Imperia Online Croatia
Travanj 20, 2024, 05:01:22 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 2 [3]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: VRHUNAC GLUPOSTI U IMPERIJI !  (Posjeta: 2968 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
dacmih
Colonel
******

Karma: +339/-191
Offline Offline

Postova: 1288



Profil Email
« Odgovor #30 na: Prosinac 23, 2010, 10:16:32 »

Još samo da se nadovežem na prethodni post. Spomenuo sam isto tako da sve pije vodu i u samoj mehenici bitke. Objašnjeno je se u tutorijalu a i Utvrda je to isto spomenuo u nekom prijašnjem postu. što se tiče same povijesti nelogično je isto tako da u tom razdoblju imaš vojsku od ne znam 500 k paladina 2 milje koplja i što ja znam... U to vrijeme bi s vojskom od 50 k kako ti kažeš, pokorio cijelu europu ( dakle ne pije vodu ni ona povijesana priča o 100 k pješaka i 60 k konjanika kralja Tomislava. Mrzit će me  svi hrvati što sam to spomenuo  Smiley ) Ipak, puno je logičnije da se katapulti bore nego da stoje ispred utvrde i koštaju te brdo dok si ti u army saveu. Eto to je sve o katapultima. Mene više brine nelogičnost da nomadi imaju bolju vojnu medicinu i da  brže raste populacija nego imperijanima, jer to stvarno nema veze sa stvarnosti. Cheesy
pa ako pričaš o  logici onda bi trebao znati,pošto vidim da znaš neke povijesne činjenice,da su mnoga plemena,ali i civiliziraniji narodi,odnosno ratnički nastrojeni narodi radili sa svojom novoređenom muškom djecom? nakon što bi se rodili,ako već nebi bilo očito da imaju nekakvu manu bi ih slali na "procjene"  da vide dali je fizički s njima sve ok. naravno ako nije ok, riješavali bi ih na ovaj ili na onaj način...sve u svrhu da osiguraju zdrave temelje za budući ratni stroj. neću spominjati da su ubijali tu djecu čak ako bi im i trepavica krivo rasla Shocked. znači dok je tvoje dijete-imperijan sa 4-5 god života učilo čitati i pisati ,dotad je dijete-nomad već svladalo osnove mačevanja..eehhe...hoću reći da su od malih nogu odgajani u vojne i osvajačko-obrambene svrhe. pa i stime bili fizičko superiorniji od imperijana...pa mi nije uopće nelogično da 12 žigosanih barbara može osvojit kakvu drvenu utvrdu sa ženama unutra?? Cheesy...vezano uz populaciju ni to nije nelogično. sama njihova psiholgija postojanja je bila ratnička,odnosno sa pobjedom u ratu su si jedino mogli opravdati svoje postojanje i uvjerenja.stoga su i puno ratovali...a puno ratova-puno žrtava..uvijek im je trebala sveža krv... što su se pobrinuli sa svojim reprodukcijskim organima...a opet nije ih se toliko puno moglo namnožiti baš zbog čestog ratovanja i velikih gubitaka...
...vjerojatno nisu poznavali nikakve osnovne kontracepcijske metode ili im nitko stariji nije rekao da postoji i rikverc  Grin Grin
Evidentirano

UTVRDA
Gost
« Odgovor #31 na: Prosinac 24, 2010, 04:41:07 »

nema sta , nomadi hebaci stoljeca su bili  Grin Grin Grin
Evidentirano
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #32 na: Prosinac 26, 2010, 10:33:11 »

Kako ova tema ne bi završila zaključkom kako su nomadi strašni hebachi moram dati nekakav sukus ovoj temi pa neka se programeri malo zamisle a i oni koji očigledno jako dobro žive od ove igre.
To sam već i u r71 u nekoliko navrata isticao a i sada ću ponoviti. Ova igra se ne temelji na nekakvim realnim ili povijesnim okvirima niti su pravila ove igre zadana u skladu s realnim i mogućim ratnim ili ekonomskim okvirima srednjeg vijeka. Angola je dobro primijetio da bi s vojskom s kojom se u ovoj igri raspolaže u realnim okvirima bili pokoreni kontinenti. No to me još toliko i ne smeta koliko neke bedastoće koje doista izlaze iz svih mogućih okvira realnog i mogućeg. Ovo pitanje s katapultima u utvrdi je samo jedno od velikih bedastoća koje su programeri mogli osmisliti. Pretpostavka da u neku utvrdu ugurate 375 katapulta (ne moraju biti na zidovima jer mogu djelovati i iz unutrašnjosti utvrde) nameće zaključak da je potrebna doista veeeellllliiiiiiikaaaa utvrda. To se sigurno ne može učiniti u utvrdi u koju stane 6 tisuća vojnika. Dakle programska pogreška je u broju mjesta koje katapult zauzima u utvrdi. Već sam napomenuo da je bez obzira na poslužitelje apsurdno da u bitci učinkovito mogu djelovati sami katapulti bez vojske pa nalazili se oni i u utvrdi. Pa i danas su najsuvremeniji tenkovi u napadu neučinkoviti bez pratnje pješadije. I da ne razglabam o ostalim bedastoćama na temu katapulta jedino mogu zaključiti da je programerima očigledno jedini kriterij osmišljavanja igre kako igrače stimulirati da kupuju što više kredita. To se vidi ne samo iz ovog primjera već iz brojnih drugih koji su već raspravljani u drugim postovima ( gubljenje časti kod napada na jačeg igrača - apsurdna glupost / uloga vazala u igri - potpuno suprotno od onoga što su vazali bili i jedini smisao je uzeti dijamante za održavanje zadovoljstva / emigriranje populacije - potpuno nedefinirano razlozima i ima za cilj samo stimulirati igrače da kupuju zadovoljstvo / neprimjereno funkcioniranje tržišta resursima – kao što igrač ima mogućnost da ponudi cijenu po kojoj će resurse prodati trebao bi imati i mogućnost unaprijed zadati cijenu po kojoj će resurse i kupiti  /  itd…)
Mogao bih još toga nabrajati od neusklađenosti životnih bodova pojedinih jedinica i cijene treniranja do nataliteta i smrtnosti populacije, ali i nerazumljivog sustava špijunaže i kontrašpijunaže (zar nije bedasto da moraš poslati tisuću špija bez obzira štio imaš veći level špijunaže…)
Sada će odmah netko reći da nas nitko ne tjera da igramo ovu igru. I tu su u pravu ! Ali kad već uđeš u ovakvu igru, imaš neku ekipu i nastojiš biti timski igrač onda očekuješ da postoje neka pravila koja su koliko toliko logična, a ne da se sve kroji samo prema interesima profita iz kojih onda nastaju apsurdne bedastoće u igri.
Ako i budem nastavio igrati ovu igru više ne želim ni jedne lipe potrošiti na nju (u dvije godine sam doista puno potrošio ali izgleda da ni to nije bilo dovoljno da bih svojim prijateljima u igri mogao poslati besplatan poklon) pa je onda sasvim logično da više ne mogu biti u prvih 100 igrača.
Ispričavam se svima na predugačkom lamentiranju i svima koji će mi sada reći zašto onda igram ovu igru jedino mogu odgovoriti – NEMAM POJMA ZAŠTO JE IGRAM !!!
Evidentirano
AArseNal
Major
*****

Karma: +14/-142
Offline Offline

Postova: 535



Profil Email
« Odgovor #33 na: Prosinac 26, 2010, 11:10:08 »

bravo zipe...  Cheesy
Evidentirano

Porobljena populacija / broj porobljavanja   14 362 366 / 239
kimposeble
Captain
****

Karma: +4/-65
Offline Offline

Postova: 276


Profil Email
« Odgovor #34 na: Prosinac 26, 2010, 11:38:13 »

Kako ova tema ne bi završila zaključkom kako su nomadi strašni hebachi moram dati nekakav sukus ovoj temi pa neka se programeri malo zamisle a i oni koji očigledno jako dobro žive od ove igre.
To sam već i u r71 u nekoliko navrata isticao a i sada ću ponoviti. Ova igra se ne temelji na nekakvim realnim ili povijesnim okvirima niti su pravila ove igre zadana u skladu s realnim i mogućim ratnim ili ekonomskim okvirima srednjeg vijeka. Angola je dobro primijetio da bi s vojskom s kojom se u ovoj igri raspolaže u realnim okvirima bili pokoreni kontinenti. No to me još toliko i ne smeta koliko neke bedastoće koje doista izlaze iz svih mogućih okvira realnog i mogućeg. Ovo pitanje s katapultima u utvrdi je samo jedno od velikih bedastoća koje su programeri mogli osmisliti. Pretpostavka da u neku utvrdu ugurate 375 katapulta (ne moraju biti na zidovima jer mogu djelovati i iz unutrašnjosti utvrde) nameće zaključak da je potrebna doista veeeellllliiiiiiikaaaa utvrda. To se sigurno ne može učiniti u utvrdi u koju stane 6 tisuća vojnika. Dakle programska pogreška je u broju mjesta koje katapult zauzima u utvrdi. Već sam napomenuo da je bez obzira na poslužitelje apsurdno da u bitci učinkovito mogu djelovati sami katapulti bez vojske pa nalazili se oni i u utvrdi. Pa i danas su najsuvremeniji tenkovi u napadu neučinkoviti bez pratnje pješadije. I da ne razglabam o ostalim bedastoćama na temu katapulta jedino mogu zaključiti da je programerima očigledno jedini kriterij osmišljavanja igre kako igrače stimulirati da kupuju što više kredita. To se vidi ne samo iz ovog primjera već iz brojnih drugih koji su već raspravljani u drugim postovima ( gubljenje časti kod napada na jačeg igrača - apsurdna glupost / uloga vazala u igri - potpuno suprotno od onoga što su vazali bili i jedini smisao je uzeti dijamante za održavanje zadovoljstva / emigriranje populacije - potpuno nedefinirano razlozima i ima za cilj samo stimulirati igrače da kupuju zadovoljstvo / neprimjereno funkcioniranje tržišta resursima – kao što igrač ima mogućnost da ponudi cijenu po kojoj će resurse prodati trebao bi imati i mogućnost unaprijed zadati cijenu po kojoj će resurse i kupiti  /  itd…)
Mogao bih još toga nabrajati od neusklađenosti životnih bodova pojedinih jedinica i cijene treniranja do nataliteta i smrtnosti populacije, ali i nerazumljivog sustava špijunaže i kontrašpijunaže (zar nije bedasto da moraš poslati tisuću špija bez obzira štio imaš veći level špijunaže…)
Sada će odmah netko reći da nas nitko ne tjera da igramo ovu igru. I tu su u pravu ! Ali kad već uđeš u ovakvu igru, imaš neku ekipu i nastojiš biti timski igrač onda očekuješ da postoje neka pravila koja su koliko toliko logična, a ne da se sve kroji samo prema interesima profita iz kojih onda nastaju apsurdne bedastoće u igri.
Ako i budem nastavio igrati ovu igru više ne želim ni jedne lipe potrošiti na nju (u dvije godine sam doista puno potrošio ali izgleda da ni to nije bilo dovoljno da bih svojim prijateljima u igri mogao poslati besplatan poklon) pa je onda sasvim logično da više ne mogu biti u prvih 100 igrača.
Ispričavam se svima na predugačkom lamentiranju i svima koji će mi sada reći zašto onda igram ovu igru jedino mogu odgovoriti – NEMAM POJMA ZAŠTO JE IGRAM !!!


ja se slazem s zipeom ajd da imaju mali katapulti cega je bilo u srednjem vijeku ( jer sam to ucio prije tjedan dana ) stalo bi oh mozda i 500 u utvrdu 5 ( mozda ) ako ih je oko 25 stalo u jedan opsadni toranj
onda zasto je utvrda samo s jedne strane sela ( grada ) a ne okolko cijeog sela ili grada
sta je s vatrenim strijelama pa pucali su ih na utvrde da naprave pozar unutar utvrde
onda ako je selo ili grad u nekoj sumi ( teren na mapi ) trebale bi se moc pucat zarazene zivotinje i tako prouzrocit epidemija unutar utvrde
bacanje kamenja vruceg ulja i drugih teskih stvari na napadace
potreban izvor vode proizvodnja hrane na poljima
mogo bi u nedogled ali necu i ovo je dosta
Evidentirano
Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #35 na: Prosinac 26, 2010, 02:01:11 »

ja se slazem s zipeom ajd da imaju mali katapulti cega je bilo u srednjem vijeku ( jer sam to ucio prije tjedan dana ) stalo bi oh mozda i 500 u utvrdu 5 ( mozda ) ako ih je oko 25 stalo u jedan opsadni toranj
onda zasto je utvrda samo s jedne strane sela ( grada ) a ne okolko cijeog sela ili grada
sta je s vatrenim strijelama pa pucali su ih na utvrde da naprave pozar unutar utvrde
onda ako je selo ili grad u nekoj sumi ( teren na mapi ) trebale bi se moc pucat zarazene zivotinje i tako prouzrocit epidemija unutar utvrde
bacanje kamenja vruceg ulja i drugih teskih stvari na napadace
potreban izvor vode proizvodnja hrane na poljima
mogo bi u nedogled ali necu i ovo je dosta



Ovo je znanstvena fantastika i mijenja koncetp igre
Evidentirano

 Str: 1 2 [3]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!