Imperia Online Croatia
Travanj 20, 2024, 12:18:20 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: realisticno? ma da  (Posjeta: 2096 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
pigsaw
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 0


Profil Email
« na: Lipanj 29, 2010, 01:54:37 »

Prijedlog za realisticniji nacin bitke
sorry nisam nasao sekciju prijedlozi pa to ovdje stavljam Lips Sealed
Napad na polju.
Kad su se vojnici borili blizu utvrde u stvarnosti(a imperia se hvali kako je realna) strjelci iz utvrde bi pucali na napadace prije negoli se napadaci previse priblize pa je prevelik rizik  da pogode svoje. Naravno da ja ne predlazem da bi strjelci iz utvrde kada pucaju trebali imati 4 x bonusa nego nek prvu rundu naprave svoju normalnu stetu napadacima. Znaci da kada je bitka na polju u prvoj rundi se braniocu pridruzuju i strjelci iz utvrde. Nakon prve runde se vojnici priblize toliko da strjelci s takve udaljenosti u utvrdi nemogu precizno utvrditi ko je njihov a ko ne(a laki strjelci su neprecizni pa bi pogadjali i svoje) pa prestaju pucati
Napad na utvrdu.
Napadaci nisu bili tako bespomocni dok ne sruse zidove
Dok je utvrda bila slaba nisu se niti trudili srusit zidove nego bi ljestvama i opsadnim tornjevima usli unutra i otvorili vrata a kad je bila jaka pobili bi par stjrelaca.
Dakle moj prjedlog bi bio da napadaci mogu raditi ljestve i opsadne tornjeve.
Svaka ljestva bi mogla nositi 10 macevaoca(samo laki ili elitni, teski imaju previse oklopa a nisu tako snazni kao elitni da bi se jos uvijek mogli pentrati)ali braniocevi kopljanici i macevaoci imaju sansu da im ljestve bace natrag. Naprimjer recimo da svaki macevaoc ili kopljanik imaju sansu 5% 7% i 15%(laki teski i elitni)[leveli utvrda i utvrdjivanja bi to mogli povisit(do duplo)] da odbace ljestve(a kad ih odbace ili uniste toranj svi vojnici unutra se gube). Tako da ako branioc ima 100 teskih macevaoca a napada ih 20 ljestva onda ce  odbaciti 7 ljestva jer je 100*7% = 700% one ljestve koje bi se upjele postaviti svake runde bi pumpale 10 macevaoca u napad.Takodjer ovi macevaoci bi nastavili po pobjedjenoj rundi unistavat 7 ljestva. Znaci u ovom slucaju bi ostalo 14 ljestva, to jest sad se penje 140 macevaoca(recimo lakih) na utvrdu i zapocinje napad protiv 1/level utvrde cjelokupnog garnizona (nemozes ocekivat da ce napast cijelu utvrdu odjednom) i bitka se odvija. Prvo napadaju macevaoci napadaca(zbog efekta iznenadjenja) ali nisu 2 x korisniji protiv kopljanika i strjelaca nego se bore sa svojim osnovnim statistikama(u ovom slucaju Napad - 20 Životni bodovi - 200 )jer nepoznaju utvrdu, opkoljeni su braniocima sa svih strana, itd...
Kada se bore postoji 50/50 sansa da li ce pogoditi macevaoca ili kopljanika(25/25) ili strjelca. Ako napadacki macevaoci uspiju prezivjeti sljedece runde im stize pojacanje (sa ljestva ili tornjeva) te se taj dio obrambene vojske koji je napadnut ne bori protiv neprijeteljske vojske koja lupa na vrata nego samo protiv onih na zidovima. Ako napadaci pobjede sljedece runde pocinju borbu sa drugim dijelom obrambene vojske (1/ level utvrde)  Ovo bi se isplatilo cak i kada gube jer strjelci imaju ogroman napad koji oni sada smanjuju. Ako se obranioc obrani od toga iste runde preostali macevaoci i kopljanici unistavaju ljestve napadaca(samo onoliko kolko mogu) i nakon sto raznesu sve ljestve nastave lupato po napadacima ispod njih. Takodjer ako je napadacka vojska na zidu manja od 1/3 branioceve vojske na tom dijelu utvrde(1/level) iste runde nakon sto srede napadace strjelci mogu pucat na napadace ispod njih. A sad o opsadnim tornjevima. Oni pumpaju 100 vojnika u utvrdu po potezu i oni mogu biti kopljanici i macevaoci bilo koje klase(makar je glupo kopljanike koristiti ali ipak i oni uskacu ako nema macevaoca) i svaki toranj ima zivotne bodove od 3000(50 elitnih macevaoce bez ikakvih poboljsanja s lakocom uniste u jednoj rundi) samo sto je s opsadnim tornjem kvaka jer ga obicni vojnici nemogu unistiti prije nego pristane na zidove a s time i iskrca vojnike(mogu ga unistiti obrambene balliste ali o tome poslije) princip bitke je isti, napadaci nedobijaju nikakve bonuse JEDINO sto se sad braniocevi kopljanici bore s 2 x bonusom protiv i macevaoca i kopljanika(drze ih na udaljenosti a kad 100 vojnika se gura da prodje vecinom se nabiju na koplja). Ako branioc pobijedi iste runde nanosi stetu opsadnom tornju(unistavaju JEDAN PO JEDAN) , i ako je napadaca manje od 1/3 strjelci nece pucati ako ijedan toranj u njihovoj blizini(1/level utvrde) stoji nego ce pucati na napadace na zidu, no ako su u nekoj rundi  unistili sve tornjeve, iste runde strjelci opet pucaju na napadaca ispod njih(takodjer ljestve i tornjevi napadaju tek u rundi 3 dok ih baliste unistavaju, te branioci UVIJEK prvo unistavaju tornjeve, a onda ljestve). To bi bilo to od napadaca.
A sad o branitelju:D

Prvo idu baliste koje sam vec spomenuo
Dakle kad kliknete na utvrdu tamo bi trebala biti ikonica ballista i gumb gradi sa nekom cijenom koju trebate platiti kad hocete da se gradi ballista
Maximalni limit balista koje se mogu izgraditibio bi jednak broju kula na utvrdi
Znaci za lvl 1 i 2 bi bio 1 a za lvl3 bi bilo 4 a za lvl 4 bi bilo 12(dok je broj mogucih tornjeva i ljestva beskonacan).Svaka ballista imala bi napad od 1500 dok je svaki lvl strelicarstva poboljsava za 10 % tako da bi na lvl 10 strelicarstva mogli svaki unistiti 1 opsadni toranj ALI max broj tornjeva koji mogu unistit po rundi je
lvl tvrdjave + [lvl taktike*(lvl tvrdjave*0.25)]
 znaci da bi za utvrdu 4 i za taktiku 4 mogao max unistiti 4 +[4*1] sto znaci 8 tornjeva a za lvl 5 tvrdjave i taktike bi bilo 5+(5*1.25) =5+ 6.25=max 11.25 tornjeva. Naravno da nece unistiti cetvrtinu tornja nego se zaokruzuje na najblizi cijeli broj a to je 11(level taktike treba zato da se nebi dogo<dila da 2 pucaju na isti toranj, pa da odaberu onaj koji je pod najboljim kutom da ga srusi, itd). Kad nema tornjeva balliste unistavaju opsadne strojeve(ovan ima 10 000 zivotnih bodova, katapult 20 000 a trebuse je predaleko da bi ga balista pogodila). Kada zidovi padnu automatski se 2/3 braniocevih macevaocA i kopljanika skupe kod rupa u zidu i dobiju bonus na svoj oklop koji se racuna
lvl taktike * 15 %njihovog trenutnog oklopa
(opet taktika da bi se stvorile pravilne formacije itd...) Dok preostala 1/3 brani strjelce na zidovima koji sada bi trebali imati 2x bonus na napad(jos uvijek su na povisenom i povoljnim lokacijama ali su im zidovi krhki). Kada zivi zid braniocevih vojnika padne e onda nastupa klasicna bitka kao na polju.

Nadam se da shvacate i da cu ovo vidjet u updateu Grin
Cijene ostavljam gamemakerima na volju
« Zadnja izmjena: Lipanj 29, 2010, 01:57:49 od pigsaw » Evidentirano
Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #1 na: Lipanj 29, 2010, 02:15:22 »

au ...ak te ko skužio hehe moja taktika je malo jednostavija .. ja dovedem 2000 - 3000 trebuša da iz daljine ruše zidove utvrde koliko god dugo treba da se kompletno uruše .. dotle mi vojska pregazi sve živo što se nađe na polju ispred utvrde al ipak dovoljno daleko od utvrde da strijelci iz utvrde nemaju domet strijela i nakon toga samo protutnje kroz već razrušene zidove i vojsku utvrde  Angry
Evidentirano

zagi
Private
*

Karma: +1/-1
Offline Offline

Postova: 31


Profil Email
« Odgovor #2 na: Lipanj 29, 2010, 02:16:50 »

a da ti napraviš svoju igru  Grin Grin Grin Grin
Evidentirano
pigsaw
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 0


Profil Email
« Odgovor #3 na: Lipanj 29, 2010, 02:21:12 »

a ima i jednostavnije rjesenje
maknite iz naziva da je realisticno:P



a ti igor, moja voska se nece udaljit of utvrde i ja bi u utvrdi imao svojih trebusea koji bi tebe gadjali Tongue
Evidentirano
Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #4 na: Lipanj 29, 2010, 02:32:32 »

a ima i jednostavnije rjesenje
maknite iz naziva da je realisticno:P



a ti igor, moja voska se nece udaljit of utvrde i ja bi u utvrdi imao svojih trebusea koji bi tebe gadjali Tongue
pa u realističnim bitkama u utvrdu nebi ni stale trebuše možda par nemaš mjesta za takvo što .. a to znači da nemaš obrane i možeš trpiti samo gubitke od mojih trebuša kojih je stvarno mnogo 2000-3000 -- a to ne daje izbora tvojoj vojsci na polju koji moraju krenuti u napad il će doslovce izginuti bez borbe .
Evidentirano

pigsaw
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 0


Profil Email
« Odgovor #5 na: Lipanj 29, 2010, 02:43:53 »

pa u realističnim bitkama u utvrdu nebi ni stale trebuše možda par nemaš mjesta za takvo što .. a to znači da nemaš obrane i možeš trpiti samo gubitke od mojih trebuša kojih je stvarno mnogo 2000-3000 -- a to ne daje izbora tvojoj vojsci na polju koji moraju krenuti u napad il će doslovce izginuti bez borbe .

a ma nemoj?

postoje veliki utvrdjeni gradovi kao npr jeruzalem itd.
a u utvrdama ima dovoljno mjesta za trebusee vjeruj mi

a sta ako sam posipao naftu po tom polju prije toga??
i osim toga trebat ces, cek da izracunam... jako puno kamenja velicine koje neces nac tamo di bi moja utvrda bila Tongue

btw: a ko ce hranit tolku vojskuXD
Evidentirano
zagi
Private
*

Karma: +1/-1
Offline Offline

Postova: 31


Profil Email
« Odgovor #6 na: Lipanj 29, 2010, 02:48:10 »

vama dvojci je stvarno dosadno  *WALL* *WALL* *WALL*
Evidentirano
Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #7 na: Lipanj 29, 2010, 03:28:43 »

a ma nemoj?

postoje veliki utvrdjeni gradovi kao npr jeruzalem itd.
a u utvrdama ima dovoljno mjesta za trebusee vjeruj mi

a sta ako sam posipao naftu po tom polju prije toga??
i osim toga trebat ces, cek da izracunam... jako puno kamenja velicine koje neces nac tamo di bi moja utvrda bila Tongue

btw: a ko ce hranit tolku vojskuXD
al ipak bi trebalo biti neke granice.. da je to samo tako jednostavno onda bi ja izgradio modernu troju (u koju nebi ušao nikakvi trojanski konj  Cheesy ) pa se ti bori onda s tim .. ovako svi imaju jednake mogućnosti u obrani s tim da vrijedi ona >> napad je najbolja obrana << Wink   ... al sve u svemu prijedlog ti je zanimljiv pa da čujemo neki komentar i onih koji imaju ovlasti da nešto mjenjaju po imperiji a to su bugari.. šalji to tamo na njihov forum  Tongue
Evidentirano

Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #8 na: Lipanj 29, 2010, 03:57:41 »

Dosta prijedloga koje si naveo će biti u V5 koja izlazi za koji mjesec. Utvrde će imati baliste u tornjevima, bitke će se odvijati drugačije, ramovi će ići sa vojskom u napad... Puno promjena, a detalje možete čitati na facebooku.
http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Imperia-Online/114814521869565
samo jedan link, ispod i na strani ima jako puno toga o novostima...
Pročitati ću kasnije što si napisao, pa ako ima nešto novo i korisno, proslijedim u ured.
Evidentirano

pigsaw
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 0


Profil Email
« Odgovor #9 na: Lipanj 29, 2010, 03:58:27 »

neznam bas previse bugarski:S

i da hvala nisam znao
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #10 na: Lipanj 29, 2010, 04:23:13 »

Nije na bugarskom, već na engleskom. Smiley
Evidentirano

pigsaw
Private
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Postova: 0


Profil Email
« Odgovor #11 na: Lipanj 29, 2010, 04:39:06 »

Nije na bugarskom, već na engleskom. Smiley

mislio sam na njihov forum


al nisam na facebooku vidio da se ista poklapa s mojim nacinom opsadeXD
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #12 na: Lipanj 29, 2010, 04:44:46 »

Nova opsada će funkcionirati da će ramovi napadati zajedno sa jedinicama. Katapulti i trebušeji će pucati iz daljine. Baliste će uništavati opsadna oružja. Strijelci će moći pobiti sve jedinice koje napadaju zid, pa utvrda neće primiti štetu od njih. Nema ovih opsadnih sprava i to bi bilo malo prekomplicirano za kalkulator. Ali će način bitke biti značajno promijenjen, sa puno novih stvari.
Evidentirano

 Str: [1]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!