Imperia Online Croatia
Travanj 16, 2024, 04:47:20 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: razlika između imperijana i nomada  (Posjeta: 11703 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
jasmina
Gost
« Odgovor #135 na: Veljača 23, 2011, 10:27:55 »

ok jasmina tebi neću proturječiti  :-*vjerujem ti svakako je bitan i faktor sreće al opet da bi se realno moglo tvrditi jesu li imperijani bolji ili nomadi treba probati igrati sa jednima i drugima ,svakako ima utjecaja i strategija svakog igrača , svi drugačije razmišljama pa prema tome usmjeravamo svoj razvoj i napredak , ja ću svakako u novu eru ući kao imperijan zato što mislim da sam otkrio previše nomadskih mana u odnosu na imperijane ali možda se i varam u svakom slučaju imam namjeru otkriti iz prve ruke *beer2* *friends*
govorim ti ja iz prve ruke jer igram i jedne i druge....nomadi imaju preveliku prednost u puno stvari
Evidentirano
driver62
Gost
« Odgovor #136 na: Veljača 23, 2011, 11:40:24 »

danas me napao tip s 100k tih tenkova ti si kikiriki tamo u savezu samom i možeš vidjeti da ne lažem  *xxx*
Evidentirano
jodla ihoo
Sergeant
**

Karma: +8/-29
Offline Offline

Postova: 64


Profil Email
« Odgovor #137 na: Lipanj 07, 2011, 10:03:37 »

eto da iskopiram temu koju sam zatvorio te koja je zakljucana prije nekakve debate: nadam se da cete se snaci  WinkSmiley


to ovako razlog iz kojeg pisem ovu temu je da su se svi napocetku bunili protiv jake nomadske konjice (imperjani)... a zasto se nomadi nprimjer ne bune na to sto ima je ogranicena populacija??? mislim budimo realni rasa koja ima vecu populaciju ima i vecu "proizvodnju" zlata a samim time moze odrzavati veci broj vojnika ... eto da to malo prenesemo u racunicu  znaci imperjanin koji ima farme (12 lvl)  i uzme si primjerice i koloniju na 10%  + medicina  lvl 40  u jednoj provinciji teoretski moze imati MILIJUN LJUDI  znaci 20 prova jednako 20  milijuna  i sad to pretvorite u zlato koje ti stanovnici tj.radnici daju a da negovorimo o resursima koje se mozee dobiti ...realno gledano tesko ce neko napuniti to bas do 20 milijuna ali imati u svakoj provi 350 - 700k  ljudi je ogromna prednost nad nomadima... istina  imamo jaku vojsku ali ne tolko jaku da se mozemo nositi sa ekonomskom jacinom imperjana usto niti imperjanska vojska nije tako slaba ?? eto par prjedloga smanjite imperjanima max populaciju  ili dajte nomadima da grade kuce nakon 200 k do 300 ili 400k...bilo sta mislim do kud mora doci ova igra da se shvati kako nije dobor izbalansirana ? e da zaboravio sam napisati recimo da se i sudare nomad i imperjanin i da nomad pobjedi s velikim gubitcima s ovakvom proizvodnjiom koju imperjanin ima brzo ce skupiti i vise vojske od nomada ..hvala i NADAM se da cu cuti neki  konkretan i pametan odgovor na svoju temu i molim bez prepucavanja tak da tema bude otvorena za prijedloge i normalnu raspravu .....

i jos jedno pitanje ...nije smanjen napada ili bonus kataprahata Huh??? ?

sa ovako monstruoznom ekonomijom ovo sve sto si nabrojio pada u vodu.... da jaca vojska  ali daj malo racunaj znaci tvojih 20M ljudi protiv moja 4 M ...ajd ajmo opet malo racunati... iako je max u jednoj ( imperjanskoj )   provinciji 1M ljudi ajmo teoretski staviti  da imas u svakoj provi 700k ljudi sto znaci da ti je populacija 14M ljudi a ti ljudi proizvode 1,4M zlata po satu ... ako tome dodas da imas neznam kolonuju koja daje bonus na prihod od poreza 5% i da dodas k tome  +5% (utjecaj dvorca) ako tome dodas 10% zanatskog zeha i jos ako doamo recim oda ti je  ono savezno isprazivanje proizvodnej na 15 % pa kad to sve fino izboris dobis ogromnu kolicinu da sve te bonuse imaju i nomadi ali na vecu cifru ovi bonusi jace utjecu ..ajmo sad izracunati nomadsku proizvodnju zlata  nomadi imaju  sve ukupno maximalno 4,1M ljudi  i proizvode 410k na sat pa te ja pitam dali je nomadska vojska 3 i nesto sitno puta jaca od imperjanske ?... mozemo to fino ubaciti u kalkulator znaci ubacimo kolko ja s max populacijom mogu uzdrzavati kat+kat strijelac  proziv tvojih paladina ...vec same ove brojke govore da je samo pitanje vremena kad ce imperjani pregaziti nomade ...zasto bi se poredak slagao prema tome koja si ti rasa ??.... ja nisam hito nomada ali preuzeo sam acc od madjeg brata jer m ise svidjela tematike igre ....znaci ljudi koji su odabrali nomade su odabrali da bi igrali pola ere ko ludjaci trosili pare i vrijeme da bi im onda nakaju sve doslo domaksimuma i skirvlai se dalje ...s tim da sam racunao da imeprjanin ima sao 14 M LJUDI  sta bi bilo da sam stavio malo vise sve ove brojke s ovim bonusima se povecavaju ..mislis da u 7 mjeseci kolko traje era neces imati tolko ljudi 


eto ubacio sam u kalator ti sa 1,4M po satu mozes odrzavati 875k paladina dok ja sa 410k po satu mogu odrzavati 303703 kataprahata ako ti uspije simulirati da kataprahati pobjedjuju svaka ti cast stari   sad si zamisli da imas vise od 14M populaciju i da na svo to zlato dodas one bonuse a s tom populacijom samo zamisli kolko resursa dobivas  i kolko ces brzo napraviti tih 875k kataprahata tak da nemoj mi pricati od nomadskoj vojnoj nadmoci  jer je  Lips Sealed  (pardon na jeziku vec sam imao ban zbog toga ali nervira me to da trosim svoje vrijeme,novac i trud da bi nakraju ispalo da je sve to bio sizifov posao)


Evidentirano
memnon
Captain
****

Karma: +108/-109
Offline Offline

Postova: 317



Profil
« Odgovor #138 na: Lipanj 07, 2011, 10:18:43 »

1) 875 000 paladina koje si ti naveo gubi od 675 000 cath pri formaciji jaki bokovi na neutralnoj provinciji.,pri jednakim istrazivanjima...(znaci konjica koja je jeftinija i brze se pravi i manje kosta dobija konjicu koja je skuplja i sporije se pravi i skuplje odrzavanje ima,..apsurd
2)nikad neces ni vidjet takvu imperijansku konjicu jer to niko nit pravi nit zeli pokusat jer je besmisleno zbog gore navedenog
3)vrhunski imperijan od 5 mil ekonomskih bodova moze imat oko 250 000 paladina 500-600 000 falangi a ostalo popuni strijelcima i cuvarima,...dok nomad od 2 mil ekonomskih moze imat 200 000 cath.!!!
4)populacija od 14 mil kod imperijana je zona sumraka i ako mozes prikazati screen shot da vidim bio bih ti zahvalan
5)ekonomija koju moze imati imperijan moze mu omoguciti pristojnu obranu od nomada ali ako ces jurisat po imperiji ipak izaberi nomada
6)slabija ekonomija nomada se kompenzuje svim gore navedenim
7)tvoje brojke su ipak samo teoretske a praksa je nesto drugo
8)sve navedeno moze se pokrijepit linkovima ali mislim da nema potrebe jer to vecina zna a ti si samo malo nezadovoljan
Evidentirano

jodla ihoo
Sergeant
**

Karma: +8/-29
Offline Offline

Postova: 64


Profil Email
« Odgovor #139 na: Lipanj 07, 2011, 11:02:15 »

1) procitaj opet sa max ekonomijom mogu imati 303k kataprahata vejroajtno vise jer nsiam ni jednima ni drugima racunao bonuse
2) zar ozbiljno mislis da u sljedecih 7 mjeseci neces imati barem oko 700k
3) budem ti dal screnove ja nisam nomad tak da budem zical ljude da poslikaju a jos ima 7 mjeseci do  kraja
4) da jesam nezadovoljan kako nebi bio daj procitja razloge  ...

najvaznije od svega je to da pogledas jos jednom sto sam napisao jer ovaj odgovor  na moje cinejnice i upite ne drzi vodu stari;)SmileyWink
Evidentirano
jodla ihoo
Sergeant
**

Karma: +8/-29
Offline Offline

Postova: 64


Profil Email
« Odgovor #140 na: Lipanj 07, 2011, 11:05:33 »

pardon ja jesam nomad zato nema screnova Grin Grin:D... ...



 p. s :dali je tebi mozda nick u igri aga-memnon Huh?
Evidentirano
memnon
Captain
****

Karma: +108/-109
Offline Offline

Postova: 317



Profil
« Odgovor #141 na: Lipanj 07, 2011, 11:10:07 »

koji max na 303 000 cath???
http://www43.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/bitki.php?report=82/1867313/&bitkaKey=4003edc7314a11d26caf145ad250b167
Evidentirano

jodla ihoo
Sergeant
**

Karma: +8/-29
Offline Offline

Postova: 64


Profil Email
« Odgovor #142 na: Lipanj 07, 2011, 11:17:52 »

naglasio sam bonuse gore moguce je da ...ali s tim istim bonusima do kud dodje imperjanin?Huh?Huh?Huh?
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #143 na: Lipanj 08, 2011, 01:19:58 »

evo jodleru da ti ja malo pomognem sa slikama... i da dokazem da je tvoja terija divna i krasna no praksa je nesto sasvim drugo. i btw ja sam nomad tek toliko da se zna. slike koje ces vidjet su iz realma 82, prvog v5 koji traje vec 8mj, beta verzije gdje su napocetku napadi trajali svega minutu, provincije bile krcate resima a nisi morao cekat da ih opet napadnes, gdje su golderi bili zauvijek dok su dns skraceni na samo tj dana onda su prazna skrinjica, gdje je rast populacije bio nesrazmjeran i farme neogranicene pa si jako brzo mogao dobit puno populacije. danas su ti bugovi abolirani ali oni koji su se okoristili njima su i dalje tu, sa svojom koristi.
necu govorit imena igraca jer nisu bitna.
prva slika je od igraca sa 6 600 000 bodova, koji ima 50k cuvara i 100 trebusea, dakle nista od vojske samo ekonomija:

vidis i sam da je imati preko 350k populacije luksuz. taj igrac btw ima cak 6000 vojnih bodova, i 3 je po ljestvici...

druga slika je od igraca koji je je po meni jedan od najjacih imperijana na igri, vjerojatno medju vojnim u prvih 3 imperijana u realmu:


do njegove vojske dodjem malo kasnije

i ovo je igrac sa najvise populacije kojeg sam ja vidio:


ali on ima manje prova od nas drugih...

dakle kao sto si vidio, povecavanje populacije je skuuuuup sport.

sad sto se tice vojske. moj dobar prijatelj, slika br 2:


i na kraju ja sa skromnih 3M bodova, vise nego duplo manje od dragog kolege:


ostalu vojsku mi nije potrebno gledat Smiley

i simulacija:



ostatak vojske i meni i njemu necu otkrivat zbog ocitih razloga, ali kao sto vidis i sam, u napadu na njegovu okruzenu prijestolnicu u sumovitim planinama on sa svojih 1,5M vojske gubi.... dakle premoc imperijana imak nije tolika da ju se mora napadat i prenaglasavat....

eto dao sam si truda slikicama, tako da imas lijepo sve crno na bijelom











Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

memnon
Captain
****

Karma: +108/-109
Offline Offline

Postova: 317



Profil
« Odgovor #144 na: Lipanj 08, 2011, 01:46:33 »

lijepo prikazano,...na kraju imperian s 6.6 mil ekonomskih i s jednom od najacih imperijanskih vojski gubi u sum.planinama kod kuce od nomada s 3 mil ekonomskih...prema tome tu bolju ekonomiju imperijana mozemo okacit macku o rep.... Grin
Evidentirano

kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #145 na: Lipanj 08, 2011, 01:59:30 »

lijepo prikazano,...na kraju imperian s 6.6 mil ekonomskih i s jednom od najacih imperijanskih vojski gubi u sum.planinama kod kuce od nomada s 3 mil ekonomskih...prema tome tu bolju ekonomiju imperijana mozemo okacit macku o rep.... Grin

hehe mozemo. mali ispravak, frend ima 7,2M ali svejedno, ista stvar.... no postoje cake i tu, moja vojska mi pojede dobrih milju i kusur na sat, pa ako ga fulam u napadu bit cu u predivnom malom minusu Smiley

svaka rasa ima svoje prednosti i nedostatke....
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

vmandura
Captain
****

Karma: +17/-63
Offline Offline

Postova: 348


Profil Email
« Odgovor #146 na: Lipanj 08, 2011, 01:14:24 »

mogu ti reći da tvoj prijatelj imperijan s obzirom na bodove ima 0 vojske. ja sa svojih bijednih 2.6M bodova hranim tih 700k falangi bez ikakvih problema. a sa tim bodovima i 2M falangi je održivo. moje skromno mišljenje
Evidentirano
memnon
Captain
****

Karma: +108/-109
Offline Offline

Postova: 317



Profil
« Odgovor #147 na: Lipanj 08, 2011, 02:30:12 »

da to je moguce,...vjerovatno kikiriki ima nategnutu ekonomiju da bi placao onakvu vojsku a imperian s lakocom placa svoje i ne opterecuju mu budzet,...mada ipak 3 i vise miliona je ogromna razlika imedu navedenih al opet dobro pokazuje snagu nomada,...a 2 mil. falangi da napravis treba imat strasne kapacitete,...i treba vremena i srece,...i nikad nisam vidio igraca s 1 mil. falangi jos a kamoli s 2mil....ako neko ima fotku volio bi vidjeti,...
« Zadnja izmjena: Lipanj 08, 2011, 02:37:06 od memnon » Evidentirano

jodla ihoo
Sergeant
**

Karma: +8/-29
Offline Offline

Postova: 64


Profil Email
« Odgovor #148 na: Lipanj 08, 2011, 03:06:44 »

ja sam samo pokazao stvari kakve jesu a strpljiv imperjanin ce dosegnuti tu populaciju kad tad mislim ako igraju neznam 7 mjeseci ima jos puno do kraja (neznam kolko traje jedan era) ...jer populacija raste sto je imas vise i naravno ako imas farme i ostale bonuse koje sam naveo ...tak da ne samo teorijski moguce jer ...

kolko sam ja shvatio ako sam dobro shvatio imperjanima je tesko na pocetku i moraju se boriti za svoju populaciju ali jednom kad nomad dodje do limita tu krene imperjanin i kasnije je nezaustavljiv ..svi ste se bunili kako su nomdi jaki u vojski ..a sta bi trebali Huh?? imati ogranicenu ekonomiju i imati vojsku jednako jaku ko imeprjani Huh?  ja sam za to da se nadje neki kompromis zasto bi se igraci moramli tak STRIKTNO  djeliti na nomade i imperjane niije logicnije da se dijele na one koji igraju odlicno i one koji igraju slabije ..znaci da postoje neke razlike u jacini vojske i ekonomije ali da nebudu tako velike to je moj cilj postici ovom raspravom i temom ...svaki dobar igrac imeprije zna da je jaka ekonomija osnov carstva a bez toga nema ni vojske !!!!!!

kad ti uzmes nomada ocekuje  se da igras s vojoskom ali isto tako ocekujes da ako se trudis  cijelu eru da ti se to nakraju isplati a ne da igras  skor odo kraja ere da bi u zadnja dva mjeseca bio totalno nemaocan nad imperjnima koji ce moci imati puno vojske  isto tako i sa imperjanima
Evidentirano
sculy
Private
*

Karma: +6/-13
Offline Offline

Postova: 33


Profil
« Odgovor #149 na: Lipanj 09, 2011, 02:07:11 »

gle u vojnom smislu imperijani su nedorasli nomadima to ti kaže nomad koji je na r84 skinuo prvog i trećeg igrača sa top liste oba dva su bili imperijani a ja nomad i 12 na top listi oba dvojica su bili praktički dvostruko jači po ekonomskim bodovima a sad više nisu ni farme, probao sam igrati imperijana dugo se držao na 4 mjestu na r64 i onda nakon dva povezana nomadska napada sam ostao na praktički 20 % vojske odnosno nedovoljno za bilo šta , moj zaključak je da je za igrače koji igraju agresivno svakako izaberu nomade a oni miroljubivi bez većih ambicija nek izaberu imperijana , igra definitivno nije balansirana nomadi su u ogromnoj prednosti , i ta famozna imperijanska proizvodnja je zanemariva prema broju zlatnika koje nomad uspije počistiti sa svojom bržom i brojnijom vojskom
Evidentirano
 Str: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!