Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #7 na: Svibanj 30, 2013, 11:10:37 »

znači trebo bi taj dio ratnoga dobiti dok me nisu izbacili iz saveza kada pobjedimo u ratu.
vidjet ču za 2 dana kada dobijem ratni prihod  Cool naravno ako pobjedimo
tako bi trebalo biti, samo se moras vratit usavez prije nego rat zavrsi i morate pobjediti u ratu.
u svakom slucaju , javi kako je zavrsilo Smiley
Evidentirano

mandjooo
Major
*****

Karma: +95/-41
Offline Offline

Postova: 536



Profil
« Odgovor #8 na: Svibanj 30, 2013, 01:17:05 »

e, tebe mi je fakat puna kapa i tih tvojih glupih ispada, Konjko... da imaš išta u toj glavi, možda bi uspio skužit da je to bilo upućeno našim CM-ovima, ako uopće čitaju forum, da u pravilima o ratu o tome ništa ne piše...
i  Smiley a, ja ne izlazim u ratovima niti me izbacuju iz saveza, tako da ne znam točno kako to ide, čuo sam priče od sličnih tebi, ali nisam bio u sličnoj situaciji...
e mrki mrki pa to i ja znam da se dobiva ratni Grin
Evidentirano
mrki88
Colonel
******

Karma: +333/-221
Offline Offline

Postova: 1206



Profil
« Odgovor #9 na: Svibanj 30, 2013, 02:18:29 »

e mrki mrki pa to i ja znam da se dobiva ratni Grin

a i ti si letio iz nekih saveza za vrijeme rata? Grin Tongue
Evidentirano

"ukoliko trčite goli oko drveta brzinom 87 km/h, postoji šansa da po Lips Sealed ete sami sebe."
babagiga
Captain
****

Karma: +118/-38
Offline Offline

Postova: 492



Profil
« Odgovor #10 na: Lipanj 01, 2013, 12:44:03 »

a i ti si letio iz nekih saveza za vrijeme rata? Grin Tongue
Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Evidentirano
mandjooo
Major
*****

Karma: +95/-41
Offline Offline

Postova: 536



Profil
« Odgovor #11 na: Lipanj 01, 2013, 02:50:07 »

a i ti si letio iz nekih saveza za vrijeme rata? Grin Tongue
nikad nisam letio nazalost ali znam pravila io ipak sam ja vise od 5 godina majstor deffa Grin
Evidentirano
mrki88
Colonel
******

Karma: +333/-221
Offline Offline

Postova: 1206



Profil
« Odgovor #12 na: Lipanj 01, 2013, 03:14:40 »

nikad nisam letio nazalost ali znam pravila io ipak sam ja vise od 5 godina majstor deffa Grin

 *ok* *ok* *beer2*
Evidentirano

"ukoliko trčite goli oko drveta brzinom 87 km/h, postoji šansa da po Lips Sealed ete sami sebe."
luzer11
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Postova: 5


Profil
« Odgovor #13 na: Lipanj 01, 2013, 08:58:16 »

ma pobjedili smo i sve sam dobio u ratnom prihodu ma glavno da se dobija  Cool Cool Cool
Evidentirano
mila
Sergeant
**

Karma: +5/-13
Offline Offline

Postova: 61


Profil
« Odgovor #14 na: Kolovoz 13, 2013, 07:02:33 »

naravno da dobiješ ratni plijen ako se vratiš za vrijeme rata i ako je savez pobjedio , nepotrebna diskusija oko toga Wink
Evidentirano
 Str: [1] 2   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!