Imperia Online Croatia
Travanj 24, 2024, 10:07:08 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: imperjani = Chuck Norris  (Posjeta: 935 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
jodla ihoo
Sergeant
**

Karma: +8/-29
Offline Offline

Postova: 64


Profil Email
« na: Lipanj 07, 2011, 06:57:25 »

eto ovako razlog iz kojeg pisem ovu temu je da su se svi napocetku bunili protiv jake nomadske konjice (imperjani)... a zasto se nomadi nprimjer ne bune na to sto ima je ogranicena populacija?Huh??? mislim budimo realni rasa koja ima vecu populaciju ima i vecu "proizvodnju" zlata a samim time moze odrzavati veci broj vojnika ... eto da to malo prenesemo u racunicu  znaci imperjanin koji ima farme (12 lvl)  i uzme si primjerice i koloniju na 10%  + medicina  lvl 40  u jednoj provinciji teoretski moze imati MILIJUN LJUDI  znaci 20 prova jednako 20  milijuna  i sad to pretvorite u zlato koje ti stanovnici tj.radnici daju a da negovorimo o resursima koje se mozee dobiti ...realno gledano tesko ce neko napuniti to bas do 20 milijuna ali imati u svakoj provi 350 - 700k  ljudi je ogromna prednost nad nomadima... istina  imamo jaku vojsku ali ne tolko jaku da se mozemo nositi sa ekonomskom jacinom imperjana usto niti imperjanska vojska nije tako slaba Huh??? eto par prjedloga smanjite imperjanima max populaciju  ili dajte nomadima da grade kuce nakon 200 k do 300 ili 400k...bilo sta mislim do kud mora doci ova igra da se shvati kako nije dobor izbalansirana Huh?? e da zaboravio sam napisati recimo da se i sudare nomad i imperjanin i da nomad pobjedi s velikim gubitcima s ovakvom proizvodnjiom koju imperjanin ima brzo ce skupiti i vise vojske od nomada ..hvala i NADAM se da cu cuti neki  konkretan i pametan odgovor na svoju temu i molim bez prepucavanja tak da tema bude otvorena za prijedloge i normalnu raspravu ..... WinkWinkWink

i jos jedno pitanje ...nije smanjen napada ili bonus kataprahata Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?'
Evidentirano
d.c.
Gost
« Odgovor #1 na: Lipanj 07, 2011, 07:35:09 »

eto ovako razlog iz kojeg pisem ovu temu je da su se svi napocetku bunili protiv jake nomadske konjice (imperjani)... a zasto se nomadi nprimjer ne bune na to sto ima je ogranicena populacija?Huh??? mislim budimo realni rasa koja ima vecu populaciju ima i vecu "proizvodnju" zlata a samim time moze odrzavati veci broj vojnika ... eto da to malo prenesemo u racunicu  znaci imperjanin koji ima farme (12 lvl)  i uzme si primjerice i koloniju na 10%  + medicina  lvl 40  u jednoj provinciji teoretski moze imati MILIJUN LJUDI  znaci 20 prova jednako 20  milijuna  i sad to pretvorite u zlato koje ti stanovnici tj.radnici daju a da negovorimo o resursima koje se mozee dobiti ...realno gledano tesko ce neko napuniti to bas do 20 milijuna ali imati u svakoj provi 350 - 700k  ljudi je ogromna prednost nad nomadima... istina  imamo jaku vojsku ali ne tolko jaku da se mozemo nositi sa ekonomskom jacinom imperjana usto niti imperjanska vojska nije tako slaba Huh??? eto par prjedloga smanjite imperjanima max populaciju  ili dajte nomadima da grade kuce nakon 200 k do 300 ili 400k...bilo sta mislim do kud mora doci ova igra da se shvati kako nije dobor izbalansirana Huh?? e da zaboravio sam napisati recimo da se i sudare nomad i imperjanin i da nomad pobjedi s velikim gubitcima s ovakvom proizvodnjiom koju imperjanin ima brzo ce skupiti i vise vojske od nomada ..hvala i NADAM se da cu cuti neki  konkretan i pametan odgovor na svoju temu i molim bez prepucavanja tak da tema bude otvorena za prijedloge i normalnu raspravu ..... WinkWinkWink

i jos jedno pitanje ...nije smanjen napada ili bonus kataprahata Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?'

imperijani imaju limit populacije....max nivo kuca je lvl40

Evidentirano
memnon
Captain
****

Karma: +108/-109
Offline Offline

Postova: 317



Profil
« Odgovor #2 na: Lipanj 07, 2011, 07:36:18 »

ako uporedujes nomada i imperijana uvijek ces doci do zakljucka da imperijan ima jacu ekonomiju ,bonuse u odbrani,minus morala pri napadu na nomada,jace utvrde.skuplju i nazalost slabiju vojsku,....nomadi ima jacu vojsku,slabije utvrde,bounus morala pri borbi s imperijanom,jeftiniju vojsku,a s kombinacijom kath +cath strijelci cine tesku stetu imperijanima,..ugl izbor rase zavisi od nacin na koji ces ti igrati ,zar ne??
po vojnim bodovima u top 20 u bilo kojem v5 relmu ces nac 1 -2 imperijana a ostalo su svi nomadi....
Evidentirano

jodla ihoo
Sergeant
**

Karma: +8/-29
Offline Offline

Postova: 64


Profil Email
« Odgovor #3 na: Lipanj 07, 2011, 08:06:12 »

sa ovako monstruoznom ekonomijom ovo sve sto si nabrojio pada u vodu.... da jaca vojska  ali daj malo racunaj znaci tvojih 20M ljudi protiv moja 4 M ...ajd ajmo opet malo racunati... iako je max u jednoj ( imperjanskoj )   provinciji 1M ljudi ajmo teoretski staviti  da imas u svakoj provi 700k ljudi sto znaci da ti je populacija 14M ljudi a ti ljudi proizvode 1,4M zlata po satu ... ako tome dodas da imas neznam kolonuju koja daje bonus na prihod od poreza 5% i da dodas k tome  +5% (utjecaj dvorca) ako tome dodas 10% zanatskog zeha i jos ako doamo recim oda ti je  ono savezno isprazivanje proizvodnej na 15 % pa kad to sve fino izboris dobis ogromnu kolicinu da sve te bonuse imaju i nomadi ali na vecu cifru ovi bonusi jace utjecu ..ajmo sad izracunati nomadsku proizvodnju zlata  nomadi imaju  sve ukupno maximalno 4,1M ljudi  i proizvode 410k na sat pa te ja pitam dali je nomadska vojska 3 i nesto sitno puta jaca od imperjanske Huh?Huh??... mozemo to fino ubaciti u kalkulator znaci ubacimo kolko ja s max populacijom mogu uzdrzavati kat+kat strijelac  proziv tvojih paladina ...vec same ove brojke govore da je samo pitanje vremena kad ce imperjani pregaziti nomade ...zasto bi se poredak slagao prema tome koja si ti rasa ??.... ja nisam hito nomada ali preuzeo sam acc od madjeg brata jer m ise svidjela tematike igre ....znaci ljudi koji su odabrali nomade su odabrali da bi igrali pola ere ko ludjaci trosili pare i vrijeme da bi im onda nakaju sve doslo domaksimuma i skirvlai se dalje ...s tim da sam racunao da imeprjanin ima sao 14 M LJUDI  sta bi bilo da sam stavio malo vise sve ove brojke s ovim bonusima se povecavaju ..mislis da u 7 mjeseci kolko traje era neces imati tolko ljudi Huh?   IGRA JEDNOSTAVNO NIJE DOBOR IIZBALANSIRANA PRIHVATI TU CINJENICU  i ajmo se zajedno izboriti  da  ju izbalnasiraju  bit ce bolje svima danas sutra ..jer prema ovome sljedece ere ce svi biti nomadi
Evidentirano
jodla ihoo
Sergeant
**

Karma: +8/-29
Offline Offline

Postova: 64


Profil Email
« Odgovor #4 na: Lipanj 07, 2011, 08:16:20 »

eto ubacio sam u kalator ti sa 1,4M po satu mozes odrzavati 875k paladina dok ja sa 410k po satu mogu odrzavati 303703 kataprahata ako ti uspije simulirati da kataprahati pobjedjuju svaka ti cast stari WinkWinkSmiley  sad si zamisli da imas vise od 14M populaciju i da na svo to zlato dodas one bonuse a s tom populacijom samo zamisli kolko resursa dobivas  i kolko ces brzo napraviti tih 875k kataprahata tak da nemoj mi pricati od nomadskoj vojnoj nadmoci  jer je  Lips Sealed  pardon na jeziku vec sam imao ban zbog toga ali nervira me to da trosim svoje vrijeme,novac i trud da bi nakraju ispalo da je sve to bio sizifov posao
Evidentirano
jasmina
Gost
« Odgovor #5 na: Lipanj 07, 2011, 08:22:24 »

ajde se malo potrudi pa pronađi teme,več smo puno puta pisali i raspravljali o ovome,izgleda da si novi pa neznaš Wink
Evidentirano
d.c.
Gost
« Odgovor #6 na: Lipanj 07, 2011, 08:25:31 »

eto ubacio sam u kalator ti sa 1,4M po satu mozes odrzavati 875k paladina dok ja sa 410k po satu mogu odrzavati 303703 kataprahata ako ti uspije simulirati da kataprahati pobjedjuju svaka ti cast stari WinkWinkSmiley  sad si zamisli da imas vise od 14M populaciju i da na svo to zlato dodas one bonuse a s tom populacijom samo zamisli kolko resursa dobivas  i kolko ces brzo napraviti tih 875k kataprahata tak da nemoj mi pricati od nomadskoj vojnoj nadmoci  jer je  Lips Sealed  pardon na jeziku vec sam imao ban zbog toga ali nervira me to da trosim svoje vrijeme,novac i trud da bi nakraju ispalo da je sve to bio sizifov posao

stoji, nema se 1 mil seljaka to je sigurno ako 380 k stigne netko najrazvijeniji onda je super/ po provi

pod pretpostavkom da te nitko ne dira i da nemas porobe na sebe onda i je dobra ta tvoja racunica ali u stvarnosti nije tako...lvl12, utvrda 8 u jednoj provi zahtjeva masu resa i vremena da se to postigne a uzdrzavanje vojske to usporava tako da je to nemoguca misija za imperijane koji se bore

balans nije jos doveden u red i mozda jednog dana hoce...savez sa 50% nomada i 50% imperijana i to sa iskusnim igracima radi cuda ..sve ostalo je prezivljavanje..za sada
Evidentirano
jodla ihoo
Sergeant
**

Karma: +8/-29
Offline Offline

Postova: 64


Profil Email
« Odgovor #7 na: Lipanj 07, 2011, 08:29:50 »

ej momak ima jos 7 mjeseci ere sta mislis da neces uspjeti skupiti Huh?? bar 600k ljudi u svakoj provi (negdje vise negdje manje )..i za tvoju informaciju  imas  ljudi u drugim erama sa 500 -800k ljudi  citao sam malo na imepria forum org ... do sad svi samo pricate kako nije istina ..ajd provjeri racunaj sam pa ces vidjeti do kojeg ces zakljucka doci



P.S...za porob ima rjesenje a za limit populacije NEMA !!!!
Evidentirano
barestony
Major
*****

Karma: +47/-195
Offline Offline

Postova: 752



Profil Email
« Odgovor #8 na: Lipanj 07, 2011, 08:39:06 »

ajde necemo se bunit oko nomada barem su nam povecali 100k populacije u glavnoj provinciji ahahah  i to je neš Grin :Dto
Evidentirano
jodla ihoo
Sergeant
**

Karma: +8/-29
Offline Offline

Postova: 64


Profil Email
« Odgovor #9 na: Lipanj 07, 2011, 08:45:08 »

ajde necemo se bunit oko nomada barem su nam povecali 100k populacije u glavnoj provinciji ahahah  i to je neš Grin :Dto


daj procitaj jos jednom sve ispocetka , polako ako i onda ne shvatis u cemu je problem i na sto ustvari pokusavam dobiti odgovor..... onda se nemoj javljati s ovakvim glupostima
Evidentirano
Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #10 na: Lipanj 07, 2011, 08:51:38 »

Molim te da pregledaš prijašnje teme i da ne otvaraš teme koje je netko započeo i ostale otključane, jer ova tvoja tema ide lock a ti slobodno nastavi na prijašnjoj temi http://forum.imperiaonline.org/hr/index.php?topic=2947.0
Evidentirano

Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #11 na: Lipanj 10, 2011, 11:06:32 »

Samo da napišem da imperijani ne mogu doseći 1 milijun populacije nigdje, pa čak niti blizu. Limit je 40 lvl kuća, ali neće stići niti do toga, jer se nakon što prijeđeš limit farmi primjenjuje formula za gubitak populacije, koja jako brzo kasnije raste i jako brzo rast populacije postaje 0 ili blizu 0. Tako da nemaju imperijani toliko jaču ekonomiju. A odabir rase ovisi i o stilu igranja.
Evidentirano

 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!