Imperia Online Croatia
Travanj 16, 2024, 11:12:15 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Odnos snaga  (Posjeta: 1560 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Char
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 35


Profil
« na: Travanj 17, 2009, 12:35:12 »

Koliko je "teski" kopljanik jaci od obicnog a koliko elitni od teskoga? Pa tako za strijelce, konjanike.....  Huh?
Evidentirano
hyena
Trusted Member
*

Karma: +7/-8
Offline Offline

Postova: 87


r 71


Profil
« Odgovor #1 na: Travanj 17, 2009, 09:29:58 »

u osnovi su teske jedinice 1.5 puta jace od lakih, a elitne 2 puta jace od teskih. no onda tome jos moras pridodat i istrazivanja, npr. koljanik radi najmanje 11 stete (10 + min. 1 lvl bliske borbe), a teski kopljanik radi najmanje 22 stete (15 + min. 7 lvl bliske borbe), te je teski kopljanik zapravo 2 puta jaci od lakog.

unapredivanje koje se najvise isplati jest sa ovnova prec na katapulte, jer katapulti napadaju utvrdu u 1. rundi, prije nego strijelci pocnu pucat, a ovnovi napadaju tek u 3., kad i pjesasdija, te onda bitka traje dulje, pa gubis i vise morala...

uglavnom je teska vojska puno bolja od lake (kad gledas ulozeno/dobiveno), a pozitivna strana elitne je da ti treba duplo manje seljaka da napravis vojsku iste snage u odnosu na sta bi ti trebalo ako bi radio tesku vojsku..
Evidentirano

Char
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 35


Profil
« Odgovor #2 na: Travanj 17, 2009, 09:33:45 »

To je to. Cekati i ulagati u razvoj a poslje s teskom ili elitnom sve "razvalit".
Usput, sto se dogada ako se izgubi cast? Cak i kompletna? Cemu sluzi?  Grin
Evidentirano
hyena
Trusted Member
*

Karma: +7/-8
Offline Offline

Postova: 87


r 71


Profil
« Odgovor #3 na: Travanj 17, 2009, 09:36:44 »

za svakih -100 casti gubis 5 morala u bitkama (npr, ako ti je pocetni moral 100, a ti imas -200 casti, moral ce ti bit 90), a za svakih +100 dobijas +2 morala (pr. sa 200 casti ce ti moral umjesto 100 biti 104)
Evidentirano

Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #4 na: Travanj 17, 2009, 09:37:06 »

Sve što je rekao hyena stoji.
+ dodatak da bi sa tom lakom vojskom iste snage gubio previše ljudi u bitkama. To neki rade da bi dobili puno časti. Inače laki kopljanici su odlični za povećanje broja konjice na boku. i sa kasnijim istraživanjima imaju bolji napad od svih kopljanika u odnosu na cijenu jer npr. :
1 falanga = 30 + 14
2 teška mačevaoca = (15 + 14)*2
3,33 kopljanika= (10 +14)*3,33
Ali jače jedinice imaju više životnih bodova i najbitnije koštaju puno manje seljaka, tako da nije isplativo raditi lake kad imate elitne, osim u specijalnim slučajevima.
Evidentirano

Char
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 35


Profil
« Odgovor #5 na: Travanj 17, 2009, 09:42:11 »

Hvala za objasnjenja. Koliko to kosta..... Ali neka, treba sve probat, pa sto kosta, kosta. Jos sam predaleko da razmisljam o napadima ali...
Dakle, da bih postao veci trebam pokoriti susjeda ili cijeli svijet? Postoji li osim saveza kakva druga mogucnost?
Evidentirano
borneo
Private
*

Karma: +6/-4
Offline Offline

Postova: 34


Profil
« Odgovor #6 na: Travanj 23, 2009, 12:15:04 »

Sve što je rekao hyena stoji.
+ dodatak da bi sa tom lakom vojskom iste snage gubio previše ljudi u bitkama. To neki rade da bi dobili puno časti. Inače laki kopljanici su odlični za povećanje broja konjice na boku. i sa kasnijim istraživanjima imaju bolji napad od svih kopljanika u odnosu na cijenu jer npr. :
1 falanga = 30 + 14
2 teška mačevaoca = (15 + 14)*2
3,33 kopljanika= (10 +14)*3,33
Ali jače jedinice imaju više životnih bodova i najbitnije koštaju puno manje seljaka, tako da nije isplativo raditi lake kad imate elitne, osim u specijalnim slučajevima.

e spomenuo si nešto meni vrlo zanimljivo a nikako da skužim kako to funkcionira...zanima me kakav odnos vojske treba biti da bi konjica napala s boka, jer koliko sam skužio automatski se vojska razmješta ovisno o tome koliko je imaš...?
Evidentirano
Mithrandir
Sergeant
**

Karma: +6/-18
Offline Offline

Postova: 99


Profil
« Odgovor #7 na: Travanj 23, 2009, 02:56:47 »

e spomenuo si nešto meni vrlo zanimljivo a nikako da skužim kako to funkcionira...zanima me kakav odnos vojske treba biti da bi konjica napala s boka, jer koliko sam skužio automatski se vojska razmješta ovisno o tome koliko je imaš...?

Ovo je i mene nagnalo na jedno pitanje...

Utječe li i taktika na raspored vojske (npr. napadi konjice s boka) ili utječe samo na moral? U objašnjenju taktike spominje se baš taj napad s boka, ali to nije nabrojeno u beneficijama...
Evidentirano
hyena
Trusted Member
*

Karma: +7/-8
Offline Offline

Postova: 87


r 71


Profil
« Odgovor #8 na: Travanj 23, 2009, 08:48:32 »

e spomenuo si nešto meni vrlo zanimljivo a nikako da skužim kako to funkcionira...zanima me kakav odnos vojske treba biti da bi konjica napala s boka, jer koliko sam skužio automatski se vojska razmješta ovisno o tome koliko je imaš...?

broj konjice na boku je 20% ukupnog broja vojnika (bez strijelaca). znaci ako imas 10k vojske, 2k konjice ce biti na boku... sustav automatski prvo stavlja laku konjicu na bok, a onda, ako bude mjesta, stavi i tezu/elitnu ako je imas.


Ovo je i mene nagnalo na jedno pitanje...

Utječe li i taktika na raspored vojske (npr. napadi konjice s boka) ili utječe samo na moral? U objašnjenju taktike spominje se baš taj napad s boka, ali to nije nabrojeno u beneficijama...

taktika utjece samo na moral
Evidentirano

blagi
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 5


Profil
« Odgovor #9 na: Travanj 26, 2009, 05:46:44 »

Koliko lakih jedinica treba imati ( uključujući i ovnove) da bi se osvojila utvrda klase 4? Ili se sa lakim jedinicama takva utvrda ne može osvojiti?!
Primjer - otišao sam sa 4000 vojnika i 3 ovna i ostavi pod takvom utvrdom oko 1100 vojnika.*crazy*
Blagi
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #10 na: Travanj 26, 2009, 07:15:04 »

Koliko lakih jedinica treba imati ( uključujući i ovnove) da bi se osvojila utvrda klase 4? Ili se sa lakim jedinicama takva utvrda ne može osvojiti?!
Primjer - otišao sam sa 4000 vojnika i 3 ovna i ostavi pod takvom utvrdom oko 1100 vojnika.*crazy*
Blagi
koristi kalkulator bitaka u komandnom centru. jer broj vojnika ovisi o tipu provincije koju napadaš, utvrđivanju, broju vojnika izvan i u utvrdi, tvojim vojnim istraživanjima itd.
Evidentirano

blagi
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 5


Profil
« Odgovor #11 na: Travanj 26, 2009, 08:15:24 »

Najgore je da sam koristio kalkulator i stavio relativno visoke parametre protivnika i dobio odgovor da ću pobijedititi, i potop hladni tuš.Ode 1100 vojnika.
Drugo pitanje: Protivnik ima punu utvrdu s obzirom na kapacitet i vani 600 kopljanika.Pošaljem vojsku s oznakom borba na polju, pobijedim ali mu ne ubijem nijednog vojnika.Gdje mu nestane vojska ako ima punu utvrdu? *xxx*
Evidentirano
KoSaC
Global Moderator
*

Karma: +19/-32
Offline Offline

Postova: 299


Profil
« Odgovor #12 na: Travanj 27, 2009, 09:16:22 »

Najgore je da sam koristio kalkulator i stavio relativno visoke parametre protivnika i dobio odgovor da ću pobijedititi, i potop hladni tuš.Ode 1100 vojnika.
Drugo pitanje: Protivnik ima punu utvrdu s obzirom na kapacitet i vani 600 kopljanika.Pošaljem vojsku s oznakom borba na polju, pobijedim ali mu ne ubijem nijednog vojnika.Gdje mu nestane vojska ako ima punu utvrdu? *xxx*
vojska mu je postavljena na povlačenje..znači da ako ga netko napadne na borbu u polju ili porobljavanje,njegova vojska se povlači i taj protivnik automatski pobjeđuje  Grin
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!