Imperia Online Croatia
Ožujak 28, 2024, 08:34:18 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: SVJETSKO PRVENSTVO (drugi dio)  (Posjeta: 24237 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
goronja
Major
*****

Karma: +89/-283
Offline Offline

Postova: 850


Killerator


Profil Email
« Odgovor #105 na: Studeni 23, 2012, 02:52:34 »

 Sad Moram samo obavjestiti javnost ,kako je našem vođi umrla baka prije nekoliko sati, moje saučešće Carlinjo, u ime mene i cijelog tima sa prvenstva, kao i IO tima. Neka ti baka počiva u miru božjem. Amen.   Sad
Evidentirano

Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #106 na: Studeni 23, 2012, 03:12:56 »

Sat vremena do početka odbrojavanja faze "Gospodari svijeta" za tim Bugarske zato što kontroliraju više od 60% teritorija mape !


Utjecaj


Rat od kojeg se očekivalo mnogo završio bez nekih jačih bitaka a nije bilo ni saveznih bitaka iako sad nakon rata Poljska ima 3 okupljališta kod brazilskog sjeveroistočnog dvorca


Vrijednost savez


Hrvatska je 7. po ekonomiji i 3. po vojnim bodovima iza Bugarske i Brazila , za ovako veliki broj vojnih bodova ( slika iznad ) zaslužna je borba za centralni dvorac:
Evidentirano

mrki88
Colonel
******

Karma: +333/-221
Offline Offline

Postova: 1206



Profil
« Odgovor #107 na: Studeni 23, 2012, 03:50:36 »

pakt sa bugarima?
crkli vi svi redom... sramota
Evidentirano

"ukoliko trčite goli oko drveta brzinom 87 km/h, postoji šansa da po Lips Sealed ete sami sebe."
igorzg
Gost
« Odgovor #108 na: Studeni 23, 2012, 03:55:12 »

pakt sa bugarima?
crkli vi svi redom... sramota
Grin Grin Grin mrki mogu ja urediti da se prekine  Grin Grin
Evidentirano
igorzg
Gost
« Odgovor #109 na: Studeni 23, 2012, 04:01:15 »

pakt sa bugarima?
crkli vi svi redom... sramota
http://www.youtube.com/watch?v=OkO8qa3V5gg evo jedna prikladna pjesma moj mrki za takve poput njih tamo  [:-} [:-} [:-}
Evidentirano
jasmina
Gost
« Odgovor #110 na: Studeni 23, 2012, 04:03:51 »

pakt sa bugarima?
crkli vi svi redom... sramota
slažem se,prodati se za medalju,grozno
Evidentirano
igorzg
Gost
« Odgovor #111 na: Studeni 23, 2012, 04:10:02 »

a sto mislite zasto smo ja i buu bili glasni to se znalo od pocetka na kraju ce ispasti da sam ja veliki HRVAT Cool a ovi sto igraju ti ce nasu drzavu izdati kad bude najteze eto vam treba se paziti onih koji vas tapsu po ramenima http://www.youtube.com/watch?v=nR5bl8LbQqM&feature=related
Evidentirano
igorzg
Gost
« Odgovor #112 na: Studeni 23, 2012, 04:11:22 »

ALI VJERUJTE MI MEDALJU NECE TAKVI OSVOJITI VIDJET CETE OSTAT CE BEZ MEDALJE I BEZ PODRSKE ZIVI BILI PA VIDILI  ;D ;D ;D
Evidentirano
_DevilFrog
Gost
« Odgovor #113 na: Studeni 23, 2012, 04:14:43 »

slažem se,prodati se za medalju,grozno

Kako god vi tumačili prodati ili ne mogu samo reći da imamo saveznike, prodaje nije bilo...u svakom ratu ima saveznika a sada  ovima  koji tule tu danima po forumu ko sa kime pa eto  dao sam guze Bugarima da me p.....  da bi vama izmamio osmjeh..i podsmjeh.. Smiley Jeste sretni .. ajmo dalje.. ZAVRŠENA TEMA...
Evidentirano
jasmina
Gost
« Odgovor #114 na: Studeni 23, 2012, 04:19:50 »

Kako god vi tumačili prodati ili ne mogu samo reći da imamo saveznike, prodaje nije bilo...u svakom ratu ima saveznika a sada  ovima  koji tule tu danima po forumu ko sa kime pa eto  dao sam guze Bugarima da me p.....  da bi vama izmamio osmjeh..i podsmjeh.. Smiley Jeste sretni .. ajmo dalje.. ZAVRŠENA TEMA...
daju ti guze kome hočeš ali ne pozivajte se ovdje na naciju i hrvatstvo
Evidentirano
igorzg
Gost
« Odgovor #115 na: Studeni 23, 2012, 04:20:49 »

Kako god vi tumačili prodati ili ne mogu samo reći da imamo saveznike, prodaje nije bilo...u svakom ratu ima saveznika a sada  ovima  koji tule tu danima po forumu ko sa kime pa eto  dao sam guze Bugarima da me p.....  da bi vama izmamio osmjeh..i podsmjeh.. Smiley Jeste sretni .. ajmo dalje.. ZAVRŠENA TEMA...
TI JESI IZ KARLOVCA ISTOCNI BLOK JE TO  Grin Grin Grin NIJE TEBI ZAMJERITI
Evidentirano
djontravolta
Major
*****

Karma: +141/-67
Offline Offline

Postova: 571


Hey babe :)


Profil
« Odgovor #116 na: Studeni 23, 2012, 04:21:03 »

ALI VJERUJTE MI MEDALJU NECE TAKVI OSVOJITI VIDJET CETE OSTAT CE BEZ MEDALJE I BEZ PODRSKE ZIVI BILI PA VIDILI  ;D ;D ;D

Neupitno je dali cemo biti zivi... MI smo tu a tebe nema, MI igramo a ti pises, MI se zabavljamo ( sa bugarima ili bez njih ) a ti i dalje pises, sto si onda ti??!! Evo uzecu si malo pjesnicke slobode pa ti reci sto si: obican hater i ljubomoran tip ... Mislis da imas i znas sve, ustvari si samo hater ... HATERS GONA HATE, zapamti to, drugo nista ne znas!!

I jos nesto, nemos izgradit racun ratnika s duhom  Lips Sealed  ... nisi headstrong my firend, nemas jasan cilj , ne vizualiziras sebe na prvom mjestu po vojnim bodovima ( niti ekonomskim da se razumijemo ) , ne enjojaš proces ...ne zelis postat - physical dominated and mentally unstoppable...unistit ce te onaj BUGARSKI top , prokuvat ces ko jaja sta ih spremam u mikorvalnoj , nema ti pomoci!!!        
Evidentirano
igorzg
Gost
« Odgovor #117 na: Studeni 23, 2012, 04:26:20 »


Kletva kralja Zvonimira nad hrvatskim narodom










Petak, 15 Rujan 2006



Smrt kralja Zvonimira vezana je uz legendu o tragičnoj smrti i kletvi. Za razliku od te legende izvori vremenski bliži Zvonimirovoj smrti ne spominju nikakav tragični događaj. Tako kralj Stjepan II. koji je vladao nakon Zvonimira u darovnici splitskim benediktinkama iz 1089. govori o Zvonimiru kao o "nedavno preminulom". O prirodnoj smrti kralja Zvonimira govori i splitski kroničar Toma Arhiđakon u 13. stoljeću. Stoga se pretpostavlja kako je legenda nastala u 14. stoljeću kao rezultat težnje da se objasni vladavina mađarskih vladara u hrvatskim zemljama. Međutim, od 14. stoljeća dalje legenda se prenosila, uz mnogobrojne izmjene i nove verzije te su je mnogi prihvatili kao istinitu. U drugoj polovici 19. stoljeća Franjo Rački vrlo uvjerljivo dokazuje kako je Zvonimir umro naravnom smrću, a priklonili su mu se mnogi tadašnji povjesničari poput Vjekoslava Klaića, Ivana Tkalčića, Matije Mesića, Tadije Smičiklasa, Kerubina Šegvića i drugih. Nasuprot tomu, na početku 20. stoljeća Ferdo Šišić dokazuje kako je smrt poput one u legendi mogla biti logična posljedica suprotstavljanja stranim utjecajima vjerojatno prisutnima na Zvonimirovu dvoru. Priklonili su mu se Viktor Novak, Marko Kostrenčić i Miho Barada, a arheološkim iskopavanjima na Kosovu polju tezu je pokušao potkrijepiti Stjepan Gunjača. Spor među povjesničarima dobio je novi obrat kada je 1936. Nikola Radojčić objavio raspravu kojom je uspio pobiti uvjerljivost vijesti o nasilnoj smrti Zvonimirovoj. Iako je teza o nasilnoj smrti zadržala manji broj pristaša sa S. Gunjačom na čelu, od tada među povjesničarima prevladava stajalište o prirodnoj smrti kralja Zvonimira<
 Uz takvo su stajalište pristali i zastupali ga u raspravama Bogo Grafenauer, Jaroslav Šidak, Lovre Katić, Ante Jadrijević i Nada Klaić, a slijedili su ih u novije vrijeme mnogi drugi povjesničari. Legenda je pak magnetskom privlačnošću dobre priče i dalje djelovala na ljudsku maštu. U toj legendi Zvonimir je opisan kao kralj koji je dobre pomagao, a zle progonio. I za dobrog kralja Zvonimira bijaše sva zemlja vesela jer bijaše puna svakoga dobra, a gradovi bijahu puni srebra i zlata. I veliko bogatstvo bijaše za kralja Zvonimira, kako u Primorju, tako i u Zagorju. Ali u to se vrijeme dogodi da car bizantski, s voljom Svetoga Oca pošalje pisma i poslanike moleći pomoć kralja Zvonimira kao draga brata i među kraljevima kršćanskim kralja poštovanoga. U prvom ga pismu prosiše neka sabere svu gospodu zemlje svoje i sve ljude od vrijednosti. Kada dobri i sveti kralj Zvonimir primi pisma od pape i cara, zapovjedi po cijelom kraljevstvu svome neka se vitezovi i baruni sakupe kod pet crkava na Kosovu polju. I kada dođe rečeni dan, Zvonimir im pročita molbu neka odluče da li će, zajedno s drugom gospodom kršćanskom, iz drugih zemalja u koje su poslana takva pisma, a s pomoću Božjom, poći osloboditi mjesta na kojima je sin Božji za ljubav našu i otkupljenje svijeta na križu muku trpio i krv prolio, gdje je predao duh Ocu i gdje je u grob bilo položeno preslavno tijelo njegovo. Ali čuvši to, "Bogom prokleti i nevjerni Hrvati" počeše vikati na svetoga kralja da on hoće njih odvesti iz domova njihovih, od žena i djece njihove te s carem otimati mjesta gdje je Krist propet i gdje je grob njegov. I nevjerni Hrvati krenu na dobroga kralja s bukom i oružjem, počeše sjeći tijelo svoga kralja i krv njegovu prolijevati. I kralj, ležeći u krvi, izranjen, u velikim bolovima, prokleo je hrvatski narod rekavši: "Dabogda više nikad ne imali kralja svoje krvi!!!" Legendarnu priču pobijaju mnogobrojne nelogičnosti. Zvonimir je sudeći po sačuvanim dokumentima umro 1089. godine, dakle kasnije nego u priči. A te godine nije bilo poziva u križarski rat. Poziv pape Urbana II. u prvi križarski rat, do kojega je došlo na molbu bizantskog cara čija je država bila ugrožena, upućen je tek 1095. na crkvenom saboru u Clermontu. Nakon Zvonimira dvije je godine vladao Stjepan II, posljednji Trpimirović te Zvonimir i nije zadnji kralj hrvatske krvi. No, kratka vladavina, a vjerojatno i slab utjecaj učinili su da ta ličnost ne ostane u sjećanju. Pitanje je svakako treba li legendu spominjati u udžbenicima ili ne kad već nema vrijednost originalnog izvora, a u suvremenoj povijesnoj znanosti se podaci u njoj navedeni ne drže točnima. Međutim, legenda je nekako preživjela u usmenoj predaji stanovništva i kad se u udžbenicima nije spominjala. Zanimljivo je na koji je način ta priča prilagođena zbivanjima u doba uspostave Republike Hrvatske. Tada se jednostavno pojavila tvrdnja kako je završeno tisućugodišnje prokletstvo, a zapravo je legenda promijenjena tako da je umjesto bačene kletve da Hrvati nikad nemaju vladara iz svojega naroda, bačena kletva da Hrvati nemaju vladara hrvatske krvi tisuću godina. Pri tome je malo tko obraćao pozornost na činjenicu da je od Zvonimirove smrti 1089. do zbivanja 1989. godine prošlo devetsto godina, a ne tisuću. Tako izmijenjenu legendu ipak nije moguće naći ni u udžbenicima povijesti ni u znanstvenim radovima. (Zeljko - AMAC forum)

Evidentirano
igorzg
Gost
« Odgovor #118 na: Studeni 23, 2012, 04:28:28 »

E VIDIS DJON TRAVOLTA TI SI JEDAN OD NJIH  Grin Grin Grin
Evidentirano
buuu
Gost
« Odgovor #119 na: Studeni 23, 2012, 04:38:36 »

pa koji si ti tamo travolta,nisam ni zna da ti igras   Shocked
Evidentirano
 Str: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!