Imperia Online Croatia
Ožujak 28, 2024, 12:01:36 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1] 2 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Besmisao saveza u ratu?!  (Posjeta: 3452 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
asterixx
Sergeant
**

Karma: +35/-16
Offline Offline

Postova: 60


Grrrrrrrr


Profil
« na: Prosinac 21, 2010, 08:50:51 »

Čemu služi savez u ratu?
Ako izuzmemo ono malo što nam daju savezna istraživanja, ne služe ničemu.
Eventualno je jednostavnija komunikacija među igračima, ali to je sve.

U biti se sve svodi na individualizam, djelovanje saveza se sastoji samo u tome da saveznik može poslati porobljavanje u kontru ili uz malo sreće, ako znaš kartografiju možeš protivniku uhvatiti vojsku u povratku, ali i to pada u vodu ako lik ima veću vojsku od najveće vojske u tvom savezu. A sve ovo možeš odraditi i sa nekim tko nije iz tvoga saveza, znači savez je gotovo bezvrijedan.

Zbog toga se pitam, zašto članovi unutar saveza ne bi mogli jedni drugima priskakati u pomoć sa vojskom?
Netko te napadne i saveznici mu posude dio svoje vojske! Zamisli da ti lik dolazi sa 1 mil. vojske, a ti si doma sa pola miliona, a recimo, tvoja prva tri susjeda u pomoć pošalju po 200.000 paladina. Po meni bi ovo ratovanju dalo novu dimenziju.

Druga stvar zašto bitke traju 1 sekund i sve se svodi na taj jedan trenutak, zašto ne produžiti bitke u ratovima na sat vremena ili ovisno o veličini vojske ( npr. 10k vojnika se bori 1 min 100k vojnika se bori 10 min itd...) i omogućiti u tom periodu dodavanje novih trupa u bitku, kako vlastitih, tako i članova saveza.Nove snage bi mogli dodavati i napadači i branitelji, naravno ako te jedinice realno mogu preći udaljenost do mjesta gdje se bitka vodi u vremenu trajanja same bitke ( acc. koji nisu u ratu se ne bi mogli miješati u ratne bitke).ili možda bi Grin Grin Grin
Na ovaj način bi savezništvo dobilo smisao, jer šta mi vrijedi saveznik, kojega ne mogu iskoristiti da zajedno sa mnom sruši većega lika.  Shocked Shocked Shocked
Evidentirano

memnon
Captain
****

Karma: +108/-109
Offline Offline

Postova: 317



Profil
« Odgovor #1 na: Prosinac 21, 2010, 09:01:15 »

za prvu polovinu onog sto si napisao mogu ti reci da ti nemas pojma...a za drugu polovinu -no comment
Evidentirano

Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #2 na: Prosinac 21, 2010, 09:03:52 »

Citat:
Druga stvar zašto bitke traju 1 sekund i sve se svodi na taj jedan trenutak, zašto ne produžiti bitke u ratovima na sat vremena ili ovisno o veličini vojske ( npr. 10k vojnika se bori 1 min 100k vojnika se bori 10 min itd...)

Kaj bi ti gledao kako vojska ratuje? Taj proces je ubrzan na tu sekundu i to je to, a za gledanje kako ratuju imaš reporte od bitke koji traju ovisno o količini vojske u bitki



Citat:
Čemu služi savez u ratu?
Ako izuzmemo ono malo što nam daju savezna istraživanja, ne služe ničemu.
Eventualno je jednostavnija komunikacija među igračima, ali to je sve.


Poboljšati svoj savez u poretku saveza.
Za osvajanje resursa u vrijednosti 50% uništene vojske tijekom rata. Vojni prihod se dobiva na kraju u drvima i željezu, članovima pobjedničkog saveza, koji su sudjelovali u bitkama. Poraženi savez ne dobiva ništa.
« Zadnja izmjena: Prosinac 21, 2010, 09:07:31 od Proxy » Evidentirano

asterixx
Sergeant
**

Karma: +35/-16
Offline Offline

Postova: 60


Grrrrrrrr


Profil
« Odgovor #3 na: Prosinac 21, 2010, 09:09:38 »

Nije smisao u gledanju bitke, nego u mogućnosti da ti saveznik priskoči u pomoć.
Zar nitko od vas nije poželio da dobije pomoć nekoliko stotina hiljada vojnika od svoga saveznika?
I niste mi dali odgovor u čemu je smisao saveza, ako ovisim sam o sebi što će mi savez?

Molim te reci o čemu nemam pojma, jer sam pisao o nečemu što je novi koncept?!
Evidentirano

asterixx
Sergeant
**

Karma: +35/-16
Offline Offline

Postova: 60


Grrrrrrrr


Profil
« Odgovor #4 na: Prosinac 21, 2010, 09:13:53 »


Poboljšati svoj savez u poretku saveza.
Za osvajanje resursa u vrijednosti 50% uništene vojske tijekom rata. Vojni prihod se dobiva na kraju u drvima i željezu, članovima pobjedničkog saveza, koji su sudjelovali u bitkama. Poraženi savez ne dobiva ništa.
[/quote]


Ali ja ću resurse dobiti i ako sam sam u savezu, dakle čemu je smisao savezništva, onda je samo bitno imati savez.
I zašto bih morao biti više u poretku, dok sam manji savez mogu lupati po savezima koji zajedno imaju bodova kao ja sam. Objavim rat i ne gubim čast i udri po malim miševima od kojih ni jedan nije dovoljan velik da me može proći na vojsku
Evidentirano

asterixx
Sergeant
**

Karma: +35/-16
Offline Offline

Postova: 60


Grrrrrrrr


Profil
« Odgovor #5 na: Prosinac 21, 2010, 09:14:44 »

I dalje mislim da savez nema smisla
Evidentirano

Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #6 na: Prosinac 21, 2010, 09:20:36 »


Ako si u dobrom savezu, imaš zaštitu da te neče napasti njih 10-15, znači ako i dojde do napada, ako imaš dobar savez, če te braniti tako kaj če na tih 10-15 poslat kontra napade.
Po tvojem, da se mogu slati "pojačanja" onda bi neki vodeči savezi u top 20 dominirali sam tak,mali savezi bi propali i možda, ali možda 2-3 saveza na vrhu ljestvice bi dominiralo cijelim serverom, a ovako ipak postoji mogučnost da se ratovanjem saveza jedan savez sruši i da ti zauzmeš ili se malo popneš na ljestvici. 
Evidentirano

asterixx
Sergeant
**

Karma: +35/-16
Offline Offline

Postova: 60


Grrrrrrrr


Profil
« Odgovor #7 na: Prosinac 21, 2010, 09:23:33 »

Ja mislim da imam savez sa najboljom reputacijom u Hrvatskoj i iz toga kuta gledajući mislim da nije fer da si članovi saveza ne mogu pomagati vojno... Cool
Evidentirano

kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #8 na: Prosinac 21, 2010, 10:16:32 »

hmmm ono sto ti predlazes je uspjesno inkorporirano u ogame.... imas axe napade, dakle saljes napad zajedno s par frendova(ne nuzno saveznika) da se srusi puno jaci protivnik. isto tako imas i obrane od strane vise igraca gdje prijatelji skacu u pomoc u obliku stacioniranja flote a odrzavanje za taj period placa onaj kome pomazu... iako je cilj u ogameu napasti flotu za ressurse na planetu te vise manje briga(nesto kao nasi ratovi).... ne znam, primamljiva je ideja, pogotovo jer sam ju isprobao tamo i ljudi puno vise paze na svoje trupe.... da ne spominjem da nema nepobjedivih Smiley)
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #9 na: Prosinac 21, 2010, 10:24:57 »

Koncept koji predlažeš je uzet iz drugih igara, od kojih neke imaju te stvari, od zajedničkih napada, do zajedničkih obrana... Neću nabrajat kojih. I tamo je sve bazirano na tome. Tamo pojedinac nema šanse i solo igrači ne prolaze. IO je drugačiji. Imaš savez, imaš koristi od saveza s istraživanjima, pozicijama u savezu, pripadanje skupini, pomoć od drugih igrača - ali ta pomoć nije svemoćna. Imaš ratove, ratni prihod... Kad dođu kolonije, biti će moguće slanje vojski u kolonije u pomoć.
Ali solo igrač ako je dobar ima šanse protiv drugih, makar ih bilo više.
Ali IO ima svoj koncept i ne mislim da bi bilo pametno sve mijenjati da bi bilo u skladu s drugim igrama. Da, uvodimo mnoge stvari da bi poboljšali gameplay, ali nije nam cilj se pretvoriti u klon neke druge igre. Stvari koje se tebi ne sviđaju, nekim se drugim igračima sviđaju.  Ja ne kažem da je tvoja ideja loša, ali prema mojem mišljenju neće biti uvedena. To je jedan od koncepta koji je tu od početka IO.
Evidentirano

ORIGINAL_221
Captain
****

Karma: +4/-32
Offline Offline

Postova: 251

Ja sam HAWK


Profil
« Odgovor #10 na: Prosinac 21, 2010, 10:51:05 »

a jel moguce slati vojsku u pomoc?
Evidentirano

ωє ℓivє тσgєтнєя
ωє figнт тσgєтнєя
ωє ∂iє тσgтнєя
ωє aяє Hawks!
and we are accepting new members
ORIGINAL_221
Captain
****

Karma: +4/-32
Offline Offline

Postova: 251

Ja sam HAWK


Profil
« Odgovor #11 na: Prosinac 21, 2010, 10:56:56 »

Pomoć saveznika

''Svaki član može poslati vojsku u pomoć savezniku, što je moguće samo u slučaju napada neprijatelja na neku savezničku koloniju.
Pomoć saveznika je kad jedan član saveza pošalje svoju vojsku u koloniju saveznika pod napadom. Saveznikova vojska se bori u bitci na polju sa napadačem.

Više saveznika može poslati svoje vojske u saveznikovu koloniju koja je pod napadom, te se bore jedan iza drugog sa napadačem. Nakon svake bitke na polju, napadačeva vojska obnavlja moral na početnu vrijednost.
Svaka kolonija sadrži posebnu građevinu, dostupno samo u kolonijama - logistička baza. Razina logističke baze određuje broj savezničkih vojski koje mogu stići u pomoć istovremeno. Svaki nivo omogućava jednu vojsku više.
U pomaganju, održavanje vojske saveznika je jednako 5x normalno održavanje.
Održavanje vojske u pomoći plaća igrač koji je poslao vojsku.
Uspješno špijuniranje prikazuje napadaču informacije o eventualnoj prisutnost vojski u pomoći, te njihov broj i sastav.
Odnosi između saveza''
To pise,jel tacno?i koja je opcija za slanje vojske?
Evidentirano

ωє ℓivє тσgєтнєя
ωє figнт тσgєтнєя
ωє ∂iє тσgтнєя
ωє aяє Hawks!
and we are accepting new members
power_god
Lieutenant
***

Karma: +10/-8
Offline Offline

Postova: 229


Profil
« Odgovor #12 na: Prosinac 21, 2010, 11:00:37 »

girls to ti je moguce smao kad se naprave kolonije jedinuo u kolonije je moguce slati vojksu saveznicku jer se one durkcije ponasaju i brane od provnicija znaci kad napravis koloniju kasnije u igri e na tu kloloniju ti kolega moze poslati sojvu vojksu da ju pomogne braniti Wink
Evidentirano
asterixx
Sergeant
**

Karma: +35/-16
Offline Offline

Postova: 60


Grrrrrrrr


Profil
« Odgovor #13 na: Prosinac 22, 2010, 02:19:50 »

Nije mi cilj pretvarati IO u druge strateške igre, ono što je meni prvenstveno ideja vodilja stvoriti model po kojem bi bilo više bitaka. Trenutno ako ratuju dva saveza sa iskusnim članovima, do prave bitke neće ni doći, sve se svede na porobljavanje i rušenje utvrda kada je igrač na 6 sati offa. Kada se jedan igrač u porobljavanju zabije ili ostavi vojsku po utvrdama, pa ga spale to obično odluči rat. Ovdje ne govorim o vojno neiskusnim savezima koji zaborave cijelu vojsku poslati na army save ili misle da mogu sa 50% manjom vojskom dobiti bitku u obrani.

Ono što bih želio postići je podizanje broja bitki u kojima će sudjelovati vojska na obje strane, odnosno omogućiti manjim igračima da imaju borbene izglede. Angry

Navodeći sve ovo skidam kapu svim igračima koji imaju dovoljno strpljenja  uhvatiti navike igrača i onih 10 min kada mu je vojska doma, a da pritom igrač nije on line, isto kao što skidam kapu i onima koji cijelu eru odigraju, a da sekunde ne ostave vojsku bez nadzora.
Ipak u svemu ovome nisam došao do odgovora koji je smisao saveza, osim što pojednostavljuje komunikaciju.
Tiger kaže da pojedinci ne bi imali šanse kada bi se neka od mojih ideja realizirla, ali o tome i govorim, što će nam savezi, ako je sve stvar individualizma. Onda možemo umjesto saveza uvesti Komunikacijske kanale u koje bi se vezali igrači sa istim interesima.
I dalje mislim da je funkcioniranje saveza traljavo izvedeno i da od njega nema velike koristi.
Evidentirano

kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #14 na: Prosinac 22, 2010, 02:26:50 »

nznm, meni je ok ideja, mislim da bi bilo puno dinamicnije i bolje odigrano.... al ajd, koncept igre je takav i kao takav nam vecini i odgovara.... ali pazi ono sto si rekao, zelis zajednicke napade da srusis igraca koji ima puno vise vojske od tebe.... pa u tom slucaju mislim da taj igrac i vjerojatno ima puno vise bodova od tebe pa se to kompenzira manjkom morala koji on ima kad te napada
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

 Str: [1] 2 3   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!