Imperia Online Croatia
Travanj 20, 2024, 02:56:13 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1] 2   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: napad na utvrdu  (Posjeta: 1709 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
dado19
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 14


Profil
« na: Svibanj 09, 2009, 10:48:08 »

npr:
napadnem vojsku na polju i zatim napadanem utvrdu!
sta ako u međuvremenu protivnik opet stavi vojsku na polje dok moja vojska jos nije napala utvrdu?
da li se bori i sa tom vojskom na polju,prije napada na utvrdu?
Evidentirano
Mithrandir
Sergeant
**

Karma: +6/-18
Offline Offline

Postova: 99


Profil
« Odgovor #1 na: Svibanj 10, 2009, 02:20:50 »

Da
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #2 na: Svibanj 11, 2009, 06:56:00 »

mogu li dva lika iz istog saveza u isto vrijeme napasti trećeg  , kao otprilike udružiti se i napasti? *black_eye*
nema udruživanja.
Evidentirano

Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #3 na: Svibanj 11, 2009, 03:04:04 »

nema udruživanja po pravilu igre ili je to nemoguće, to po pravilu igre pitam da prenesem svoim saveznicima da nebi bili kažnjeni.
nemoguće je. možeš dogovoriti sa saveznicima da stignete u par stotinki razmaka, ali vojske će se boriti prvo jedna pa druga.
Evidentirano

Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #4 na: Svibanj 11, 2009, 09:07:54 »

evo još jedan nelogićan slućaj; tip me stalno napada pa čak i dva puta dnevno više od duplo je jači (i u bodovima) i uvjek ima snage što znači da ne gubi moral
jer ako gubi moral , poslje dvije bitke bi trebao biti slab. moj saveznik mu je napao provinciju u kojoj je bio samo jedan vojnik i opet je izgubio.
moji saveznici smatraju da je neka prevara.   i oprosti što stalno gnjavim ali pišem i u njihovo ime *gamer*
moral se bnavlja na početni vrijednost nakon svake bitke.
a tvoj saveznik je najvjerojatnije napao visoki nivo utvrde sa slabom vojskom, nije uspio probiti zidine iznad 50 morala i onda je pobjegao. Smiley
Evidentirano

vjekoh
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 48


Profil
« Odgovor #5 na: Svibanj 13, 2009, 12:22:57 »

ja ću postavljat pitanja dok ne rješim slućaj.  kažete da je igra taka da se može igrati i ako te stalno napadaju.a koliko vidim igraju samo jaki , jer me tip stalno napada i nimalo ne slabi a ja jedva skupim 700 vojnika koje on redovito ubija i kupi plijen.na taj problem se žali više ljudi, ja neznam koliki mu je moral ali ga ima svaki dan pa i po dva puta. a i ako mu se moral obnavlja odma nakon bitke kakav je onda smisao morala ,i dali će skoro poćeti nova era pa da sve svi poćnemo podjednako razvijati. i nije mi krivo što me neko napada već što je to uvjek jedan te isti a vi kažete da to nemože zbog morala i gubitka bodova..-.  *suicide*
Evidentirano
vjekoh
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 48


Profil
« Odgovor #6 na: Svibanj 13, 2009, 12:29:32 »

evo i dog sam ovo pisao opet me napao pa vi recite da nije neka prevara
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #7 na: Svibanj 13, 2009, 01:49:24 »

ja ću postavljat pitanja dok ne rješim slućaj.  kažete da je igra taka da se može igrati i ako te stalno napadaju.a koliko vidim igraju samo jaki , jer me tip stalno napada i nimalo ne slabi a ja jedva skupim 700 vojnika koje on redovito ubija i kupi plijen.na taj problem se žali više ljudi, ja neznam koliki mu je moral ali ga ima svaki dan pa i po dva puta. a i ako mu se moral obnavlja odma nakon bitke kakav je onda smisao morala ,i dali će skoro poćeti nova era pa da sve svi poćnemo podjednako razvijati. i nije mi krivo što me neko napada već što je to uvjek jedan te isti a vi kažete da to nemože zbog morala i gubitka bodova..-.  *suicide*
Nemoj se ljutiti na ovo što ću reći, ali svaki dan se netko žali na nešto.a ne shvaćau kako to funkcionira.
To što netko bolje igra i krši ljude koji ne igraju dugo, nema veze sa moralom. Moral utječe na jednu bitku i to na način da imaš početni moral i svaku rundu gubiš od 1-7 morala ovisno o gubicima. i ak moral padne ispod 50, postoje šanse da napadač pobjegne. i to 2% za svakih 1 morala ispod 50. to je smisao morala. i kad bitka završi, moral se za drugu bitku vraća na početnu vrijednost. A greška igrača koje ubijaju je: čuvaju hrpu resursa u lako osvojivoj utvrdi, imaju mali nivo utvrde, nemaju vojske, kad dobiju vojsku vojsku, ne znaju što sa njom. umjesto da je pošalju na daleki put tako da se vrati doma tek kad se opet  prijave, čuvaju je doma da je izgube.
 i da na taj način par dana skupljaš vojsku ne obilizirajući je i šaljuči je na daleki put, umjesto da ti je tip ubije i da digneš utvrdu na viši nivo, taj tip te ne bi više mogo napadati.
 ili jednostavno kapituliraj od njega i neće te moći napasti 7 dana.
to što te tip  napada nema veze s tim kada je počeo igrati jer si ti na 1000 bodova a igraš već 2 mjeseca. tako da sad igraš s igračima koji su počeli u isto doba kao i ti ili s onima koji namjerno ostaju nisko da zezaju ljude koji ne igraju često.
Baš me zanima dal je taj tip počeo prije ili poslije tebe igrati.
Evidentirano

vjekoh
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 48


Profil
« Odgovor #8 na: Svibanj 13, 2009, 03:12:55 »

taj tip je uvjek isti i kad sam ja poćeo igrati.no nema veze snaći ću se vidim da je sve u nekoj kalkulaciji ...
nego samo mi reci kako si mislio da šaljem vojsku daleko, da napadam udaljene provincije ili nešto drugo? Embarrassed
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #9 na: Svibanj 13, 2009, 06:08:55 »

 da nađi nekoga na drugoj strani mape i npr. porobi mu neku provinciju neka jašu ako je potrebno i 24h baš te briga.... jašu oni ne jašeš ti .... hehehehe.... pitao bi nešto i možda samim time ti dao ideu.... daj neka mi neko kaže ako je moja vojska na polju stavljena na "povući se" a neko me napada na utvrdu naravno do bitke na polju neće doći ali ako on probije moju utvrdu i porazi me da li ja gubim vojsku na polju?Huh??
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
vjekoh
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 48


Profil
« Odgovor #10 na: Svibanj 13, 2009, 09:25:25 »

dobro pitanje ali moramo ćekat nekog ko to zna xd
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #11 na: Svibanj 13, 2009, 09:58:47 »

da nađi nekoga na drugoj strani mape i npr. porobi mu neku provinciju neka jašu ako je potrebno i 24h baš te briga.... jašu oni ne jašeš ti .... hehehehe.... pitao bi nešto i možda samim time ti dao ideu.... daj neka mi neko kaže ako je moja vojska na polju stavljena na "povući se" a neko me napada na utvrdu naravno do bitke na polju neće doći ali ako on probije moju utvrdu i porazi me da li ja gubim vojsku na polju?Huh??
cilj je naći protivnika na npr. 5 sati tko da vojska putuje 10 h pa si siguran tih 10 h.
a ako ti je vojska na povući se, tada se ne bori u bitkama na polju i kod porobljavanaj, ali kod napada na utvrdu se normalno bori.
Evidentirano

bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #12 na: Svibanj 13, 2009, 11:13:21 »

cilj je naći protivnika na npr. 5 sati tko da vojska putuje 10 h pa si siguran tih 10 h.
a ako ti je vojska na povući se, tada se ne bori u bitkama na polju i kod porobljavanaj, ali kod napada na utvrdu se normalno bori.
[:-} a dobro ako ti tako kažeš Tongue ljepo je imat nekoga ko će ti reć neke stvari koje te zanimaju a da ih ne okusiš prvo na svojoj koži... tiger  i kosac fakat hvala... *xxx* *xxx* Cool
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #13 na: Svibanj 17, 2009, 12:37:06 »

evo po vašim uputama sam kapitulirao od tipa koi me stalno napada  i opet me napadne samo što sam se pripremio i ostavio samo malo resursa tako da nema zarade a i ubio mi je 5 vojnika.snašao se jesam ali kako me mogao napasti ako sam kapitulirao od njega . vidi se bjela zastava na listi...
jesi siguran da si kapitulirao od njega? dobro upisao ime? ako si kapitulirao od njega dok si vidio da je poslao napad, njegov napad će uspijeti. tek nakon što kapituliraš on ne može više poslati vojsku na tebe, osim ako su vam savezi u ratu.
Evidentirano

vjekoh
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 48


Profil
« Odgovor #14 na: Svibanj 17, 2009, 08:35:43 »

sve sam dobro upisao (ime) i nije bio u napadu kad sam kapitulirao, možda se radilo o sekundama.? Grin
Evidentirano
 Str: [1] 2   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!