Imperia Online Croatia
Travanj 20, 2024, 04:50:02 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 3 4 [5]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: hoće li se napokon oslabiti nomadski konji? :)  (Posjeta: 4332 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #60 na: Veljača 14, 2011, 11:08:49 »

hah slazem se s time u potpunosti, iako u povijesti ima takvih primjera iz kojih se mogu crpiti kako dobre tako i lose ideje(imas hanibala, cezara i napoleona kao vrhunske takticare) s druge strane imas budale poput Publije Kvintinije Vara koji je izgubio cak 3 legije rimske legije od "barbara" u teutoburskoj sumi... no da...
ja ti ne znam zasto su paladini skuplji, mogu ti samo ponuditi misljenje koje mozes a i ne moras prihvatiti... dakle po meni skuplji su jer su potrebni za balansiranje vojske, a buduci da imperijani imaju dvije jedinice viska(pogotovo tu mislim na cuvare koji su cak 4x jaci od svog nomadskog parnjaka) to je "fer" eto, uzmi ili ostavi Wink

da ne kudim samo nomade, evo ovo je jos jedna stvar s kojom se ne slazem... po nekoj logici (mojoj  Grin) nomadi su ti koji bi trebali imat vise jedinica, tj. raznovrsniju vojsku
Evidentirano
memnon
Captain
****

Karma: +108/-109
Offline Offline

Postova: 317



Profil
« Odgovor #61 na: Veljača 14, 2011, 11:35:13 »

NOMADI konjanici su imali krive noge od silnog jahanja,jer su i spavali na konjima... Grin mozda je to neko znao od programera kad im je stavio 0,5 bonus napad na svakih 1000 ,oni bi stvarno trebali znat jahat,robit,palit,pljackat,i boriti se...svi koji su izabrali imperijane racunali su da ce razvojem paladina steci prednost u kasnijoj fazi igre al izgleda nista od tog,..utvrda je vec naveo kako se moze suprotstavit nomadima,slazem se s tim,al vise ovo nije matematicka racunica koju vidim svi rado izbacujete jer toliko je faktora koji uticu na ishod bitke pa cak i na kraju onaj zavrsni moral ispod 50 nista ne znaci jer su tolike pobjede odnesene s zavrsnim moralom pobjednika napadaca 35...(i nize).poprilicno je zakomplikovano NAMJERNO, valjda s ciljem da se unese neizvjesnost u osnovni element imperije-bitka.a ono uputstvo -kako igrati- moze biti na 160 stranica,...samo ne znam zna li ga iko napisati ispravno...
Evidentirano

Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #62 na: Veljača 14, 2011, 11:37:29 »

ma normalno da nezelimo igrat farmville. ali na to nas tjerate. porobi nisu normalni, brzina kataprahta, njihova snaga na polju, ja u ratu sam igubio 700k populacije. u 7 dana. i to zato sto im se nije dalo ic drugi krug, skuzili su da nemogu pobijedit. Od rata je proslo 15 dana, ratnu odstetu sam ubacio u farme i medicine. i tek sam sada vratio populaciju. Porobe treba sankcionirati gubljenjem casti. Treba limitirati broj konjice u porobu kao i broj maceva na rusenju utvrde. i treba im maknit onaj 0,5% iz obrane. Tako da budu bonusi identicni kao kod falangi. x3 na juris je ok. bit ce i dalje najjace jedinice. ali nece bit chuck norris.
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #63 na: Veljača 14, 2011, 11:37:59 »

NOMADI konjanici su imali krive noge od silnog jahanja,jer su i spavali na konjima... Grin mozda je to neko znao od programera kad im je stavio 0,5 bonus napad na svakih 1000 ,oni bi stvarno trebali znat jahat,robit,palit,pljackat,i boriti se...svi koji su izabrali imperijane racunali su da ce razvojem paladina steci prednost u kasnijoj fazi igre al izgleda nista od tog,..utvrda je vec naveo kako se moze suprotstavit nomadima,slazem se s tim,al vise ovo nije matematicka racunica koju vidim svi rado izbacujete jer toliko je faktora koji uticu na ishod bitke pa cak i na kraju onaj zavrsni moral ispod 50 nista ne znaci jer su tolike pobjede odnesene s zavrsnim moralom pobjednika napadaca 35...(i nize).poprilicno je zakomplikovano NAMJERNO, valjda s ciljem da se unese neizvjesnost u osnovni element imperije-bitka.a ono uputstvo -kako igrati- moze biti na 160 stranica,...samo ne znam zna li ga iko napisati ispravno...

hah, uputstva shvati kao smjernice a plan igre racunaj po onoj staroj: "niti jedan plan ne prezivi prvi susret s neprijateljem"
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #64 na: Veljača 14, 2011, 11:39:28 »

ma normalno da nezelimo igrat farmville. ali na to nas tjerate. porobi nisu normalni, brzina kataprahta, njihova snaga na polju, ja u ratu sam igubio 700k populacije. u 7 dana. i to zato sto im se nije dalo ic drugi krug, skuzili su da nemogu pobijedit. Od rata je proslo 15 dana, ratnu odstetu sam ubacio u farme i medicine. i tek sam sada vratio populaciju. Porobe treba sankcionirati gubljenjem casti. Treba limitirati broj konjice u porobu kao i broj maceva na rusenju utvrde. i treba im maknit onaj 0,5% iz obrane. Tako da budu bonusi identicni kao kod falangi. x3 na juris je ok. bit ce i dalje najjace jedinice. ali nece bit chuck norris.

cek, ne kuzim... pa limitiran je broj konjice u napadu(30% populacije)....
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #65 na: Veljača 14, 2011, 11:41:52 »

nije limitiran. mene je napado sa 90k konjice na 150k populacije. znam da se praviš duhovit ali neuspijeva ti. štoviše, opet ispadaš neinteligentan. kao u masi tvojih postova dosada. ko tebi dao moderatora....
Evidentirano
Licancina
Captain
****

Karma: +28/-37
Offline Offline

Postova: 358


Profil
« Odgovor #66 na: Veljača 14, 2011, 11:44:32 »

nije limitiran. mene je napado sa 90k konjice na 150k populacije. znam da se praviš duhovit ali neuspijeva ti. štoviše, opet ispadaš neinteligentan. kao u masi tvojih postova dosada. ko tebi dao moderatora....

lol  Grin
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #67 na: Veljača 14, 2011, 11:51:41 »

nije limitiran. mene je napado sa 90k konjice na 150k populacije. znam da se praviš duhovit ali neuspijeva ti. štoviše, opet ispadaš neinteligentan. kao u masi tvojih postova dosada. ko tebi dao moderatora....

limitiran je na 30% populacije, sto znaci da ne moze porobit preko tog broja... ali tebi nitko ne brani da posaljes i milijardu vojnika ako ih imas doma.... u tom je i poanta, ja mogu sa svojom vojskom radit sto god me volja isto kao i ti sa tvojom... i ne pokusavam bit duhovit...
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #68 na: Veljača 14, 2011, 11:54:09 »

ma normalno da nezelimo igrat farmville. ali na to nas tjerate. porobi nisu normalni, brzina kataprahta, njihova snaga na polju, ja u ratu sam igubio 700k populacije. u 7 dana. i to zato sto im se nije dalo ic drugi krug, skuzili su da nemogu pobijedit. Od rata je proslo 15 dana, ratnu odstetu sam ubacio u farme i medicine. i tek sam sada vratio populaciju. Porobe treba sankcionirati gubljenjem casti. Treba limitirati broj konjice u porobu kao i broj maceva na rusenju utvrde. i treba im maknit onaj 0,5% iz obrane. Tako da budu bonusi identicni kao kod falangi. x3 na juris je ok. bit ce i dalje najjace jedinice. ali nece bit chuck norris.

ma bravo.... limitiran je broj maceva u napadu na utvrdu isto kao sto je limitiran broj konjice u porobu, ali opet, nitko ti ne brani da posaljes svu vojsku sto imas doma...
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

jasmina
Gost
« Odgovor #69 na: Veljača 15, 2011, 01:23:47 »

čitajući ove postove natijerali ste me da pokušam doći do riješenja problema čime pobijediti kataprahte......radeći razne kombinacije simulacija došla do zaključka da su za njih jako pogubne opsadne sprave tj trebuše ili od teških katapulti......i u napadu i u obrani.....isprobajte
« Zadnja izmjena: Veljača 15, 2011, 01:45:08 od jasmina » Evidentirano
escobar
Lieutenant
***

Karma: +6/-30
Offline Offline

Postova: 244


Profil Email
« Odgovor #70 na: Veljača 15, 2011, 01:47:00 »

jedan ispravak netočnog navoda, nemaju imperiani dvije jedinice viška, mislim da ste malo zaboravili na katapraht strelice, one koje moje falange razbacaju ko da ih nema... Smiley
Evidentirano
 Str: 1 ... 3 4 [5]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!