Imperia Online Croatia
Ožujak 28, 2024, 12:12:55 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: razlika između imperijana i nomada  (Posjeta: 11625 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #120 na: Veljača 23, 2011, 07:21:27 »

a tko kaze da smo znali? evo ja sam v5 poceo igrat tek u cro2 i nisam znao da su nomadi toliko jaci vojno, tj. toliko jaci sa konjicom... a kad vec ti postavljas pitanja onda cu i ja jedno postavit... zasto ste ti i kiki jedini nomadi na ovom forumu koji brane to vase misljenje?
Evidentirano
RAW
Gost
« Odgovor #121 na: Veljača 23, 2011, 07:23:58 »

e i ja sam nomad ;)a  koje je njihovo mišljenje?
Evidentirano
Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #122 na: Veljača 23, 2011, 07:31:49 »

a tko kaze da smo znali? evo ja sam v5 poceo igrat tek u cro2 i nisam znao da su nomadi toliko jaci vojno, tj. toliko jaci sa konjicom... a kad vec ti postavljas pitanja onda cu i ja jedno postavit... zasto ste ti i kiki jedini nomadi na ovom forumu koji brane to vase misljenje?

Pitanje sam postavio jer sam igrače, koji su u r82 imperijani, isto vidio u hr2, neču ih prozivati, ali u diskusiji vezanoj za imperijane i nomade je dosta aktivan. Otud i pitanje  Smiley
Za kikija neznam, al ja i nisam previše aktivan u raspravi između imperijana i nomada. Tako če i ostati, zasad. Negdje sam ostavio post da sam sljedeči put imperijan, a ne nomad. Baš namjerno da vidim kak je vama kao imperijanima.
Koliko sam primjetio, jako malo nomada je komentiralo, vlastite mane, naspram 90% imperijana, a ja neznam baš da ja branim tuđa mišljenja da su nomadi bolji.
Evidentirano

maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #123 na: Veljača 23, 2011, 07:32:30 »

e i ja sam nomad ;)a  koje je njihovo mišljenje?

lima procitaj temu od prve strane pa ces vidjet njihovo misljenje...  Tongue
Evidentirano
maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #124 na: Veljača 23, 2011, 07:37:24 »

Pitanje sam postavio jer sam igrače, koji su u r82 imperijani, isto vidio u hr2, neču ih prozivati, ali u diskusiji vezanoj za imperijane i nomade je dosta aktivan. Otud i pitanje  Smiley
Za kikija neznam, al ja i nisam previše aktivan u raspravi između imperijana i nomada. Tako če i ostati, zasad. Negdje sam ostavio post da sam sljedeči put imperijan, a ne nomad. Baš namjerno da vidim kak je vama kao imperijanima.
Koliko sam primjetio, jako malo nomada je komentiralo, vlastite mane, naspram 90% imperijana, a ja neznam baš da ja branim tuđa mišljenja da su nomadi bolji.

meni je odlicno, sibam ekonomiju i razvijam se, ni napadi me ne uzbuđuju previse jer su rijetki u cro2... zabrinjava me ono sto ce biti u buducnosti, tj. kada nomadi do kataprahta dođu Wink
Evidentirano
mario sakic
Gost
« Odgovor #125 na: Veljača 23, 2011, 08:20:43 »

kad nomadi dođu do kataprahta onda nemaš više brige zato što ćeš ekonomski biti jači od svih nomada , a kataprahti su jaki samo u bitci na polju u napadu na utvrdu ginu ko blesavi zato nemoj držati vojsku na polju i nemaš brige, a sad malo o superiornosti nomada nad imperijanima prva tri mjeseca su nomadi superiorni po pitanju vojske i vojnih bodova i to koliko vidim najviše smeta imperijanima zato što nemogu držati korak sa nomadima po vojnim bodovima ali pametan imperijan će to zanemariti i nastaviti gradnju svoje ekonomije tako da će se već u četvrtom i petom mjesecu igre sam uvjeriti koliko je ispred nomada kad dnevno počme raditi po 40-50k ekonomskih bodova a nomad u istom rangu nekih 20-25k i onda nomad koji je 3 mjeseca bio ispred njega za mjesec dana zaostane toliko da mu više nije ni u x3 ja igram kao nomad i još kako sam svjestan koliko sam ekonomski inferioran imperijanima koji su u mom rangu a ekonomija mi nije baš zapuštena sve je preizgrađeno mogu je još samo dignuti za nekih 5% i to sa gradnjom još po jedne razine utvrde u nekim provincijama - moj zaključak je da je imperijana daleko daleko bolje igrati al samo oni igrači koji su po prirodi strpljivi i proračunati  *tired*
Evidentirano
maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #126 na: Veljača 23, 2011, 08:23:51 »

kad nomadi dođu do kataprahta onda nemaš više brige zato što ćeš ekonomski biti jači od svih nomada , a kataprahti su jaki samo u bitci na polju u napadu na utvrdu ginu ko blesavi zato nemoj držati vojsku na polju i nemaš brige, a sad malo o superiornosti nomada nad imperijanima prva tri mjeseca su nomadi superiorni po pitanju vojske i vojnih bodova i to koliko vidim najviše smeta imperijanima zato što nemogu držati korak sa nomadima po vojnim bodovima ali pametan imperijan će to zanemariti i nastaviti gradnju svoje ekonomije tako da će se već u četvrtom i petom mjesecu igre sam uvjeriti koliko je ispred nomada kad dnevno počme raditi po 40-50k ekonomskih bodova a nomad u istom rangu nekih 20-25k i onda nomad koji je 3 mjeseca bio ispred njega za mjesec dana zaostane toliko da mu više nije ni u x3 ja igram kao nomad i još kako sam svjestan koliko sam ekonomski inferioran imperijanima koji su u mom rangu a ekonomija mi nije baš zapuštena sve je preizgrađeno mogu je još samo dignuti za nekih 5% i to sa gradnjom još po jedne razine utvrde u nekim provincijama - moj zaključak je da je imperijana daleko daleko bolje igrati al samo oni igrači koji su po prirodi strpljivi i proračunati  *tired*

istina ali pod jednim uvjetom... da nemas par nomada za vratom koji te svaki tjedan pale
Evidentirano
mario sakic
Gost
« Odgovor #127 na: Veljača 23, 2011, 08:31:10 »

znači jedini problem imperijana su porobljavanja , tako jednostavno gradite samo kopljanike ,paladine ili kako se već zovu druge jedinice vam nisu ni potrebne dok ne izgradite ekonomiju , ako vam ide napad na fort po standardu potroše se resi i vojska makne u provu , šteta skoro nikakva održavanje vojske minimalno , a porob će malo tko poslati sa cjelom vojskom znači za konjicu ste spremni i tako dok ekonomski ne stasate da možete izgraditi i održavati 200k vojske a sa tolikom vojskom vam više nijedan nomad nije prijetnja
Evidentirano
maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #128 na: Veljača 23, 2011, 08:33:39 »

ajde uđi u kalkulator bitaka i izracunaj koliko imperijanu treba vojske da bi dobio 100k kataprahta na polju... kad to izracunas onda ces vidjet zasto se bunimo i upozoravamo da vojne jedinice nisu dobro balansirane
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #129 na: Veljača 23, 2011, 08:52:44 »

ajde uđi u kalkulator bitaka i izracunaj koliko imperijanu treba vojske da bi dobio 100k kataprahta na polju... kad to izracunas onda ces vidjet zasto se bunimo i upozoravamo da vojne jedinice nisu dobro balansirane

100k katapratha?? vjeruj mi, nema nitko toliko niti ce tako uskoro imati tako puno.... a dao sam vam kalkulaciju u jednom postu koliko je potrebno falangi da se zaustave kataprathi i da je taj br falangi jeftiniji od cijene katapratha....
jos jednom sto se tice brojke koju si naveo, ja imam 200k konjice(1/3 teske, i 2/3 elitne) i sinoc mi to prema kalkulatoru nije bilo dovoljno da dobim jednog imperijana koji je imao 150k mix vojske(25k paladina i mix ostalih teskih i elitnih jedinica) nego sam morao vuc sa sobom trebe i baliste(kojih on nije imao).... a sto je najbolje, frajer ima 750k bodova a ja 1 400 000....
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

mario sakic
Gost
« Odgovor #130 na: Veljača 23, 2011, 08:54:42 »

piše u postu iznad koliko jedinica treba  ;D jedna druga stvar je zašto vas uopće netko porobljava , u 99% slučajeva je u pitanju osveta ili osobna ili zbog nekog saveznika  , a da netko šalje porobljavanja iz čistog mira to je već slučaj za haag
Evidentirano
driver62
Gost
« Odgovor #131 na: Veljača 23, 2011, 08:57:31 »

zato što volimo saditi mrkvu Shocked
Evidentirano
jasmina
Gost
« Odgovor #132 na: Veljača 23, 2011, 09:22:12 »

piše u postu iznad koliko jedinica treba  ;D jedna druga stvar je zašto vas uopće netko porobljava , u 99% slučajeva je u pitanju osveta ili osobna ili zbog nekog saveznika  , a da netko šalje porobljavanja iz čistog mira to je već slučaj za haag
to je tvoje razmišljanje ali oni koji mene porobljavaju misle drugačije......da sculy,iz ćista mira to rade......jedini način da sam smanjila te porobe mi je bio dignuti kontra i špijunažu do nebesa....i dok sam ja danima samo to radila on se nakrcao vojskom
Evidentirano
mario sakic
Gost
« Odgovor #133 na: Veljača 23, 2011, 09:52:01 »

ok jasmina tebi neću proturječiti  :-*vjerujem ti svakako je bitan i faktor sreće al opet da bi se realno moglo tvrditi jesu li imperijani bolji ili nomadi treba probati igrati sa jednima i drugima ,svakako ima utjecaja i strategija svakog igrača , svi drugačije razmišljama pa prema tome usmjeravamo svoj razvoj i napredak , ja ću svakako u novu eru ući kao imperijan zato što mislim da sam otkrio previše nomadskih mana u odnosu na imperijane ali možda se i varam u svakom slučaju imam namjeru otkriti iz prve ruke *beer2* *friends*
Evidentirano
igebich
Lieutenant
***

Karma: +1/-53
Offline Offline

Postova: 147


KIRAINIKA s tim nickom igram :D


Profil
« Odgovor #134 na: Veljača 23, 2011, 10:06:09 »

Hehe,da nisu stavili tolike bugove i gluposti nebi se vi ni upoznali na forumu  Grin Grin
Evidentirano
 Str: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!