Imperia Online Croatia
Travanj 18, 2024, 06:59:08 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Trgovci lopovi  (Posjeta: 1671 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
konanx
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 11



Profil Email
« na: Rujan 29, 2010, 12:29:15 »

U našoj trgovini vlada nevjerojatno rasulo i krajnje je vrijeme da se nešto napravi u svezi s tim.
Ja sam jedna od vjerjem mnogih žrtava neorganiziranosti i lopovluka naših lokalnih i globalnih trgovaca, pa ću stoga s vama rado podijeliti svoje iskustvom te vas ujedno i pozivam da mi se pridružite u bojkotu domaćih trgovaca i nakupaca.

Krenuo sam tako kod svog lokalnog trgovca (smušenjaka neorganiziranog i lopova), a sve nebili kupio nešto malo gradjevinskog materijala koji mi je izrazito potrebit (naime gradim sve u 16). Pristigavši u dućan razgledao sam najprije robu i cijene, te sam se odlučio za kupnju. Uljudno sam svog lokalnog trgovca (smušenjaka neorganiziranog i lopova) zamolio da mi otpremi naručeni građevinski materijal, na što mi je on odgovorio da se ne brinem i da će naručeno biti i isporučeno, te me uputio na svog kolegu (također smušenjak neorganizirani i lopov) u odjelu naplate, koji me doslovno orobio. Evo što se dogodilo, dok sam ja otišao do blagajne platiti, onaj prvi smušenjaka neorganizirani i lopov, moju je robu (poslije mi se kleo na majku da nije on već neki drugi njegov kolega, pogađate već također smušenjak neorganizirani i lopov) prodao nekom drugom, a meni otpremio skuplju, vjerovatno iz uvoza, robu. Onaj pak blagajnik veli da ga se to ne tiče i da izvolim lijepo platiti isporučeno, jer da sam to i naručio. Uzaludna su bila sva moja uvjeravanja da sam ja kamen naručio po cijeni 1, a ne ni u kom slučaju po cijeni 1,25 (ljudi moji pa kamen je kamen pa makar on bio iz uvoza). Čak sam mu pokazao i novčanik da čovjek vidi da ću ako pristanem na njegovu cijenu ostati s par novčića i neću si moći platiti ni taxi da me odveze s tog groznog mjesta. Ovi je bio neumoljiv, do te mjere da je pozvao zaštitare (došla su dva nemuštra trokrilna ormara - jedan, a posebno sam ga zapamtio jer se cinički smješkao dok je grickao tu svoju prokletu čačkalicu među zubima, mi je jasno stavio na znanje da bi mu bilo pravo zadovoljstvo razbiti mi pič, ups nemogu to niti izgovoriti, a kamoli napisati). Tako da mi je nakraju ostavljen izbor ili platiti ili će se oni sami naplatiti, a ja si mogu odmah zakazati zubara. Šta ću platio sam. Kući sam otišao pješke, još je pala i prokleta kiša. Više mi nije ni do građenja, ni do ičega. Stalno mi je pred očima oni cinični čelavac kako se smješka i gricka prokletu čaćkalicu. Žena mi veli da se smiri, a ja ne mogu. I sve po zakonu.
Pa dobro, pa zar nebi bilo logično, da ako je već netko drugi uzeo moju robu, da me se o tome izvijesti, prije nego li se neka druga roba pošalje meni. Da su oni meni rekli da je kamen sada 1,25, ja bih razmislio, te donio ovakvu ili onakvu odluku. Ovako sam stavljen pred svršen čin. A ljudi moji, jesam li vam rekao da je onom papiriću s kojim me onaj prvi trgovac uputio blagajniku stajala cijena 1? Je, je, pisalo je čipo ovako: "Naručiti (a ne otpremiti) 33000; prosiječna cijena: 1; za platiti: 33000", a naplaćeno mi je  41250. Pa di je tu pravda.
Mogu razumijeti da je došlo do zabune, da su nekoordinirani i da sam zakasnio uplatiti naručeno, te da mi je netko ispred nosa odnio kamenje. Ali ne razumijem što oni blagajnik nije zaustavio isporuku, dok ne odlučim odgovara li mi viša cijena.

Tiger, molim te, ti imaš nekoga gore, raci im da to riješe, a onom bezobraznom očalinku blagajniku neka daju otkaz.
Evidentirano
Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #1 na: Rujan 29, 2010, 12:35:49 »

 Grin
Evidentirano

kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #2 na: Rujan 29, 2010, 01:54:38 »

 Grin Grin
budi brzi slj put.... u tome je i fora.... da se sad svakog stane i ispituje zelite li gospodine kupiti to? zelite li stvarno? al ono bas zaista? jeste sigurni malo bi pukli na zivce.... usporedi to sa smsom.... kad stisnes posalji mozes molit i isusa krista da se ne posalje poruka ako si pisao nebuloze(najcesce pod utjecajem alkohola, zato i jesam za to da se na sms stavi zelite li stvarno poslati poruku) al to nije poanta.... poanta je tko prvi njegova djevojka a onaj koji kasni neka se zadovolji onime sto ostane.... :p
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

konanx
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 11



Profil Email
« Odgovor #3 na: Rujan 29, 2010, 08:32:22 »

Ljudi dršte ga, to je on, oni očalinko sadista. Stvarno mrzovoljan tip. Ma pogledajte samo njegove postove. Uvik antiprotivan. Čak mu se ni igra ne sviđa.  *crazy*
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #4 na: Rujan 29, 2010, 09:47:38 »

Hahahahaha. Zgodna tema. Zbilja sam se nasmijao. Na očetku sam čak i mislio da pričaš o prodavaonicama u Hrvatskoj državi(makar je slično). Grin
Ovak, ako baš imaš peh, kupiš resurse skuplje. Tu je u pitanju sekunda, dvije između upisa i kupnje. U V4a če i ostati tako, ali se u novoj verziji koja se radi, te stvari uklanjaju i biti će poruka da se cijena promijenila, ako se puno promijeni, pa ćeš moći odlučiti se za nastavak ili ne. Možda se taj modul uvede i u V4, ali to ne znam.
Evidentirano

Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #5 na: Listopad 23, 2010, 09:10:05 »

mozda da i ja iznesem svoje iskustvo. greskom sam umjesto drva prodao 800k zeljeza po cijeni drva. pola mog saveza skupa sa mnom je cekalo da ponuda postane aktivna i da ju netko kupi. u 56 minuti od dostave ponude dosla mi je poruka da je zeljezo prodano, a da od 10ak ljudi koji su stalno refresali stranice ni jedan nije ni vidio da se ponuda pojavila na stranici. kako to objasniti Huh?
Evidentirano

Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #6 na: Listopad 23, 2010, 09:41:25 »

Vrlo jednostavno - anticheating sustav koji rješava prejeftine prodaje. Smiley
Evidentirano

edi_medi
Private
*

Karma: +2/-38
Offline Offline

Postova: 40


Profil
« Odgovor #7 na: Listopad 24, 2010, 05:25:52 »

fora je da jednostavno nemoze racunalo znati sta je prejeftino.... ako nekome treba zlata jako jako jako jako htino onda ce prodati makar po tako niskoj cijeni da mu se ne isplati ali njemu je trebalo.... opet netko tko ima zlata ako uoci takve ponude naravno da ce kupiti ja to stalno radim ako uocim i 50k zeljeza jeftino ja kupim.... znam da sam neki dan kupio 14m drva po 0.4 u 3 ujutro..... a bas sam nosio doma 29m zlata i jos imao toliko doma pa sam kupio i sad bi mene taj program proglasio varalicom??
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #8 na: Listopad 24, 2010, 08:25:53 »

fora je da jednostavno nemoze racunalo znati sta je prejeftino.... ako nekome treba zlata jako jako jako jako htino onda ce prodati makar po tako niskoj cijeni da mu se ne isplati ali njemu je trebalo.... opet netko tko ima zlata ako uoci takve ponude naravno da ce kupiti ja to stalno radim ako uocim i 50k zeljeza jeftino ja kupim.... znam da sam neki dan kupio 14m drva po 0.4 u 3 ujutro..... a bas sam nosio doma 29m zlata i jos imao toliko doma pa sam kupio i sad bi mene taj program proglasio varalicom??
nije isto kad neko stavi drvo koja je normalna vrijednost 0.5 po 0.4 i kad neko stavi kamen koja mu je normalna vrijednost 1 a on ga stavi za 0.5....... a sto se tice toga ako je nekome jako jako jako hitno i to je rijeseno kao sto vidis resursi su "prodani" tako da on nije zakinut on je svoje kamenje prodao samo ga niko nije mogao kupit.... a sto se tice toga da li program zna sto je prejeftino to je mozda najjednostavnija stvar u kompletnoj igri ...... ali dobra stvar nema vise trgovanja s malim cijenama.....
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #9 na: Listopad 24, 2010, 12:48:37 »

kad smo vec kod toga, vec par puta mi se dogodi da idem u ovoj novoj v5 kupit resse pa mi izbaci prozor.... evo dns ujutro, idem kupit 2000drva po 1.4 i izbaci mi neki prozor gdje kaze trazena cijena ne odgovara nesto bla bla i kaze da je nova cijena 2800... i gledam onak zbunjeno, nakon toga jedina opcija je zatvori, i cijeli prozor trgovine nije onako lagano sivi nego crni... no poanta je da 2000 drva po cijeni 1.4 iznosi 2800 pa mi ne treba neki prozorcic to govorit jer nije doslo do nikakve promjene cijene
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #10 na: Listopad 24, 2010, 01:00:47 »

Svi ste gunđali protiv sustava koji je prodavao, ponekad i po skupljoj cijeni. Uvedena je zaštita u kojoj te obavijesti da je došlo do promjene cijene. Trebale bi biti i opcije za toleranciju, znači ako cijena otiđe 5%, da ipak kupi.
Evidentirano

edi_medi
Private
*

Karma: +2/-38
Offline Offline

Postova: 40


Profil
« Odgovor #11 na: Listopad 24, 2010, 06:38:21 »

evo primjera: npr. cijena drva je sad 0.5 i ima vise tih ponuda a njemu je hitno naravno da ce prodati po jefitnijemu sta bi to opet trebalo znaciti da netko vara??
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #12 na: Listopad 24, 2010, 07:23:59 »

Da, ako proda po normalnoj cijeni, jer ako stavi malo ispod, biti će brzo kupljeno. Ako proda po 0,1 onda pokušava varati i kupiti s drugim računom. I takve prodaje su spriječene.
Evidentirano

edi_medi
Private
*

Karma: +2/-38
Offline Offline

Postova: 40


Profil
« Odgovor #13 na: Listopad 24, 2010, 08:18:09 »

aha onda dobro.... vazno da se ne vara.... bar ja nikad nisam.... Grin Grin
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!