Imperia Online Croatia
Ožujak 29, 2024, 02:01:15 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Birokracija  (Posjeta: 984 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Bothari
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Postova: 29


Profil Email
« na: Ožujak 06, 2009, 06:58:09 »

Da li birokracija povećava samo učinkovitost u proizvodnji sirovina ili utječe i na rast broja ljudi?

Ako u provinciji imam recimo 60% učinkovitosti da li mi se smanjuje i rast broja ljudi na 60%? U priručniku se ne spominju ljudi.

Citat:
Svaka nova provincija radi na 20% manje efikasnosti, što znači da 5 provincija skuplja 0% resursa

Odgovor me jako zanima jer uglavnom su savjeti za 2. i 3. provinciju da budu ravnice radi razvoja ekonomije. Ali ako rast broja ljudi opada uz svaku novu provinciju onda bi moglo biti korisno da se prvo nasele planine jer će uz birokraciju imati samo minus zbog terena u tom slučaju. Ravnice imaju bonus na rast broja ljudi zbog terena pa na taj način poništavaju djelomično štetnost pada učinkovitosti.

P.S. Možda bi u priručniku trebalo staviti točku iza 5 da bude jasnije jer sada ima drugo značenje i dodati odgovor na moje pitanje (ako itko pouzdano zna). Kada bi barem netko imao 5 provincija bez birokracije pa da se provjeri da li broj ljudi stoji Grin
Evidentirano
hyena
Trusted Member
*

Karma: +7/-8
Offline Offline

Postova: 87


r 71


Profil
« Odgovor #1 na: Ožujak 06, 2009, 07:55:10 »

ucinkovitost utjece samo na proizvodnju, ne na rast populacije (seljaci su ljeniji sto je slabija birokracija, ali se i dalje j..bu ko i ovi u prijestolnici Grin )
Evidentirano

Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #2 na: Ožujak 06, 2009, 09:47:44 »

prijašnji odg je točan na vrlo šaljiv način. Smiley
Birokracija utječe na učinkovitost ljudi, ali na rast ne. Na rast utječu medicina, žitnice, tip provincije i broj stanovnika u provinciji. Nadam se da mi vjeruješ na riječ. Smiley
a što se birokra cije tiče, tek 6 provincija radi na 0%. i sve ostale rade na 0%, ne može ići u minus.
100
80
60
40
20
0
0
0
0
0 ...
svaki nivo birokracije povećava efikasnost za 5%. tak da npr sa birokracijom 10, 6,7,8... provincja rade na 50 %. Nadam se da je malo jasnije.
« Zadnja izmjena: Ožujak 06, 2009, 09:49:22 od Tiger » Evidentirano

sablja
Private
*

Karma: +1/-0
Offline Offline

Postova: 12


Profil
« Odgovor #3 na: Ožujak 07, 2009, 02:29:22 »

ucinkovitost utjece samo na proizvodnju, ne na rast populacije (seljaci su ljeniji sto je slabija birokracija, ali se i dalje j..bu ko i ovi u prijestolnici Grin )

aaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahhhahaaaaa

jako dobro objasnjeno

hahahahahaahha
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!