Imperia Online Croatia
Ožujak 28, 2024, 07:39:05 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3 4   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: prijava bugova (prijevod i cast)  (Posjeta: 8962 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #15 na: Veljača 01, 2011, 04:43:48 »

@kikiriki
usporedi cijene nomadske vojske u pokretu i imperijanske, tj njihovog odrzavanja. meni 50k u pokretu odrzavanje 60k, frendu iz saveza nomadu 60k odrzavanje je 20k.  napravi simulacije duplo vise nomadske protiv imperijana. I nisam se dosao prepirat vamo nego pitat jel ce se nesto radit po tome. dovoljna je cinjenica za top 50 da ima 44 nomada. a to nije zato sto su bolji igraci i pametniji. kolega iz saveza koji je poceo igrat mjesec dana iza mene i online je skoro pa nikad i stize me po bodovima.
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #16 na: Veljača 01, 2011, 04:45:52 »

sve to stoji, ali nomadi gube cast pri porobljavanju.... i postoji ogranicenje na porob, samo 4 dnevno... uostalom, nitko ti ne brani da kapituliras od nomada koji te gnjavi(dobro, to ne rijesava problem u ratu)... ali sto se tice jedinica, imperijani su znacajno jaci, a kasnije su jednostavno nezaustavljivi... kolega imperijan iz saveza(vojska kao moja 400k), net bodova kao ja(razlika mozda 10ak k bodova)..... porobe mu provinciju, on za 2 dana ima opet isti broj ljudi.... zahvaljujuci svetistima i medicini.... i kaj da mu nomad sad radi? mogu ga robit beskrajan broj puta, on ce svaki put imat sve vise i vise ljudi, a postoji i sansa da me doceka na polju....
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #17 na: Veljača 01, 2011, 04:48:19 »

@kikiriki
usporedi cijene nomadske vojske u pokretu i imperijanske, tj njihovog odrzavanja. meni 50k u pokretu odrzavanje 60k, frendu iz saveza nomadu 60k odrzavanje je 20k.  napravi simulacije duplo vise nomadske protiv imperijana. I nisam se dosao prepirat vamo nego pitat jel ce se nesto radit po tome. dovoljna je cinjenica za top 50 da ima 44 nomada. a to nije zato sto su bolji igraci i pametniji. kolega iz saveza koji je poceo igrat mjesec dana iza mene i online je skoro pa nikad i stize me po bodovima.

a gledaj, zato i jesi u savezu.... tjeraj svoje nomadske saveznike da porobljavaju one nomade koji tebe robe.... nomadi su prvi samo zato jer su jaci na samom pocetku, kasnije mogu puhat u lulicu imperijanima....
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #18 na: Veljača 01, 2011, 04:52:26 »

u ratu negube cast. 4 puta sam se danas uvjerio u to. u 7 dana rata ce mi pobit nekih 1kk populacije. oporavak? Grin
Kako ne. proizvodnja u banani, migracije me pojedu. gasim poreze da ispravim bar malo a vojska me jede ko vraga. sve rese maltene moram prodat da bi postigo nulu! i to ce sve napravit u 6h kad sam ja off. i kako da ratujem? ako posaljem napad na 300 udaljenosti i on javi svom savezu porobljen sam u 3 provincije odma. Jedan nomad moze porobit preko cijele mape (osobu udaljenu 1000 u roku 3 sata). da napravim 40k kopljanika i drzim ih kod kuce a on mi salje konjanike strijelce?  a molim te reci kolko paladina (jedina kakva takva obrana protiv poroba) trebam da srusim nomadsku utvrdu... ili se trebam branit cijelu eru?
Evidentirano
Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #19 na: Veljača 01, 2011, 04:55:17 »

pa onda mi skinite 24h off obvezni. ja cu se branit onda Grin. Ovako nakon 7 dana moja ekonomija je gotova. Kuce zjape prazne koje sam platio uzasno skupo. To što nomadi imaju slabe jedinice samo im pomaze da u svakoj bitci izgube 10% vojske i dobiju cast s kojom me mogu porobit u svim provincijama. a ja za cast moram pravit kopljanike koji protiv nomada apsolutno nista ne znace! a kostaju ko njihovi strijelci...
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #20 na: Veljača 01, 2011, 05:54:43 »

admini su dobro zamislili ali  nisu racunali na to da pokraj jednog imperijana se mogu naci 2-3 nomada koji ce napocetku postic prednost nad imperijanom te ga cijelu eru drzat "ispod" sebe i on nema sanse ali bas nikakve, mislim nakon svega 3mj bi odustao jer nema svrhe.....  mislim da prije svega  jedan nomad svoju vojsku moze odrzavat na porobljavanjima a to nemoze bit dobro nikako...... nomadi su prestavljeni kao divljaci koji su jeftini, pr_caju se na svakom raskrižju pa se brze razvijaju ali isto tako bi trebalo napravit a to je su nečasni sto bi trebalo znacit da oni trebaju gubit puno vise casti za porobljavanje.... a sad je problem sto oni negube uopce... hehehehehe.. bas naopako....
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #21 na: Veljača 01, 2011, 06:21:43 »

upravo tako. Nomad u napadačkoj bitci obnovi 40% vojske+vojna medicina. a imperijan ako izgubi ne obnovi skoro ništa. pogotovo protiv nomada!
Moral treba skinit nomadima. nemogu imat toliko. i cast za porobe bi oni trebali gubit barem 20. a imperijani 15. mislim da nema koristi ni za vlasnike igrice kad ljudi odustaju od igranja kad im je pola populacije pobijeno u 4 dana. A onaj koji porobljuje se digne po bodovima samo tako
Evidentirano
Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #22 na: Veljača 01, 2011, 06:43:58 »

Čist dovoljno je kaj nomadi imaju limitiranu populaciju na 200k. Tako da im je ekonomija skoro i nikakva, pa su osuđeni na pljačke i porobe, dok imperijani  mogu imat zaista pristojnu ekonomiju sa kojom se da obnovit vojska lakše nego nomadima.
Evidentirano

maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #23 na: Veljača 01, 2011, 07:17:47 »

sve to stoji, ali nomadi gube cast pri porobljavanju.... i postoji ogranicenje na porob, samo 4 dnevno... uostalom, nitko ti ne brani da kapituliras od nomada koji te gnjavi(dobro, to ne rijesava problem u ratu)... ali sto se tice jedinica, imperijani su znacajno jaci, a kasnije su jednostavno nezaustavljivi... kolega imperijan iz saveza(vojska kao moja 400k), net bodova kao ja(razlika mozda 10ak k bodova)..... porobe mu provinciju, on za 2 dana ima opet isti broj ljudi.... zahvaljujuci svetistima i medicini.... i kaj da mu nomad sad radi? mogu ga robit beskrajan broj puta, on ce svaki put imat sve vise i vise ljudi, a postoji i sansa da me doceka na polju....

nisi u pravu, broj poroba u v5 je neogranicen... http://forum.imperiaonline.org/hr/index.php?topic=1926.0
Evidentirano
Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #24 na: Veljača 01, 2011, 07:32:45 »

200k populacije nikakva? divota. pa  Lips Sealed e neigram farmu na fejsu. znas kolko treba farmi za 200k populacije? imam 300k bodova i max 160k populacije u provi koja nije prijestolnica, a nisam ih zanemarivo! a u prijestolnici imam 180k zato sto mi je poklano frisko 90k populacije sa 25k konjice...
Evidentirano
Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #25 na: Veljača 01, 2011, 07:40:25 »

To je to, imperi nemaju limitiranu populaciju ali porobljuju manje nego nomadi koji imaju limit na populaciju.  Pa nemogu imperijani imati neograničenu populaciju i više ubiti seljaka nego nomadi, jer nitko nebi igrao sa nomadom.
Evidentirano

Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #26 na: Veljača 01, 2011, 08:05:48 »

vidi proxy. nema smisla pričati kako je 200k populacije jadna ekonomija. igrao si v4 pa mi reci koliko si tamo imao populacije? pa ako svagdje imaš 200k populacije reci da je to slaba ekonomija. raspitaj se kod igora dista potresa mukija pa na posljetku i tigeran o kojim milijunima se radi na dnevnoj bazi. a moja 'neograničena populacija' kako ti veliš nikad neće biti neograničena dok ovi koljači budu takvom brzinom i efikasnošću klali moj trud. hvala
Evidentirano
jasmina
Gost
« Odgovor #27 na: Veljača 01, 2011, 08:06:25 »

To je to, imperi nemaju limitiranu populaciju ali porobljuju manje nego nomadi koji imaju limit na populaciju.  Pa nemogu imperijani imati neograničenu populaciju i više ubiti seljaka nego nomadi, jer nitko nebi igrao sa nomadom.
meni je potpuno glupo što stalno govorite o nekom limitu populacije kod nomada.....to je točno ali i nije točno.....limit bi bio da im više ne raste populacija dalje od zadanog a svi mi znamo ako nomad potroši npr. 1000 populacije na mobiliziranje vojske njemu će se vratiti ta populacija....znači di je tu limit....nema ga......i tu su u prednosti i to velikoj,nemoraju graditi kuće već te resurse potrošiti na vojsku
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #28 na: Veljača 01, 2011, 08:24:34 »

nisi u pravu, broj poroba u v5 je neogranicen... http://forum.imperiaonline.org/hr/index.php?topic=1926.0

a da datum pogledas na postu koji stavljas?

limit na porobe postoji u v5, to je 4 POSLANA poroba dnevno. dakle ako si 4 puta slao pa povlacio, to je to...
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #29 na: Veljača 01, 2011, 08:33:12 »

meni je potpuno glupo što stalno govorite o nekom limitu populacije kod nomada.....to je točno ali i nije točno.....limit bi bio da im više ne raste populacija dalje od zadanog a svi mi znamo ako nomad potroši npr. 1000 populacije na mobiliziranje vojske njemu će se vratiti ta populacija....znači di je tu limit....nema ga......i tu su u prednosti i to velikoj,nemoraju graditi kuće već te resurse potrošiti na vojsku


Nebih rekao, dok se ja mutavim sa nekih 150000/h sa drvima u carstvu, imper ima 300000/h ( ako ne i više ),  tak da se moram potrgat sa napadima da bih uspio napravit vojsku dostojnu za jednog imperijana...
Evidentirano

 Str: 1 [2] 3 4   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!