Imperia Online Croatia
Ožujak 29, 2024, 12:53:26 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1] 2   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: ODMOR ili taktički bijeg iz rata ?  (Posjeta: 3684 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« na: Travanj 21, 2010, 01:39:11 »

Mislim da bi u ovoj igri HITNO trebalo izmjeniti neka pravila odlaska na ODMOR. Naime ima nekoliko razloga zbog kojih mislim da igrač saveza koji je u ratu ne bi trebao moći uključiti opciju ODMOR.

1. Situacija: Savez A objavi rat savezu B i svi članovi saveza A krene u prvi napad i stekne značajnu bodovnu prednost. Nakon toga 75% članova saveza A uključi opciju odmor i ostanu 2 - 3 najjača igrača. Savez B naprosto nema mogućnosti da protiv 2 ili 3 jaka igrača nadoknadi bodovnu prednost koji je savez A u startu stekao.

2. Situacija: Član saveza konstantno napada članove drugog saveza i isprovocira objavu rata i napad protivničkog saveza i nakon toga igrač koji je isprovocirao sukob uključi opciju ODMOR i stradaju članovi njegovog saveza dok on "hladno" čeka da se rat okonča i onda nastavlja igru.

Moj prijedlog je da se ukine opcija za uključivanje odmora za vrijeme dok traje rat saveza. Igrač bi u tom slučaju morao izaći iz saveza da bi mogao uključiti ODMOR. Također mislim da vrijeme koje igrač može biti na odmoru mora biti limitirano, a nakon toga mora postati "goldmine" jednakodostupan kao i svi drugi.
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #1 na: Travanj 21, 2010, 01:56:29 »

Nisi prvi, a najvjerojatnije niti zadnji koji predlaže slične stvari.
Ja se slažem da kad većina zbriše na odmor da uopće nije zabavno, ali to pokazuje kako neki ljudi nisu za ratovanje.
Ali morate pogledati i neke druge stvari. Nema većina ljudi vremena za visjeti u igri 24 h dnevno. i nekima je odmor način da se odmore, pa čak i u ratu. Zato postoji pravilo da samo 50 % neta saveza može biti na odmoru. Ako pošaljete većinu saveza na odmor a ostali pobjegnu, to pokazuje da ste pobjednici. Znam da je bed kad izgubiš od saveza koji ne postoji jer su vodili kad pobjegnu, ali za to za sad nema rješenja. Radi se na novijoj verziji i o tome će se nadam se voditi računa.
A odmor je bio i ostati će način da zaštitiš račun od daljnjih napada kad prestaješ.
Evidentirano

bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #2 na: Travanj 21, 2010, 04:19:54 »

Mislim da bi u ovoj igri HITNO trebalo izmjeniti neka pravila odlaska na ODMOR. Naime ima nekoliko razloga zbog kojih mislim da igrač saveza koji je u ratu ne bi trebao moći uključiti opciju ODMOR.

1. Situacija: Savez A objavi rat savezu B i svi članovi saveza A krene u prvi napad i stekne značajnu bodovnu prednost. Nakon toga 75% članova saveza A uključi opciju odmor i ostanu 2 - 3 najjača igrača. Savez B naprosto nema mogućnosti da protiv 2 ili 3 jaka igrača nadoknadi bodovnu prednost koji je savez A u startu stekao.

2. Situacija: Član saveza konstantno napada članove drugog saveza i isprovocira objavu rata i napad protivničkog saveza i nakon toga igrač koji je isprovocirao sukob uključi opciju ODMOR i stradaju članovi njegovog saveza dok on "hladno" čeka da se rat okonča i onda nastavlja igru.

Moj prijedlog je da se ukine opcija za uključivanje odmora za vrijeme dok traje rat saveza. Igrač bi u tom slučaju morao izaći iz saveza da bi mogao uključiti ODMOR. Također mislim da vrijeme koje igrač može biti na odmoru mora biti limitirano, a nakon toga mora postati "goldmine" jednakodostupan kao i svi drugi.
kad se to dogodi pobjedio si  to je to...... 2 stvar je da niko nebrani vama da napade taj savez nakon kraja rata odnosno kad se vrate s odmora onda budite dosadni ko svrabez bez objave samo roštiljajte po njima pa onda ako ce neka ukljuce odmor ali taj put zauvijek......
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
mortis
Sergeant
**

Karma: +1/-3
Offline Offline

Postova: 71


Profil
« Odgovor #3 na: Travanj 22, 2010, 12:32:16 »

Nisi prvi, a najvjerojatnije niti zadnji koji predlaže slične stvari.
 Radi se na novijoj verziji i o tome će se nadam se voditi računa.

nadam se da će onda u ovoj novoj verziji bit online status ko što je u r1,2,3,4 jer tako je puuno bolje, i naravno da nema onog 6h offline...a ovo sa odmorom je katastrofa....upravo u r71 ekipa koja je u ratu ostavila 3 člana kojima se ništa nemože....no to nije ni prvi slučaj..
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #4 na: Travanj 22, 2010, 03:23:24 »

Ja se osobno nadam da će u V5 proći moji prijedlozi o online statusu(malo drukčije od V1, ali vrlo zanimljivo) i o vraćanju 6h offline pravila, da se izbjegne 24 h sitanje i još neke stvari.
Evidentirano

Licancina
Captain
****

Karma: +28/-37
Offline Offline

Postova: 358


Profil
« Odgovor #5 na: Travanj 22, 2010, 03:42:08 »

Ja se osobno nadam da će u V5 proći moji prijedlozi o online statusu(malo drukčije od V1, ali vrlo zanimljivo) i o vraćanju 6h offline pravila, da se izbjegne 24 h sitanje i još neke stvari.
daj reci ak nije problem o cemu se radi tocno... bas me zanima (online status)
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #6 na: Travanj 22, 2010, 04:11:21 »

nadam se da će onda u ovoj novoj verziji bit online status ko što je u r1,2,3,4 jer tako je puuno bolje, i naravno da nema onog 6h offline...a ovo sa odmorom je katastrofa....upravo u r71 ekipa koja je u ratu ostavila 3 člana kojima se ništa nemože....no to nije ni prvi slučaj..
zato i je to tako vidis ako je neko online ali moras imati 6h offline jer u suprotnom neko ko je od 0-24 na kompjuteru moze radit sto hoce..... taj dio da vidis kad je neko online bez 6h offline pravila bi bilo pomalo blesavo po meni to da vidis da li je neko online ili ne nebi trbalo uopce biti to i ja žar kad posaljes napad ili porobljavanje da malo cvikas da li ce ti vojska bit ubacena ili ne...... onako nebi bilo nimalo zanimljivo.....
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
marshal.
Captain
****

Karma: +21/-150
Offline Offline

Postova: 279



Profil
« Odgovor #7 na: Travanj 22, 2010, 05:28:29 »

a kad ce biti ta v5 verzija?? Smiley
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #8 na: Travanj 22, 2010, 05:38:35 »

V5 je u razradi, više informacija ima na facebooku u grupi od IO. moja procjena jedno 2-3 mjeseca ali trenutno još treba dosta stvari napraviti za to.
A za online status postoji više ideja, malo drukčijih od onog da vidiš točno vrijeme. Ali trenutno nemam dopuštenje ulaziti u detalje zbog toga jer neke stvari će biti, neke neće i slično pa onda ja i mogu reći neke detalje koji kasniej neće biti u igri pa će se ljudi pitati zašto.
ali moju ideju mogu reći. Znači da ne bude online status tipičan ko sad u V1(realmovi 1 i 4)već da imaš posebne oznake na neki način tipa - zeleno - aktivan u zadnjih 1 h, plavo u 1-3 h, crveno - 3- 24 h i slično. Da imaš ideju kad je netko online ali ne 100% kao kod starih V1 verzija.
Evidentirano

Cezar999
Private
*

Karma: +2/-5
Offline Offline

Postova: 31



Profil
« Odgovor #9 na: Travanj 22, 2010, 05:54:17 »

V5 je u razradi, više informacija ima na facebooku u grupi od IO. moja procjena jedno 2-3 mjeseca ali trenutno još treba dosta stvari napraviti za to.
A za online status postoji više ideja, malo drukčijih od onog da vidiš točno vrijeme. Ali trenutno nemam dopuštenje ulaziti u detalje zbog toga jer neke stvari će biti, neke neće i slično pa onda ja i mogu reći neke detalje koji kasniej neće biti u igri pa će se ljudi pitati zašto.
ali moju ideju mogu reći. Znači da ne bude online status tipičan ko sad u V1(realmovi 1 i 4)već da imaš posebne oznake na neki način tipa - zeleno - aktivan u zadnjih 1 h, plavo u 1-3 h, crveno - 3- 24 h i slično. Da imaš ideju kad je netko online ali ne 100% kao kod starih V1 verzija.
misliš nešto slično kao u travianu ..istina imali bih barem neki uvid koliko je tko aktivan.. Smiley
Evidentirano
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #10 na: Travanj 22, 2010, 10:30:58 »

No da se ipak vratim na temu ODMOR. Činjenica je da se sada i na ovaj način ova opcija zloupotrebljava. Slažem se da igrač treba imati mogučnost da se zaštiti kad je prisiljen iz bilo kojeg razloga neko vrijeme odsustvovati iz igre. No to mora biti vremenski ograničeno (10 kredita je za neke igrače beznačajan iznos) i s određenim ciljem. Ako se ne vratiš u igru nakon određenog vremena nema svrhe čuvati acc. Ja sam u uvodnom postu naveo samo dvije situacije kada se ova opcija zloupotrebljava a mogao bih navesti barem još pet-šest ako ne i više. Imam iskustva s igračem koji dugo maltretira brojne slabije igrače (njega čast ne ferma) i zbog svoje bahatosti i bezobrazluka izazove rat sa savezom koji razbije njegov savez. Ostanu samo tri jaka igrača od njih 15 u savezu a preostali uključujući i glavnog krivca sukoba pobjegnu kako kažu na taktički odmor. Nakon završetka rata isti igrač ponovo nastavlja s istom taktikom i maltretira igrače i saveze, a kada zagusti ponovo će na odmor. Čovjek je 24 sata online i naprosto mu ne možeš uhvatiti vojsku. (tipičan primjer frustriranog bolesnika kojega u stvarnom životu vjerovatno zbog kukavičluka svi omalovažavaju i izbjegavaju pa svoje frustracije rješava u ovoj igri) Dok mu je na jednom acc-u uključen odmor on je na drugom od pet šest koliko ih ima i ponaša se na isti način. To ovakovu igru čini potpuno bedastom i ako želiš igrati koliko toliko fer i pošteno nemaš šansi protiv takvih igrača. Zato mislim da je nužno ne samo u novim verzijama već i ovoj verziji promjeniti pravila ODMORA. Znam da to nije teško izmjeniti ako postoji dobra volja.
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #11 na: Travanj 22, 2010, 10:48:36 »

e vidis to sto si rekao je u redu ali onda ako se uvede nesto drugo onda bi se zakinulo one postene igrace koji odmor trebaju iskoristit za u slucaju da moraju negdje ici..... naime moj bi prijedlog bio da se na odmor nemoze otic za vrijeme rata a ako neko bas mora jer putuje ili tako nesto moze izaci iz saveza i stisnut odmor pa se kasnije vratit a time bi se dobilo to da te iste varalice ce to s odmorom moci napravit samo jednom znaci za vrijeme rata bi otisli van iz saveza pa na odmor i kasnije kad bi se vratili onda u sljedecem ratu to nece moci jer ako sljedeci put izadje iz saveza onda vise nemoze u savez...... naravno ako neki savez objavi rat nekom savezu za vrijeme onih 8h do pocetka rat bi bilo moguce otici na odmor poslije vise nema odmora do kraja rata..... eto tako bi ja napravio ali opet nisam ja taj koji to programira i slaze tako da.....
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #12 na: Travanj 22, 2010, 11:18:39 »

Slažem se s bosancem i to je u skladu s onim što sam rekao u uvodnom postu. Evo nova situacija koja mi se upravo događa ovog trenutka. Igrač o kojem sam pričao u prethodnom mom postu pošalje napad na mene i uključi opciju odmor. Napad ide na mene a ja ne mogu njemu u kontru. Koliko čovjek puta može uključivati i isključivati opciju ODMOR.
Evidentirano
Cezar999
Private
*

Karma: +2/-5
Offline Offline

Postova: 31



Profil
« Odgovor #13 na: Travanj 22, 2010, 11:44:58 »

Slažem se s bosancem i to je u skladu s onim što sam rekao u uvodnom postu. Evo nova situacija koja mi se upravo događa ovog trenutka. Igrač o kojem sam pričao u prethodnom mom postu pošalje napad na mene i uključi opciju odmor. Napad ide na mene a ja ne mogu njemu u kontru. Koliko čovjek puta može uključivati i isključivati opciju ODMOR.
ma care taj tvoj je neki bolesnik ajde fala bogu nema takvih puno barem ja nemam takva iskustva u ovoj igri...što se tiče odmora mislim da je jako koristan za igrače jer neki ljudi imaju obaveza u životu pa ne stignu biti on line cjele dane, tjedne ....a ovo šta pričate da u vrijeme ratova igrači odlaze na odmor mislim da je to stara priča i da su svi koristili tu taktiku u ratu da je glupa je ali je isto tako i nekada korisna jer ako si slabiji i gaze te nekada se je i pametnije povuć na odmor  Grin
Evidentirano
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #14 na: Travanj 23, 2010, 09:43:57 »

Na ovu temu kao potvrda onome o čemu sam govorio pogledajte savez "gusjenica"  i bit će vam sve jasno. Očigledno da nije točno da na odmor može otići samo 50 % bodova saveza. Vrlo "hrabra" i borbena ekipa !!!
« Zadnja izmjena: Travanj 23, 2010, 09:45:43 od zipe » Evidentirano
 Str: [1] 2   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!