Imperia Online Croatia
Travanj 23, 2024, 10:42:53 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1] 2   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Osvrt: razlog banova u R94  (Posjeta: 1778 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« na: Lipanj 09, 2011, 09:23:20 »

e administratori, opet ste  Wink , pa zakljucavate teme i nedate ljudima govoriti. znam da cete sve napraviti za cenzuru, ali ipak zivite od nas pa nam dajte da napisemo ono sto mislimo, svidjalo vam se to ili ne.tako da ne zakljucavate temu jer cu ja pisati dok ne napisem svoje.
 posto sam se i sam suocio par puta s nepravdama u ovoj igri, nisam mogao a da se ne osvrnem na ovo  Wink od baniranja sto se napravilo.
1. ne postoji vise dvorana srama, a time ni uvjeti da bi se u nju uslo. v4 zamjenjuje v5 i tamo vladaju druga pravila (na dnu stranice su napisani uvjeti koristenja).
"Znači igrači nisu kažnjeni jer su prodavali resurse pa ih je netko kupio, slučajno netko drugi iz saveza, već zato jer su ušli na jedan račun, kao čuvari, prodali resurse, obično čak malo jeftinije, te zatim sa svog glavnog računa sa istog računala i iste ip adrese, ista osoba, kupila te resurse. I to je razlog kazne. I sad, da je to bilo jednom, dvaput ili triput."
kad su uveli cuvara racuna, kreatori su napravili njegova prava i mogucnosti, te mu stavili ogranicenja.GORE NAVEDENO JE OMOGUCENO SA STRANE CUVARA RACUNA , STO ZNACI DA NIJE KAZNJIVO, JER BI INACE BILO ONEMOGUCENO.
 zasto netko radi  Smiley i bezveze bana ljude , ne znam. znam da se i meni desila slicna stvar i da je svako objasnjavanje udaranje glavom  *WALL* i jedino rijesenje je pozdraviti se sa ekopom i otic , samo sto nema efekta ako to napravi jedan igrac , vec da se to napravi masovno, mozda bi se netko tada zamislio u svojim postupcima
« Zadnja izmjena: Lipanj 10, 2011, 05:12:51 od Proxy » Evidentirano

Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #1 na: Lipanj 10, 2011, 05:14:16 »

Na koju foru po tebi nebi bilo kažnjivo kad netko ilegalno stječe resurse? Koliko sam pročitao, nije riječ o jednoj prodaji resursa preko čuvara, nego o 200-300.
Evidentirano

barestony
Major
*****

Karma: +47/-195
Offline Offline

Postova: 752



Profil Email
« Odgovor #2 na: Lipanj 10, 2011, 05:32:17 »

s horusom se slazem u potpunosti kako nas obavjesti kada napadamo igraca sa istom ip adresom zasto se nije uvelo da tako bude i na cuvaru racuna da nas obavjesti jer ja za to pravilo tek sad cuo kada su neki dobil ban a i ja s njima ili nisam gledao pravila ili nije to nigdje nije pisalo Smiley
Evidentirano
Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #3 na: Lipanj 10, 2011, 06:23:51 »

Na koju foru po tebi nebi bilo kažnjivo kad netko ilegalno stječe resurse? Koliko sam pročitao, nije riječ o jednoj prodaji resursa preko čuvara, nego o 200-300.
ilegalno  Huh? Huh? nema tu nista ilegalno. radnje koje je on radio dozvoljene su sa cuvarem racuna, i nigdje nije propisan broj koliko puta ih smije napraviti. IO  je nekad imala dvoranu srama, a sad je nema jer je prije nekih pola godine s represivne zastite presla  na preventivnu, tj u startu inemogucila muljazu. o ovom slucaju je zastita od muljaze ogranicena cijena resursa (ne mozes ih vise prodati za 0.1 kao nekad). u V4 bi to nekad bilo za ban (cak je jasno i pisalo da je tako), ali u ovom slucaju potpino dozvoljena radnja, jer nemoze nastati nikakva nedozvoljena dobit ili steta. ako je pak to kaznjivo, onda bi trebalo  biti onemoguceno (kao druge radnje s cuvarem racuna) ili, i  negdje jasno napisano da je to za ban.
ja bih to sto je on radio, umjesto varanja nazvao cistim mazohizmom ili pretakanjem iz supljega u prazno, jer odnosi puno vremena , a ne donosi nikakvu dobit.
« Zadnja izmjena: Lipanj 10, 2011, 06:25:34 od Horus » Evidentirano

Moki73
Gost
« Odgovor #4 na: Lipanj 10, 2011, 08:06:28 »

Morali su  nešto  izmisliti,a  pravi razlozi su  malo dublji... al  dobro  je  da  bar  neko  shvaća... nego ko još pamti kad  je  na  kraju  prve  ere  Zvone  dobio ban....  i to  u  subotu... onda  kad  Bugara  nema  u  ofisu... i  kad  se  nikad  ni  do  koga  ne  može  doć...?
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #5 na: Lipanj 10, 2011, 11:02:33 »

Na koju foru po tebi nebi bilo kažnjivo kad netko ilegalno stječe resurse? Koliko sam pročitao, nije riječ o jednoj prodaji resursa preko čuvara, nego o 200-300.
neznam zasto branis nemas koristi vjeruj!!!! bolje mozda ni ne kometirat!!!! imaju modul da nemozes ispod cijene prodavat resurse ako hoces prebacivat resurse po cijeni koja je sada aktualna prebacuj ista stvar tako svejedno on je za 300k drveta platio tom acc( bez obzira ciji je acc) npr. 150k zlata i to je to tako bi je platio svako da je kupio tada a i kasnije jer je cijena po komadu priblizno jednaka trenutnoj vrijednosti resursa na trzistu..... u tom slucaju je jedino profitirao acc od kojeg je kupljeno drvo jer je dobio svoje zlato u najkracem mogucem vremenu..... ako je nesto tehnicki nemoguce zabranit onda postoje pravila a to sto ti kazes, nazalost nepise u pravilima..... zasto nepise to nije problem igraca to je problem nekoga drugog kao sto upravo vidimo lijepu obavijest kako se mjenja populacija nomada tako isto je moglo bit i da ce se promijenit pravilo te da  ce ta radnja bit kaznjena... i to je to pa onda ko vili neka izvoli.....  znas da nisi u pravu samo bzvz branis a nemas ni koristi ako branis niti nedostatak ako nebranis.....
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #6 na: Lipanj 10, 2011, 11:35:01 »

bosanac, nisam rekao da ja imam koristi ili da nemam koristi. Da postoji modul koji ne dopušta da se resursi prodaju ispod neke određene granice. Al recimo da je realma cijena drva 1.00 ( primjer ) a takvi igrači bez beda mogu prodati po 0.80.. Istina da je to mala razlika, gotovo nezamjetna, al kad ti po toj cijeni kupiš 10 milja drva, stim da zlato sa kojim si kupovao si transportnima prebaciš na glavni račun, to je profil!! Modul to neče zabraniti, a osoba koja trguje sama sa sobom sa ciljem da kupi jeftinije resurse i još da pobere zlato sa drugog računa, meni je razumno da ta osoba bude kažnjena, vjeruj mi nije rijeć o 150k zlata, nego o puno večoj cifri. Igrač koji je radio pushing na svojem računu, znao je sigurno da je to kažnjivo! Istina je da trebaju prvo pravila napisati da bi ih provodili, a ne obratno, međutim na greškama se uči...


- account pushing - dobivanje resursa, vojnih bodova ili časti dogovorenim bitkama s drugim igračima
- prodaja resursa samom sebi sa drugih računa




Evidentirano

Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #7 na: Lipanj 10, 2011, 04:03:36 »

bosanac, nisam rekao da ja imam koristi ili da nemam koristi. Da postoji modul koji ne dopušta da se resursi prodaju ispod neke određene granice. Al recimo da je realma cijena drva 1.00 ( primjer ) a takvi igrači bez beda mogu prodati po 0.80.. Istina da je to mala razlika, gotovo nezamjetna, al kad ti po toj cijeni kupiš 10 milja drva, stim da zlato sa kojim si kupovao si transportnima prebaciš na glavni račun, to je profil!! Modul to neče zabraniti, a osoba koja trguje sama sa sobom sa ciljem da kupi jeftinije resurse i još da pobere zlato sa drugog računa, meni je razumno da ta osoba bude kažnjena, vjeruj mi nije rijeć o 150k zlata, nego o puno večoj cifri. Igrač koji je radio pushing na svojem računu, znao je sigurno da je to kažnjivo! Istina je da trebaju prvo pravila napisati da bi ih provodili, a ne obratno, međutim na greškama se uči...

- account pushing - dobivanje resursa, vojnih bodova ili časti dogovorenim bitkama s drugim igračima
- prodaja resursa samom sebi sa drugih računa
da, istina je da trebaju pravila prvo napisati, ljepo je da si to priznao.no posto nema pravila nema ni greske, barem dok se pravilo ne napise.priznanje je 1. korak. sad bi jos samo trebao da se odgovorni isprica zbog greske koju je napravio i da se popravi steta igracu. jer evidentno je da je igrac pretrpio realnu stetu u novcu i vremenu.
 usput kaznjivo je ono sto je propisano, a ne ono sto je po tebi ili po nekom drugom razumno. jer svatko od nas razmislja na drugaciji nacin. ipak ovo je napredak, ajmo sad na drugi korak
NEKA SE ISPRICA ONAJ KOJI SMATRA DA JE IZNAD PRAVILA I ZAKONA, TE MISLI DA IH MOZE PROVODITI KAKO HOCE!!!
NARAVNO NEKA SE I PREDSTAVI *crazy* *crazy*
« Zadnja izmjena: Lipanj 10, 2011, 04:06:22 od Horus » Evidentirano

Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #8 na: Lipanj 10, 2011, 04:12:59 »

da, istina je, ljepo je da si to priznao.no posto nema pravila nema ni greske, barem dok se pravilo ne napise.priznanje je 1. korak. sad bi jos samo trebao da se odgovorni isprica zbog greske koju je napravio i da se popravi steta igracu. jer evidentno je da je igrac pretrpio realnu stetu u novcu i vremenu.
 usput kaznjivo je ono sto je propisano, a ne ono sto je po tebi ili po nekom drugom razumno. jer svatko od nas razmislja na drugaciji nacin. ipak ovo je napredak, ajmo sad na drugi korak
NEKA SE ISPRICA ONAJ KOJI SMATRA DA JE IZNAD PRAVILA I ZAKONA, TE MISLI DA IH MOZE PROVODITI KAKO HOCE!!!
NARAVNO NEKA SE I PREDSTAVI *crazy* *crazy*


Hm... realnu štetu u novcu i vremenu? A zašto je radio ono kaj nije dopušteno? ZNAO je da se nesmije imati multi acc i on je još k tome uplačivao dijamante na taj račun i sad bi on povrat? A koju štetu je nanio IO-u i ostalim igračima?
Evidentirano

Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #9 na: Lipanj 10, 2011, 04:20:55 »


Hm... realnu štetu u novcu i vremenu? A zašto je radio ono kaj nije dopušteno? ZNAO je da se nesmije imati multi acc i on je još k tome uplačivao dijamante na taj račun i sad bi on povrat? A koju štetu je nanio IO-u i ostalim igračima?
izvini, ali koliko sam ja shvatio nije imamo multi acc, nego je bio cuvar racuna. a to je dopusteno. daj nemoj brkat babe  i zabe. odvoji u glavi v4 i v5. jer mozda to sto je radio nije bilo posteno, ali u ovom trenu sigurno nije kaznjivo.kako bi se reklo, nasao j erupu u sistemu. pa sistem treba prvo pokrpat (ako se to uopce isplati), pa onda djelovati u novonastaloj situaciji.
« Zadnja izmjena: Lipanj 10, 2011, 04:22:56 od Horus » Evidentirano

UTVRDA
Gost
« Odgovor #10 na: Lipanj 10, 2011, 04:44:33 »

bosanac, nisam rekao da ja imam koristi ili da nemam koristi. Da postoji modul koji ne dopušta da se resursi prodaju ispod neke određene granice. Al recimo da je realma cijena drva 1.00 ( primjer ) a takvi igrači bez beda mogu prodati po 0.80.. Istina da je to mala razlika, gotovo nezamjetna, al kad ti po toj cijeni kupiš 10 milja drva, stim da zlato sa kojim si kupovao si transportnima prebaciš na glavni račun, to je profil!! Modul to neče zabraniti, a osoba koja trguje sama sa sobom sa ciljem da kupi jeftinije resurse i još da pobere zlato sa drugog računa, meni je razumno da ta osoba bude kažnjena, vjeruj mi nije rijeć o 150k zlata, nego o puno večoj cifri. Igrač koji je radio pushing na svojem računu, znao je sigurno da je to kažnjivo! Istina je da trebaju prvo pravila napisati da bi ih provodili, a ne obratno, međutim na greškama se uči...


- account pushing - dobivanje resursa, vojnih bodova ili časti dogovorenim bitkama s drugim igračima
- prodaja resursa samom sebi sa drugih računa


svaka cast, barem si pokazao da shvacas ( oznaceno plavom bojom)
iskusan igrac nebi isao ( da je htio varati) sa istom IP adresom kupovati resurse, jer se po pravilima do bana to nije nigdje davalo do znanja da je zabranjeno

s toga mislim da ovu temu bi trebalo zavrsiti......krivo su postupili oni,priznati svoju gresku nece, vratiti stanje nece a drugi koji to rade sada su se naucili da trebaju mjenjati IP adresu i onda to raditi kao sto su do sada i radili

Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #11 na: Lipanj 10, 2011, 05:31:09 »

proxy ja sam ovdje neutralan niti igram niti se meni sto dogodilo ali ako je nesto nepravedno, nepravedno je..... kazes na greskama se uci ok to potpisujem ali ko?Huh?? nemogu ja ispastat jer si ti pogrijesio... zar ne?Huh?? sry nerazumijem tu logiku...... kao sto rekoh ok pogrijesili su (ko radi taj i grijesi) ali nekoga izbacit iz igre nakon sto je uredno platio sve kredite i sve to zato jer si ti(mislim na one koji su) pogrijesio cuj oprosti ali sve onda sto ti imas za rec u svoju obranu je samo jos jedno dublje zakomapavanje u rupu.... ljudi su kaznjeni jer su admini pogrijesili...  i ti meni taj postupak opravdavas?Huh??hahahahhahahahahhaha.....  salis se.....  pa daj svi tu znamo da si ti jako pametna osoba i da znas razmisljat jako pametno samo ako to zelis.....  Cool Cool Cool
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #12 na: Lipanj 10, 2011, 06:12:27 »

s toga mislim da ovu temu bi trebalo zavrsiti......krivo su postupili oni,priznati svoju gresku nece, vratiti stanje nece a drugi koji to rade sada su se naucili da trebaju mjenjati IP adresu i onda to raditi kao sto su do sada i radili


bas suprotno ovo treba istjerati do kraja , da se vise nikad ne ponovi. jer sutra se to moze desiti juri, za par dana marku , pa stefu itd. a kad se desi, tko ga  Lips Sealed , administrator je pogrijesio, pokri se pousima i cuti, ako ti nije pravo odi. neide to tako, ako je netko pogrijesio trebaa biti sankcioniran, ili bar ispricati se i pokusati ispraviti ucinjeno. jer nema nedodirljivih, bar ih ne bi trebalo biti
Evidentirano

Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #13 na: Lipanj 10, 2011, 06:40:30 »

bas suprotno ovo treba istjerati do kraja , da se vise nikad ne ponovi. jer sutra se to moze desiti juri, za par dana marku , pa stefu itd. a kad se desi, tko ga  Lips Sealed , administrator je pogrijesio, pokri se pousima i cuti, ako ti nije pravo odi. neide to tako, ako je netko pogrijesio trebaa biti sankcioniran, ili bar ispricati se i pokusati ispraviti ucinjeno. jer nema nedodirljivih, bar ih ne bi trebalo biti
al kad se pogleda ove dvije fotke koje tu sa mnom skaču s posta u post.. dokaz da ima nedodirljivih Smiley
Evidentirano

vjeko5
Lieutenant
***

Karma: +24/-58
Offline Offline

Postova: 247



Profil Email
« Odgovor #14 na: Lipanj 10, 2011, 06:46:32 »

tu dolazi do razilazenja misljenja ja mislim da se podrazumjeva da je ovo varanje ipak ne mozes ili barem ne bih smio se ti bogatiti i biti u prednosti nasprem drugih igraca zbog resursa koje ti nisi stekao zato jer stavis resurse na prodaju po jako nistoj cjeni s namjerom da ih ti kupis po tvojoj logici ja bih smio napraviti ovo i to ne bi bilo varanje znaci svi koji odustanu od tog i tog realma neka me postave za cuvara racuna ja cu si prodavati resurse po duplo nizoj cjeni nego sta je ona na trzistu s tim svim  acc cu uci u savez i slati si zlato i to nece biti varanje zato jer ja nisam napravio taj profil i zato jer ulazim preko cuvara racuna i zato jer to ne pise u pravilima...naravno ti ces napisati nesto u korist svojem misljenju to je i logicno i tu te podrzavam zato jer si uporan ali ne mozes reci da je nesto tako kako ti kazes nisi ni ti ali niti ja nikad u pravu a to sta ce sutra stef ili neko drugi biti izbacen zbog toga sam si je kriv znas kako se kaze " pametni uce na tudim greskama, glupi na svojim" .
Evidentirano

Kakvsmo mi to narod kad jednom dijelu naroda koji je igrom sudbine i povijesnih okolnosti imao tu nesreču da bude odcijepljen od matice negiramo pripadnost tom istom entitetu.
 Str: [1] 2   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!