Imperia Online Croatia
Ožujak 29, 2024, 01:33:32 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Provizija u trgovini  (Posjeta: 3127 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
dsssf
Private
*

Karma: +16/-24
Offline Offline

Postova: 49



Profil
« na: Rujan 26, 2010, 12:48:20 »

Smatram da bi trebalo uvesti sankcije za mešetarenje u trgovini. Naime, igrači koji su istražili 11 nivo trgovine nemaju provizije na objavu ponuda, tj. nikakvih troškova, što otvara put mešetarenju. Primjerice, kada netko objavi prodaju po iole realnoj cijeni oni tu robu dmaho kupe, a njhova ostaje kao jedina za prodaju po 30-40% višoj cijeni od realne, tako da su igrači koji su se kasnije uključili u apslutno nepovoljnijem položaju jer nemaju izbora kod kupovine resursa.
Stoga predlažem da se uvede porez na profit - PDV, tj. 22% na razliku u cijeni od nominalne (prodaš kamenja po 1.4 i platiš 22% na ona 0.4 koji su razlika u cijeni od nominalne) i da se uvede provizija na neprodanu robu u visini od 10% od objavljene cijene, ukoliko je objavljena cijena 15% viša od nominalne, pa ti izvoli prodaji kamen po 1.4 i ako ga prodaš iskeširaj 0,088 ili ako ga ne prodaš, a onda plati penale u iznosu 0.14.

Eto, fala

PS stvarno mi je dojadilo čučati u čeki kada će se pojaviti resursi od nekog tko ne mešetari.
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #1 na: Rujan 26, 2010, 04:09:04 »

i kad imas trgovinu na max proviziju 10% ako si blagajnik onda 5%...... a kako se njemu isplati pokupovat sve resurse koji su ispred njegovih  da bi se njegova prodala?Huh??? mislim da ova tvoja matematika ne drzi vodu.....
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
dsssf
Private
*

Karma: +16/-24
Offline Offline

Postova: 49



Profil
« Odgovor #2 na: Rujan 26, 2010, 11:47:10 »

Bosanac, ma naravno da mu se isplati, on naime kupuje male stokove, jer oni koji prodaju po realnoj cijeni ne rade iz toga biznis, pa tu robu vraća po višoj cijeni, a oni kojima su sirovine potrebne nemaju izbora. I na to sve ne plaća nikakav porez. Kada bi se moj prijedlog prihvatio onda:

1. ako platiš PDV smanjila bi ti se dobit pa bi destimulirao špekulante.
2. ako platiš kaznu za monopoliste (10% od neprodanog za robu skuplju od 15% od nominalne cijene), dobro bi razmislio hoćeš li (ako je tržište baš gladno) nabijati cijenu.

Eto, tako bi se svakako smanjila enormna dobit pojedinaca, a povećala dobavljivost resursa slabijim igračima.
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #3 na: Rujan 26, 2010, 12:39:12 »

Da, ali on plaća 10% na objavu svake prodaje. Viša cijena, više plaća. Ako je blagajnik, onda samo 5%. Ne plaća 20% kad proda jer ima 11 nivo trgovine. Ali niti jedan igrač ne može imati monopol, jer ima puno igrača i kad jedan jači stavi za 2, drugi stavi za 1,99... pa onda nek ovaj za 2 kupi 10 milijuna za 1,99...
Evidentirano

dsssf
Private
*

Karma: +16/-24
Offline Offline

Postova: 49



Profil
« Odgovor #4 na: Rujan 26, 2010, 05:04:05 »

Doista sam previdio onih 10%, no hvala najljepša na odgovorima.
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #5 na: Rujan 29, 2010, 02:00:51 »

vidi frajera.... i upravo zbog takvih sto si ti i jesu cijene tako sugave kako jesu.... shvati jednu stvar, svima ide u korist da su cijene sve vise i vise jer nema osobe na IO koja samo kupuje ili samo prodaje.... dakle svi kupujemo i svi prodajemo.... pazi sad moju matematiku.... nabij sve cijene za 2x od ovih sto su sad.... dakle skuplje ces platit zeljezo koje ti npr treba al s druge strane vise ces dobit za kamen koji ti recimo ne treba.... dakle ti si na nuli sto se tice razmjene resursa ali protok love koji je u pitanju je puno visi nego sad sto znaci vise love za centre(koje ako nisi primjetio nisu bas jeftine).... vise prova znaci vise resa, vise resa znaci vise love, vise love znaci vise prova i tako u krug.... naravno ako netko ima vise prova mozes ga i napast na vise mjesta.... zato je igra tako kul  Lips Sealed Lips Sealed
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

davor17
Private
*

Karma: +1/-2
Offline Offline

Postova: 10


Profil
« Odgovor #6 na: Rujan 29, 2010, 09:46:14 »

a  Lips Sealed .vi bi svi da se  nesta promjeni.nadite si drugu igru ako vam ne pase vamo
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #7 na: Rujan 29, 2010, 10:53:50 »

vidi frajera.... i upravo zbog takvih sto si ti i jesu cijene tako sugave kako jesu.... shvati jednu stvar, svima ide u korist da su cijene sve vise i vise jer nema osobe na IO koja samo kupuje ili samo prodaje.... dakle svi kupujemo i svi prodajemo.... pazi sad moju matematiku.... nabij sve cijene za 2x od ovih sto su sad.... dakle skuplje ces platit zeljezo koje ti npr treba al s druge strane vise ces dobit za kamen koji ti recimo ne treba.... dakle ti si na nuli sto se tice razmjene resursa ali protok love koji je u pitanju je puno visi nego sad sto znaci vise love za centre(koje ako nisi primjetio nisu bas jeftine).... vise prova znaci vise resa, vise resa znaci vise love, vise love znaci vise prova i tako u krug.... naravno ako netko ima vise prova mozes ga i napast na vise mjesta.... zato je igra tako kul  Lips Sealed Lips Sealed
nebi se slozio s tobom vise cijene idu u korist samo top igracima koji su razvijeni i koji u principu imaju vise resursa tocnije nemaju ih gdje potrosit zbog samog vremena..... i oni prodaju a nemoraju kupovat dok slabijim igracima trebaju svi resursi i nemaju sto za prodat a moraju kupovat po visokim cijenama..... trgovina je po mojoj procijeni ok u nasoj eri jer ako pogladate realne vrijednosti resursa shvatit ce te da je cijena resursa na trgovini visa a uz to imate provincije gdje dobivate bonus na neke resurse prema tome ovo su realne vrijednosti a ne prosle godine u ovo doba kad svi rokaju vojsku i treba im zeljezo tocnije to je najpotrebniji resurs zeljezo je imalo cijenu 13 pa i vise..... sobzirom da je realna vrijednost zeljeza 2.5 onda mislim da je prosla era bila daleko od realnosti....
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #8 na: Rujan 29, 2010, 10:59:53 »

sobzirom da je realna vrijednost zeljeza 2.5 onda mislim da je prosla era bila daleko od realnosti....

haha tako je boss al to je i poanta.... jer era se blizi kraju a skupit 20 milja za granicne ili 30 za centru nisu bas macji kasal Lips Sealed . i btw popravi vise taj mobitel....
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #9 na: Siječanj 29, 2011, 02:11:00 »

Nevezano za ovu temu, trebalo bi uvesti minimalni bodovni prag nakon kojeg bi se moglo istražiti nivo1 trgovine. (bar 100 bodova)
Razlog je taj što već nakon 3 boda se ima trgovina1 , utvrda1 resursi se skupljaju i takvih 50ak računa mogu raditi čuda u trgovini.
Evidentirano

Adler
Private
*

Karma: +1/-14
Offline Offline

Postova: 11


Profil
« Odgovor #10 na: Siječanj 29, 2011, 09:23:16 »

Nevezano za ovu temu, trebalo bi uvesti minimalni bodovni prag nakon kojeg bi se moglo istražiti nivo1 trgovine. (bar 100 bodova)
Razlog je taj što već nakon 3 boda se ima trgovina1 , utvrda1 resursi se skupljaju i takvih 50ak računa mogu raditi čuda u trgovini.

Ovo drži vodu samo neznam koliko bi bodova bilo optimalno ali dovoljno da pređe 50 tako da netko tim accountima moze ugroziti skupljanje resa.
Evidentirano
vmandura
Captain
****

Karma: +17/-63
Offline Offline

Postova: 348


Profil Email
« Odgovor #11 na: Siječanj 30, 2011, 11:44:53 »

mogu reći da sam dosta po tržištu i da je sve baš ali baš kako treba biti. čak štoviše, tržište je prenaklonjeno svima. mislim da bi trebalo sve biti još skuplje. prebrzo razvijanje je pomoću tržišta. pričam iz vlastitog iskustva
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!