Imperia Online Croatia
Travanj 24, 2024, 03:39:16 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: kritike na v5  (Posjeta: 642 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« na: Ožujak 09, 2011, 03:16:51 »

evo, buduci da mi spamate PM pretinac, pa svaki put kad dodjem online vidim hrpu poruka(uglavnom istih, ali od razlicitih igraca), navest cu ih sve ovdje pa se vi slobodno nadovezite.

1. boxed provincije. trebala bi oznaka biti pored samo onih koje stvarno jesu zatvorene, ali ta oznaka stoji na svakoj dr provinciji(ugl prov 1 i 4)
       edit: rijeseno
2. ogranicavanje istrazivanja primarno pitanje je zasto? ok, razumijemo zasto je trgovina na 11lvl, bankarstvo na 14, to je ok. cak i vojnu medicinu podrzavam jer ipak se cast treba nekako dobiti. ali stopiranje bliske, strelicarstva i oklopa na 20? zasto? da svi budu jednaki? izrazito glupa ideja, jer ce se sve svesti na to tko ima vise vojske(sto ide na ruku samo nomadima koji imaju manje odrzavanje)
3. korekcija trzista znam da na trzistu vrijedi pravilo ponude i potraznje, ali nekakva intervencija mora postojati(zato i postoje narodne banke koje sprijecavaju da dodje do inflacije). cijene su katastrofa, drvo ide po 0.2, zeljezo po 0.8, a kamen po 0.4.... takva situacija odgovara samo nomadima koji ce onda porobljavat sve oko sebe samo da dodju do toliko potrebnog zlata. iako je princip trzista isti kao u v4 tamo su igraci bar imali mogucnost sami korigirati trziste. ako je drvo palo ispod 0.5, zeljezo ispod 2.5, ili kamen ispod 1, ljude iz rudnika smo prebacivali u slobodnu ekonomiju, stancali zlato i samim time smanjili kolicinu dostupnih resursa na trzistu i koliko toliko korigirali cijenu. u v5 toga nema. btw upravo je drvo islo po 0.14....??
4. spijunaza princip koji je nejasan mnogima. kako funkcionira onih +3 na branitelja, zasto ja sa 8 lvl vecom kontrom(bar tako pise) ne vidim da mi frajer ulazi doma a imam 25k spijuna dok on ulazi sa 5k? i to vise puta za redom? zar je doslo do toga da se mora imat vise spijuna od vojnika da bi em se obranio od spijunaze em vidio sto ekipa ima doma?
5. kolonije totalno neisplative... u 6h off(iako je de facto dovoljno i 40min da te nema na kompu) dovoljno da kolonija pada ko kruska. kosta previse s obzirom na to sto daje, i na vrijeme potrebno da padne...
6. taktika totalno bespotrebna... pocetna ideja formacija je odlicna, ali sto ce mi to kada kao branitelj ja ne vidim napadacku formaciju da prema tome slazem svoju? i zasto ja kao napadac ne vidim zadanu formaciju branitelja da prema tome stavim svoju?
7. zadovoljstvo koji vrag se sad s time dogodio? prije sam gubio/dobivao po 20-40k ljudi... sad 200, otuzno doduse. jucer kao probu ja ostavio u svim provama porez na max, ukupno zadovoljstvo carstva palo na 52 i na migraciji ja dobim poruku: GAMEMASTER   248 of **** population has emigrated.   2011-03-08 16:42:05
8. zaustavljanje casti na 1000 dakle nakon 1000 nema vise fajde od toga, sve preko toga je visak. zasto? time se samo sprijecava borba izmedju igraca(gdje je cilj bio pogodit vojsku, dobit cast, samim time veci moral i zadovoljstvo) sad se sve svelo na to da se dodje do 1000, sve preko toga se ide trosit u porobe za toliko zeljeno zlato(pogledaj stavku 3)

to je vise manje to. neke stvari(poput varanja, nomadskih konja i sl) sam izostavio jer je ionako previse tema o tome otvoreno. ako sam nesto zaboravio, ispricavam se, imam previse poruka u inboxu, te takodjer ako netko ima jos kakvu primjedbu neka se slobodno nadoveze.
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #1 na: Ožujak 09, 2011, 04:58:21 »

necemo zaboravit glavnu prednost nomada po novome - maksimalni nivo farme je 12...
Jedina prednost imperijana u obliku neogranicene populacije je maknuta...
Evidentirano
escobar
Lieutenant
***

Karma: +6/-30
Offline Offline

Postova: 244


Profil Email
« Odgovor #2 na: Ožujak 10, 2011, 05:20:01 »

slažem se više manje sa svime što si napisao... što se tiče kolonije, ako ti je blizu odlična je za postavljanje vojske, jedino tako se mogu braniti porobi u ratu koji su u 10 min. meni treba sa opsadnima do nje 1:15 Smiley znam da će to sad promijeniti, ali eto morao sam reći Smiley da bar se zna neka korist od nje. ograničavanje istraživanja je trenutno najveća glupost, dobro možda je veća ograničavanje farmi.. to se dade raspravljati Smiley što se tiče kontrašpijunaže po stoti put ću reći, konstantno piše level za 3 veći, bio da se protivnik ubacio prvi put ili stoti. vidim da je tiger napisao da su smanjili bonus kataprahtima, ajd napokon, samo gdje je obavijest o tome? što se tiče migracije već sam pitao šta se desilo, ali opet nije bilo odgovora, ne bunim se, tak mi je sad svejedno jel zadovoljstvo na maxu ili nije Grin jedino mi je dobro zaustavljanje časti, jer svaki nomad opet naštanca bacače koplja koji izginu i dobije 500 časti bez beda. makar se onda trebalo rađe korigirati način dobivanja časti.. i ovo što si napisao za trgovinu, pod hitno bi trebalo nešto napraviti, neka stave kao i u koloniji da sam odlučim šta će provincije proizvoditi pa nek maknu rudnike, jer ovo stvarno više nema smisla, ak se sjetim još nešto natipkam kasnije  Cool
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!