Imperia Online Croatia
Ožujak 28, 2024, 08:13:56 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: jedno stvar koje me zbunjuje  (Posjeta: 2213 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
all-bundy
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 7


Profil
« na: Kolovoz 14, 2010, 01:17:43 »

Napadi između tebe i iberto13 su zabranjeni jer dijele istu IP adresu ili računalo.
odakle vam takva informacija
ja lika i ne poznajem a kamoli da djelimo isti IP ili kompjuter
stoga rijesite to jer mi je to jedna od boljih farmi
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #1 na: Kolovoz 14, 2010, 05:04:39 »

To nije informcija već podatak. Znači da su ta 2 računa u nekom trenutku imala istu IP adresu ili su igrana s istog računala. Najvjerojatnije si ti kod resetiranja routera dobio njegov IP koji je on imao prije ili on tvoj. I zato su napadi zabranjeni da bi spriječili varanje. Imaš formu kod te zabrane u igri, napiši na engleskom da nemaš veze s tim rčunom i da želiš d ti se omogući napadanje. I stvar će biti riješena za koji dan, ako je samo jedno podudaranje. Ako ih je više, neće biti više mogući međusobni napadi. Ali ako nemaš veze s tim računom, onda to nije slučaj, jer i šanse za jedno slučajno podudaranje su jako male.
Evidentirano

Caine
Private
*

Karma: +0/-4
Offline Offline

Postova: 5



Profil
« Odgovor #2 na: Studeni 12, 2012, 12:29:37 »

Tiger reset rutera i imas njegovu IP nemoguče!

Svaki ruter ima svoje 3 IP adrese i uvijek mrežno uzme jednu a ako se ruter reseta mraža postavi iste IP adrese a ip nemogu imati 2 kompjutera koja su nezz ni ja koliko daleko to je NEMOGUĆE!
Evidentirano

S poštovanjem.
Cajne
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #3 na: Studeni 12, 2012, 02:46:30 »

IP adrese na Internetu su ograničene. Hrvatska ima svoj raspon IP adresa.Kod paljenja routera, router dobije od T-coma ili tvog providera IP adresu na Internetu.  Tako da postoje šanse da dobiješ IP adresu koju je netko imao prije. Šanse su jako,jako male, ali postoje. Češća su podudaranja zbog spajanja na WLAN hotspotovima ili slično.
Ovo što ti pričaš su IP adrese u lokalnoj mreži koje mogu biti fiksne ili dinamičke, ovisi o postavkama koje podesiš. I router prema LAN-u ima jednu IP adresu koja je fiksna - obično 192.168.1.1 ili 192.168.2.1(noviji routeri sa novijim firmwareom). Ali tvoj router prema van ima jednu IP adresu koju dodjeljuje ISP i koja se kod reseta routera mijenja(osim ako imaš fiksni IP što se koliko znam dosta plaća i običan korisnik ne može uzeti tu uslugu) i zato možeš imati isti iP kao drugi igrač. Ali to je jako velika rijetkost i kod podudaranja su računi igrani sa istog računala gotovo uvijek.
https://forums.vutra.org/svijet-interneta-i-kompjutera/7255-malo-o-internetu.html
Tekst koji ti možda može malo razjasniti stvari.
Evidentirano

 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!