Imperia Online Croatia
Travanj 27, 2024, 02:43:59 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 2 3 [4] 5   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: hoće li se napokon oslabiti nomadski konji? :)  (Posjeta: 4347 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #45 na: Veljača 14, 2011, 08:32:54 »

bez poklona? hm... sad će ih biti prvo za uskrs, a onda mislim da će ih i biti u ljeto, kao recimo regres... Grin Grin Grin naći će bugari načina da se uplaćuju poruke Grin

hehe za uskrs 100%.... iako bi ja radije neke zecice za uskrs nego poklone.... Tongue
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

UTVRDA
Gost
« Odgovor #46 na: Veljača 14, 2011, 08:34:04 »

bez poklona? hm... sad će ih biti prvo za uskrs, a onda mislim da će ih i biti u ljeto, kao recimo regres... Grin Grin Grin naći će bugari načina da se uplaćuju poruke Grin
daleko je to od 150 poklona za novu godinu.....pa sami pokloni su bili na poredku a ne igraci,,,,,,,, Grin
Evidentirano
Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #47 na: Veljača 14, 2011, 09:01:19 »

@utvrda
sve je to ok. ali zaboravio si u simulaciju stavit i jos po nesta strijelaca i balista i trebova. da vidiš kolko ostane falangi nakon prve 3 runde... znam da su falange jedina kontra kataprahtima, ali nemaju bonusa u obrani, te crkavaju ko da imaju neku boleštinu
Evidentirano
UTVRDA
Gost
« Odgovor #48 na: Veljača 14, 2011, 09:20:11 »

@utvrda
sve je to ok. ali zaboravio si u simulaciju stavit i jos po nesta strijelaca i balista i trebova. da vidiš kolko ostane falangi nakon prve 3 runde... znam da su falange jedina kontra kataprahtima, ali nemaju bonusa u obrani, te crkavaju ko da imaju neku boleštinu

ok ponavljam....simulacija je rađena vezano za post o porobu sa njihovim kataphratima  jer su pisali da je to dovoljno da rade i da im imperijani nemogu nista..............

sasvim je normalno da mix vojske mora biti

ako idemo dalje u analizu onda stavi 20.000 njihovih teskih maceva i 20.000 lakih maceva imperijana i vidi sta se događa..............znaci, imamo mi obranu jaku, treba samo na vrijeme to odraditi.........
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #49 na: Veljača 14, 2011, 09:33:29 »

evo mogu ja sad malo? kazete da su nomadski konji jaki?? haha smijem se grohotom.... ne da su slabi vec su i skuplji od imperijanske obrane...
evo vam dva dokaza: http://img121.imageshack.us/i/beznaslovas.png/
http://img201.imageshack.us/i/beznaslovaq.png/

a na kraju sam se igrao sa kalkulatorom.... 100k nomadskih konja kosta 49M drva i 39,2M zeljeza, s druge strane 250k falangi kosta 142,75M drva i 12,25M zeljeza.... uzevsi u obzir ono pravilo proizvodnje  1zeljezo= 2,5 zlata= 2,5kamenja= 5 drva..... cijena nomadskih konja je 245M drva, a falangi 204M drva(stavio sam drva da kao sve bude ista "valuta").... i sad vi meni recite da su nomadski konji jaci i jeftiniji.... zato pobogu i imate falange i cuvare.... ali ne, vi bi uz te dvije jedinice i da su vam paladini jos jaci od nomadskih....
« Zadnja izmjena: Veljača 14, 2011, 09:35:02 od kikiriki » Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #50 na: Veljača 14, 2011, 09:38:00 »

al nema logike da 100 000 kataprahta sruše 100 000 falanga u formaciji  ... mogu jedino trčati oko njih i nadati se da će se razbježati hehe
Evidentirano

kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #51 na: Veljača 14, 2011, 09:44:26 »

al nema logike da 100 000 kataprahta sruše 100 000 falanga u formaciji  ... mogu jedino trčati oko njih i nadati se da će se razbježati hehe

ma sto nema logike.... naravno da mogu, dapace i dokumentirano je.... 4500 konjanika na 15k kopljanika.... evo ti pa se uvjeri: http://www.youtube.com/watch?v=bAG5vBKmvcA&feature=related
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

vmandura
Captain
****

Karma: +17/-63
Offline Offline

Postova: 348


Profil Email
« Odgovor #52 na: Veljača 14, 2011, 09:55:22 »

ajde ajde kiki. ak ja ko imperijan moram ići na količinu, a sve aludira na to kako je to posao nomada onda je sve jasno intuitivno, zar ne? nismo djeca
Evidentirano
Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #53 na: Veljača 14, 2011, 09:55:59 »

ma sto nema logike.... naravno da mogu, dapace i dokumentirano je.... 4500 konjanika na 15k kopljanika.... evo ti pa se uvjeri: http://www.youtube.com/watch?v=bAG5vBKmvcA&feature=related
Da, ali gdje ti tu vidiš falange ?  Cheesy
Evidentirano

kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #54 na: Veljača 14, 2011, 09:57:32 »

pa imaju oklope, koplja, u formaciji su.... zar negdje pise da falenge moraju bit LJUDI??
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #55 na: Veljača 14, 2011, 10:05:00 »

kiki sve je to u redu sto govoris ali da se vratim na paladine... zasto su skuplji a losiji od kataprahta  Huh? kad dobijem odgovor na to mozda i druge odnose shvatim... ja da dođem do nekakve brojnije vojske moram se jako pomucit, tj. ekonomski razvit dok nomad samo stanca vojsku skoro pa besplatno i onda mu je jos jaca u jedinici koja bi trebala biti vrh vrhova...
Evidentirano
maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #56 na: Veljača 14, 2011, 10:11:06 »

i jos nesto, ajmo se vratit u povijest, znamo kakve su bile vojne jedinice nomadskih, barbarskih neukih naroda... neoklopljene uglavnom, lake, brze i pokretne i u izravnom sudaru sa teskim oklopljenim jedinicama kao sto su paladini nisu imali nikakve sanse osim ako nisu bili brojcano nadmocniji barem za duplo ili ako nisu takticki vrhunski odradili neku navlakusu pa navukli te paladine u neko podrucje gdje im je taj njihov oklop otezavao borbu pa su nomadi imali prednost... 
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #57 na: Veljača 14, 2011, 10:20:40 »

i jos nesto, ajmo se vratit u povijest, znamo kakve su bile vojne jedinice nomadskih, barbarskih neukih naroda... neoklopljene uglavnom, lake, brze i pokretne i u izravnom sudaru sa teskim oklopljenim jedinicama kao sto su paladini nisu imali nikakve sanse osim ako nisu bili brojcano nadmocniji barem za duplo ili ako nisu takticki vrhunski odradili neku navlakusu pa navukli te paladine u neko podrucje gdje im je taj njihov oklop otezavao borbu pa su nomadi imali prednost... 
hah slazem se s time u potpunosti, iako u povijesti ima takvih primjera iz kojih se mogu crpiti kako dobre tako i lose ideje(imas hanibala, cezara i napoleona kao vrhunske takticare) s druge strane imas budale poput Publije Kvintinije Vara koji je izgubio cak 3 legije rimske legije od "barbara" u teutoburskoj sumi... no da...
ja ti ne znam zasto su paladini skuplji, mogu ti samo ponuditi misljenje koje mozes a i ne moras prihvatiti... dakle po meni skuplji su jer su potrebni za balansiranje vojske, a buduci da imperijani imaju dvije jedinice viska(pogotovo tu mislim na cuvare koji su cak 4x jaci od svog nomadskog parnjaka) to je "fer" eto, uzmi ili ostavi Wink
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #58 na: Veljača 14, 2011, 10:39:15 »

Ne nalazim baš neki dobar video za bitku falange, ali evo primjer kako završi juriš konjića na bilo kakve ljude s štapovima odnosno falange ... evo scena filma koje ste sigurno već vidjeli - na 3 ipol minute videa Smiley
http://www.youtube.com/watch?v=a3H-Sx1Y6Cg&feature=related
Evidentirano

UTVRDA
Gost
« Odgovor #59 na: Veljača 14, 2011, 10:45:18 »

hah slazem se s time u potpunosti, iako u povijesti ima takvih primjera iz kojih se mogu crpiti kako dobre tako i lose ideje(imas hanibala, cezara i napoleona kao vrhunske takticare) s druge strane imas budale poput Publije Kvintinije Vara koji je izgubio cak 3 legije rimske legije od "barbara" u teutoburskoj sumi... no da...
ja ti ne znam zasto su paladini skuplji, mogu ti samo ponuditi misljenje koje mozes a i ne moras prihvatiti... dakle po meni skuplji su jer su potrebni za balansiranje vojske, a buduci da imperijani imaju dvije jedinice viska(pogotovo tu mislim na cuvare koji su cak 4x jaci od svog nomadskog parnjaka) to je "fer" eto, uzmi ili ostavi Wink

ja se slazem s tobom....s vremenom ce ljudi nauciti da ovo nije v4 gdje je dovoljno farmati vec ces biti uvucen u rat stalno i stalno i stalno dok ne odes igrati Farmwile gdje ti jedino jez moze nesto uzeti....... Grin
Evidentirano
 Str: 1 2 3 [4] 5   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!