Imperia Online Croatia
Travanj 19, 2024, 07:11:53 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2] 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: VRHUNAC GLUPOSTI U IMPERIJI !  (Posjeta: 2966 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« Odgovor #15 na: Prosinac 22, 2010, 04:43:21 »

Nisam više mislio uopće sudjelovati u raspravi oko ove bedastoće ali moram odgovoriti svima koji misle da je to ok.
Ako sprave ne mogu u napad bez vojske i dovoljne brojčane pratnje nije mi jasno kako katapulti onda mogu funkcionirati u obrani bez vojske. Sigurno su kompjutoriziraini i satelitski navođeni. Kao drugo kolika bi to onda trebala biti utvrda u koju može stati 345 katapulta da bi mogli funkcionirati i koliko onda treba još mjesta za pratnju katapulta. I kako katapulti bez vojske pokupe opljačkane rese? Mislim da programeri nemaju pojma kako su katapulti izgledali i funkcionirali.

Tigeru namjerno nisma želio pokazati tko su sudionici u bici. Uzmi istu situaciju u simulatoru i provjeri.

Kao što se može zaključiti jedino što treba imati je katapulte i s njima ćete pobjediti svaku napadačku vojsku. Ovo više nije ratna igra na nekakvim realnim pretpostavkama već bedastoća koja nema veze s ratnom igrom i isključivo služi za ubiranje novaca od naivnih igrača kakav sam i ja bio protekle dvije godine.


Pratnja je samo da gura katapulte u napad. onih 10 ljudi što katapult zauzima su oni koji rukuju samom spravom. Tiger je već par puta upozorio da se v4 i v5 jako razlikuju. Trebao si staviti u kalkulator prije no što si išao u napad. Iako se slažem da su oni koji osmišljaju igru pogriješili u nekim stvarima, ipak mislim da ovo nije jedna od njih. To je to.  Uglavnom.... Danas me je pola ljudi na razmjeni poklona tražilo katapulte. Na greškama se uči. Sva sreća da ovaj put ne moram učiti na svojoj pogrešci.  ;
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
ANUBIS
Gost
« Odgovor #16 na: Prosinac 22, 2010, 04:45:17 »

Slazem se sa tobom angola,da oni trebaju gurati te katapulte a ovo je posada hahahahah tako da oni u tvrdjavi samo miruju i rokaju
Evidentirano
Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #17 na: Prosinac 22, 2010, 04:50:34 »

Trebali su dati onda dodatnu opciju nekoj vojnoj jedinici da se isključivo fokusiraju na uništavanje opsadnih sprava, kao baliste, one su usmjerene na jedinice koje gađaju.
Evidentirano

angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« Odgovor #18 na: Prosinac 22, 2010, 05:02:01 »

Trebali su dati onda dodatnu opciju nekoj vojnoj jedinici da se isključivo fokusiraju na uništavanje opsadnih sprava, kao baliste, one su usmjerene na jedinice koje gađaju.


 A što se mene tiče mogli su još staviti kopače tunela, ljestve, opsadne tornjeve, mogućnost da se stavi katran oko utvrda, vrelo ulje, i bar jedan t-34 (to samo meni), a možda čak jedinicu Boris Dvornik (protuvrijednost je 100k paladina ).  Cheesy Cheesy Ali nemojmo sad pretjerivati.
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
SRAMOTA
Private
*

Karma: +1/-8
Offline Offline

Postova: 27


http://www.youtube.com/watch?v=fnp-cgkFUCQ


Profil
« Odgovor #19 na: Prosinac 22, 2010, 05:11:52 »

 Grin Grin No Coment
Evidentirano

Dulci et decorum pro patria mori...
http://www.youtube.com/watch?v=fnp-cgkFUCQ
Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #20 na: Prosinac 22, 2010, 05:36:32 »


 A što se mene tiče mogli su još staviti kopače tunela, ljestve, opsadne tornjeve, mogućnost da se stavi katran oko utvrda, vrelo ulje, i bar jedan t-34 (to samo meni), a možda čak jedinicu Boris Dvornik (protuvrijednost je 100k paladina ).  Cheesy Cheesy Ali nemojmo sad pretjerivati.

Nisam rekao novu vojnu jedinici nego da jednoj od postoječih jedinica prošire svrhu, to je bio prijedlog a ne pretjerivanje  Smiley
Evidentirano

kimposeble
Captain
****

Karma: +4/-65
Offline Offline

Postova: 276


Profil Email
« Odgovor #21 na: Prosinac 22, 2010, 06:03:20 »


 A što se mene tiče mogli su još staviti kopače tunela, ljestve, opsadne tornjeve, mogućnost da se stavi katran oko utvrda, vrelo ulje, i bar jedan t-34 (to samo meni), a možda čak jedinicu Boris Dvornik (protuvrijednost je 100k paladina ).  Cheesy Cheesy Ali nemojmo sad pretjerivati.

ja bih chuch norris vrijednost neprocjeniva  Grin Grin Grin
Evidentirano
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #22 na: Prosinac 22, 2010, 08:46:10 »


Pratnja je samo da gura katapulte u napad. onih 10 ljudi što katapult zauzima su oni koji rukuju samom spravom. Tiger je već par puta upozorio da se v4 i v5 jako razlikuju. Trebao si staviti u kalkulator prije no što si išao u napad. Iako se slažem da su oni koji osmišljaju igru pogriješili u nekim stvarima, ipak mislim da ovo nije jedna od njih. To je to.  Uglavnom.... Danas me je pola ljudi na razmjeni poklona tražilo katapulte. Na greškama se uči. Sva sreća da ovaj put ne moram učiti na svojoj pogrešci.  ;

Ajoj angola uz sva uvažavanja pojašnjenja koja si do sada davao ovo je trabunjanje bez ikakvih povjesnih argumenata. Ako mi u povjesti nađeš ijednu bitku u kojoj su sami katapulti pobjedili tisuće napadača podići ću ti spomenik pred povjesnim muzejom u Zagrebu. Pa tih 10 poslužitelja katapulta su isto ljudi koji ginu od tisuća strijela i mačeva. Nije stvar u tome što nisam provjerio u kalkulatoru već što to kao mogućnost izlazi iz svih mogućih pa i najimaginarnijih opcija bitaka. To je isto kao kada bi danas netko išao u napad u pljačku neke države s 1000 borbenih MIGOVA ali bez vojske. Migovi mogu napraviti veliku štetu ali sami ne mogu dobiti rat bez vojske ili opljačkati resurse.

Meni je jasno da je ovakva opcija idealna za "farmere" u ovoj igri, ali onda ova igra potpuno gubi svaki smisao.
Slična je situacija bila u ovogodišnjoj eri r71 kada je tip sve rese ulagao smo u utvrdu i imao 40 k bodova i utvrdu level 7 i svi koji su bili u x2 i išli na njega su pušili na snazi utvrde jer nisu imali adekvatnu vojsku da je osvoje. No to je donekle i moguće opravdati jer je u povjesti bilo utvrda koje su fantastično građene i smještene pa su bile neosvojive za napadače iako u utvrdi nije bilo vojske. No ovakva mogućnost da 345 katapulta dobije bitku protiv 50 tisuća vojnika ..... to je izvan svake zdrave pameti i logike. Ako mi nađeš ijedan primjer u povjesti za to svaka ti čast..

I mislim da više nema smisla raspravljati o ovome. Tko hoće igrati ovu glupost neka izvoli ali da oni koji rade ovu igru doista nemaju pojma to stoji. Neću sada objašnjavati još hrpe bedastoća u igri jer sam već neke od njih komentirao (funkcija vazala npr).

Evidentirano
ANUBIS
Gost
« Odgovor #23 na: Prosinac 22, 2010, 09:07:34 »

pa lijepo je to sa katapultima,ali idemo ovako nemoze ih on u utvrdu staviti koliko cu ja na njega poslati kat i trebova pa nek si misli onda koliko ce mu zidine izdrati od mojih udara pa recimo kada ucu divljaci u fort heheh,morat ce se sami lansirat posada da ih ne ulovim unutra i ne silujem heheh
Evidentirano
memnon
Captain
****

Karma: +108/-109
Offline Offline

Postova: 317



Profil
« Odgovor #24 na: Prosinac 22, 2010, 09:58:13 »

daj zipe neces odustat nakon jednog poraza,...svakom napadacu ce biti tesko kad naleti na top fort,...slazem se da je bolje za farmere ovako,ali nek MISLE da su sigurni...samo malo si poslao svojih katapulta prijatelju...i ja sam imao nedavno jedno iskustvo samo sto sam ja bio iza zidina,...napadacu nije pomoglo ni 150 katapulta ni 25000 vojnika,...a 6tica je fort.a za top 7-icu stvarno treba imat,...znate na sta mislim(ako se rokaju igraci u x2)    http://img502.imageshack.us/img502/513/222345.png
« Zadnja izmjena: Prosinac 22, 2010, 09:59:48 od memnon » Evidentirano

ANUBIS
Gost
« Odgovor #25 na: Prosinac 22, 2010, 10:07:41 »

pa naravno tesko je srusiti 6 sa tom vojskom ali recimo posaljes 500 kat i 300 trebova na tu 6 ili igraca koji ti je van 2x, dobivas ga nezna sta da ima u toj 6 i naravno jaku vojsku,cast koju izgubis na opsadi j napadu povratis kroz bitku i jos si u plusu velikom, tako da nije sve u igracima koji su u x2 ima nesto i ostalome heheheh
Evidentirano
memnon
Captain
****

Karma: +108/-109
Offline Offline

Postova: 317



Profil
« Odgovor #26 na: Prosinac 22, 2010, 10:34:16 »

toga se i bojim,hehe,igraca van 2x...ali to bi trebalo se promijeniti,izgubis cast pri napadu na slabijeg a odmah je dobijes kad mu pobijes pola vojske,srusis fort i jos ga opljackas,e to nije fer...jedina sansa da vidim napad iselim sve sto se da premjestit,pa da lupis u prazno,...ode cast ode lova za vojsku u pokretu,jos ako si 700 udaljen,...
Evidentirano

ANUBIS
Gost
« Odgovor #27 na: Prosinac 22, 2010, 10:58:42 »

ok slazem se da poslajes vosjku na off ,ali takav ko te bude na 700 napadao sigurno ti nece u podne pokucati na vrata i reci dobar dan ja sam stigao,molim te ostavi resurse u prov nego ce te lupit ujutro rano i uzeti sto ima
Evidentirano
angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« Odgovor #28 na: Prosinac 23, 2010, 01:16:26 »

Ajoj angola uz sva uvažavanja pojašnjenja koja si do sada davao ovo je trabunjanje bez ikakvih povjesnih argumenata. Ako mi u povjesti nađeš ijednu bitku u kojoj su sami katapulti pobjedili tisuće napadača podići ću ti spomenik pred povjesnim muzejom u Zagrebu. Pa tih 10 poslužitelja katapulta su isto ljudi koji ginu od tisuća strijela i mačeva. Nije stvar u tome što nisam provjerio u kalkulatoru već što to kao mogućnost izlazi iz svih mogućih pa i najimaginarnijih opcija bitaka. To je isto kao kada bi danas netko išao u napad u pljačku neke države s 1000 borbenih MIGOVA ali bez vojske. Migovi mogu napraviti veliku štetu ali sami ne mogu dobiti rat bez vojske ili opljačkati resurse.

Meni je jasno da je ovakva opcija idealna za "farmere" u ovoj igri, ali onda ova igra potpuno gubi svaki smisao.
Slična je situacija bila u ovogodišnjoj eri r71 kada je tip sve rese ulagao smo u utvrdu i imao 40 k bodova i utvrdu level 7 i svi koji su bili u x2 i išli na njega su pušili na snazi utvrde jer nisu imali adekvatnu vojsku da je osvoje. No to je donekle i moguće opravdati jer je u povjesti bilo utvrda koje su fantastično građene i smještene pa su bile neosvojive za napadače iako u utvrdi nije bilo vojske. No ovakva mogućnost da 345 katapulta dobije bitku protiv 50 tisuća vojnika ..... to je izvan svake zdrave pameti i logike. Ako mi nađeš ijedan primjer u povjesti za to svaka ti čast..

I mislim da više nema smisla raspravljati o ovome. Tko hoće igrati ovu glupost neka izvoli ali da oni koji rade ovu igru doista nemaju pojma to stoji. Neću sada objašnjavati još hrpe bedastoća u igri jer sam već neke od njih komentirao (funkcija vazala npr).



Kao prvo zipe, nisam stavljao nikakve povijesne argumente jer ih nema. U tome si u upravu. Rekao sam samo da pije vodu jer bi u stvarnosti 400 iliti ako hoćeš 375 katapulta se stvarno moglo obraniti od bilo kakve vojske. Ajde zamisli. Ljudi su se u to vrijeme branili sa 400 strijelaca. Sad da su imali 400 katapulta.... Znaš dalje i sam. Isto tako sam i napomenuo da za mogućnost stavljanja 400 katapulta u utvrde trebaš imati zid debljine 5 metara bar, zbog veličine katapulta. To je nelogičnost. <nisam nigdje spominjao povijest nego sam govorio o logici. To je sve. Ako još hoćeš i povijesnu usporedbu onda je to konstantinopol jer je jedini imao dovoljno debele zidove da bi mogao staviti i katapulte na njih. Ali eto, valjda zato konstantinopol nije osvojen opsadom nego izgladnjivanjem. Smiley
« Zadnja izmjena: Prosinac 23, 2010, 01:18:23 od angola » Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« Odgovor #29 na: Prosinac 23, 2010, 01:33:08 »

Još samo da se nadovežem na prethodni post. Spomenuo sam isto tako da sve pije vodu i u samoj mehenici bitke. Objašnjeno je se u tutorijalu a i Utvrda je to isto spomenuo u nekom prijašnjem postu. što se tiče same povijesti nelogično je isto tako da u tom razdoblju imaš vojsku od ne znam 500 k paladina 2 milje koplja i što ja znam... U to vrijeme bi s vojskom od 50 k kako ti kažeš, pokorio cijelu europu ( dakle ne pije vodu ni ona povijesana priča o 100 k pješaka i 60 k konjanika kralja Tomislava. Mrzit će me  svi hrvati što sam to spomenuo  Smiley ) Ipak, puno je logičnije da se katapulti bore nego da stoje ispred utvrde i koštaju te brdo dok si ti u army saveu. Eto to je sve o katapultima. Mene više brine nelogičnost da nomadi imaju bolju vojnu medicinu i da  brže raste populacija nego imperijanima, jer to stvarno nema veze sa stvarnosti. Cheesy
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
 Str: 1 [2] 3   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!