Imperia Online Croatia
Travanj 25, 2024, 10:16:03 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: resovi  (Posjeta: 1373 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
konanx
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 11



Profil Email
« na: Studeni 05, 2010, 07:37:51 »

Što li trgovina radi s golemom provizijim koju ubire svakodnevno?
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #1 na: Studeni 05, 2010, 07:39:59 »

kupuje si satove i broševe Grin
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #2 na: Studeni 05, 2010, 07:53:37 »

Ne, ulažemo u nekretnine i u Fina Mediu.
A i igramo nogomet na osvijetljenom i grijanom igralištu. Smiley
Evidentirano

konanx
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 11



Profil Email
« Odgovor #3 na: Studeni 05, 2010, 08:11:07 »

oho, tiger nam se javio ma u minuti, baš lijepo, njega i trebam. Ma vidi, ako netko uzima proviziju, onda bi bio red i da se brine o sanitarnim, barem, uvjetima, znaš ono da nema pacova. A kad je već tako, nebi bilo zgoreg i da povremeno intervenira na tržištu, kad ovo počne puhati balon. Npr. Naša HNB, čim evro bre počne jačati, dmaho plasira evre po normalnoj cijeni, s druge strane, dočim kuna prodivlja, plasira kune. E, tako se između ostlog održava stabilnost tržišta, u ovom slučaju valuta. Pa te ja sada pitam, kao isturenu ruku/mozak, našeg dragog svevišnjeg, koji k ne plasira određenu količinu (npr 20% prodanih resova u danu) sukcesivno, tokom slijedećeg dana, ako već ne po nominalnoj cijeni, a ono npr. po 20% skupljoj cijeni (npr. 0.6 / 3 / 1.2) i na taj način pridonese stabilizaciji tržišta koliko toliko. A ako je potrebno, a one i više i češće. Nemoj  mi reć da nema para, vidi što se vrti i koliko se toga vrti. Tako nebi bili u situaciji da ako moramo kupujemo drvo po 1, željezo po 5, a kamen po 1.5.
Evidentirano
Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #4 na: Studeni 05, 2010, 08:18:45 »

oho, tiger nam se javio ma u minuti, baš lijepo, njega i trebam. Ma vidi, ako netko uzima proviziju, onda bi bio red i da se brine o sanitarnim, barem, uvjetima, znaš ono da nema pacova. A kad je već tako, nebi bilo zgoreg i da povremeno intervenira na tržištu, kad ovo počne puhati balon. Npr. Naša HNB, čim evro bre počne jačati, dmaho plasira evre po normalnoj cijeni, s druge strane, dočim kuna prodivlja, plasira kune. E, tako se između ostlog održava stabilnost tržišta, u ovom slučaju valuta. Pa te ja sada pitam, kao isturenu ruku/mozak, našeg dragog svevišnjeg, koji k ne plasira određenu količinu (npr 20% prodanih resova u danu) sukcesivno, tokom slijedećeg dana, ako već ne po nominalnoj cijeni, a ono npr. po 20% skupljoj cijeni (npr. 0.6 / 3 / 1.2) i na taj način pridonese stabilizaciji tržišta koliko toliko. A ako je potrebno, a one i više i češće. Nemoj  mi reć da nema para, vidi što se vrti i koliko se toga vrti. Tako nebi bili u situaciji da ako moramo kupujemo drvo po 1, željezo po 5, a kamen po 1.5.
Slažem se , sve do zadnjeg !
Evidentirano

kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #5 na: Studeni 05, 2010, 08:36:03 »

meni ste nejasni svi vi koji jamrate protiv visokih cijena.... sto vise, to bolje
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #6 na: Studeni 05, 2010, 08:43:00 »

Ovo je slobodno tržište i igrači određuju cijenu. Tako da mi ne utječemo na to. Provizije su tu samo zbog toga da se ne bi napravio monopol, tj netko pokupovao sve i zatim prodavao skuplje. Ovako su te 2 provizije dosta da se zaštiti od toga. Ok, farmeri kasnije mogu diktirati cijene malo, ali u svijetu u kojem ima dosta aktivnih igrača ne mogu ništa. Cijene u V5 su totalno nerealne, jer je zlato najvredniji resurs, tako da je ovo preslika stanja iz V4 i ne znam ako će se održati.
Evidentirano

konanx
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 11



Profil Email
« Odgovor #7 na: Studeni 05, 2010, 09:08:06 »

hm, ok, ajmo, budući ne kužiš pitanje, direktno pitanje: "zašto ne utječete".
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #8 na: Studeni 05, 2010, 09:10:36 »

hm, ok, ajmo, budući ne kužiš pitanje, direktno pitanje: "zašto ne utječete".

postoji nesto sto se zove zakon ponude i potraznje... ako ne znas sto je to potrazi, imas definiciju na netu sigurno... zato se ne intervenira u trziste
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #9 na: Studeni 05, 2010, 09:20:59 »

hm, ok, ajmo, budući ne kužiš pitanje, direktno pitanje: "zašto ne utječete".
Ovo je slobodno tržište i igrači određuju cijenu. Tako da mi ne utječemo na to. Provizije su tu samo zbog toga da se ne bi napravio monopol, tj netko pokupovao sve i zatim prodavao skuplje. Ovako su te 2 provizije dosta da se zaštiti od toga. Ok, farmeri kasnije mogu diktirati cijene malo, ali u svijetu u kojem ima dosta aktivnih igrača ne mogu ništa. Cijene u V5 su totalno nerealne, jer je zlato najvredniji resurs, tako da je ovo preslika stanja iz V4 i ne znam ako će se održati.
Zato jer je ovo slobodno tržište i nema smisla da utječemo na cijenu. Cijenu određuju igrači. Ako netko stavi drva po 50 i netko kupi, znači da on misli da drva vrijede 50, ali i netko drugi to misli. Pa zašto ne bi kupovali. Ako ja u stvarnom životu prodam žvaku za 100 kuna, zašto ne, ako ima nekog tko će je kupiti. I cijene u stvarnom životu definira ponuda i potražnja. Ako nema neke stvari dovoljno, postaje skuplja, ako je ima previše, pojeftini.
Tko i resursi, ako ih ima puno, cijena ide dolje, ako nitko ne prodaje, ono što se objavi ide po višoj cijeni. To je najrealnije. Ako su cijene visoke, prodaješ za zlato i trošiš zlato. Ako su niske, kupuješ.
Evidentirano

konanx
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 11



Profil Email
« Odgovor #10 na: Studeni 05, 2010, 09:41:37 »

ima li, slučajno, neki prijedlog koji je usvojen? Ne mislim na ono kad veliš: "to se već ima u vidu i biti će napravljeno/ispravljeno u v5". Mislim, dakle, na ono kad netko nešto predloži, pa se to ispravi/impementira u postojeću igru ili se usvoji za novu eru. Naglašavam, bez onog "biti će", "već je", nego ljudski brate, kad se već ljudi trse napisati nešto, pa da se to proturi gazdama i kaže im se dajte to rješite. Ako nema ni jednog prijedloga koji je prošao i kao takav implementiran, utrni brate rubliku prijedlozi, da se ne mučimo.
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #11 na: Studeni 05, 2010, 09:51:55 »

Da, ima prijedloga koji su usvojeni. Od igrača, od igrača koje sam ja prenio, od mene... Svi prijedlozi koji su zanimljivi, ja prenesem dalje. Ali to ne znači da će se svaki prijedlog koji igrači iznesu odmah primijeniti ili uopće primijeniti. Dio mojih obveza je i da filtriram prijedloge igrača s obzirom na mehaniku igre, glavne ideje kreatora igre... Tržište je slobodno i to mu je osnovni način rada. I sad možeš ti ili ja to željeti, ali to neće biti promijenjeno.
Evidentirano

konanx
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 11



Profil Email
« Odgovor #12 na: Studeni 05, 2010, 10:17:58 »

hehe, fala na odgovoru, i ty
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!