Imperia Online Croatia
Ožujak 28, 2024, 09:48:16 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: pokloni  (Posjeta: 2638 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
rocy123
Private
*

Karma: +1/-12
Offline Offline

Postova: 4


Profil Email
« na: Veljača 11, 2011, 07:31:03 »

ovo je smjesno sa poklonima postoji kao neki limit ma da)? što to odmah nisu sredili potrosio sam brdo para da me na kraju zeznu ... jel to smjesno mozda vama?? zeznete ljude sramota...... neozbiljni ste djeca sretni ste uopce  neko igra ovo tjerate ljude sa igrice a ocete zaradit ......ja ocu da mi se krediti vrate ili pokloni ... mene drugo niš ne zaniam sramota ste
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2011, 10:45:08 od Proxy » Evidentirano
Licancina
Captain
****

Karma: +28/-37
Offline Offline

Postova: 358


Profil
« Odgovor #1 na: Veljača 11, 2011, 07:41:35 »

ovo je smjesno sa poklonima postoji kao neki limit ma da)? što to odmah nisu sredili potrosio sam brdo para da me na kraju s Lips Sealed u ... jel to smjesno mozda vama?? za Lips Sealed ajete ljude sramota...... neozbiljni ste djeca sretni ste uopce  neko igra ovo tjerate ljude sa igrice a ocete zaradit ......ja ocu da mi se krediti vrate ili pokloni ... mene drugo niš ne zaniam sramota ste

pa drugima su se vratili krediti... tebi nisu??
Evidentirano
rocy123
Private
*

Karma: +1/-12
Offline Offline

Postova: 4


Profil Email
« Odgovor #2 na: Veljača 11, 2011, 07:45:26 »

ja sam konj potrosio 400 kredita davo drugima d ami slaju nisu men nis vratili i kao prvo bilo je ograniceno 9 poklona resursi i vojska nisma ni tolko imo sve je kod mene bio premium i cehovi
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2011, 10:43:01 od Proxy » Evidentirano
rocy123
Private
*

Karma: +1/-12
Offline Offline

Postova: 4


Profil Email
« Odgovor #3 na: Veljača 11, 2011, 07:46:54 »

i to je sramo0ta trebali su to prije poklona rijesit a ne ljude zezaju okolo ...............
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2011, 10:43:32 od Proxy » Evidentirano
Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #4 na: Veljača 11, 2011, 08:12:36 »

Mislim da je ovo prigodna tema za malo povratka u povijest dana Valentinova ( kome se da čitati ) Wink

Već stoljećima diljem svijeta sredina veljače rezervirana je za zaljubljenje, za slavljenje ljubavi i romantike i svega povezanog s tim. Zaljubljeni si šalju čestitke, kupuju poklone, odlaze na romantične večere i putovanja - takvo ponašanje danas je samorazumljivo, no zaljubljenost se nije oduvijek slavila na taj način.

Postoji nekoliko različitih tumačenja podrijetla Valentinova  - po jednoj verziji dan zaljubljenih vuče svoje korijene u poganskim običajima  Rimskog Carstva,  po drugoj Valentinovo može zahvaliti svoje postojanje požrtvovnom svećeniku Valentinu koji je zbog svojih djela proglašen svetim.

Osam stotina godina prije nego je Valentinovo službeno postalo dan zaljubljenih, u starom Rimu svake godine sredinom veljače odvijala se svečanost u čast poganskog boga Luperkalija. Dio svečanosti činila je i svojevrsna lutrija, naime, svaka slobodna djevojka napisala bi svoje ime na komadu papira i ubacila ga u vrč. Muškarci bi potom izvlačili papiriće i s djevojkom čije ime bi izvukli stupili bi u zajednicu koja bi trajala sljedećih godinu dana.

Crkveni oci nisu bili oduševljeni tom svečanošću, pa su, u nastojanju da učine taj poganski običaj bliži kršćanskom nauku, predložili da se umjesto imena djevojaka u vrč ubace papirići s imenima različitih svetaca. Mladići i djevojke potom bi izvlačili papiriće, a njihov novi "kršćanski" zadatak bio bi ostatak godine ponašati se što sličnije svecu čije ime su izvukli. Naravno, mladi Rimljani nisu s pretjeranim oduševljenjem prihvatili predložene promjene pa je Crkva krenula u potragu za adekvatnom zamjenom za pagansku svečanost posvećenu Luperkaliju i idealnu zamjenu pronašla u slavljenju Valentina, svećenika koji je život izgubio 14. veljače 270 g.

Priča o Valentinu počinje u vrijeme cara Klaudija., koji je, zaključivši da su neoženjeni muškarci bolji vojnici od oženjenih, zabranio ženidbu u svojem carstvu. No, mladi svećenik Valentin odlučio je oglušiti se na carevu naredbu i potajno je vjenčavao muškarce i žene koji su mu dolazili.

Kada je Klaudije otkrio što Valentin radi, prvo ga je pokušao preobratiti na poganstvo što nije urodilo uspjehom, pa je posegnuo za radikalnijim rješenjem - skratio je Valentina za glavu. Nedugo nakon smrti proglešen je svecem pa kada se u Rimu učvrstilo kršćanstvo, svećenstvo je odlučilo spojiti blagdan Luperkalije i smrt Svetog Valentina u jedan jedinstveni blagdan. Odredili su da će se novi praznik slaviti 14. veljače, a ime su mu dali u spomen na ovog sveca.

I priča o prvoj čestitki koja je poslana veže se uz Valentina -  dok je Valentin bio u zatvoru čekajući izvršenje smrtne kazne,  zaljubio se u slijepu kćer jednog od čuvara, kojoj je neposredno prije svoje smrti poslao oproštajnu poruku, završivši je s riječima "od tvojeg Valentina". U originalnoj engleskoj inačici i dan danas se te riječi koriste u čestitkama za Valentinovo.

Tijekom stoljeća, kako je blagdan Sv. Valentina sve više bivao prihvaćen među narodom, sve se više širio i običaj slanja čestitki i poklona među prijateljima i ljubavnicima, naročito u Engleskoj. Čestitke su se ručno izrađivale od čipke, šarenih vrpci, a bile su ukrašavane kupidima i srcima. Taj običaj proširio se i na američke kolonije.  Veliku popularnost čestitke su u Americi stekle naročito nakon što je Esther R. Howland, doseljenica iz Worcestera, započela masovno proizvoditi čestitke za Valentinovo.

Koja je od verzija o podrijetlu Valentinova točna i u kojoj mjeri u krajnjoj liniji manje je važno. Sve su one na ovaj ili onaj način povezane uz slavljenje ljubavi, a bit Valentinova, bez obzira na običaje koji ga prate ili su ga pratili, upravo je bila i ostala to - slavljenje onog najvrjednijeg što mi ljudi imamo - ljubavi.
Evidentirano

UTVRDA
Gost
« Odgovor #5 na: Veljača 11, 2011, 08:23:58 »

vampir, postajes totalno drzak sto si vise na forumu..........odakle ti pravo nekome kazati da je glup........
Evidentirano
maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #6 na: Veljača 11, 2011, 08:25:11 »

vampir, postajes totalno drzak sto si vise na forumu..........odakle ti pravo nekome kazati da je glup........

bit ce opet ban pa ce pitat zasto  Grin
Evidentirano
rocy123
Private
*

Karma: +1/-12
Offline Offline

Postova: 4


Profil Email
« Odgovor #7 na: Veljača 11, 2011, 08:28:40 »

pametnjakovicu sta tebe briga za boklone djecak ak te ne zanima nemoj ulazit u tu temu ima svako pravo imat poklon ako zeli a drugi nema pravo oduzet to je krađa.... momak bugari su se dosat nakrali e nece na meni
Evidentirano
vampir1
Major
*****

Karma: +91/-12
Offline Offline

Postova: 712


300 !!!!!!!!!!!

172
Profil
« Odgovor #8 na: Veljača 11, 2011, 08:32:29 »

pa dajte mi obisite acc na forumu samo kazem TO TI SE NECE POPRAVIT MISLIS DA CE TI VRATITI E PA NECE VIDJETI CES
Evidentirano

1001 noć Smiley
rocy123
Private
*

Karma: +1/-12
Offline Offline

Postova: 4


Profil Email
« Odgovor #9 na: Veljača 11, 2011, 08:36:25 »

ma nema nece moraju ! *WASSUP*
Evidentirano
kimposeble
Captain
****

Karma: +4/-65
Offline Offline

Postova: 276


Profil Email
« Odgovor #10 na: Veljača 12, 2011, 07:27:51 »

pa dajte mi obisite acc na forumu samo kazem TO TI SE NECE POPRAVIT MISLIS DA CE TI VRATITI E PA NECE VIDJETI CES

ja sam uvijek ceko da meni daju pa ja dam i uvijek je uspilo
cist rac.......... nez kako dalje ide  Grin Grin
Evidentirano
rocy123
Private
*

Karma: +1/-12
Offline Offline

Postova: 4


Profil Email
« Odgovor #11 na: Veljača 13, 2011, 04:39:24 »

ma bit je u tom oduzeli su tebi pakete vratili kao kredite onima koji su poslali al evo ovom jednom dali 9 kredita a njegovih dva paketa poništili ...
« Zadnja izmjena: Veljača 17, 2011, 09:42:00 od Proxy » Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #12 na: Veljača 13, 2011, 06:29:30 »

hahahahahhaha..... sad ce ovi acc-ovi po 0 bodova bit puni kredita...... hahahahahah......  Grin Grin
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
igorzg
Gost
« Odgovor #13 na: Veljača 13, 2011, 10:53:24 »

hahahahahhaha..... sad ce ovi acc-ovi po 0 bodova bit puni kredita...... hahahahahah......  Grin Grin
ne moze se slati sa acc koji ima 0 bodova mora imati 100 bodova da bi poklon poslao
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!