Imperia Online Croatia
Ožujak 28, 2024, 06:42:35 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: izračunavanje brzine konjice  (Posjeta: 1396 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
jackson-boy
Private
*

Karma: +0/-8
Offline Offline

Postova: 19


Profil
« na: Siječanj 09, 2012, 01:05:57 »

može li mi netko pokazati postupak za to? recimo da je udaljenost protivnika 122,ima lvl kartografije 10 i lvl ratni konji 12...gledao sam okolo na forumu,tiger je nešto bio napisao al nema postupka i nikako mi ne ispadne točno pri izračunavanju..  Cry
Evidentirano
dsssf
Private
*

Karma: +16/-24
Offline Offline

Postova: 49



Profil
« Odgovor #1 na: Siječanj 09, 2012, 03:31:17 »

Brzina konjice zavisi od više faktora:
1.   vrsta konjice (paladini: 2;  teškokonji: 2,5; lakokonjčki: 3)
2.   kartografija (moraš i saveznu ukalkulirati)
3.   istraženi nivo ratnih konja
4.   rat ili ne rat (vele da treba uračunati 30 min za pripremu vojske za napad ako nisi u ratu. Ja pak velim da je to laž. Moja vojska je uvijek spremna za napad, hm ili za obranu, ma nije bitno, uvijek su spremni, a svjedno mi i tih 30 mi uzme).

Pa onda matematika izgleda vako:

30 min + ((daljina / vrsta konjice) - istražene kartografije - istraženi nivo ratnih konja)

Moraš uzeti u obzir da svaki nivo kartografije „povečava brzinu tvojih jedinica za 10%.“, također, kod ratnih konja „Svaki nivo povećava brzinu konjice za 3%“, ne da mi se formulu izvlačiti, nije naime riječ o kumalativnom postotku (pa bi ti s 16 kartografijom vojska stigle prije nego bi krenula), nego SVAKI NOVI NIVO POVEČAVA ZA (u odnosu na prethodnu računicu)….

Napraviš si tablicu u excelu i problem rješen Smiley

Tiger poravi ako sam što zabrljao,  Grin

Majka svih matematika ti je kalkulator > računanje brzine  Wink

I skoro sam zaboravio, moraš vrtlarstvo dignit na zavidnu razinu, al o tome naknadno...
« Zadnja izmjena: Siječanj 09, 2012, 04:07:47 od dsssf » Evidentirano
crissangel123
Private
*

Karma: +10/-60
Offline Offline

Postova: 34


Profil
« Odgovor #2 na: Siječanj 09, 2012, 04:06:59 »

Pa imas kalkulator... lol vi kao da niste igrali io... *crazy* *crazy*
Evidentirano
dsssf
Private
*

Karma: +16/-24
Offline Offline

Postova: 49



Profil
« Odgovor #3 na: Siječanj 09, 2012, 04:19:21 »

znao sam...

criss, ba te miš, oli si opet prestajo čitat:

... Majka svih matematika ti je kalkulator > računanje brzine  Wink ...
« Zadnja izmjena: Siječanj 09, 2012, 04:22:02 od dsssf » Evidentirano
jackson-boy
Private
*

Karma: +0/-8
Offline Offline

Postova: 19


Profil
« Odgovor #4 na: Siječanj 09, 2012, 05:41:04 »

u v5 nema kalkulatora za računanje brzine nego samo za bitke.. *crazy*

tebi cu dsssf dati + u karmu,ali tek nakon što prođe 24 sata,jer je criss upravo zaradio minusić Grin
« Zadnja izmjena: Siječanj 09, 2012, 05:44:39 od jackson-boy » Evidentirano
sculy
Private
*

Karma: +6/-13
Offline Offline

Postova: 33


Profil
« Odgovor #5 na: Siječanj 09, 2012, 07:45:08 »

t=(S/Vu*(1+ X/10 )) * 60 - ovako izgleda formula za izračunavanje kartografije nadam se da će ti pomoći meni nije jer ne kužim ništa , al to nije ni bitno jer nemam ni namjeru skužiti što podrazumjevaju ove brojke i slova , a za brzinu konjice ti je najlakše izračunati tako da nađeš nekog na globalnoj koji ti je na 100 udaljenosti klikneš napadni odabereš provinciju 1 , odabereš samo konjicu i onda klikneš informacije o napadu i tamo ti piše točno vrijeme putovanja vojske , i dalje je lako za svaki novi nivo ratnih konja oduzimaš 3% od vremena koje si prethodno dobio Wink
Evidentirano
crissangel123
Private
*

Karma: +10/-60
Offline Offline

Postova: 34


Profil
« Odgovor #6 na: Siječanj 09, 2012, 08:15:38 »

znao sam...

criss, ba te miš, oli si opet prestajo čitat:

aha...  Lips Sealed  pa daj smanji taj tekst!!! umorim se.... hahahah  Grin Grin Grin salim se....
Evidentirano
jackson-boy
Private
*

Karma: +0/-8
Offline Offline

Postova: 19


Profil
« Odgovor #7 na: Siječanj 09, 2012, 08:43:06 »

t=(S/Vu*(1+ X/10 )) * 60 - ovako izgleda formula za izračunavanje kartografije nadam se da će ti pomoći meni nije jer ne kužim ništa , al to nije ni bitno jer nemam ni namjeru skužiti što podrazumjevaju ove brojke i slova , a za brzinu konjice ti je najlakše izračunati tako da nađeš nekog na globalnoj koji ti je na 100 udaljenosti klikneš napadni odabereš provinciju 1 , odabereš samo konjicu i onda klikneš informacije o napadu i tamo ti piše točno vrijeme putovanja vojske , i dalje je lako za svaki novi nivo ratnih konja oduzimaš 3% od vremena koje si prethodno dobio Wink

ma složio sam svoj način...ovih 12 lvl ratnih konja sam zbrojio sa kartografijom u formuli i onda mi sve ispadne dobro... Smiley
Evidentirano
Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #8 na: Siječanj 10, 2012, 08:41:01 »

hehe vi zbrajate babe i zabe  Grin jackson pita za v5 verziju, a dsssf odgovara za v4.  Grin Grin
Evidentirano

crissangel123
Private
*

Karma: +10/-60
Offline Offline

Postova: 34


Profil
« Odgovor #9 na: Siječanj 10, 2012, 08:44:17 »

hehehe to sam i ja skuzio... ali prekasno.... =D  Grin Grin Grin Grin
Evidentirano
dsssf
Private
*

Karma: +16/-24
Offline Offline

Postova: 49



Profil
« Odgovor #10 na: Siječanj 11, 2012, 01:25:32 »

 Grin Grin Grin
Evidentirano
angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« Odgovor #11 na: Siječanj 17, 2012, 11:41:37 »

t=(S/Vu*(1+ X/10 )) * 60 - ovako izgleda formula za izračunavanje kartografije nadam se da će ti pomoći meni nije jer ne kužim ništa , al to nije ni bitno jer nemam ni namjeru skužiti što podrazumjevaju ove brojke i slova , a za brzinu konjice ti je najlakše izračunati tako da nađeš nekog na globalnoj koji ti je na 100 udaljenosti klikneš napadni odabereš provinciju 1 , odabereš samo konjicu i onda klikneš informacije o napadu i tamo ti piše točno vrijeme putovanja vojske , i dalje je lako za svaki novi nivo ratnih konja oduzimaš 3% od vremena koje si prethodno dobio Wink


Ne znam zašto je to toliko komplicirano. Koristio sam standardne oznake u fizici, jer mi je tako valjda lakše, ali je uglavnom svejedno. Moglo je biti č,ž i š. Uglavnom, ide ovako:
 t - je vrijeme potrebno u minutama da neprijatelj dođe do tebe ili ti do njega.
S - je udaljenost u imperijskim miljama IM od tebe do neprijatelja
Vu - je brzina najsporije neprijateljske jedinice u imperijskim miljama na sat IM/h
*60 da bi vrijeme dobiveno u satima pretvorio u minute
X - je nivo neprijateljske kartografije. To je ono što moraš pretpostaviti. Pretpostaviš par nivoa neprijateljske kartografije i onda izračunaš vrijeme potrebno da mu se vojska vrati kući. Onda dodaš to vrijeme na vrijeme servera i dobiješ par vremena kad bi mu vojska trebala biti doma. Nakon toga ga špijuniraš u svako od tih dobivenih vremena i gledaš kad mu se vojska točno  vratila doma. Sad pogledaš za koji si nivo kartografije izračunao to vrijeme i imaš neprijateljski nivo kartografije.  Lips Sealed ., znam da se čini komplicirano, ali kad se ufuraš stvarno nije. Samo se trebaš sjetiti pravilnog redosljeda računskih operacija ( prvo množiš i dijeliš a onda oduzimaš i zbrajaš ) i sve ispada točno.  Lips Sealed , da znam programirati, napravio bih programčić kakav su prije poljaci imali (  nažalost link više ne radi ) , ali s obzirom da ne znam ni k... u html, morate se snaći s onime što imate.
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
Zbabislav
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 1


Profil Email
« Odgovor #12 na: Siječanj 24, 2012, 05:01:01 »

a kako računam običnu vojsku kad sam u rat tj kartografiju znači kad šaljem i katapulte i to recimo ako mi je netko na udaljenosti 60 Hvala
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!