Imperia Online Croatia
Travanj 18, 2024, 03:06:05 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: slanje vojske savezniku  (Posjeta: 820 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
zokyy
Major
*****

Karma: +34/-146
Offline Offline

Postova: 525



Profil
« na: Ožujak 04, 2011, 03:40:33 »

Svaki član može poslati vojsku u pomoć savezniku, što je moguće samo u slučaju napada neprijatelja na neku savezničku koloniju.
Pomoć saveznika je kad jedan član saveza pošalje svoju vojsku u koloniju saveznika pod napadom. Saveznikova vojska se bori u bitci na polju sa napadačem.
Više saveznika može poslati svoje vojske u saveznikovu koloniju koja je pod napadom, te se bore jedan iza drugog sa napadačem. Nakon svake bitke na polju, napadačeva vojska ne obnavlja moral na početnu vrijednost, već počinje bitku sa moralom kojim je završio prethodnu bitku.
Svaka kolonija sadrži posebnu građevinu, dostupno samo u kolonijama - logistička baza. Razina logističke baze određuje broj savezničkih vojski koje mogu stići u pomoć istovremeno. Svaki nivo omogućava jednu vojsku više.
U pojačanju, održavanje vojske saveznika je jednako x1.5 normalno održavanje.
Održavanje vojske u pomoći plaća igrač koji je poslao vojsku.
Uspješno špijuniranje prikazuje napadaču informacije o eventualnoj prisutnost vojski u pomoći, te njihov broj i sastav. Saveznik koji je poslao vojsku u pomoć, može odabrati da mu ime bude vidljivo napadaču ili da ostane anoniman.


kako ovo uciniti?
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #1 na: Ožujak 04, 2011, 04:16:13 »

lose to znaci da siguran napad imas samo ako imas vojske vise od svih clanova saveza odjednom.... a to mislim da nemoram komentirat...... onda npr tandem jedan igrac napada drugi ima vojsku kod kuce i ceka ako njega napadaju moze se branit ako napadaju tog sto je poslao napad ovaj ga moze branit..... ugl meni se nimalo nesvidja tako nesto.....
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
zokyy
Major
*****

Karma: +34/-146
Offline Offline

Postova: 525



Profil
« Odgovor #2 na: Ožujak 04, 2011, 04:40:54 »

ma sada bas i nije bitno kome se svidja a kome ne hehehe:)
dali je to moguce i kako?
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #3 na: Ožujak 04, 2011, 04:42:10 »

ma sada bas i nije bitno kome se svidja a kome ne hehehe:)
dali je to moguce i kako?
hehehehehhe... nisam ti odg..... ugl nije moguce....  Grin
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #4 na: Ožujak 04, 2011, 04:49:45 »

Pa ako već imaš koloniju... tko zna možda je i moguće Wink
Evidentirano

mario sakic
Gost
« Odgovor #5 na: Ožujak 04, 2011, 05:21:26 »

moguće je ali samo u iznimnim situacijama ,da bi ti saveznig mogao pomoći u obrani kolonije moraš izgraditi logističku bazu i označiti najbližeg saveznika kao pojačanje , al on ti može pomoći samo ako je bliže od 100 udaljenosti i ako mu je za vrijeme napada vojska na polju a ne na nekoj misiji , i može ti teoretski pomoći samo ako je vojno jači od tebe i ako za vrijeme napada nisi online a on jeste ,al u svakom slučaju netrebaš puno računati na tu vrstu pomoći , i ako ili kad budeš imati koloniju od nje imaš koristi samo od onog bonusa koji daje, a financijsku korist slobodno zaboravi ,jako je skupa i zahtjeva ogromna ulaganja da bi bar nešto proizvodila a sa tom proizvodnjom do kraja ere nemožeš vratiti uložena sredstva ,za 2 minute ju možeš izgubiti a to ti je između 14-25k ekonomskih bodova ,sa 30k mačeva srušiš koloniju sa fortom 6,pod uvjetom da nema vojske u obrani,moj savjet gradi koloniju samo ako daje neki dobar bonus od 10% i pod uvjetom da ti nije dalje od 30 udaljenosti Wink
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #6 na: Ožujak 04, 2011, 07:30:49 »

mozes poslat vojsku savezniku i ako ti je na 1000 udaljenosti... problem je sto nece stic na vrijeme... a kako? najlakse ti je da odes na savez i imas tab kolonije... tamo ti pise koji clan saveza ima gdje koloniju i klikom na gumb kraj toga mozes poslat vojsku u pomoc...
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

mario sakic
Gost
« Odgovor #7 na: Ožujak 04, 2011, 07:50:28 »

pod uvjetom da je u koloniji izgrađena logistička baza što je rjedak slučaj budući da je već prvi level prilično skup...a i ovo što je kiki rekao najvjerojatnije pomoć neće stići na vrijeme pa je tako nema smisla ni graditi...
Evidentirano
escobar
Lieutenant
***

Karma: +6/-30
Offline Offline

Postova: 244


Profil Email
« Odgovor #8 na: Ožujak 04, 2011, 08:53:39 »

ovako, koloniju je dobro imati, moj savjet je graditi je odmah uz sebe, tako da ti je do nje s vojskom ispod minute, a sa opsadnim spravama ti ispadne malo iznad minute. koloniju je jako lako izgubiti i doslovce pada u minutu. dal ćeš na kraju s kolonijom dobiti ili izgubiti to zavisi o tvojim susjedima, ali bitno je da ti koloniju, ako nije poseban resurs, svatko napada isto kao da napada bilo koju tvoju provinciju (gubitak časti i morala ako je izvan x2 dometa što s posebnim resursima nije slučaj). a po meni najveća prednost ti je to putovanje vojske između kolonije i tvojeg carstva, kad vojska putuje tako malo vremena sačekuša se jako lako napravi, ovaj ni ne zna šta ga je snašlo Smiley samo i jedino na taj način možeš raditi nekome sačekušu u ratu koji ti je unutar 100 Wink a što se tiče gubitka bodova kad ti je sruše, a bože moj, bolje kolonija nego vojska Smiley i da tamo možeš staviti vojsku na povlačenje pa ako ti sruše koloniju ona se vraća doma Wink
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #9 na: Ožujak 05, 2011, 12:07:10 »

pod uvjetom da je u koloniji izgrađena logistička baza što je rjedak slučaj budući da je već prvi level prilično skup...a i ovo što je kiki rekao najvjerojatnije pomoć neće stići na vrijeme pa je tako nema smisla ni graditi...

imas automatski prvi lvl logisticke kad se kolonija napravi..
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

mario sakic
Gost
« Odgovor #10 na: Ožujak 05, 2011, 01:01:00 »

kod mene u dvije kolonije logistička baza 0....
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #11 na: Ožujak 05, 2011, 06:26:00 »

kod mene u dvije kolonije logistička baza 0....

? meni dok sam imao kolonije u svih 7 je automatski bila log baza na prv lvl... sad nemam vise niti jednu pa ti ne mogu rec... mozda su mijenjali nesto..
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

mario sakic
Gost
« Odgovor #12 na: Ožujak 05, 2011, 06:59:44 »

malo ću uskočiti na ovu temu sa jednim pitanjem za kikija koje nema veze sa ovom temom ,tako da se unaprijed ispričavam ,pitanje je odnosno molba ,kiki pošto si bio objavio post na kojem imaš više od +5 zadovoljstva od visoke časti,molim te da provjeriš dali je stavljen limit na tu vrstu zadovoljstva za v5 svjetove na max +5 od visoke časti,već sam bio napisao da imam preko 1200 časti i +5 zadovoljstva ,i budući da od časti više nemogu dobiti ni moral ni zadovoljstvo tako da već danima niti ne kalkuliram u bitkama da bi dobio još dodtnih bodova časti ,igram u r84, i zanam da sam negdje pročitao da je limit +5 zadovoljstva od visoke časti al si ti dokazao da ipak nema limita sad me samo zanima dali je stavljen limit za određene svjetove ili se kod mene u pitanju bug , odgovor možeš objaviti i na nekoj drugoj temi već ću ga pronaći još jednom se ispričavam i zahvaljujem .... Smiley
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #13 na: Ožujak 05, 2011, 07:17:48 »

ma sve 5... nemrem ti odg sad jer odmaram pa nemam pregled zadovoljstva, a ured zatvoren do pon... poslat cu ti odg u postu, a ako ce bit zakljucan ili ga ne nadjem posaljem u pm....
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!