Imperia Online Croatia
Travanj 25, 2024, 07:07:13 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: nepoštene pobjede-nepošteni ratovi  (Posjeta: 932 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Thunder*
Private
*

Karma: +1/-4
Offline Offline

Postova: 42



Profil
« na: Srpanj 21, 2009, 12:34:06 »

neznam ni sam di ovo da piše m dali ovdje ili pod prijedloge da se nešto promjeni ,krenimo redom , mi kao savez objavimo rat malo jacem savezu, nakon toga nama objavi tri puta veci/jaci savez rat ,i sve je to uredu pomaganje saveznicima,onda ovaj drugi moli da ne ratujemo da se zeznuo itd i ok nema rata do prve noci kad su nas iznapadali i stekli veliku prednost (koje poštenje) prvi savez se raspo ,a ovaj drug jaci savez ulazi  u probleme ,bez pol vojske prednost se stopila i otišli su u minus, nakon toga nam rat objavi savez koji je bio tocno na samoj granici x5 jaci od nas , e tu je vec bila panika ,s jednim jacim možemo ali s dva...bilo je prijedloga i poziva da pređemo u jace saveze i bla bla,ali ljudi ovo je igra pobjedio /izgubio treba prihvatit sve casno, ostali smo se borit ,izbacili one skroz neaktivne(odmah nakon objave rata) i nastavili, taj dan smo bili van sebe nismo znali ni gdje ni šta i drugi savez povede s bodovima , dva dana prije kraja rata ,poceli smo ih stizat,i pomalo vojku lomit prvo napadnem igraca i tocnoi 2 minute prije udara vođa ga izbaci ja osvajam 300 bodova koji idu u vjetar, i uzalud gubim jako dragocjenu vojsku u tim trenucima, nakon pola sata u savezu je samo vođa saveza i to na godišnjem
i di je tu poštenje toliko bitaka toliko neprospavanih noci, toliko buke taktike pa i novaca i svega ,da neko tako pobjedi na takav nacin,savez ce dobit bodove a npr vođa može zadnju minutu pozvat nazad igrace da dobiju ratni pljen(iako nece moc iskljucit godišnji do tada ali inace i to je isto mogucnost) i sve se zaboravlja al statistika ostaje da je taj savez dobio nas , ima puno nepravilnosti u kojima nema casti one ljudske , i jednostavno sam izgubio volju za igrom ,da sam izgubio cestitao bi pošteno za poraz kao što sam i cestitao napadacu koj mi je vojsku uništio,al šta sad ovdje da radim???da cestitam na pobjedi??? kome??? kakva su to pravila ???kakvo izbacivanje igraca prije napada??? izbaci prije ili prvi dan rata ali poslje to treba zabranit,rat traje oni svi pobjegli a mi izgubili?Huh??zašto, kako se to može desit zatvorite taj savez skroz izbacite i vođu van!!! i mi smo vodili pa nismo pobjegli i mi smo bili pred izazovom pred napadima dva puno jaca saveza al nismo pobjegli , i sad dobijen rat izgubim i to je ok???hvala al ne hvala tako necu igrat
druga stvar je ta igracka cast, uredu je da se gubi cast kad se napada slabiji protivnik to je necasno,ali ako napadam
jaceg di to može bit necasno, trebao bi dobit plus za hrabrost a ne minus to je isto....mogo bi još nabrajat do ujutro jer sam prvi put radi igrice neke ljut, da bi ugrizo nekog najrađe
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #1 na: Srpanj 21, 2009, 09:39:47 »

Rasturili ste 2 saveza, čestitam. Vjeruj mi, meni se je to desilo puno puta da savez jednostavno se raspadne ili pobjegne dok je u vodstvu. I onda se takvi igrači kasnije žale da ne mogu više u saveze. Pa zašto bježe van onda. Nažalost, to je u ljudskoj prirodi da je malo igrača koji će se ostati boriti. Hrpa igrača nije spremna na ratove i koriste to da ih izbjegnu.
A što se tiče gubljenja časti za napade na puno slabije ili puno jače igrače, to postoji s razlogom. Da je po tvojem i da za napade na puno jače igrače ne gubiš čast, igra ne bi nila fer. Tebe bi mogao napadati 5x slabiji igrač bez kazne a ti ne bi mogao uzvratiti jer gubiš hrpu časti.
Evidentirano

dugavez
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 10


Profil
« Odgovor #2 na: Srpanj 21, 2009, 09:48:47 »

ček...nije mi jasno!
ja ak napadnem jačeg od sebe (puno jačeg) gubim čast?

ja sam igro ovu igru prije više od godinu dana i kolko me pamčenje služi kad bi slabiji napao jačega dobivo bi neku medalju uz svoje ime...ili ne???
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #3 na: Srpanj 21, 2009, 10:01:56 »

ček...nije mi jasno!
ja ak napadnem jačeg od sebe (puno jačeg) gubim čast?

ja sam igro ovu igru prije više od godinu dana i kolko me pamčenje služi kad bi slabiji napao jačega dobivo bi neku medalju uz svoje ime...ili ne???
za napade van 2x ekonomskih bodova do maksimalno 5x gubiš čast, makar igrač bio jači ili slabiji.
Medalje dobivaš za bitku dana, to je bitka sa najvećim zbrojem izgubljenih ekonomskih bodova na strani pobjednika i poraženog. Medalju naravno dobije pobjednik.
Evidentirano

KoSaC
Global Moderator
*

Karma: +19/-32
Offline Offline

Postova: 299


Profil
« Odgovor #4 na: Srpanj 21, 2009, 11:16:48 »

Rasturili ste 2 saveza, čestitam. Vjeruj mi, meni se je to desilo puno puta da savez jednostavno se raspadne ili pobjegne dok je u vodstvu. I onda se takvi igrači kasnije žale da ne mogu više u saveze. Pa zašto bježe van onda. Nažalost, to je u ljudskoj prirodi da je malo igrača koji će se ostati boriti. Hrpa igrača nije spremna na ratove i koriste to da ih izbjegnu.
A što se tiče gubljenja časti za napade na puno slabije ili puno jače igrače, to postoji s razlogom. Da je po tvojem i da za napade na puno jače igrače ne gubiš čast, igra ne bi nila fer. Tebe bi mogao napadati 5x slabiji igrač bez kazne a ti ne bi mogao uzvratiti jer gubiš hrpu časti.
da..ima takvih saveza Grin u r4 su ljudi znali samo udarit jednom i svi napuste savez Grin doduše tamo se može koristit trojance xD
Evidentirano
Thunder*
Private
*

Karma: +1/-4
Offline Offline

Postova: 42



Profil
« Odgovor #5 na: Srpanj 21, 2009, 06:47:03 »

Vjeruj mi, meni se je to desilo puno puta da savez jednostavno se raspadne ili pobjegne dok je u vodstvu. I onda se takvi igrači kasnije žale da ne mogu više u saveze. Pa zašto bježe van onda.

pa zašto vi jednostavno ne promjenite to????kad se objavi rat ima se 8 sati vremena da se pripreme i u tih 8 sati da se odluci ko ide van ko ostaje, i onaj ko ostane da se zabrani izlazak/izbacivanje ili sl, a ne rasturiš nekom vojsku jedva i onda ga izbace iz saveza jer im više nije potreban??i onda bi i ja trebao izbacit tog ko je izgubio vojsku na njemu jer je nema više??
s druge strane kolko vidim ovu igraju jako puno djece12 13 godina ,i cemu se uce? nepoštenju varanju  laganju, ili da se zauzmu za nekoga,za poštenje za cast, naravno šta im ponudite to ce uzet, a ponudili ste im sve samo ne nešto korisno
ne želim ja sad solit pamet nekome ipak ja sam poceo igrat prije 2 mjeseca ,a vi ste tu puno duže i naletili ste na svašta možda i imate odgovor na sve to-ali to jednostavno nije uredu,

Citat:
A što se tiče gubljenja časti za napade na puno slabije ili puno jače igrače, to postoji s razlogom. Da je po tvojem i da za napade na puno jače igrače ne gubiš čast, igra ne bi nila fer. Tebe bi mogao napadati 5x slabiji igrač bez kazne a ti ne bi mogao uzvratiti jer gubiš hrpu časti.

i o tome bi se dalo razgovarat jer x5 razlika nije mala kad pređeš neki dio
i ako neko sa 20k popa ima više vojske nego neko sa 100kpopa   i ako mu rasturi vojsku njemu bi ja -100casti odmah stavio , jer ako slabiji napada on se mora znat obranit a ako je trenutno bez vojske nek makne rese ko da ga u njegovom rangu napada ,i neka ceka napadaca ponovno ,to je moje mišljenje
Evidentirano
Thunder*
Private
*

Karma: +1/-4
Offline Offline

Postova: 42



Profil
« Odgovor #6 na: Srpanj 21, 2009, 07:35:33 »

da..ima takvih saveza Grin u r4 su ljudi znali samo udarit jednom i svi napuste savez Grin doduše tamo se može koristit trojance xD

pa nebi mi tolko bilo  krivo da su napravili jedno porobljavanje i izašli van lako za to ,ali ovdje se napravilo ukupno preko 17Kbodova i to sve preko kršenja vojske , tako da je ratni pljen trebao bit ogroman a za naš rang to je i više nego mnogo i s tim da smo u tjedan i pol u ratu sa 3 saveza i jedan još traje ,onda gledaj kolko bi bili dobrodošli resursi za vojsku,na to smo išli i na to smo planirali i sad sve pada u vodu jer im pravila to dozvoljavaju , i za šta smo mi nocima se borili taktizirali i dr, a to je ujedno i taktika za ubuduce izazovi udari i pobjegni i onada nek drugi otvori savez
« Zadnja izmjena: Srpanj 21, 2009, 07:40:05 od zoxy2 » Evidentirano
artwarrior
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 184


Profil
« Odgovor #7 na: Srpanj 21, 2009, 09:41:54 »

upamti, uništi, ovo se igra mjesecima  Cool
Evidentirano

bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #8 na: Srpanj 22, 2009, 06:24:48 »

evo i ja bi ostavio komentar na ovo!!!! slažem se s ovim što je rekoa doxy jer rat na početku i na kraju nije isti.... nakon objave rata ima 8h to je vrijeme predviđeno za taktiku( također dio taktike može bit dovođenje ili izbacivanje članova).... ja mogu nasvesti primjer u kojem i dovođenje članova za vrijeme rata nije dobro.... zamisli situaciju npr. moj savez zarati s sličnim savezom i njihov najači ima cca 500k bodova i sad sve zajedno taj rat krene u krivom smijeru mi nažicamo nekoga kao npr. ti tigar(beast) da doletiš kod nas u savez i ti u tom trenutku možeš u jednom krugu napasti barem 10članova saveza s kojim mi ratujemo.... naravno 10 najjačih ako uzmemo u obzir da je prosijek članova saveza 20-30 to je ili je skoro pola tog saveza.... te onda ostali samo dovrše posao i nedaju im da se razviju tokom ostatka rata.... mi smo rat pobjedili to je to....  Cool Cool Cool
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
bstard
Private
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Postova: 18


Profil
« Odgovor #9 na: Srpanj 22, 2009, 06:54:33 »

svako bježanje, povlačenje, izbacivanje, dovlačenje saveznika usred rata je taktička pobjeda ili poraz. talijani su uvijek bili na krivoj strani na početku a pobjednici na kraju rata. sve je to taktika. svatko ima svoju cijenu, sve se može kupiti i podmititi, pobjeda nema biranja sredstva.

što se tiće 5x razlike, pa nije baš lako da ja ako imam 100K bodova  napadnem nekoga sa 20K, gubim odmah 40-50 morala, pa ako ima okruženu provinciju još 20, ako nisam general, ma i ako jesam staratam sa 40-50 morala, dakle pobjediti ne mogu. pa ti riskiraj. i one 3*slabije je teško jer opet gubiš moral a ako ima i utvrdu jaku, strijelce, opet nemaš izgleda.

inače u jednom travianu nema ograničenja, počeo igrati, imao 3 ili koliko dana zaštite, nakon toga više nisam igrao jer su me polomili svake sekunde, nemogu ništa, vosjku razviti ne, i bok.
Evidentirano
Thunder*
Private
*

Karma: +1/-4
Offline Offline

Postova: 42



Profil
« Odgovor #10 na: Srpanj 22, 2009, 07:35:23 »

svako bježanje, povlačenje, izbacivanje, dovlačenje saveznika usred rata je taktička pobjeda ili poraz. talijani su uvijek bili na krivoj strani na početku a pobjednici na kraju rata. sve je to taktika. svatko ima svoju cijenu, sve se može kupiti i podmititi, pobjeda nema biranja sredstva.

kamo si ti otišao???
ajde ti meni reci koji je cilj ove igre Huh??rajzvijat se od prvog do zadnjeg dana i napadat goldminove???i nakraju si najjaci
di je tu zabava,gušt i sve što jedna igra donosi
kad nas je izazvo ovaj 3x jaci savez,dogovorili smo se da možemo, borba je bila ravnopravna redali su se takticki napadi,povlacenja,mjerenja vremena i bilo je ZANIMLJIVO i UZBUDLJIVO igrat kad se boriš kad daješ sve a rezultat se nezna do pred kraj, tako je pocelo dok nismo iz minusa u plus prešli ,nakon toga su izbaceni svi slabiji i dovedeni 8 novih jakih igraca -svi jaci od našrg najjaceg u savezu-odma smo istu noc krenuli na njih, drugi dan ih je 5 izbacio a 3 su ostala i na kraju svega izbacio cjeli savez i otišao na godišnji dok je još u plusu 2 dana do kraja-šta je u tome uzbudljivo i takticki
kakav je gušt i zabava igrat ako ratujem sa puno slabijim savezom di nemaju ni š od šanse ,kad nemoram ni gledat koga napadam i nemoram biti tu par sec prije napada da vidim dali je treba povuc ili ne
ako u ravnopravnom ratu izbacim sve slabe a uzmem jake igrace gubi se svaki smisao ove igre

što se tice traviana -tamo su druga pravila i drugaciji sistem igre ,tamo nemožeš opstat sam nego samo i iskljucivo timski i slab igrac se može obranit od napada samose treba malo raspitat, jer svaka igra ima svoje zamke i cake i pravila i tamo u ratu te nece niko izbacit iz saveza ako te neko napada,osim ako si skroz neaktivan
tako da nemoj pricat o necem što neznaš
Evidentirano
artwarrior
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 184


Profil
« Odgovor #11 na: Srpanj 22, 2009, 07:48:07 »

gušt je upamtit takvog tipa i do kraja ere spuštat ga i to bez obzira na čast i sve.  Grin Grin
ja bih ti se rado pridužio,  Grin Grin Grin a vjerujem ima još ekipe, samo reci koji svijet  Grin Grin
Evidentirano

 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!