Imperia Online Croatia
Travanj 29, 2024, 11:37:51 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Dobre i loše strane IO  (Posjeta: 4191 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« na: Kolovoz 03, 2010, 09:04:43 »

Eto hito bih malo rasraviti o tome što vam se sviđa ili ne sviđa u ovoj igri. Igram oko 8 mjeseci dosad i moram priznati da mi je igrica već dosadila. Ima me u r11 ( to mi je glavni račun ) i nešto slabo igram u r71. U biti sam tamo počeo igrati dok sam čekao da tu počne nova era i na kraju mi je tamo ispalo puno zanimljivije. Brže se čovjek razvija. više igrača a samim time i više mina. Počeo sam sam igrati i tražio sam igrače usput. Na početku sam imao dosta komplikacija jer pola tih igrača jako slabo govori engleski. a u google translate se baš ne možeš previše pouzdati. Tek kad sam skužio kako se traži zemlja podrijetla onda je postalo malo zanimljivije. Pa su mi se pridružili igrači iz ex-yu područja. Hrvati, srbi, makedonci. Tako je puno lakše nešto ozbiljno napraviti. Eto dosad smo 2 savez po ekonomskim, 1. po istraživanju i 4. po vojnim. Mislim da je solidan uspijeh s obzirom da mi je ovo prva era, te da sam počeo igrati 20 dana kasnije ( nezgodan položaj na mapi ) a kredite sam počeo kupovati tek koji mjesec kasnije, jer sam skužio da bez toga i ne mogu računati na nekakav veći uspjeh. Sad sam 23. i 19 po vojnim. I.....? što sad želim reći?!  Pa eto, da nisam ni prvu eru završio a da mi je igra postala dosadna. Kao prvo, ratovi postaju preskupi kad imaš jak savez. Sad bi me objava rata koštala preko 100 milijuna. što je u svakom slučaju previše ako želiš biti dobar i u istraživanjima. Nakon 6 mjeseci ostane manje od 100 pravih igrača. Kad uzmeš top50 po ekonomskim i top50 po vojnim i onda napraviš presjek toga i oduzmeš igrače koji koji se preklapaju u oba poretka. To su oni što znaju igrati. i nećeš ga uhvatiti doma da si papa.  Smiley Nije da ova igra zahtjeva da imaš doktorat znanosti. Čitaš " kako igrati " priručnik i pitaš za svaku budalaštinu koja te padne na pamet. netko će ti uvijek odgovoriti. sve što trebaš znati i naučiš uz malo truda i vremena provedeno na forumu. Sviđaju mi se neke koncepcje ove igre ali mi se puno toga i ne sviđa. Osim činjenice da ima malo raznolikosti u jedinicama ( da odmah ušutkam one koji će reći da idem igrati travian ako mi se ne sviđa, neću o tome ni diskutirati ),problem je cijena rata. Mislim da bi se cijena objave trebla temeljiti na na ekonomskoj razlici oba saveza, a ne samo na temelju bodova tvog saveza, kako je tamo. Ovako moraš imati puno mirovnih s malim savezima, pa čekati da netko objavi rat. I imaš samo 6 dana za pripremu rata. A treba ti puno više da se ozbiljno pripremiš.    Te da bi trebali postojati veći penali ako pobjegneš kad te netko napada. Recimo, da ti se skine 50% proizvodnje na tjedan dana u toj provinciji kad ti netko sruši utvrdu ili tako nešto.  Nadalje, mislim da je cijena održavanja vojske prevelika. Vojska mi troši 500k na sat i trebam cijeli dan provesti samo na minama da bi ih mogao održavati a kad idem u duži napad onda moram prodati i dušu vragu da bi ih namirio. Pa nemam vremena cijeli dan samo da mine napadam. Dobro, uvijek postoji opcija babysittanje ali sam totalno protiv toga pa neću dalje ni pričati. uz to još moraš igrati i. topništvo i širit' spam po facebooku.  već me sram od ljudi   Undecided.jer ako to ne radiš onda već zaostaješ. Ti imaš 34 sata proizvodnje a ostali 38.  *xxx* Nadam se da će v5 promijeniti neke od tih nedostataka. Ako ne, odigrat ću još jednu eru u nekom int. realmu samo sa ekipom iz r71 i to je to. Eto... pa ako netko ima što za nadodati.... neka slobodno to i napravi. pozz svima voljnim za raspravu.  *freak*
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #1 na: Kolovoz 03, 2010, 10:37:38 »

Neke od stvari koje si naveo ja već pokušavam da se maknu i nadam se da ih u V5 neće biti u toj mjeri.
V5 će donijeti novih jedinica jer će biti 2 rase, pa će jedna ostati s ovim jedinicama + neke nove a druga će imati svoje jedinice.
Cijena rata ne bi smjela biti tolika i prema mojem mišljenju, preskupo je.
Što se upkeepa tiče, biti će smanjen, na određeni način.
Više o nekim od tih stvari možete vidjeti u IO fan grupi na facebooku.
Evidentirano

bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #2 na: Kolovoz 03, 2010, 11:35:06 »

ja bi se nadovezao na tvoja 2 osnovna problema a to su cijena rata i odrzavanje vojske..... cijena rata je malo preskupa to je istina ali da mirovne moras imati s drugim savezima da bi ti uletio neki besplatni i nema nekog smisla dovoljno je samo pratit ko s kim ratuje i dovoljno je da 1h prije kraja rata nekih saveza potpises mirovni s savezom koji je u tom ratu napadnut i ti i tvoj savez vec mozete objavit besplatno rat znaci nemoras bit od pocetka rata u mirovnom s savezom koji je napadnut od strane nekog drugog saveza s kojim bi ti i tvoj savez rado u rat... odrzavanje vojske je veliko ali samo ako ta vojska stoji u provincijama i skuplja prasinu istina nemozes cijeli dan bit tu i farmat ali ekonomija tvog carstva moze biti toliko velika da prodajom resursa bez problema odrzavas upkeep vojske..... a kako to napravit sigurno nije lako ali je moguce i za to treba malo vise znanja kombiniranja naravno i malo srece tako da i upkeep vojske se moze nadoknadit samo se ekonomija mora znati i dobro slozit.... ugl. to je moje misljenje..... igra je zamisljena kao ratna sto znaci ratovat ici iz rata u rat a ako se tako igra budi siguran nije dosadna.....  [:-} [:-}
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
marshal.
Captain
****

Karma: +21/-150
Offline Offline

Postova: 279



Profil
« Odgovor #3 na: Kolovoz 03, 2010, 11:53:52 »

tako je boss Wink,snažna ekonomija,znanje i paladini po fortovima(al pazi da ih netko nerokne) Cheesy
Evidentirano
angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« Odgovor #4 na: Kolovoz 03, 2010, 12:38:10 »

očito je da se slažemo oko nekih stvari.  Cheesy Pregledao sam te nove feature na facebook za v5 i stvarno mislim da će se igra dignuti na jedan viši nivo. Kao najvažniji dodatak mi se čini kontroliranje teritorija preko utvrda saveza. ( nešto kao.... savez treba držati 70% teritorija određeno vrijeme da bi pobjedio i time valjda završava era. ) To bi moglo riješiti problem da ljudi prestanu igrati zadnjih mjesec dana i da samo čekaju novu eru. Što se tiče potpisivanja mirovnih sat vremena prije rata, ne znam stvarno kako bi to išlo.  Huh?  nešto tipa :" ajde da potpišemo mirovni da mogu ući u rat, a nakon toga ću i vas nastaviti napadati ". tko bi na to pristao? ajde, možda prednost je to da će se savez kojemu je objavljen rat rasteretiti malo na taj način, malo mi se čini nečasno. Iako moram priznati da su se slične stvari znale događati. Jedan savez objavi rat drugome i onda od prvih 10 saveza 5 uđu u rat besplatno. i to svatko protiv svakoga. Cijene željeza i drveta skoče do neba. I nakon toga mir mjesec dana.  *xxx* Nisam to dosad probavao. Imam politiku da imam 3 saveza koji su uvijek jedni s drugima kad je rat. Čak i chat zajednički imamo. i to je to. Ne znam što više pametnog da kažem na tu temu. Ali htio sam skrenuti pozornost na jednu drugu stvar. a to je da u ovom periodu igre ( 272 dana je prošlo ) svi znaju ratovati. Bar oni koje bih ja mogao napadati. Znači, nikad vojsku ne držati doma. Kad tebe jedan napada vi ostali njemu pillage i to je sva mudrost. Jedni mogući način da se dobije bitka je da ostaviš 2/3 vojske doma u minusu u glavnoj provinciji, 1/3 preseliš u neku drugu provinciju i šalješ na obližnje mine i još pri tome držiš bar 60k vojske na treniranju. i onda mu se par sekundi prije nego te napadne stvoriš sa puno većom vojskom nego što je on vidio i dobiješ ga.  Naravno, moraš biti online cijeli dan. To je možda ono što me i najviše smeta. Nema više bitaka tipa: ja na njega juriš sa svim što imam, on ostavi vojsku doma. Skinem ga za 100 k bodova. Bitka dana, medalja i prihod do neba.  *black_eye* Kao što rekoh, mislim da bi trebali biti puno veći penali kad nekome uništiš utvrdu. Ja sam svjestan da bi na taj način oni jači sustavno uništavali ove manje, ali zato uvedeš pojam, vazalstva ( ti njemu postaneš vazal i plaćaš mu 5% prihoda, a on te je dužan braniti kad god ti netko objavi rat ). To govorim na nivou cijelog saveza, a ne samo pojedinog igrača. To je način kako se to radilo u srednjem vijeku. a ovo je srednjevjekovna strateška igra.  Wink
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #5 na: Kolovoz 03, 2010, 05:13:51 »

Što se tiče vazalstva, to mislim da neće proći jer je to bilo u IO na početku, prije 4-5 godina. Osoba koja je kapitulirala je gubila 10% proizvodnje tjedan dana i ta proizvodnja je išla osobi od koje je kapitulirao. Ali su ljudi masovno to koristili radeći nekoliko računa samo da bi kapitulirali od glavnog ili su im prijatelji masovno kapitulirali od njih samo da netko pobijedio u igri...
Evidentirano

angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« Odgovor #6 na: Kolovoz 04, 2010, 08:30:50 »

hvala tiger. vidim da se ti uvijek potrudiš naći i dati odgovor.  Smiley Eto onda još jedno pitanje. Jel' moguće predložiti onima koji su već odgovorni za razvoj IO v5 da razmještanje igrača na mapi ne bude potpuno nasumično? Vidio sam da u travianu možeš tražiti u koji ćeš kvadrant biti smješten na početku igre. Mislim da to uopće nije loša ideja i da nema ništa loše u tome da ponovo budeš s igračima s kojima si igrao i prošlu eru te ba budete blizu jedni drugima.  Huh?
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #7 na: Kolovoz 04, 2010, 08:41:30 »

Za sad je razmještaj u obliku spirale iz središta pa ako napraviš račun u isto vrijeme, onda ste blizu. I oni koji ostaju iz prošle ere su u blizini jer se prvo njih rasporedi.
Ali znam da druge igre imaju nasumičan raspored, a možeš odabrati i kvadrant ili čak blizinu nekog igrača. To je tamo malo izraženiji problem jer su im mape puno veće. Čak negdje putuješ i 24 sata pa i više do protivnika.
Ne znam na koji će način ići raspoređivanje u V5, nisu još svi detalji razrađeni. Vrlo vjerojatno kao u V4 ali nikad se ne zna.
Evidentirano

gerilac
Captain
****

Karma: +10/-93
Offline Offline

Postova: 310


Administrator Administrator
Profil
« Odgovor #8 na: Kolovoz 04, 2010, 12:39:23 »

nemojte se ljutiti ali ste se stvarno raspisali
Evidentirano

Licancina
Captain
****

Karma: +28/-37
Offline Offline

Postova: 358


Profil
« Odgovor #9 na: Kolovoz 04, 2010, 12:49:00 »

pravi se javio  Cheesy
Evidentirano
marshal.
Captain
****

Karma: +21/-150
Offline Offline

Postova: 279



Profil
« Odgovor #10 na: Kolovoz 04, 2010, 03:46:10 »

 Grin Grin Grin
Evidentirano
UTVRDA
Gost
« Odgovor #11 na: Rujan 25, 2010, 08:08:52 »

Nema više bitaka tipa: ja na njega juriš sa svim što imam, on ostavi vojsku doma. Skinem ga za 100 k bodova. Bitka dana, medalja i prihod do neba. Grin Grin Grin
Ova ti je dobra
Jel tako ides i na jace igrace ili se cudis i nije ti po volji jer ti bjeze manji igraci.....pitanje za angolu....... Cool
Evidentirano
apolon
Private
*

Karma: +1/-13
Offline Offline

Postova: 31


Profil Email
« Odgovor #12 na: Rujan 27, 2010, 03:12:10 »

ispravite me ako krivo govorim ,ali znam da za besplatnu objavu rata nije potreban potpisani mirovni ugovor sa napadnutim savezom,dovoljno je samo da mu se pošalje mirovni ugovor bez obzira da li ga je prihvatio taj savez ili ne,svakako imaš besplatan rat .......

i naravno ovo sa objavom rata da je preskupa potpuno se slažem.....tu bi stvarno trebalo osmisliti drugačiji model objave rata ...možda ovako ...da se objava rata uopće ne plaća  ...ali u slučaju gubitka tog rata da se onda mora i platiti ..tipa kao naknada štete kao agresora   .... i to možda da ta naknada štete(zlato) ide direktno napadnutom savezu(pobijedniku) u riznicu(i to se odredi rok plaćanja toga,recimo isto tjedan dana nakon rata,u slučaju ne plaćanja u roku također neku super kaznu osmisliti) ..... a u slučaju pobijede agresora ostaje kao i dosada ratni plijen.....to je samo prijedlog jer mislim da bi to donijelo puno više ratova ..... agresivniji savezi bi imali priliku ratovati iz tjedna u tjedan ali bi morali i dobro promisliti da li su spremni u slučaju gubitka rata  plaćati određene naknade štete....

naravno i sa održavanjem vojske se slažem....previše je ..

i u svezi igranja cijele ere ,,istina da zadnjih dva mjeseca ostanu dobri igrači....i da im je vojsku teško uhvatiti ..mada i za nih ima lijeka ..uz malo truda nije niti to ne riješivo   ....
Evidentirano
angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« Odgovor #13 na: Listopad 15, 2010, 02:18:59 »

Nema više bitaka tipa: ja na njega juriš sa svim što imam, on ostavi vojsku doma. Skinem ga za 100 k bodova. Bitka dana, medalja i prihod do neba. Grin Grin Grin
Ova ti je dobra
Jel tako ides i na jace igrace ili se cudis i nije ti po volji jer ti bjeze manji igraci.....pitanje za angolu....... Cool


s jačim igračima je lakše.  Smiley ... jer znaju bahato ostavljati vojsku doma kad su off jer su uvjereni da ih se nitko neće usuditi napasti. - ... zadnji put kad sam provjerio i usporedio sebe u r11 i i najjače po vojnim u r71.... uglavnom, bio bih drugi. ( tamo sam tek 19. ) znam da je era tamo počela 20.12 a u r71 25.1. , ali ja sam se registrirao tek 20.1. tako da mislim da je usporedba primjerena.   Huh? ali eto sad je konačno počela v5 što smo svi dugo isčekivali i uopće ne sumljam da će biti najbolji igrači iz svih svijetova tamo pa ćemo valjda vidjeti čija majka prede više crne vune. Grin eto, tvoj sam profil već uočio tamo pa bi mogli, kako je već netko prije na forumu elokventno sročio, 'rvati protiv cijelog svijeta...?  Angry zzz
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!