Imperia Online Croatia
Ožujak 28, 2024, 12:39:04 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 ... 9 10 [11] 12   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: razlika između imperijana i nomada  (Posjeta: 11627 puta)
0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.
jodla ihoo
Sergeant
**

Karma: +8/-29
Offline Offline

Postova: 64


Profil Email
« Odgovor #150 na: Lipanj 09, 2011, 09:49:04 »

kolko napada ti u jednom danu moras poslati na nekoga da bi isplatio svoju vojsku Huh???

nema sanse da sa svojom proizvodnjom uspjevas placati vojsku koju moze imperjanin placati kasnije....neznam meni bi bilo bolje da su manje razlike izmedju imperjana i nomada znaci da tvoj vojni,ekonomski uspjeh ovisi o tome kolko si ti spretan i taktican igrac..

meni je cilj bio da dobijem malo siru sliku kako ce izgledatati kraj imperije ,te razlike izmedju nomada i imperjana te nakraju krajeva da nadjemo neke ideje kako da poboljsamo ovu igru jer mi smo ti koji odlucujemo jer na kraju krajeva igraci ju i financiraju Wink
Evidentirano
Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #151 na: Lipanj 09, 2011, 09:55:54 »

Zato svaki nomad treba redovito ić u posjete svojim susjedima imperijanima i palit ih da nemogu imat veču populaciju od 250k populacije, znači bitno je od početka krenuti u posjete  Smiley
Evidentirano

don laky
Private
*

Karma: +8/-7
Offline Offline

Postova: 8



Profil
« Odgovor #152 na: Lipanj 29, 2011, 05:29:34 »

gle u vojnom smislu imperijani su nedorasli nomadima to ti kaže nomad koji je na r84 skinuo prvog i trećeg igrača sa top liste oba dva su bili imperijani a ja nomad i 12 na top listi oba dvojica su bili praktički dvostruko jači po ekonomskim bodovima a sad više nisu ni farme, probao sam igrati imperijana dugo se držao na 4 mjestu na r64 i onda nakon dva povezana nomadska napada sam ostao na praktički 20 % vojske odnosno nedovoljno za bilo šta , moj zaključak je da je za igrače koji igraju agresivno svakako izaberu nomade a oni miroljubivi bez većih ambicija nek izaberu imperijana , igra definitivno nije balansirana nomadi su u ogromnoj prednosti , i ta famozna imperijanska proizvodnja je zanemariva prema broju zlatnika koje nomad uspije počistiti sa svojom bržom i brojnijom vojskom

i di si sada?  Huh? nema te vise, veeliki nomadu Cheesy za tebe se moze reci; sve sta je lijepo, kratko traje  Cry
izgubio bitku dvije i odustao a ovdje solis pamet drugima  ;D
da ne odem previse od teme evo sta ja mislim
kao sta je i predviđeno, nomadi su bolji za one koji se vole boriti i imaju puno vremena za racunanje i slanje svih napada a imperijani su namjenjeni onima koji vole razvit carstvo bez slanja napada ili nemaju mozda toliko vremena za to..
tako da nomadi vladaju vise od pola ere, sve dok imperijani ne okrenu sa ekonomije na vojsku.. tada prestaje vladavina nomada i imperijani preuzimaju glavnu rijec  *HI*
 
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #153 na: Lipanj 29, 2011, 11:01:05 »

i di si sada?  Huh? nema te vise, veeliki nomadu Cheesy za tebe se moze reci; sve sta je lijepo, kratko traje  Cry
izgubio bitku dvije i odustao a ovdje solis pamet drugima  ;D
da ne odem previse od teme evo sta ja mislim
kao sta je i predviđeno, nomadi su bolji za one koji se vole boriti i imaju puno vremena za racunanje i slanje svih napada a imperijani su namjenjeni onima koji vole razvit carstvo bez slanja napada ili nemaju mozda toliko vremena za to..
tako da nomadi vladaju vise od pola ere, sve dok imperijani ne okrenu sa ekonomije na vojsku.. tada prestaje vladavina nomada i imperijani preuzimaju glavnu rijec  *HI*
 
*bravo* *bravo* *bravo* pitat cu te za cca 1god kad svi to budu vidili i kad svi shvate da imperijana nesmijes pustit na miru inace si pozdravljen e onda ce se desit da tebi ko imperijanu svaki dan sjedaju napadi i porobljavanja  pa ti razvi ekonomiju bez seljaka.....  mnogi neznaju jos sta treba radit... naucit ce Smiley
btw. 99% igraca kad izgubi vecu bitku ili dvije prekine s igrom bez obzira na rasu.... ako se to desilo u drugoj polovici ere onda 99% odustaje (CAST IZUZETCIMA) tako da nema potrebe uzbudjivati se.....  Smiley
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
zokyy
Major
*****

Karma: +34/-146
Offline Offline

Postova: 525



Profil
« Odgovor #154 na: Lipanj 29, 2011, 11:12:44 »

ja sam se ispraksirao kako usporiti imperijana Smiley,i to mi ide jako dobro :PPP..
btw ..molba imperijanima..radite sto vise kuca Smiley
Evidentirano
AArseNal
Major
*****

Karma: +14/-142
Offline Offline

Postova: 535



Profil Email
« Odgovor #155 na: Lipanj 29, 2011, 06:13:55 »

hehe zato ja svaki dan iskoristim svoja 4 poroba da sam tak od prije di bi mala_tina bila od mene u broju ubijenih seljaka  Grin Grin
Evidentirano

Porobljena populacija / broj porobljavanja   14 362 366 / 239
----Vampłr
Sergeant
**

Karma: +22/-23
Offline Offline

Postova: 66

187
Profil
« Odgovor #156 na: Lipanj 29, 2011, 07:27:24 »

Resursi
150 456
65 102
104 462
34 548
Prihodi
74 864
24 451
47 515
36 456
Troškovi
Ukupno održavanje vojske carstva   38 075

Još jedan razlog da ne budem Imperijan.... Tongue
Evidentirano

memnon
Captain
****

Karma: +108/-109
Offline Offline

Postova: 317



Profil
« Odgovor #157 na: Lipanj 29, 2011, 09:34:44 »

evo malo statistike:u cro 2 od 1.5. do 21.6. bilo je 55 susreta gdje su se sukobili nomad i imperijan a da je pala medalja....
37 pobjeda nomada
18 pobjeda imperijana
jos sam racunao pobjede imperijana gdje je nomad ih pocistio na polju al poveo slabe opsadne sprave i izgubio na utvrdi...(napad na dvorce nisam racunao)
bar u trecini ovih duela, pobjeda nomada je ostvarena samo s konjicom dok je imperijan izveo i staro i mlado, *black_eye*
jos jedna stvar kad imperijan dobije nomada bude teska bitka gdje velikih gubitaka bude na obe strane,i nomad tu izgubi 2x vise ek bodova max od imperijana,..
dok obrnuto kad imperijan izgubi,bude pometen  i gubi i do 5 x vise bodova  od nomada,...
i dosad najveca pobjeda imperijana protiv nomada u cro 2 je bila tijesna bitka izmedu tonija vs prindls gdje je nomad poveo konjicu i strijelce a imperijan izveo sve sto je mogao i tesko uz obostrane gubitke dobio bitku:
http://www24.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/bitki.php?report=94/222851/&bitkaKey=898a986a1a8538da542cfb0e94498226
dok obrnuto  ostalih primjera gdje nom. cijepa imp. ima koliko zelite i s puno vecim bodovnim gubitcima...
i nazalost zbog svega gore navedenog i nenavedenog Grin nomadi su ipak FRIZIRANI ,....PIMP MY CATAPRAHT(pogotovo ti cataprati koji se znaci brze prave,jeftiniji su i za pravit se i za odrzavat i zbog nekog bonusa na kolicinu izvale imp.konjicu iz sedla *crazy* )
ali eto nema smisla predati se,... Angry
Evidentirano

----Vampłr
Sergeant
**

Karma: +22/-23
Offline Offline

Postova: 66

187
Profil
« Odgovor #158 na: Lipanj 29, 2011, 09:38:00 »

evo malo statistike:u cro 2 od 1.5. do 21.6. bilo je 55 susreta gdje su se sukobili nomad i imperijan a da je pala medalja....
37 pobjeda nomada
18 pobjeda imperijana
jos sam racunao pobjede imperijana gdje je nomad ih pocistio na polju al poveo slabe opsadne sprave i izgubio na utvrdi...(napad na dvorce nisam racunao)
bar u trecini ovih duela, pobjeda nomada je ostvarena samo s konjicom dok je imperijan izveo i staro i mlado, *black_eye*
jos jedna stvar kad imperijan dobije nomada bude teska bitka gdje velikih gubitaka bude na obe strane,i nomad tu izgubi 2x vise ek bodova max od imperijana,..
dok obrnuto kad imperijan izgubi,bude pometen  i gubi i do 5 x vise bodova  od nomada,...
i dosad najveca pobjeda imperijana protiv nomada u cro 2 je bila tijesna bitka izmedu tonija vs prindls gdje je nomad poveo konjicu i strijelce a imperijan izveo sve sto je mogao i tesko uz obostrane gubitke dobio bitku:
http://www24.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/bitki.php?report=94/222851/&bitkaKey=898a986a1a8538da542cfb0e94498226
dok obrnuto  ostalih primjera gdje nom. cijepa imp. ima koliko zelite i s puno vecim bodovnim gubitcima...
i nazalost zbog svega gore navedenog i nenavedenog Grin nomadi su ipak FRIZIRANI ,....PIMP MY CATAPRAHT(pogotovo ti cataprati koji se znaci brze prave,jeftiniji su i za pravit se i za odrzavat i zbog nekog bonusa na kolicinu izvale imp.konjicu iz sedla *crazy* )
ali eto nema smisla predati se,... Angry

Lijepo napisano  Smiley Evo plusić
Evidentirano

zokyy
Major
*****

Karma: +34/-146
Offline Offline

Postova: 525



Profil
« Odgovor #159 na: Lipanj 29, 2011, 09:44:50 »

ma jao opet ce krenut tko je jaci..nomad ima konje,imperijan kima falange,pa ti zbroji
Evidentirano
----Vampłr
Sergeant
**

Karma: +22/-23
Offline Offline

Postova: 66

187
Profil
« Odgovor #160 na: Lipanj 29, 2011, 09:46:02 »

ma jao opet ce krenut tko je jaci..nomad ima konje,imperijan kima falange,pa ti zbroji
Nomadi !  Grin
Evidentirano

zokyy
Major
*****

Karma: +34/-146
Offline Offline

Postova: 525



Profil
« Odgovor #161 na: Lipanj 29, 2011, 09:50:24 »

ma sve je to tu negdje...neznam tocno cijenu falangi,ali sam siguan da se moze napraviti daleko daleko vise nego konja,i kad se tu uzme odrzavanje mojih konja koji su debelo skuplji nego falange svasta se desi u racunici...a falange nisu lak pljen za konja
Evidentirano
androman
Lieutenant
***

Karma: +3/-14
Offline Offline

Postova: 103


Profil Email
« Odgovor #162 na: Srpanj 01, 2011, 02:18:06 »

piše u postu iznad koliko jedinica treba  ;D jedna druga stvar je zašto vas uopće netko porobljava , u 99% slučajeva je u pitanju osveta ili osobna ili zbog nekog saveznika  , a da netko šalje porobljavanja iz čistog mira to je već slučaj za haag
u 90% slucajeva je u pitanju ljubomora, zato jer imperijani imaju vise populacije, a nomandima je nedopustivo da si imperijani razvijaju ekonomiju u beskraj
Evidentirano

...............▄▄█▓▓▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓█▄▄
............▄▀▀▓▒░░░░░░░░░░░░░░░░▒▓▓▀▄
.........▄▀▓▒▒░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▒▒▓▀▄
........█▓█▒░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▒▓▒▓█
.....▌▓▀▒░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▒▀▓█
.....█▌▓▒▒░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▒▓█
...▐█▓▒░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▒▓█▌
...█▓▒▒░░░░░░░░░░░░░░
----Vampłr
Sergeant
**

Karma: +22/-23
Offline Offline

Postova: 66

187
Profil
« Odgovor #163 na: Srpanj 02, 2011, 09:50:00 »

Nakon 12h neaktivnosti na kvalifikacijama zateče me ovo:

Slobodna populacija u provinciji   14 852

Sa samo:

Kuće   16

Meni se ljudi kote i kote.....Ipak ću biti Imperijan..Ozbiljno..... Grin....

Sada samo radim kuće i farme....
« Zadnja izmjena: Srpanj 02, 2011, 09:51:40 od ----Vampłr » Evidentirano

vjeko5
Lieutenant
***

Karma: +24/-58
Offline Offline

Postova: 247



Profil Email
« Odgovor #164 na: Srpanj 02, 2011, 12:01:39 »

Nakon 12h neaktivnosti na kvalifikacijama zateče me ovo:

Slobodna populacija u provinciji   14 852

Sa samo:

Kuće   16

Meni se ljudi kote i kote.....Ipak ću biti Imperijan..Ozbiljno..... Grin....

Sada samo radim kuće i farme....
u kvalifikacijama je sve 4x brze nego obicno ....
Evidentirano

Kakvsmo mi to narod kad jednom dijelu naroda koji je igrom sudbine i povijesnih okolnosti imao tu nesreču da bude odcijepljen od matice negiramo pripadnost tom istom entitetu.
 Str: 1 ... 9 10 [11] 12   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!